PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mazda3 1.6+turbo

kobeanil11
18-07-2008, 01:02
bu 1.6 turbolama işine fena sardım..:)

mazdaya nasıl olur, yaklaşık 160-180 hp arası bi güç istiyorum, çok hızlı bir araç değilde, keyifli kullanabileceğim bir araç olması, torkunun iyi olması yeterli, stock üzerine yapılırmı, verim alınırmı, tavsiyeleriniz?:o
nasıl olmalı?

Mrt
18-07-2008, 02:05
parça konusunda sıkıntılı olur diye düşünüyorum manifold vs

DeNNis
18-07-2008, 02:42
bütün 1.6 ları turboladın yaw :))

VTEC®
18-07-2008, 12:46
Evet Walla Sahibinden.com' Ne Bulursan Buraya Taşıyorsun...

Absinthé
18-07-2008, 13:37
Heyecan olur plan proje yaparken doğrudur :)

Bence her marka model için ayrı ayrı konu açmak yerine " 1,6 aftermarket turbo? " diye bi konu aç... Yeni şeyler aklına geldikçe orda güncelleyip sor. ;)

insecure
18-07-2008, 13:42
bu kadar çok kurcalarsan hiç araba alamazsın arkadaşım. kapat gözünü al bitane :D

Dragger
18-07-2008, 14:32
Hergün baska konuyla geliyorsun karsımıza, bence önce bir karar vermelisin.

Mazda cok sacma olur turbolamak icin...

Zaten hayvan gibi yakan bir araba, yürümüyor da...

Turbolarsan hem cok cok daha fazla yakacaksın, yine diger turbolar gibi yürümeyecek.

Ramcho®
18-07-2008, 14:34
al bence yap 10 numara olur turbo mazda tek olursun yakıt fena olur

gibi cümleler hoşuna gidecekse al yap ama açtiğin her konuda bir kavga bir tartişma çikiyor açtiğin konulara biraz daha dikkat et...

kobeanil11
18-07-2008, 15:40
yanlış anlaşılmalarla dolu bi topic olmuş

aftermarket turbo topic i mantıklı olurmuş aslında ama akıl edemedim, gerçi derdim 1.6 turboda değil geyik yaptım.. neyse

benim planlarım arasında mazda turbo yok, sadece aklıma geleni buraya yazıyorum, hatta ibooo nun arabasını almak üzereyim şuan, mazdaya bir daha ne diye döneyim, sadece aklıma geleni soruyorum, eger üşeniyosanız yazmayın olsun bitsin.. hayır madem burda bilen adamlar var fikir alıyoruz belki bilgi ediniyoruz.. ne bu trip yani :) yani bütün arabalara bir ayrı gidiyorum gibi bir durum yok ortada, şuana kadar 3 ayrı arabayı düşündüm, onlarıda direk araç sahiplerine özel mesajla sordum..
onun dışındada kafamda her zaman a3 1.8t olmuştur..:) sadece arabamın satılmasını bekliyorum, onun dışında dediğim gibi belki ibooo ile takas yapacağız..

'''açtiğin her konuda bir kavga bir tartişma çikiyor açtiğin konulara biraz daha dikkat et...'''

özellikle bunu merak ettim, ramcho, direk benim üzerimden çıkan bir tartışma göstersene, sizin gerginliğiniz ben napıyım, terapi seansımı düzenleyelim??tenis raketi konusu açtık, sağolsun arkadaşlardan biri özel mesajla anlatmış durumu, onun dışında ben daha bir tane mesaj yazmadan olay çıkmış bunun benimle bağlantısını göstersene..:) ayrıca ramcho tek olmak isteğim hiç olmadı, bana biraz ego tatmini için yapılan birşey gibi geliyor.. ben zevkim için yaparım bişey yapıcaksam, tek olmak için değil..:)

gerdiniz ya durduk yere..:)

yinede bütün bunları kötü niyetle söylemiyorum.. kimse alınmasın, gayet iyimser soruyorum, söylüyorum.. eger mantıksızsa söylediklerim bundan sonra sorduğum şeylere cevap vermezsiniz olur biter!!

Low-Rider
18-07-2008, 15:50
bu 1.6 turbolama işine fena sardım..:)

mazdaya nasıl olur, yaklaşık 160-180 hp arası bi güç istiyorum, çok hızlı bir araç değilde, keyifli kullanabileceğim bir araç olması, torkunun iyi olması yeterli, stock üzerine yapılırmı, verim alınırmı, tavsiyeleriniz?:o
nasıl olmalı?

İlk mesajında istediğin kriterleri belirtmişsin sonda diğer mesajında "benim planlarım arasında mazda turbo yok, sadece aklıma geleni buraya yazıyorum"

Madem böyle bir planın yok o zaman o şekilde yaz,senin ilk mesajını kim okursa okusun böyle bir proje içine girmek istediğini düşünür.

Her aklına geleni de konu açma bence,gerçekliği olan konular aç yoksa insanların zamanını boşa çalmış oluyorsun.

kobeanil11
18-07-2008, 15:59
abi insanların buraya boş zamanlarında gelip, yardım için istediği konulara bişeyler yazdığını düşünüyorum.. zira ben öyle yapmaya çalışıyorum, tabi admin, mod konumunu saymıyorum..
zaman çalmak ise eger ''işe yarayacak şeyler'' sorarız bundan sonra.. ben kafama geldiği gibi açıyorum konuları çünkü burda ciddi manada benden çok daha bilgili insanlar var, motor konusunda, daha derinlemesine öğreniyorum... budur yani olay..

bu arada mesajdada tam olarak istediğim kriterleri belirtmişim, genel olarak öğrenci olduğum süreç boyunca bunun olmasını istiyorum çünkü, :D
'mazda 3 yapılması düşünülse, şöyle 170 bg lik falan, keyif vericek bir araç, nasıl gidilmesi uygun olur' uygunmudur? gibi bişe mi yazsaydım yani..

hayır bütün bunları geçtim, gerginliğe gerek varmı? her topicinde ayrı tartışma çıkıyor yaklaşımı mantıklımı? yani nasıl dikkat edilir buna? ben bu forumdaki gerginliği anlamıyorum, neden biraz daha sakin olamıyoruz, bu kadar keyiflimi insanların moralini bozmak, her topic de ayrı bir tartışma çıkıyor..:)

Low-Rider
18-07-2008, 16:07
Birşeyler öğrenmek istemen gayet normal,sitede proje aşamasında yada tamamlanmış bir çok konu var oralardan gerekli bilgiyi öğrenebilirsin zaten.

Yarın öbür gün tsport alıp onu turbo yapmak istiyorum diye konu açsan emin ol herkes yardımcı olur ama bu konu gibi bir çok konun var,şuna yapsak nasıl olur buna yapsak nasıl olur diye,açtığın konulara bir bak istersen:) İnsanlar sıkılmış olabilir bundan.

kobeanil11
18-07-2008, 16:18
projelerin çoğunu takip ediyorum abi, ciddi manada şu sitede baya bişey öğrendim, ancak dediğin gibi sıkıcı olduysa, sıkılan arkadaşlardan özür diliyorum..

ben kafama göre proje topic i açıyordum, bundan sonra daha dikkatli olurum, bu arada baktımda, sanırım 3 tane gereksiz konu açmışım, onlarda aşırı beslemedeki konular, astra coupe, civic 1.6sport(gerçi bu direkten döndü, düzgün bişe bulsaydım o ara alcaktım), bide bu.. diğerleri genelde son olarak açtığım 'aracı tanıyan varmı' (ibooo' nun tsport) topic i gibi, yani ciddi seviyeye gelmiş olanlar.. :) yada tektük sırf meraktan sorduğum şeyler.. dediğim gibi eger bu rahatsız edici ise, daha dikkatli olurum bundan sonra

VTEC®
18-07-2008, 17:06
açılmış konular içerisinde yada devam eden projeler içerisinde öğrenmek istediklerini sor. daha mantıklı olacaktır. hemde konuyu sıcağı sıcağına öğrenmiş olur hemde o anda akla gelmeyen bazı şeyleri konunun devamında okuyan diğer kişilerden öğrenebileceksin. aklıma esti sordum kavramı sinir bozucu oluyor niyetin ne kadar iyi olursa olsun yanlış anlaşılabiliyor göründüğü gibi
yine bir konun daha tam olarak cevaplanamamış ve geyiğe dönmüş oldu.

boosted_pug
18-07-2008, 22:57
kardeş mazda miata 1.6 turbo die bi araba war araştır eğer almak istediğin araba ile motoru birbirine yakınsa pistonuna kadar al tak yapar 200 hp gibi bi değer de kullanırsın

birde herkes her merak ettiğine topic açarsa nekadar çok boş konu olur ve cidden yardıma ihtiyacı olupda konu açanlara busefer kimse ciddiyet göstermez bide öğle düşünmek lazım

kobeanil11
18-07-2008, 23:01
eywallah abi, artık sizinle aynı fikirdeyim, daha dikkatli olmaya çalışacağım.. kusura bakmayın sorumsuz davranışlarla ilgili, sanırım tepkim, aldığım sert tepkiyeydi..:)

böyle söyle canımı ye.. :D

Serencebey
18-07-2008, 23:12
haha olm anil naaptin sen katmissin milleti birbirine :D

Sinif arkadasima iyi davranin ula :P

emp:)
18-07-2008, 23:29
İlla 1.6 turbolucaksan hiç uğraşma ne kadar yol tutuşu, frenleri kötü de olsa Civic 1.6 vtec2 al rahat rahat yap işlemini diğerlerine göre çok daha kolay olacağı kesin.

Serencebey
18-07-2008, 23:54
cok daha kolay ve cok daha verimli bencede :)

kobeanil11
19-07-2008, 01:17
haha olm anil naaptin sen katmissin milleti birbirine :D

abi oldu bi kere.. turbolamıyorum hiç bişe, yalancı çoban gibi olduk, yarın bigün ciddi bi proje yapcak olsak kimse sallamıycak.. :)
al bin, turbolu istiyosan turbolu al, istemiyosan atmosferik..:)

VTEC®
19-07-2008, 10:30
abi oldu bi kere.. turbolamıyorum hiç bişe, yalancı çoban gibi olduk, yarın bigün ciddi bi proje yapcak olsak kimse sallamıycak.. :)
al bin, turbolu istiyosan turbolu al, istemiyosan atmosferik..:)

walla yalancı çoban kavramı uyuyor bu durumda.

ne kadar iyi niyetle söylersen söyle burda herkes bir paylaşım içinde iğne iplikten bile konu açılsa konuşup bilegi verebilcek kişiler var ama her konunun sonunda konu amacına ulaşmıyorsa sıkıntı yaratıyor doğal olarak.

egeturbo
19-07-2008, 21:54
siteden akın die bir arkadaş var hatta suanda oda arabasını turboluyor parçalarını topladı taktı bitek map kalmıştı ve hatırladığım kadrıyla www.turbokits.comda bu aracın turbo kitide vardı ayrıca başka siteleride gezersen bu kitleri bulabilirsin

kobeanil11
19-07-2008, 23:31
eyvallah abi.. :)

H22Power
21-07-2008, 19:08
mazda3 2.3 sanırım turbo kiti var 500 hp lik atp turboda ona göre kit yok bildiğim kadarıyla custom kit yapmalısın miniklere bir danış sana en performanslı kiti temin edeceklerdir saygılar...

kinder
06-07-2014, 17:16
O mazda turbolandı 180 hp oldu :) konuyu hortlariyim bari :) arabam ile ilgili başka bişey ararken çkktı karşıma :)

KEMALS
10-07-2014, 10:15
komedi :))

shdowstuner
20-07-2014, 23:24
hocam ben bastım 1.6 626 ya bayağıda gazladım motor stock.emme falan yapıldı yani gerekli olanlar sadece.yalnız lpg yetiştiremedim kesiklik yapıyor fakire düşüyordu iptal ettim