PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gib'den mj geldi Trafik cezası hakkında

vtecmaniaa
25-11-2013, 21:41
http://k1311.hizliresim.com/1h/t/uwc1j.bmp (http://bit.ly/c25MCx)

Gelen mj sonrası gib e baktığımda yukarıdaki gibi bi ekranla karşılaştım

Czt yi satalı 2 seneyi geçti ama maşallah ceza mesajı yeni geldi bi de üstüne gecikme zammını giydirmişler

elime hiçbir şekilde cezai belge ulaşmadı..benim merak ettiğim bu cezayı ben mi yedim yoksa aracın el değişikliği yapmasından sonrası mı gerçekleşti? kendimi biliyorum çok nadir kurallara uymadığım oluyor

bunun ayrıntılarına nasıl ulaşabilirim yardımınıza ihtiyacım var

brs852
25-11-2013, 21:51
aynısından babama'da geldi 166tl hala gidip bakmadık

sword
25-11-2013, 22:56
faiziyle toplam 3 katına gelınce duruyor . arac satılmış olsada tc no ya işleniyor. vergı daıresıne gıdınce cezanın detaylarını cıkarıyorlar. bi ihtimal mahkeme acıp kazanırsınız .

Birkan61
25-11-2013, 22:57
gib'den sorgulattığım zaman benimde borcum gözükmüyordu. Bi tanıdık vasıtasıyla sigortacı birinden sorgulattık borç çıktı üzerime, daha bu sabah gittim yatırdım.

İyice sorgulatın..

Bana her ay gib'den mesaj geliyor, 2 kez de trafik cezanız var diye geldi. 2side çıktı valla birisi bu gelen msjlardan bayağı önceki cezam biride bayramda radara girmiş olduğum cezam :)

Edit : Zaten ceza gözüküyormuş :D vergi dairesine gidip cezanın tarihini öğrenin, ona göre hareket edersiniz. Tebligat nereye gönderilmiş onuda öğrenmek lazım.. Ya da gönderilmiş mi?

AdemAr
25-11-2013, 23:18
benım ödediğim ceza bile hala sistemde ödenmedı dıye gozukuyor arıyorum süreklı oraya buraya aktarıyorlar gına geldı artık

Birkan61
25-11-2013, 23:24
benım ödediğim ceza bile hala sistemde ödenmedı dıye gozukuyor arıyorum süreklı oraya buraya aktarıyorlar gına geldı artık

Sabah vergi dairesine gittiğimde sistemin gittiğini söylediler kimseye işlem yapamadılar. Daha öncede böyle denk geldiğim olmuştu..

Kendi aralarında konuşuyolardı parayı verdi adam sistemde ödemedi gözüküyor falan. Öteki adamda müdürleriydi heralde dikkat edin sistem geldiği zaman onu mutlaka ayarlayın diyerekten.. Elinizdeki makbuzu atmadıysanız bir sıkıntı olacağını sanmam ama takip etmekte fayda var

AdemAr
25-11-2013, 23:33
Sabah vergi dairesine gittiğimde sistemin gittiğini söylediler kimseye işlem yapamadılar. Daha öncede böyle denk geldiğim olmuştu..

Kendi aralarında konuşuyolardı parayı verdi adam sistemde ödemedi gözüküyor falan. Öteki adamda müdürleriydi heralde dikkat edin sistem geldiği zaman onu mutlaka ayarlayın diyerekten.. Elinizdeki makbuzu atmadıysanız bir sıkıntı olacağını sanmam ama takip etmekte fayda var

atmadım heralde inşallah atmamışımdır :) ama bıdaha ödetmeye kalkarlarsa heralde vergı dairesini birbirine katarım :D

FRTDI
26-11-2013, 01:08
Bu ara herkese geliyor benimde 2 yıl once sattıgım aracımdan 3 sene oncenin cezası geldi. Ceza 990tl 1350tl de faiz. Her zaman cezalarımı ilk 15 gun yatırırım gondermiyorsunuz bari bu kadar faiz koymayın ustune