PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 gündür ptt KİM den çıkamayan kargo....

ygtrn
25-11-2013, 20:52
bu ayın 7 sinde yurt dışından aldığım ürün Türkiyeye ulaştı, ertesi gün yani ayın 8 indede gümrüğe sevk edildi, 8 gün sonra taaa ayın 16 sındada torbaya eklendi diye ptt nin kargo sorgulama sitesinde yazdı, yazış o yazış o günden bugüne halen daha ürünü beklemekteyim, ürün halen daha KİM den çıkmadı olarak görünüyor, daha önceki tecrübelerimden biliyorum KİM'i aradığın zaman bi allahın kulu telefonu açmıyor, bildiğim kadarıyla oraya gidip kargonu teslimde alamıyorsun, ben bu kargoya nasıl ulaşacam? başına bi işmi geldi kırıldımı döküldümü noldu? ürünle ilgili kiminle muhattap olmam lazım? o üründen daha sonra sipariş getiğim ürünlerim çoktan elime ulaştı ama o ürün halen daha olduğu yerde durmakta....

BoraÇİFTÇİ
25-11-2013, 20:59
Aynı sorunu bende içerenköy ptt de yaşadım Usa çıkışlı paketim 14 ünde dağıtımda gözükmesine rağmen 18 i olmasına rağmen teslim edilemedi ilk zaman kapıya gelip döndüklerini düşündüm kağıt bırakmadan ama daha sonra Ptt merkezine gittiğimde aslında olayın yeni gelen dağıtım görevlisinin bölgeyi tam bilemediği için paketi dağıtıma çıkarmadığını ve depo da öylesine bir köşede durduğunu anladım gittiğim Ptt merkezinden bir kağıda imza atarak ürünümü teslim adım.Yani bence Ptt merkezine gidip işinizi daha hızlı halledebilirsiniz,Beklerseniz ve bir umut bugun yarın gelir derseniz emin olun kapınızı hiç bir ptt görevlisi çalmayacak mağdur olan gene siz olacaksınızdır.

cabriolet
25-11-2013, 21:02
Bende aynı durumda 1 haftadır ptt kolimi getirsin diye bekliyorum ama gelen giden yok :)

Nightfish
25-11-2013, 21:09
KİMden teslim almak tamamen oradaki gümrük memurunun o günkü ruh haline bağlı. Bazısı eve git kardeşim kapına kadar gelecek buradan teslim etmiyoruz derken bazısı da teslim edebiliyor.

Benim de aynı şekilde KİMde bekleyen bi paketim var, hayattan soğuttu.

M_PROJECT
25-11-2013, 21:09
2 hafta once amerikadan kargm geldi , ptt ye girmis 4 gun bekletip geri yollamislar , ne adrese gitmis ne bir telefon , kargonuz eger turkiyeye giris yaptiysa mutlaka arayin sorun yoksa benim ki gibi geri gidebilir .

ygtrn
25-11-2013, 21:18
bu ptt kim in adresi vs si varmı? yada en temizi google maps ten yerini gösterebilmeniz mümkünmü acaba?

Low-Rider
25-11-2013, 21:19
PTT'ye geldiğini gördüğüm anda direk arıyorum şubeyi, normalde 3-4günde getirecekleri paketi ertesi gün getiriyorlar.

Böyle yapmazsam çok bekliyorum bende.

GTTD
25-11-2013, 21:19
Benim kargoda ankara KİM de 1 hafta durdu, yani internette öyle gözüküyordu. Gittim, bizden çıktı, şimdi çankaya şubede dediler, KİM de başka bi kağıt verdi, ptt nin iç kayıtları, kİM den çankayaya yola çıktı diyordu en son, İnternettekinden farklı.internette hala kim de gözüküyordu. Çankaya şubeye gittim bugün geldi dağıtıma çıktı dediler. Postacının numarasını aldım, yoldan adamı bulup öyle aldım.

Yani demek istediğim KİM de gözüksede gidip sorman iyi olur abi, bazen başka yere yolluyolar ama internete girmiyorlar. Telefondan KİM e ulaşmak ise kesinlikle imkansız.

ygtrn
25-11-2013, 21:22
PİM ile KİM aynı yermi oluyor acaba? topkapıda e5 kenarındaki yeri biliyorum, PİM başka bi yerdemi acaba?

Tolga-R
25-11-2013, 21:22
ptt posta işleme merkezi Başakşehir e taşınmış . Ben bugun gittim ayın 10 nunda gelmiş paketimi bugun gidipteslim aldım. Bence gidip al Yiğitcim. Yoksa çok beklersin daha :)

ygtrn
25-11-2013, 21:24
yani durum rezalet görünüyor, ben ataşehirdeyim ptt KİM taa zeytinburnunda görünüyor, KİM e telefonla ulaşmak imkansız, ulan ne rezil bi firma bu ptt yav....

ygtrn
25-11-2013, 21:25
ptt posta işleme merkezi Başakşehir e taşınmış . Ben bugun gittim ayın 10 nunda gelmiş paketimi bugun gidipteslim aldım. Bence gidip al Yiğitcim. Yoksa çok beklersin daha :)

başakşehirmi... abovvv yandık valla....

ygtrn
25-11-2013, 21:32
peki tolga abi bu KİM ile PİM aynı yermi oluyor? başakşehirdeki yer PİM olmasın sonra taa oradan KİM e yollarlar bide beni kabus olur resmen...

Onrcn
25-11-2013, 21:46
Eveett benim konuma geldik. Tamamen yaziyorum :)

Ayni sey daha yeni basima geldi ve delirip gittim. Basaksehir degil, basaksehir e bagli ama ikitelli aymakop sanayi sitesinin icinde hangar gibi bir yer. Torbaya eklendi neden hareket etmedi soyleyeyim oradaki serefli arkadaslar kolinin uzerinden evragi alip iceriye teslim etmedigi icin.

Onemli bir numunem geldigi icin delirip gittim. KIM/PIM ayni sanirim, cunki direk gumrugunu odeyip alanlarda vardi. Iceride calisan sayisi ben gittigimde cuma gunuydu 6 kisiydi. 2 veznedar, 3 kisi koli aciliminda falan ve 1 kisi telefona cikiyordu. Gittim sordum neden acmiyorsunuz telefonlari? Artik daha fazla yalan soylemek istemiyorum ben dedi.

Neyse takip numaram su, PIM diye geldi nerede bu dedim.. Bakti bakti evragi gelmemis dedi. Binanin etrafindan dolasip arka taraftaki guvenlige soyluyosunuz size evrak veriyor alip onu danismaya getiriyorsunuz. ( Ne kadar komik degil mi? Adamin isini siz yapiyorsunuz ve para aliyorlar :) )

Neyse sonra gelis siraniza bagli olmayarak tamamen random iceriden isminizi bagiriyorlar aynen bir dava karsisina cikacak suclular gibi gidiyorsunuz. Bilgisayar basinda oturan 2 tane daha serefli arkadas sizi bekliyor, diger bir sahis sadece kolileri aciyor. Siz bunu beklerken sagdan soldan insanlar gelip kargosunu alacak bastan delirmeyin diye soyledim. Kimler neciler bilmiyorum, giriyor iceri koliyi isaret ediyor ve koliyi alip gidiyorlar.

Neyse 2 saat kadar bekledim sirada sadece 5 kisiydik. Zerre kadar umurlarinda degil. Neyse sira bana geldi gittik, daha koli bile acilmadan o bilgisayar basindaki sereflilerden biri geldi bu paket icin beyanname actiracaksin dedi. actiracaksiniz falan degil, sucluyum ben actiracagim. Neden? Cok fazla parca var.. E arkadasim 27 parca var hic biri birbirinin aynisi degil ve paket tutari 52$! Neden actirayim? "Ben anlamam". Ya arkadasim lazim bunlar numune almam lazim "Numuneyse zaten beyanname actiracaksin".. Biz 30 ulkeyle uluslararasi calisan bir firmayiz 100 lerce numune alip veriyoruz ne alakasi var ? -Ters ters bakip "Beni baglamaz actiracaksin."

Hakikaten inanilmaz numune gelir gider bize ve hic boyle birsey yasamadim ve cok sinirlendim ama sakin kalip; bakin beyefendi benim bunlari almam lazim beyannameye vaktimiz yok. 10 gundur kargo burada bekliyor zaten daha da ugrastirmasaniz ? Yani bakin gider falan da yapmiyorum ama ihtiyacim var bunlara. "YAPAMAZSIN DA ZATEN" dedi ve agzimdan sadece Senin an. cikti adam da garip garip bakti ve olaya gel "Vergisini arttiririm gecirirsin sadece bu seferlik". Hakikaten acil oldugu icin tamam dedim. Adam kargomun faturasinin uzerine 100tl yazdi git veznede ode. Yani hic bir regulasyon, dayandigi bir kaynak falan olmadan 100tl yazdi :). Gercekten lazim oldugu icin gittim odedim, evet 52 $ lik kargoya gidip 100tl odedim.

Geri dondum ve adam yuzume bile bakmiyor oturdular basak muhabbeti yapiyorlar diger bilgisayardaki serefli yetkili abiyle. Diger koliyle ugrasan adam kutuyu yere birakti, dondu bana al bunu dedi. Artik cildirmak uzereydim ama yine bozmadan sinir krizi esliginde basip gittim. Daha bir suru abzurt dialog gecti ama carpici noktalari buydu.

Demem o ki , orada basiniza hersey gelebilir, ne bir kontrol mekanizmasi ne bir regulasyon hic bir sey yok. Sadece serefli, yetkili iki abimiz var.

Rasse
25-11-2013, 21:56
Onurcan arkadasin dedigi gibi oraya giderken kafanizi bosaltip gidin yoksa serefli olarak nitelendirilen y.vsaklari öldürmemek gercekten zor.

Bende Persembe gunu oradaydim yaklasik 1,5 saat bekleme ardindan 68$ lik malim karsiliginda 80 lira para odedim. Ve bu diyaloglarin cogunu yasadim.

Giderken yaniniza 2-3 tane sakinlestirici alin yoksa tahammulu gercekten zor.

ygtrn
25-11-2013, 23:03
ulan işin komik yani, kargonun gitmesi gereken yer bilecik bozüyükteki fabrikamızın adresi, ulan ben şuan bozüyükte olsam şaka maka bozüyükten atlayıp istanbula gitmekten başka hiçbi çarem yok haa şu olaya bak arkadaş!!! gitmeme bile gerek kalmadı şimdiden sinirlerim laçka oldu valla...!!!!

Dou
25-11-2013, 23:15
Tabiki gidip almanda yarar var, işin çabuklaşır. Ben ürün geldiğinde eve gelmesini beklemeden gidip alıyordum :)

ygtrn
25-11-2013, 23:18
şikayetvar.com dan ptt şikayetlerine baktım, bi şikayet var ağlasammı gülsemmi bilemedim valla olaya bak arkadaş!!! bide üstüne su iç diye inceden mesaj vermişler anasını satam!!!
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2132070/ptt-laptop-yerine-su-geldi/kzfzw

Burak
25-11-2013, 23:19
Yakın zamanda iki kere isim düştü, ilkinde kargo turkiyeye girdi Sakarya'ya geldi 10 gun gecti sallayan yok. Gidip aldım dolapta bekletiyorlardi hani bildiginiz asker dolapları olur ya :) İkincisinde dedim geldigi gibi gidip alayım, kargo turkiyeye girdi 1 günde Sakarya'ya 1 günde de eve geldi. Nasil bir calisma sistemleri var anlayamadım.

XSi
25-11-2013, 23:19
çinden paketler 10 günde geldi..

2 ayrı paket hemde..

şaştım kaldım, alışmıştım min 25-30 gün beklemeye :)

KIRAÇ taki dağıtım canavar gibi çalışıyor herhalde :)

can_gnr
25-11-2013, 23:21
Benim başımada söyle bi olay geldi
Ürün geldi bi türlü getirmediler bende kendim almaya gittim ıssız uzak biyerdi Çatalca tarafında ürünü aldım açtığımda şok oldum s2000 için tenteydi kontrol için kutuyu açmak yerine maket bıçağı gibi bi kesiciyle kesmiş öyle kontrol etmişler ve tentenin bir bölümü kesilmişti . :(

Low-Rider
29-11-2013, 12:26
Çin'den aldığım ürünler 21 Kasım'da kargoya verildi, dün baktığımda Türkiye'ye giriş yapmıştı. Ben önümüzde ki hafta beklerken bugün teslim ettiler. Benim şansımamı bilmiyorum ama ptt hızlanmış

darkmoon
29-11-2013, 12:28
Çin'den aldığım ürünler 21 Kasım'da kargoya verildi, dün baktığımda Türkiye'ye giriş yapmıştı. Ben önümüzde ki hafta beklerken bugün teslim ettiler. Benim şansımamı bilmiyorum ama ptt hızlanmış

sıkıntı ptt değil çinde sıkıntı varmış.. sigapoure üstünden yolluyorlarmış.. benimde 6-7 paketim var 2 si geldi 5 i hala yolda.. Geçen gün hepsini kalayladım mesaj çekdim dispute açıcam diye hepside trusted seller.. adamlar sözbirliği etmişcesine aynı şeyleri yazdılar postada güncellememi teknik bir yenilememi öyle bir şey varmışş..

EEE
29-11-2013, 12:30
yılbası donemınde oyle oyluyor mumkunse bısey almayın
6 gundur ıstanbula ınen volanım daha bugun havaalanından KIM e geldı
asırı yogun yılbasından dolayı

Low-Rider
29-11-2013, 12:34
sıkıntı ptt değil çinde sıkıntı varmış.. sigapoure üstünden yolluyorlarmış.. benimde 6-7 paketim var 2 si geldi 5 i hala yolda.. Geçen gün hepsini kalayladım mesaj çekdim dispute açıcam diye hepside trusted seller.. adamlar sözbirliği etmişcesine aynı şeyleri yazdılar postada güncellememi teknik bir yenilememi öyle bir şey varmışş..

Çin tarafında da sıkıntı yaşamadım ki ben, 21'inde kargoya verildi 22'sinde yola çıktı. Dün TR'ye giriş yaptı bugün geldi.

darkmoon
29-11-2013, 12:39
Çin tarafında da sıkıntı yaşamadım ki ben, 21'inde kargoya verildi 22'sinde yola çıktı. Dün TR'ye giriş yaptı bugün geldi.

Ayağın uğurlu demek ki :) benimkilerin ikisi singapurdan çıkmış biri çinden çıkdı görünüyor daha türkiyeye giren yok :) 2 si geldi onlarda en gereksiz şeyler geldi.. :) en önemlisini hala bekliyorum :)