PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Hava Durumu

Met
25-11-2013, 09:08
İzmir'de hava berbat. Yüzme bilmeyen dışarı çıkmasın.

Onamdar
25-11-2013, 09:10
bornova ege üni kapısının orda evim ordan çankaya pasaporta 1 saat 45 dakikada geldim

tunerviper
25-11-2013, 09:12
Basmane'de yüzerek karşıya geçtim. Böyle bir rezillik yok.

Met
25-11-2013, 09:13
bornova ege üni kapısının orda evim ordan çankaya pasaporta 1 saat 45 dakikada geldim

Yeniyol opetten, Topçuya 1 saat 45 dk da gittim. Senin durum daha vahim :)

B.Koçer
25-11-2013, 09:14
Otoban bile kilit ne alaka ben onu anlamıyorum

gökan
25-11-2013, 09:15
yagmurmu var

Met
25-11-2013, 09:15
yagmurmu var

yağmurdan fazlası var :D

Onamdar
25-11-2013, 09:16
Yeniyol opetten, Topçuya 1 saat 45 dk da gittim. Senin durum daha vahim :)

bornovanın içinde mahvoldum ankara asfaltına çıkana kadar. Hastanenin önü felç.
Sabahın önünü su basmış tek şerit kullanılabiliyo

CRX
25-11-2013, 09:16
Hatay caddesinde bot gordum

_driver_
25-11-2013, 09:23
http://j1311.hizliresim.com/1h/t/uvn74.png (http://bit.ly/c25MCx)

arkadaşım instagramda paylaşmış

Met
25-11-2013, 09:30
Basmane

http://distilleryimage10.instagram.com/61e8f88c55aa11e38f621256e0d2a0c5_8.jpg

Met
25-11-2013, 09:33
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1471840_672241676140845_869263997_n.jpg

gökan
25-11-2013, 09:33
oha a.g bune boyle

shumi
25-11-2013, 09:36
yogun sağnak yağış belirtiliyor,zorunlu kalmadıkça evden,işten dışarıya çıkılmaz

bu konak köprü her yağışta böyle ne olacak buranın hali yaw,bırakın yolu köprüyü mazgal bile yapamıyorlar :mad:

sercanavcı
25-11-2013, 09:37
valla bi 4-5 saat daha bu hızla yağarsa felaket olur Allah korusun sabah çiğliden çamdibine 1 saat 20 dkda geldim otoban kilit altınyol kilit

mert1612
25-11-2013, 09:37
oha nerdeki alt geçit o

lnd_samet
25-11-2013, 09:38
aga otoban bildiğin sağa çek çay demle bu nedir yahuuu...
hergün 8 dk indiğim yolu 1 saat 15 dk inmek nedir yaa..

mert1612
25-11-2013, 09:39
balçovada bizim evin önü dere olmuştu bildiğin :D

Met
25-11-2013, 09:40
oha nerdeki alt geçit o

Kemer Alt Geçidi Mert :)

Onamdar
25-11-2013, 09:45
Ahanda yine başladı güldür güldür.

Ers
25-11-2013, 09:45
Kemer Alt Geçidi Mert :)

tepecik köprü altı itfaiyenin önü.

tunerviper
25-11-2013, 09:47
Bu sefer sağlam geliyor :)

Met
25-11-2013, 09:48
Yeni Girne tarafında yavaşladı biraz.

ahk
25-11-2013, 09:53
kemer alt geçit her yağmurda olduğu gibi gene doldu eyyyyy bu işi yapanlar hala çözüm bulamadınız mı her yağmurda aynı sonuç hala aynı belediye mevcut aynı başkan mevcut ama çözüm bulan yok.
İyi ki tahmin edip gürçeşme yolundan yenişehire gelmişim.
Tabi aynı klasik kemer alt geçitte 2 araba kalmış.
Sasalıdan yola çıktım :
Karşıyaka otobanı kilitti
Altınyol'da askeriyenin orda yolu su basmışmış orayı geçince rahat
Yeşildere çift yönlü kilitti
Buca girişi kilit

tunceR
25-11-2013, 10:01
narlıdereden çankaya 2 saat 15 dk geldik felç trafik

c20let
25-11-2013, 10:06
Kuşadası'nda da fena yağış var.

lnd_samet
25-11-2013, 10:11
karşıyaka tarafı durdu biraz olsun,,,
1. sanayiye gıdaya geçecektim sabahtan gö.üm yemedi doğrusu, ne alemde şimdi?

B.Koçer
25-11-2013, 10:12
Bayraklı durdu

sercanavcı
25-11-2013, 10:13
karşıyaka tarafı durdu biraz olsun,,,
1. sanayiye gıdaya geçecektim sabahtan gö.üm yemedi doğrusu, ne alemde şimdi?

şu an gıdada yagmıyo sakin

lnd_samet
25-11-2013, 10:18
oh oh ,, eywallah,,, gelelim mal alalım :)

Omak
25-11-2013, 10:19
deniz karaya çıktı. ben sabah işe 20 dk da geldim allahtan heryeri biliyoruz. normal yollar felç

Onamdar
25-11-2013, 11:18
cnn de itfayenin merkezini gösteriyolar su basmış itfaye araçları mahsur kalmış merkezde olaya bak :D

1.8 turbo
25-11-2013, 11:31
rezıllıkten baska bır sey degıl. yıllardır boyle bu goruntuler yenı degıl kı. bıktık artık.
bucada secıme 4 ay kalmıs heryerde asfalt calısması. 4 senedır yatan beledıye son aylarda gostermelık asfalt dokuyor. asfaltın alt yapısı yok, defalarca kazıyıp tekrar dokuyorlar. rezaket gercekten rezalet

CLIORS
25-11-2013, 11:36
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1471840_672241676140845_869263997_n.jpg

Geçidin kendisi alt da fakat malesef alt yapısı yok. Bildiğin baraj kapağını koy su kesintilerinde konağa su versin.

B.Koçer
25-11-2013, 12:04
rezıllıkten baska bır sey degıl. yıllardır boyle bu goruntuler yenı degıl kı. bıktık artık.
bucada secıme 4 ay kalmıs heryerde asfalt calısması. 4 senedır yatan beledıye son aylarda gostermelık asfalt dokuyor. asfaltın alt yapısı yok, defalarca kazıyıp tekrar dokuyorlar. rezaket gercekten rezalet

İyi bucada asfalt dokuyorlar karşıyakada 2 aydır tırtıklı duruyor yol :D

tunerviper
25-11-2013, 12:18
İyi bucada asfalt dokuyorlar karşıyakada 2 aydır tırtıklı duruyor yol :D

Karşıyaka da belediye çiçek ekmekten başka ne yapıyor ki zaten. Bide çarşıya iki ayda bir parke taş döşerler.

Maxi
25-11-2013, 12:18
geçmiş olsun izmir :(

OnurD.
25-11-2013, 12:25
Böyle yağmurlarda en kötü Mimar Kemalettindeki Vakıfbankın önü doluyor. Hani Şu telekom falan var Borsa Binasının yanından geçen ara yol. Öğle yemeğine bir kafeye girmiştim birkeresinde. Yağmur başladı yemek bitene kadar yol su doldu. 4 saat falan mahsur kaldık Cafede. içerisi bile su dolmuştu..

SOMEONESPECIAL
25-11-2013, 13:50
Geçmiş olsun...

İzmirde büyükşehir belediyesi CHP de mi ?

ACTPK
25-11-2013, 15:19
Geçmiş olsun...

İzmirde büyükşehir belediyesi CHP de mi ?

Aynen öyle,

Sabah Bornova merkezden Çınarlıya gitmem 50 dk sürdü eşim işe geç kaldı. Çünkü her gün 10 geçe çıkarız 25-26 geçe varmış oluruz. 15dk'lık yol oldu 50 dk. Sonrasında güç bela iş yerine geldim. Parça lazım oldu 4. sanayiye gittim. Gitmekte fazla sorun olmadı ancak sonrası kabus gibiydi.

4. sanayiden 1. sanayiye gittim 1buçuk saatte. Osman Kibar tünelinde 1'i körüklü belediye otobüsü olmak üzere 4 araç birbirine girmişti. 1. Sanayiye girmek için epey uğraştım. Stadyum tarafındaki esnaflar dükkanları kapatmıştı su bastığı için. Biraz şiddetli yağmur yağsın, hep aynı senaryo. Çiçek dikip asfalt yenilemekten başka hizmet bildikleri yok.

Onamdar
25-11-2013, 15:29
Nabalım akp yemi oy verelim.
İstanbul Ankara yı kaç dönemdir iktidar partisi alıyor. Oralarda yağmurda karda trafik olmuyor mu? Ankarada yollar göl olmuyor mu?
Olayı şu parti bu parti diye başka yöne çekmiyelim. Genel olarak planlı programlı bi belediyecilik yok Türkiye'de. Esas sorunlar yerine hep kozmetik sorunlarla uğraşıyorlarki insanlar görsün oy versin. Alayı böyle...

SOMEONESPECIAL
25-11-2013, 15:37
İstanbul Ankara yı kaç dönemdir iktidar partisi alıyor. Oralarda yağmurda karda trafik olmuyor mu? Ankarada yollar göl olmuyor mu?
Olayı şu parti bu parti diye başka yöne çekmiyelim. Genel olarak planlı programlı bi belediyecilik yok Türkiye'de. Esas sorunlar yerine hep kozmetik sorunlarla uğraşıyorlarki insanlar görsün oy versin. Alayı böyle...

Olayı şu parti bu parti diye başka yöne çektiğim yok... CHP li başkan ödenek mi alamıyor
yoksa cebini mi dolduruyor diye merak ettim. Kime oy verip vermeyeceğiniz beni ilgilendirmiyor ama şu yaşananlar Türkiye'nin 3. büyük şehrine yazık ediyor.
Gelecekte bende İzmir'e yerleşmeyi düşünen biri olarak merak ettim.

Ers
25-11-2013, 15:42
İzmir Büyükşehir Belediyesi ne yapıyorsa kendi olanakları ile yapıyor.

Met
25-11-2013, 15:44
İzmir Büyükşehir Belediyesi ne yapıyorsa kendi olanakları ile yapıyor.

Aynen öyle.

Tamam illa ki kendi ceplerini de dolduruyorlardır ancak, bunu diğer illerdeki belediyeler de yapıyor.

Onamdar
25-11-2013, 15:47
Olayı şu parti bu parti diye başka yöne çektiğim yok... CHP li başkan ödenek mi alamıyor
yoksa cebini mi dolduruyor diye merak ettim. Kime oy verip vermeyeceğiniz beni ilgilendirmiyor ama şu yaşananlar Türkiye'nin 3. büyük şehrine yazık ediyor.
Gelecekte bende İzmir'e yerleşmeyi düşünen biri olarak merak ettim.

Abi ben zaten şahsen sana yazmadım.
İzmirde genel olarak ulaşım problemi yoktur. Toplu taşımayla her yere rahat ve hızlı ulaşırsın yılın 360 günü, 5 günde böyle olur. İşe gidiş ve dönüş saatlerinde belli noktalarda trafik olur ama bayıltmaz.

İşin siyasi boyutuna girmek istemiyorum ama İzmir b. b. ile pek iyi geçinemedikleri biliniyor. Aziz kocaoğlu belki iyi bir belediyeci değildir ama gayet dürüst adam gibi adamdır. (şahsi fikrim)

buyyak
25-11-2013, 15:53

bu yazdıklarına kaç kere katılsam azdır çok doğru sölemişssin bnde sabahtan beri bilumum sosyal paylaşım sitelerinde belediyelere laf etmişler en ii bişeklde hizmet verilse bile m2 basına 54 kg yağmur düşmüş deniz 75 cm yukselmiş melez çayı taşmış neyapılabilir alla beterinden saklasın diorum ..

BARR
25-11-2013, 16:17
Rezalet başka açıklaması yok.

Ayrıca sırf başkaları gelmesin diye kötü olduğunu bile bile oy verilen bir yönetim var İzmirde. Adamlar öle bir rant tezgahı kurmuş ki maaşallah özellikle Karşıyaka belediyesi yıllardır.. Bu hükümet yokken de varken de aynı muhabbet.

Şaka gibi oy verecek insan yok şehrimde.

TaGo
25-11-2013, 16:24
Maalesef 35 yaşımdayım bunun 20 yılı belediyeciliğe vakıfsam. Bizim hep alt yapı sorunumuz var. Benden öncede vardır, herkeste bilir. Peki niye tek bir kuruş harcanmadı bugüne kadar?

Türkiyenin en zengin belediyesi İzmir diye hava atmayı biliolar aq. Sök götüne parayı bana harcamadıktan sonra. Arkadaş bir dönem Burhan Özfatura diye DYP li bir adama şans verdiler. Adam metroyu yaptı, İnciraltı komple onun eseridir. Ama malesef Atatürk'ümüzün kurduğu parti diye oy veriyor salak halkım. Yoksa hizmet varmı asla yok...

BARR
25-11-2013, 16:49
Maalesef 35 yaşımdayım bunun 20 yılı belediyeciliğe vakıfsam. Bizim hep alt yapı sorunumuz var. Benden öncede vardır, herkeste bilir. Peki niye tek bir kuruş harcanmadı bugüne kadar?

Türkiyenin en zengin belediyesi İzmir diye hava atmayı biliolar aq. Sök götüne parayı bana harcamadıktan sonra. Arkadaş bir dönem Burhan Özfatura diye DYP li bir adama şans verdiler. Adam metroyu yaptı, İnciraltı komple onun eseridir. Ama malesef Atatürk'ümüzün kurduğu parti diye oy veriyor salak halkım. Yoksa hizmet varmı asla yok...

Aynen abi her noktasına katılıyorum.

fatihGK
25-11-2013, 17:16

:icon_tup::icon_tup:Daha söylenicek söz yok ...

jeffy
25-11-2013, 17:17
İzmir belediyesini Türkiyenin en zengin belediyesi diye nitelendiremez kimse. En borçsuz belediyesi İzmir Hazineye borcunu zamanı gelmeden kapattı hepsi bu. He memurun ev geçindirme zihniyetiyle yönetmek belki hata yap borcu gitsin anasını satayım arkandan gelen düşünsün.. bunu yapsa Aziz Kocaoğlu dahamı iyi? yada bunu yapmadığı içinmi yaranamıyor? Yıllardır metro bitmedi diyor herkes.. kimse AKP il başkanının kaç defa yürütmeyi durdurma davası açtığını sormuyor... Bugün yağan yağmur Türkiyede Eskişehir hariç nereye yağsa bundan farklı olmazdı... Deniz taştı yahu şehrin birçok yerinde buda belediyenin suçu değil herhalde..

He Aziz Kocaoğlu mükemmel mi? Asla. Sadece Dürüst. Göründüğü gibi bir adam.. Cebini doldurmuyor bence.. ki dolduruyor olsa o açılan davalarda kesin içeri atarlardı :)

Neyse heryıl en az 1 kere yaşadığımız bir sendromdu yaşadık geçti :) manisa kavşağından 3. sanayiinin girişine hergün 3 dakikada giden ben tam olarak 1 saat 39 dakikada gittim mesaide yolda geçti gitti :)

BARR
25-11-2013, 17:23
Aziz doldurmuyor ama ilçe belediyeleri dolduruyor. Bakınız Karşıyaka Belediyesi ve ailesi..

TaGo
25-11-2013, 17:36
Bu daha düşen ilk yağmurdu. Bunun bütün kışı ve ilk baharı var. Senede kaç sendrommuş görücez.

Adam dürüstmüşte bilmemneymiş. Bunu biz bilemeyiz sadece tahmin ederiz. Oda tayyip gibi oğluna ait firmaya tüm şehir kaldırım taşları işini vermedimi? 2-3 yılda bir kaldırım taşı değiştirmeye para var. Trilyonlar ötesi trilyonlar harcanan Adnan Saygun sanat merkezi. Hani şu dıştan içten heryeri mermerden olan en büyük sanat merkezini yapmaya para var. Alt yapıya ayırmaya bile gerek yok demi?

Bırakalım artık at gözlüğü ile bakmayı. Zaten Aziz başkanda bu halkına güveniyor. AKP li neyse İzmirde CHP lide o benim için.

esimsir
25-11-2013, 19:48
sabah ayakkabının içinde balık yüzdürdüm. Eshot Şöförüne hala saygılarımı sunuyorum... Topçu'dan Borsa binasına yüzerek gittim.

bason
25-11-2013, 20:57
Belediye'de 3 ay staj yapmıştım. Nasıl bir çalışma sistemidir anlayamadım? Ben öyle rahatlık görmedim. Çok çalışanlarda vardı tabi ki. Zaten ihale usulü işler yürüdüğü için denetimler zayıf oluyor. Sorunlardan bahsedilirse olay, yerel yönetimden merkezi yönetime kadar uzanır. Yağan yağmurun debisi de çok yüksekti. Maşallah başka bir mevzu olduğu zaman akıllara gelmez İzmir, ancak bugün bütün kanallarda bir provoke vardı. Bütün rezillikleri bağıra çağıra yayınladılar. Sanki adam asar gibi yapıldı. Beni çok rahatsız etti böyle yapılması. Bir karalama çalışması şeklindeydi. İzmir muhabirlerine çok az iş düştüğü için çok tecrübesiz ve kalitesiz yayınlardı. Elbette İzmir'de yaşıyorsak İzmir belediyesini eleştirmeliyiz. Belediyecilik de parti akımlarına pek takılmamak gerek yoksa güzel hizmet alınmayabilir. Zaten baştan çarpık bir sistem olduğu için ve çok fazla rant kapıları açıldığını düşündüğüm için normal karşılıyorum. Buna benzer olaylar daha geçen hafta İtalya'da da yaşanmıştı. Bu konuda da diğer konularda ne kadar gerideysek o kadar geri bir durumdayız.:)

kskrhnegatif
25-11-2013, 21:33
Halkapınar, gıda çarşısı tarafındaki dere taşmış bildiğin metrodan gıdaya geçiş yoktu.

coolvtec
25-11-2013, 22:28
buna afet deniyor. dereler taşmış. herşeyin çözümü bir yere kadar. başka bir parti belediyesi olsaydı da bir çözüm olabileceğini sanmıyorum. doğaya karşı gelinmez. doğayı hesaba katmadan yapılaşırsan böyle olur.

batucan
25-11-2013, 22:51
zamanında ankarada su altında kalmıştı ki bu akp yönetimindeydi... ondan dolayı parti olarak baz almıyorum olayı... pekte siyaset konuşma taraftarı değilim forumda....

hepimize geçmiş olsun. geldi gitti inşallah bu felakette....

OnurD.
25-11-2013, 22:52
Dogal afettir dogrudur herzaman olmaz. Ancak izmirin durumu cok kotu. Belediye gercekten isi bilmiyor. Sadece bayramlarda fakir fukaraya! Dagitilan paralar, kis oncesi 3 katli evi olan insanlara yapilan komur yardimlari vs. Hatta ve hatta NarBel konutlari var tepede. Dunya para verip bir yol yaptilar oraya, otobus duraklari vs. Ya birak otobusu Benim araba bile zor cikti o yokusu birkere gittimde oraya. yol kullanilmiyor yine daracik sokaklardan gidiyorlardi . otobusler. Nasil olsa secilicem diye bi halt yapmiyorlar yapsalarda bu isi bilmediklerini kanitliyorlar bukadar net.
Benim oyum kime mi? Malesef yine Aziz Bey'e.

Dip not: fakir fukaraya dagitilan paralari alanlarin cogunun memleketleri ayni. Ilcelerine kadar. Parayi alanda bdp il binasinin onunde aliyor solugu eylem yapmaya.

jeffy
26-11-2013, 07:16
Aziz doldurmuyor ama ilçe belediyeleri dolduruyor. Bakınız Karşıyaka Belediyesi ve ailesi.. İlçe belediyeleri için bişey diyemem Bucada oturuyorum Cemil Şeboy dan sonra Ercan Tatının zengin olmasını izliyoruz bu dönemde :)

Bu daha düşen ilk yağmurdu. Bunun bütün kışı ve ilk baharı var. Senede kaç sendrommuş görücez.

Adam dürüstmüşte bilmemneymiş. Bunu biz bilemeyiz sadece tahmin ederiz. Oda tayyip gibi oğluna ait firmaya tüm şehir kaldırım taşları işini vermedimi? 2-3 yılda bir kaldırım taşı değiştirmeye para var. Trilyonlar ötesi trilyonlar harcanan Adnan Saygun sanat merkezi. Hani şu dıştan içten heryeri mermerden olan en büyük sanat merkezini yapmaya para var. Alt yapıya ayırmaya bile gerek yok demi?

Bırakalım artık at gözlüğü ile bakmayı. Zaten Aziz başkanda bu halkına güveniyor. AKP li neyse İzmirde CHP lide o benim için.İzmir çetesi - Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20938286.asp) dürüstlüğü ile ilgili ufakta olsa bilgiler var.. birde taha aksoyla katıldıkları seçim zamanı televizyon programı.
Neyse Türkiyenin Başkentine (ki belediye imkanları kaynakları borcu İzmirin 3-5 katı) mevsim normalinin üstünde yağmur yağdı çok değil 2 sene önce balık adamlar altgeçitlerdeydi.. ki taşması muhtemel bi deniz yok ankarada..

At gözlüğü falanda yok Adam tabiiki mükemmel değil herşeyi bütün hizmetleri dört dörtlükte değil ama kim gelse farklı olmayacak belki şehrin göz alıcılığı biraz daha değişecek vs.vs.

ahk
26-11-2013, 07:29

Çoğu kişi Burhan Özfatura'yı hatırlamaz veya bilmez mesela metro onun eseridir ayrıca büyük kanal projeside onun eseridir.
Sorun şu Burhan Özfatura büyük kanal projesini başlatırken tam ölçüleri hatırlamıyorum ama boruların çapını 10 metre olarak planlatmış proje başlamış ama ilerleyen dönemde belediye el değiştirince Piriştina 10 metre ile pahalı olucak diye boru çaplarını 5 metreye düşürmüş. Aynı olay metroda da var en ucuz metroyu yapıyorum diye hava atarken 10 kere fiyat artırımı için başvurdular metro gecikti.

Bir arkadaş belediye kötü diye akp'yemi oy vereyim demiş akp'ye vermiyceksen mhp'ye veya başka partiye ver. Senin gibi düşünen %65 yüzünden adam kendini belediyeciler kralı sanıyor. Oyu bi azalsın ki ders alsın hizmet etsin.

Okullara süt evlere kömür dağıtıcağına benim altyapımı yapsın. Kemer köprü yılda 5 kere yağmur yüzünden kapanıyor hepsinde mi deniz taşıyor. Veya deniz taşması ile buca ne alaka İstanbul'da deniz taşınca taksim meydanı su altında mı kalıyor.

Gene söylüyorum kimse kemer köprünün dolmasını afet falan ile karıştırmasın yılda 5 kere dolan bi baraj gibi çalışıyor. Ve unutmayın itfaiye ve 3 hastane o alt geçidi kullanıyor.

1.8 turbo
26-11-2013, 08:00
İlçe belediyeleri için bişey diyemem Bucada oturuyorum Cemil Şeboy dan sonra Ercan Tatının zengin olmasını izliyoruz bu dönemde :)

İzmir çetesi - Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20938286.asp) dürüstlüğü ile ilgili ufakta olsa bilgiler var.. birde taha aksoyla katıldıkları seçim zamanı televizyon programı.
Neyse Türkiyenin Başkentine (ki belediye imkanları kaynakları borcu İzmirin 3-5 katı) mevsim normalinin üstünde yağmur yağdı çok değil 2 sene önce balık adamlar altgeçitlerdeydi.. ki taşması muhtemel bi deniz yok ankarada..

At gözlüğü falanda yok Adam tabiiki mükemmel değil herşeyi bütün hizmetleri dört dörtlükte değil ama kim gelse farklı olmayacak belki şehrin göz alıcılığı biraz daha değişecek vs.vs.

cemil şeboy yıllarca cebını doldurdu hatta yolsuzlukları cıktı beledıye bınasından jandarmalar gelıp aldı falan ama adam en azından hem yıyıp hem hızmet edıyordu her ne kadar gunahım kadar sevmesemde bu boyle. ercan tatı nın bır kac kere konusmalarını dınledım konusmayı bılmeyen bır adam.hızmet desen yok. yolsuzluk desen cok. daha secıldıgı ılk sene temızlık ıslerı yolsuzlugu ortaya cıktı.

ACTPK
26-11-2013, 09:41

AKP lafı edenmi oldu arkadaşım? Nerden çıkardın?

Konu tamamen siyasetten uzak olarak açıklamak istiyorum. Konu siyaset olduğu için ne kadar başarabilirim bilemiyorum ancak kesinlikle bir parti tutmuyorum ve şu gelsin bu gitsin demeyeceğim.

İzmirden seçilen vekillerden biri NTV muhabirlerinden birinin "10 yıldır metroyu(izbandan bahsediyor Torbalı tarafı hala yapım halinde ) bitiremediniz, Devletten yardımı kabul etmiyorsunuz bu konu hakkında ne diyeceksiniz" sorusuna "20 yılda geçse 30 yılda geçse "o devletten" yardım almayacağız ve kendi imkanlarımızla bitireceğiz" cevabını vermişti. O devlet olarak nitelendirdiği yerde sen yaşamıyormusun? Ben yaşamıyormuyum? Peki neden verdiğimiz vergilerle diğer şehirlere yatırım yapılırken İzmir yardımı kabul etmiyor?

İzbeton Bergamada ve Torbalı tarafında da taş ocağı olmasına rağmen trilyonlarca fazla para verip neden söylediğim bölgelere izmir merkezden malzeme gönderip trilyonlarca nakliye veriyordu yakın bir zamana kadar? Bir tarafta ton başına 6 TL nakliye ödenirken İzmirden geldiği zaman aynı malzemeye Ton başına 28 lira nakliye ödeniyordu. 4,5 katı farkı sen cebinden ödemedinmi sanıyorsun? 600.000 Ton malzemede ton başına 22TL nakliye farkı ne kadar ediyor farkındamısın mesela? Malzemenin izmirden alınmasından dolayı daha pahalı alınmasından bahsetmiyorum bile.

Bunların hepsini belediyeyle çalışan bilir. Belediyeden anladığın çöpünün toplanması çiçek dikilmesiyse bişey diyemem.

Onamdar
26-11-2013, 10:48
AKP lafı edenmi oldu arkadaşım? Nerden çıkardın?

Konu tamamen siyasetten uzak olarak açıklamak istiyorum. Konu siyaset olduğu için ne kadar başarabilirim bilemiyorum ancak kesinlikle bir parti tutmuyorum ve şu gelsin bu gitsin demeyeceğim.

İzmirden seçilen vekillerden biri NTV muhabirlerinden birinin "10 yıldır metroyu(izbandan bahsediyor Torbalı tarafı hala yapım halinde ) bitiremediniz, Devletten yardımı kabul etmiyorsunuz bu konu hakkında ne diyeceksiniz" sorusuna "20 yılda geçse 30 yılda geçse "o devletten" yardım almayacağız ve kendi imkanlarımızla bitireceğiz" cevabını vermişti. O devlet olarak nitelendirdiği yerde sen yaşamıyormusun? Ben yaşamıyormuyum? Peki neden verdiğimiz vergilerle diğer şehirlere yatırım yapılırken İzmir yardımı kabul etmiyor?

İzbeton Bergamada ve Torbalı tarafında da taş ocağı olmasına rağmen trilyonlarca fazla para verip neden söylediğim bölgelere izmir merkezden malzeme gönderip trilyonlarca nakliye veriyordu yakın bir zamana kadar? Bir tarafta ton başına 6 TL nakliye ödenirken İzmirden geldiği zaman aynı malzemeye Ton başına 28 lira nakliye ödeniyordu. 4,5 katı farkı sen cebinden ödemedinmi sanıyorsun? 600.000 Ton malzemede ton başına 22TL nakliye farkı ne kadar ediyor farkındamısın mesela? Malzemenin izmirden alınmasından dolayı daha pahalı alınmasından bahsetmiyorum bile.

Bunların hepsini belediyeyle çalışan bilir. Belediyeden anladığın çöpünün toplanması çiçek dikilmesiyse bişey diyemem.

Yahu aliağadan cumaovasına kadar yaptılar adamlar izbanı onu konuşan yok.
Bunu belediyeyi borca sokmadan yaptılar. Bi çok belediye borç batağında gırtlağına kadar.
Yukarıda bahsettiğin olay nedir ne değildir bilmiyorum o yüzden yorum yapamam.
Hayır bak samimi söylüyorum nedir yani neyini beğenmiyorsunuz. İzmirde gözle görülür ne gibi problemler var diğer büyükşehirlerden farklı olarak.
Altyapı problemi var kabul ediyorum çözülür mü çözmek isteyen kafaya koyan çözer.
Ne eksik sizin gözünüzde izmirde.

10 sene önce bayraklıdan geçerken nefes alamazdık. Deniz leş gibiydi. Toplu ulaşımda sıkıntılar vardı. Şehir desen benim nazarımda türkiye nin en güzel şehri görsel olarak.
Elinizi vicdanınıza koyunda evet hiç birşey yapmadılar diyin. İstanbul ankara izmirden çok mu iyi durumda.

speed_emre
26-11-2013, 11:06
akp den bir yetkiliden duyduğumu söylüyorum size arkadaşlar izmirin yıllık harcaması 4 katrilyonmuş :)

bason
26-11-2013, 12:25
4 katrilyon mu? :D Harcamalar ile ilgili detay verdi mi?

Açıkçası başa kim gelirse gelsin parti vs demiyorum. Kim gelirse gelsin anca vaad de bulunur. Baştan kokuşmuş bir düzen varken anca kendimizi kandırırız. Kim seçilirse seçilsin daha iyiye gideceğini düşünmüyorum. Başka alternatif isimler seçilebilir mantıklıdır tabi ki.

ACTPK
26-11-2013, 12:39
Yahu aliağadan cumaovasına kadar yaptılar adamlar izbanı onu konuşan yok.
Bunu belediyeyi borca sokmadan yaptılar. Bi çok belediye borç batağında gırtlağına kadar.
Yukarıda bahsettiğin olay nedir ne değildir bilmiyorum o yüzden yorum yapamam.
Hayır bak samimi söylüyorum nedir yani neyini beğenmiyorsunuz. İzmirde gözle görülür ne gibi problemler var diğer büyükşehirlerden farklı olarak.
Altyapı problemi var kabul ediyorum çözülür mü çözmek isteyen kafaya koyan çözer.
Ne eksik sizin gözünüzde izmirde.

10 sene önce bayraklıdan geçerken nefes alamazdık. Deniz leş gibiydi. Toplu ulaşımda sıkıntılar vardı. Şehir desen benim nazarımda türkiye nin en güzel şehri görsel olarak.
Elinizi vicdanınıza koyunda evet hiç birşey yapmadılar diyin. İstanbul ankara izmirden çok mu iyi durumda.

Kim gelirse gelsin birileri mutsuz olacak. Benim bahsettigim zamanda henüz izban dahi bitmemiş haldeydi. Bugün hala bitmedi. Sadece izmir merkezdeki ve Aliağa tarafindaki vatandaşlar kullanabiliyor. Altyapı yok. Daha ne olsun. Yolsuzluk yapmayan yok. Ilce belediyeleri bu olayi abartmis durumda hatta. (Kim gelirse yapacak adam secimde milyonlar harcayip ayda 5 bin lira maaşa talim etmez.)

ne yok degil ne var izmirde diye sormak lazim? Kordona fabrika cikisi 30 yanak lastikli arabanla girme kabusunu yasadinmi hic? Ben 3.35 ile giremiyordum. Dunyanin en pahali parkina arabanla girmeye aciyorsun. Arabana yazik zira.
10 sene onceki gibi aynen kokuyor korfez cok zaman bu arada.

Onamdar
26-11-2013, 13:11
Kim gelirse gelsin birileri mutsuz olacak. Benim bahsettigim zamanda henüz izban dahi bitmemiş haldeydi. Bugün hala bitmedi. Sadece izmir merkezdeki ve Aliağa tarafindaki vatandaşlar kullanabiliyor. Altyapı yok. Daha ne olsun. Yolsuzluk yapmayan yok. Ilce belediyeleri bu olayi abartmis durumda hatta. (Kim gelirse yapacak adam secimde milyonlar harcayip ayda 5 bin lira maaşa talim etmez.)

ne yok degil ne var izmirde diye sormak lazim? Kordona fabrika cikisi 30 yanak lastikli arabanla girme kabusunu yasadinmi hic? Ben 3.35 ile giremiyordum. Dunyanin en pahali parkina arabanla girmeye aciyorsun. Arabana yazik zira.
10 sene onceki gibi aynen kokuyor korfez cok zaman bu arada.

Kordona girme iş çıkışı 2. kordondan git talatpaşadan git en olmadı basmaneden git. :D
Kordonu geç oranın trafiğe kapatılması en hayırlısı olur bence ki yazın belli saatlerde yapıyorlar.

Toplu taşımayı pek kullanmıyorsun sanırım zira ben çok ekstrem bi hava olmadığı müddetçe metro kullanıyorum ve izbanı kullanan insanları her gün görüyorum. Herkes kullanıyor gayet rahat birşekilde. Bende çok kez kullandım havaalanına gitmek için.
Kaç senedir izmirdesin bilmiyorum ama ben küçükken o anadolu caddesinden köprülü kavşağa kadar kokudan durulmazdı şu an çok nadir olarak hava kötü olduğunda kokuyor ama eskisine nazaran lavanta sayılır. Şimdi 3-4 yıla kadar belli bölgelerden körfeze girilebileceğini söylüyorlar.
Yolsuzluk diyorsun doğrudur yanlışdır bişey diyemem ama bi belge sun beni ikna et yoksa herkes hakkında birsürü şey söyleniyor.

TaGo
26-11-2013, 13:26
Çoğu kişi Burhan Özfatura'yı hatırlamaz veya bilmez mesela metro onun eseridir ayrıca büyük kanal projeside onun eseridir.
Sorun şu Burhan Özfatura büyük kanal projesini başlatırken tam ölçüleri hatırlamıyorum ama boruların çapını 10 metre olarak planlatmış proje başlamış ama ilerleyen dönemde belediye el değiştirince Piriştina 10 metre ile pahalı olucak diye boru çaplarını 5 metreye düşürmüş. Aynı olay metroda da var en ucuz metroyu yapıyorum diye hava atarken 10 kere fiyat artırımı için başvurdular metro gecikti.

Bir arkadaş belediye kötü diye akp'yemi oy vereyim demiş akp'ye vermiyceksen mhp'ye veya başka partiye ver. Senin gibi düşünen %65 yüzünden adam kendini belediyeciler kralı sanıyor. Oyu bi azalsın ki ders alsın hizmet etsin.

Okullara süt evlere kömür dağıtıcağına benim altyapımı yapsın. Kemer köprü yılda 5 kere yağmur yüzünden kapanıyor hepsinde mi deniz taşıyor. Veya deniz taşması ile buca ne alaka İstanbul'da deniz taşınca taksim meydanı su altında mı kalıyor.

Gene söylüyorum kimse kemer köprünün dolmasını afet falan ile karıştırmasın yılda 5 kere dolan bi baraj gibi çalışıyor. Ve unutmayın itfaiye ve 3 hastane o alt geçidi kullanıyor.

Biraz daha yaşı olanlar bak nasıl biliyorlar kimin ne yaptığını. 1 kere CHP li olmayan bir adaya şans tanıdılar. Adam kanal projesini başlattı, metroyu o yaptı, Turkuaz ile başlayan inciraltı onun eseri. Hatta kordonun bugünkü halide yine onun döneminin icraatidir.

Tabiki AKP demiyoruz ama artık lütfen şu CHP den bir sıyrılın ya. Türkiyede anti chp demiyorum, lütfen izmirde belediyecilikte artık bu adamlar oolmasın diyorum.

bason
26-11-2013, 13:27
Körfez kokusu eskiden yazın berbat olurdu gece uyuyamazdık. Şu anda bu konudan şikayet etmek yersiz. 1. kordonun trafiğe kapatılmasını bende istiyorum. Yolun kapatılıp yürüme alanı genişletilmeli. Metrodan bende memnunum çok dakik işliyor. Gittikçe yaygınlaşacak. Büyük devletler/şehirler 1800-1900 yılları arasında yapmışlar ve gelişen şehirler ile paralel metro ağınıda genişletebilmişler. Biz de ise zaten yetersiz alt-yapı ve çarpık kentleşmenin en iyi örneklerinden biri olan şehrimize, 20. yüzyıl sonlarında projenlendirilmesi en büyük sorunlardan biri haline gelmiş.

speed_emre
26-11-2013, 13:34
4 katrilyon mu? :D Harcamalar ile ilgili detay verdi mi?

Açıkçası başa kim gelirse gelsin parti vs demiyorum. Kim gelirse gelsin anca vaad de bulunur. Baştan kokuşmuş bir düzen varken anca kendimizi kandırırız. Kim seçilirse seçilsin daha iyiye gideceğini düşünmüyorum. Başka alternatif isimler seçilebilir mantıklıdır tabi ki.

bayraklıdaki akp binasından aldığımız bir bilgiydi şaşırdık kaldık resmen öğrendiğimizde neyse yeni seçimlerde görcez kim gelicek acaba?

tunerviper
26-11-2013, 13:34
Ülkedeki sorun şu parti yada bu adam değil bence. Sorun bizim halkımızın olanları çabuk unutması ve hatırlamaması. Her yıl bir yada iki kere su basar. Bir hafta belediye suçlanır sonra ne oldu, unutuldu gitti. Bunu bilen siyasetçide ülkede ne olursa olsun zaten unutuluyor mantığı ile korkmuyor. Halkın büyük kısmı zaten okumaktan bi haber. Berberde, kahvede arkadaşından duyduğu her şeyi gerçek sanıyor çevresine de yalan yanlış aktarıyor. İzmir'de ki bu sel olayı da bir hafta geçmeden unutulur. Seçim zamanı aynı mantık devam eder. Ne zaman iyi hizmeti yada kötü hizmeti unutmayan bir millet olacağız. ne zaman okumaya doğru bilgiye ulaşmaya çalışacağız o zaman bir şeyler yoluna girmeye başlar.

bason
26-11-2013, 13:40
bayraklıdaki akp binasından aldığımız bir bilgiydi şaşırdık kaldık resmen öğrendiğimizde neyse yeni seçimlerde görcez kim gelicek acaba?

Katrilyonun ne anlama geldiğini anlatsa ilk önce iyi olur. Sıfırları atmamış sanırım.:D 4 trilyon bile çok fazla. 4 milyar dese belki inanırdım. :)

rebel
26-11-2013, 13:40
ınsanlar iktidar ve belediyecilik terimlerini karıştırıyorlar malesef. belediye demek hizmet demektir. halka daha iyi refah düzeyi sağlamak görevlerindendir.

izmirde alt yapı yok,asfalt yok,hizmet yok,projeler desen tam bir yılan hikayesi...

kim nereye verirse versin ama hizmeti kim yapıyorsa ona versin. elindekini kaybetmeden hiç bir zaman değerini anlamıyacaklar.bi izmiri kaybetsinler bakalım bidaha böyle sallama hizmet vericeklermi.

Ben doğma büyüme izmirliyim '''IZMIR TURKIYENIN SON DİRENEN KALESİ !!! ''' bu olaya asla katılmıyorum. AKP geçsin demiyorum siyasi görüşüm beni ilgilendirir ama bukadarda saçma bi hizmeti kimse hak etmiyor. Sürekli şehir dışına çıkarım iş için diğer şehirleri görse izmir halki BÜYÜKŞEHİR KÖYÜ'nde yaşadığını görür.

Adamlar 'BELEDİYECİLER KRALI' sanıyor yorumuna sonuna kadar katılıyorum. ve diğer yorumlarınada...

speed_emre
26-11-2013, 13:46
şu hatayın dili olsada konuşşa kac kez kazılıp yapıldı.
1) doğal gaz geçerken kazıldı.
2) metro yapılırken komple yol kapatıldı.
3) alt yapı kanazilasyon için kazıldı.
4) asfalt yapıldı tabikide bunlar yapılırkende taşlar döşendi.
ya arkadaş bir işlem bir kez yapılır. Bütün herşeyi planlarsın bir kerede yaparsın.
Olurmu hiç nasıl zengin olcaklar , yapan kişiler trilyonları götürsünler bravo valla düşündükçe sinirim tepeme geliyor neyse bu konu çok uzar ve gider.

bason
26-11-2013, 13:46
ınsanlar iktidar ve belediyecilik terimlerini karıştırıyorlar malesef. belediye demek hizmet demektir. halka daha iyi refah düzeyi sağlamak görevlerindendir.

izmirde alt yapı yok,asfalt yok,hizmet yok,projeler desen tam bir yılan hikayesi...

kim nereye verirse versin ama hizmeti kim yapıyorsa ona versin. elindekini kaybetmeden hiç bir zaman değerini anlamıyacaklar.bi izmiri kaybetsinler bakalım bidaha böyle sallama hizmet vericeklermi.

Ben doğma büyüme izmirliyim '''IZMIR TURKIYENIN SON DİRENEN KALESİ !!! ''' bu olaya asla katılmıyorum. AKP geçsin demiyorum siyasi görüşüm beni ilgilendirir ama bukadarda saçma bi hizmeti kimse hak etmiyor. Sürekli şehir dışına çıkarım iş için diğer şehirleri görse izmir halki BÜYÜKŞEHİR KÖYÜ'nde yaşadığını görür.

Adamlar 'BELEDİYECİLER KRALI' sanıyor yorumuna sonuna kadar katılıyorum. ve diğer yorumlarınada...

Bir Kayseri belediyesini görseler derler bizim belediye ne iş yapıyor diye :soru: :D

Belediye'nin tanımına katılsam bile ne yazık ki partiler aday gösterdikleri ve reklamını yaptıkları için olay öyle gelişemiyor. Doğrusu dediğiniz gibidir ancak bunu değiştirmek pek mümkün gelmiyor bana. Antalya yaptı bunu bir faydasını gördü mü? Bilen var mı? Ne değişti? Güzel örnek olabilir.

bason
26-11-2013, 13:51
şu hatayın dili olsada konuşşa kac kez kazılıp yapıldı.
1) doğal gaz geçerken kazıldı.
2) metro yapılırken komple yol kapatıldı.
3) alt yapı kanazilasyon için kazıldı.
4) asfalt yapıldı tabikide bunlar yapılırkende taşlar döşendi.
ya arkadaş bir işlem bir kez yapılır. Bütün herşeyi planlarsın bir kerede yaparsın.
Olurmu hiç nasıl zengin olcaklar , yapan kişiler trilyonları götürsünler bravo valla düşündükçe sinirim tepeme geliyor neyse bu konu çok uzar ve gider.

Bende Amerikan kollejin de oturuyorum. Bahsettiğin sorunları birebir yaşadım bende. Bunun en büyük nedeni ise farklı ihaleler ve farklı firmalar. Yapılan antlaşmalar da ne yazık ki yapılan işin formatı aç-döşe-testini yap-kapa şeklindedir. Bu yükümlülük şirketlerin üzerinde. Bunu değiştirmek akıllarına gelmiyor 2 tarafında. İlginç gerçekten de. Kaç kere kazıldı, yapıldı. Hem masraf, hem zaman kaybı. Pisliği ve halkın üzerin deki olumsuz etkisi de ortadadır.

TaGo
26-11-2013, 14:35
Amerikandamı oturuyon? Ben ana girişinin karşısındayım. beyaz cc duruyor kapıda.

CHP izmir için malesef belediyecilik kanseri. Hizmet alıyorum diyen yalan söyler. Haklı olarak ben farklı versyonlarıda görmek istiyorum. Bakın belediyecilik diyorum, ülke yönetimi demiyorum.

ACTPK
26-11-2013, 14:48
Kordona girme iş çıkışı 2. kordondan git talatpaşadan git en olmadı basmaneden git. :D
Kordonu geç oranın trafiğe kapatılması en hayırlısı olur bence ki yazın belli saatlerde yapıyorlar.

Toplu taşımayı pek kullanmıyorsun sanırım zira ben çok ekstrem bi hava olmadığı müddetçe metro kullanıyorum ve izbanı kullanan insanları her gün görüyorum. Herkes kullanıyor gayet rahat birşekilde. Bende çok kez kullandım havaalanına gitmek için.
Kaç senedir izmirdesin bilmiyorum ama ben küçükken o anadolu caddesinden köprülü kavşağa kadar kokudan durulmazdı şu an çok nadir olarak hava kötü olduğunda kokuyor ama eskisine nazaran lavanta sayılır. Şimdi 3-4 yıla kadar belli bölgelerden körfeze girilebileceğini söylüyorlar.
Yolsuzluk diyorsun doğrudur yanlışdır bişey diyemem ama bi belge sun beni ikna et yoksa herkes hakkında birsürü şey söyleniyor.

Şunu düzeltmek istiyorum;
Fabrika çıkışı 30 yanak lastikli derken fabrika donanımı jant ve lastikten bahsediyordum. Sonradan takma değil yani. (e92 19" orjinal arka lastik ölçüsü)
Düzgün bir otopark olsaydı Şehir dışıdnan bir misafirim geldiğinde fazla yürütmeden otoparka bırakıp istediğim yere ulaşırdım vs.

Evka3 metro evimin dibi, bu sebepten yine aynı belediye düzgün bir otopark yapmadığı için Konak tarafına haftada 2 kere toplu taşıma kullanıyorum. Doğduğumdan beri izmirdeyim. Bir kaç sene öncesine kadar hiç koku yoktu. 10 sene öncesi gibi değil evet ama kokuyor nihayetinde. Arıtma var ve bu koku giderilebiliyorsa neden geliştirilmiyor ya da çalıştırılmıyor? Lavanta nerden çıktı ayrıca 10 sene önceki pis koku... Eskiden olduğu gibi karşımızda tek fark her gün duymuyoruz. Karşıyakada otururken evimize kadar gelirdi koku. Son 1 senedir tekrar kokmaya dolayısıyla pislenmeye başlayan körfezde denize nasıl girmeyi umut ediyorsun hayret ediyorum. Yolsuzluk konusunda daha önceki izbeton ile alakalı yazdığım şey yeterli olur sanıyordum. Lakin tekrar sormuşsun. Hesap makinesi ve biraz dikkatle çözebilirsin. Bergamada asfalt dökülecek ve bir yol yapılacak bunun için alt temel malzemesi Bergamadan değil Bornovadan geliyordu daha düne kadar mesela. Nakliye farkı dünyalar tutuyor. Neden böyle birşey yapılıyor sence?
Bold işaretlediğim yer için;
İdeoloji cahiliyetten beslenir ki çürütülemesin. İdeolojilerim yok. Kimseyi ikna etmek için uğraşmak istemiyorum. Tabularını yıkmakta istemiyorum. Daha fazla yazarsam kabullenemeyen taraf kim olursa onun tarafından olay tartışmaya dönüşecek. Benim için konu kapanmıştır. Teşekkürler...

TaGo
26-11-2013, 14:53
Can kardeşime şu noktada katılıyorum. Özellikle çakıl taşı ve hafriyat malzemesi gereğinden ucuz olduğundan dolayı asla yol yaptırılmaz. Astarı yüzünü geçer. İşletmeler mecburen o yöreden seçilir. Bakın mecburen diyorum. Ama rant varsa Bağdattanda gelir o ayrı.

bason
26-11-2013, 15:17
Amerikandamı oturuyon? Ben ana girişinin karşısındayım. beyaz cc duruyor kapıda.

CHP izmir için malesef belediyecilik kanseri. Hizmet alıyorum diyen yalan söyler. Haklı olarak ben farklı versyonlarıda görmek istiyorum. Bakın belediyecilik diyorum, ülke yönetimi demiyorum.

Amerikan dediğim metronun göztepe durağında oturuyorum. :)

Bende görmek isterim hizmet, hizmetin ideolojisi olmaz. Alternatifleri değerlendirmek gerek haklısınız. Ancak benim demek istediğim Belediye'ciliğin hizmet için değil rant için yapıldığını düşünüyorum. Yerine kim gelirse gelsin inanılmaz şeyler beklememek gerek. Mevcut durumun kat kat üstüne çıkmaz alınacak hizmet.:) Belediye'ciliği eğitmek ise çok zor belki de 4-5 seçim harcanır ancak hiç bir şey kazanılamaz. Ben olumsuz bir tablo çizmek istemiyorum ancak ben pes ettim diyebilirim. :D Vaadlrine bakıyorum makul olan varsa ona atıyorum. :)

bason
26-11-2013, 15:52

Biraz önce Amerikan koleji ŞOK Market'e gittim bakındım göremedim, fakat aracı biliyorum cam tavanlı olması lazım. Daha önce görmüştüm maşallah harika tertemiz bir CC. Hiç kirli görmedim. :) Ana giriş dediğiniz yeni yapılan kapı mı? İnöni cad. üstü duraktan hemen sonra.

TaGo
26-11-2013, 15:55
Göremessin tabi araç şirkette şuan ancak akşamdan akşama :D

Yeni yapılan giriş, ışıkların orda. Yukarı doğu tek yönün olduğu köşe.

Konuya dönersek lütfen belediyemiz alt yapıya biraz para harcasın. Nasılsa İzmir'in kaderi deyip vazgeçmesin.