PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabaya çorba döküldü, koku giderme

Burak
26-11-2013, 00:17
İnsan yaşayınca anlıyormuş. 2 gündür kafayı yedirtti.

1 küçük tencere etli mantarlı çorba taşıyordum, mesafe çok kısaydı o yüzden bir önlem alma ihtiyacı hissetmedim. Hissetmeyen aklımı... :o Kavşağa hızlı giren ve durmayacağını düşündüğüm biri yüzünden fren yaptım.

http://i1296.photobucket.com/albums/ag16/jasonburak/null_zpsddc23fd6.jpg

Hemen müdahale ettim, makinayla çektirdim vs. temizledim. Vinet, loc vs. ne varsa kullandım.

http://i1296.photobucket.com/albums/ag16/jasonburak/null_zps2db3bd4d.jpg

Görünüş temiz olsa da, havalandırma kanalına kadar sıçramıştı. Vinet, loc bu sefer kokuyu alamadı. Gözümü karartıp Cillit Bang kullandım işe yaradı. Bilginiz olsun bu tür durumlarda, cillit bangin çıkaramadığı bir koku yok. Çok etkili. Ama tekstil ürünlerinde kullanılmıyor.

http://i1296.photobucket.com/albums/ag16/jasonburak/null_zps8d9d2638.jpg
http://i1296.photobucket.com/albums/ag16/jasonburak/null_zps6bbb0d4f.jpg

Lafı belki çok uzattım, nasıl bir çözüm bulabiliriz koku gidermek için. Pirinç, kahve, sirke vs. diyorlar. Deneyen, x işe yarıyor diyen var mı? Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Mr.K
26-11-2013, 00:23
hava kanallarına bulaşınca koku benım aklıma sadeece o havalandırma deliklerine sıkılan kopuk geliyo(ki saglam kokar:D) guzel kokar ıyıde kırı temizler.Ben genelde 2kutu basıyorum(1i aksam yatmadan) diğeri ertesi gün sabah.Arabayıda sabah bastıgımın aksamı calıstırıp sıcak souk karışık ufletıyorum ayak yerınden ustten camdan yuzden vsvs koku vs herşey gidiyo

yalnız sen en ııyısını yapmıssın sokulebılen bıryerdeyse sokup temızlemek mantıklı.Geçmiş olsun

XoR
26-11-2013, 00:26
Güvenilir bol oksijen alan bi yerde 4 kapı bagaj vs ne varsa açık bırakıcan :)

Çorbada güzelmiş ziyan olmuş :D

ENGean
26-11-2013, 00:30
ilk resmı koymayaydın iyiydiii :D

Kubilay
26-11-2013, 00:30
Benimkine de yoğurt döküldü, 1 aydır geçmiyor koku.

Burak
26-11-2013, 00:32
hava kanallarına bulaşınca koku benım aklıma sadeece o havalandırma deliklerine sıkılan kopuk geliyo(ki saglam kokar:D) guzel kokar ıyıde kırı temizler.Ben genelde 2kutu basıyorum(1i aksam yatmadan) diğeri ertesi gün sabah.Arabayıda sabah bastıgımın aksamı calıstırıp sıcak souk karışık ufletıyorum ayak yerınden ustten camdan yuzden vsvs koku vs herşey gidiyo

yalnız sen en ııyısını yapmıssın sokulebılen bıryerdeyse sokup temızlemek mantıklı.Geçmiş olsun

Araçta hiç koku kullanmam, ilk defa duyuyorum o nasıl bir şey? Bu gibi durumlarda tek bildiğim şey önce kokunun kaynağını yok etmek :D Her yer temizlendi ama kokusu kaldı, en son çare dediğiniz gibi başka bir kokuyla bastıracağım mecbur. Ürünle ilgili link vs. alabilir miyim?

Güvenilir bol oksijen alan bi yerde 4 kapı bagaj vs ne varsa açık bırakıcan :)

Çorbada güzelmiş ziyan olmuş :D

Geçer mi diyorsunuz :) Deneyeyim haftasonu. Çorba kötü oldu :D

ilk resmı koymayaydın iyiydiii :D

Sesli güldüm :D

Benimkine de yoğurt döküldü, 1 aydır geçmiyor koku.

Sizinki daha da zor, süt vb. kokuları tamamen sterilize edemiyorsunuz. Sürekli bakteri ürüyor :(

AdemAr
26-11-2013, 00:34
Çorbayı iyice temızle sonra ozonla dezenfekte ettir aracı 60 lira civarı olması lazım

GC8 GT
26-11-2013, 00:36
hahaha nedense ılk resmı gorunce bayagı güldüm .d

Mr.K
26-11-2013, 00:41
Yahu klima gideri temizleme spreyi/köpüğü türkçe meali ne bilemiyorum :D
Birsürü marka var hepsının gorevı aynı,ucuna uzun plastik takılıyo havalandırmadan itiyosun içeriye doğru dolmaya başladıkca yavas yavas cekıyosun agzına bir doluyo vs vs giderin içindeki tüm kotu koku pıslık mıslık yok oluyo.(fazla sıkmayın'mesela teyp ustune) ve gosterge tablosunun yanındakı haavalandırmaya elektrik tesisatı yogun:D
yaz kış olmak suretiyle dediğim şeklde uyguluyorum ben.Hatta sonaxında vardı dıye hatırlıyorum karıstırmıyosam eger.(derken arattım aynen var:D)

http://www.sonax-karsiyaka.com/wp-content/uploads/2012/11/PANO9-11.jpg

googleda arama yapın cıkıyo bı suru zaten turkce meali klima temizleme dezenfektanı imiş.
sıkarken ayaklara ufleyen yerlerede sıkmayı unutmayın bu arada : )

+ ekleme on cam havalandırmasına bi sagdan bı sol taraftan sıkın azda ortaya sıkın yeterli zaten cubuk en ortaya kadar gıdıyo dıbıne kadar sokarsanız :D

+ ekleme daha

spreyı bastıktan sonra gıdıpte sakınola havalandırmayı açmayın ,öyle bi hata yaparsanız heryer batar uyarıyım dedim

Burak
26-11-2013, 00:42
Çorbayı iyice temızle sonra ozonla dezenfekte ettir aracı 60 lira civarı olması lazım
Kesin çözüm müdür? Geride ozon kokusu bırakıyormuş vs. Eger kesin çözecekse yaptırayım.

Böyle bir şey buldum, bilgisi olan var mı?

DR.MAT HİJYEN SPREY SÜT KOKUSUNA, KESİN ÇÖZÜM 25 TL Sanalpazar.com'da 7029941 (http://www.sanalpazar.com/Dr.mat-Hijyen-Sprey-sut-Kokusuna-Kesin-Cozum__isp7029941)

Gunes G.
26-11-2013, 00:43
Kedi kopeklerin evde istenmeyen yerlere diskilama ya da idrar yapma durumunda kullanilan temizlik urunleri var. Kokuyu notralize etmek icin bakteri ihtiva edenleri var bu urunlerin kaliteli olanlar, muhtemelen onlar tekstil urunlerindeki koku durumunu cozer, bir denemek lazim.

Burak
26-11-2013, 00:47
Yahu klima gideri temizleme spreyi/köpüğü türkçe meali ne bilemiyorum :D
Birsürü marka var hepsının gorevı aynı,ucuna uzun plastik takılıyo havalandırmadan itiyosun içeriye doğru dolmaya başladıkca yavas yavas cekıyosun agzına bir doluyo vs vs giderin içindeki tüm kotu koku pıslık mıslık yok oluyo.(fazla sıkmayın'mesela teyp ustune) ve gosterge tablosunun yanındakı haavalandırmaya elektrik tesisatı yogun:D
yaz kış olmak suretiyle dediğim şeklde uyguluyorum ben.Hatta sonaxında vardı dıye hatırlıyorum karıstırmıyosam eger.(derken arattım aynen var:D)

http://www.sonax-karsiyaka.com/wp-content/uploads/2012/11/PANO9-11.jpg

googleda arama yapın cıkıyo bı suru zaten turkce meali klima temizleme dezenfektanı imiş.
sıkarken ayaklara ufleyen yerlerede sıkmayı unutmayın bu arada : )

+ ekleme on cam havalandırmasına bi sagdan bı sol taraftan sıkın azda ortaya sıkın yeterli zaten cubuk en ortaya kadar gıdıyo dıbıne kadar sokarsanız :D

+ ekleme daha

spreyı bastıktan sonra gıdıpte sakınola havalandırmayı açmayın ,öyle bi hata yaparsanız heryer batar uyarıyım dedim

Benim şu anda havalandırma kanalında koku kalmadı, taban halısında çorbamsı ilaç kokusu var. İşimi görmez diye düşünüyorum.

Mr.K
26-11-2013, 00:47
SONAX Klima Dezenfeksiyon - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=C_QHau1BG5E)

burda video altında acıklama yapılmıs ama oyle yapınca koku gitmiyo :D geçiçi cozum oluyo :o

+ oncam kısmınada sıkmamış zaten ayak yerlerinede sıkmamış :D

AdemAr
26-11-2013, 00:51
Kesin çözüm müdür? Geride ozon kokusu bırakıyormuş vs. Eger kesin çözecekse yaptırayım.

DR.MAT HİJYEN SPREY SÜT KOKUSUNA, KESİN ÇÖZÜM 25 TL Sanalpazar.com'da 7029941 (http://www.sanalpazar.com/Dr.mat-Hijyen-Sprey-sut-Kokusuna-Kesin-Cozum__isp7029941)

bi arkadaşım yaptırdı arabaya sinen sigara kokusundan dolayı yapıldıktan sonra arabanın içi 0 arac gibi kokuyordu.

AIR OZON - Otellerde Ozon Kullanımı - AIR OZON (http://www.airozon.com/ozon-kullanim-alanlari/otellerde-ozon-kullanimi.htm)

XoR
26-11-2013, 01:02
Bu işini görür güzel havalandırdıktan sonra :)

Araban mis gibi perde kokar :)

http://c4.soap.com/images/products/p/zqc/zqc-1175b_1z.jpg

Burak
26-11-2013, 01:04
Kedi kopeklerin evde istenmeyen yerlere diskilama ya da idrar yapma durumunda kullanilan temizlik urunleri var. Kokuyu notralize etmek icin bakteri ihtiva edenleri var bu urunlerin kaliteli olanlar, muhtemelen onlar tekstil urunlerindeki koku durumunu cozer, bir denemek lazim.

DR mat hijyen sprey böyle bir şey gibi. Alıp denemeye karar verdim.

bi arkadaşım yaptırdı arabaya sinen sigara kokusundan dolayı yapıldıktan sonra arabanın içi 0 arac gibi kokuyordu.

AIR OZON - Otellerde Ozon Kullanımı - AIR OZON (http://www.airozon.com/ozon-kullanim-alanlari/otellerde-ozon-kullanimi.htm)
Bi sorayım buralarda, teşekkürler.

Bu işini görür güzel havalandırdıktan sonra :)

Araban mis gibi perde kokar :)

http://c4.soap.com/images/products/p/zqc/zqc-1175b_1z.jpg

Son çare bu :D

canimrecepcim
26-11-2013, 01:05
bu saatte de o çorbayı görünce perişan olduk be abi.

tayf
26-11-2013, 01:11
bence iki seçenek var

- arabayı satın
- yada dökülen yerde halı kumas ne varsa yenisini alın

bi arkadasımın arabasının bagajına corba döküldü detaylı temizlikten ozona kadar her yolu denedık

nasıl bir illetse virüs gibi arabadan çıkmak bilmedi en sonunda bagajda ne var ne yok sıfırıyla değişti

Burak
26-11-2013, 01:16
bu saatte de o çorbayı görünce perişan olduk be abi.

Ben de perişan oldum :)

bence iki seçenek var

- arabayı satın
- yada dökülen yerde halı kumas ne varsa yenisini alın

bi arkadasımın arabasının bagajına corba döküldü detaylı temizlikten ozona kadar her yolu denedık

nasıl bir illetse virüs gibi arabadan çıkmak bilmedi en sonunda bagajda ne var ne yok sıfırıyla değişti

Yapmayın, böyle çatara patara söylemeyin kaldıramıyorum. :D Taban halısı da üretilmiyor, nasıl değiştiririm bilmiyorum.

Burak
26-11-2013, 07:39
Bugun olaydan habersiz 2 kişiyi araca bindirdim. Dedim bu araba ne kokuyor :D Boyle ıslak mendil gibi, yeni gibi kokuyor dediler. Et suyu kokusu alamadılar, kalan kokuda pek et suyu yok gibi :)

multispace
26-11-2013, 07:57

bu sprey sütte işe yarıyor denemişti benim arkadaşım

M U R A T
26-11-2013, 08:01
kötü koku gidericiler var başına böyle birşey gelen başka birşey aramasın

Burak
26-11-2013, 08:06

Baska kokuları da baskilayabiliyor mu acaba?

kötü koku gidericiler var başına böyle birşey gelen başka birşey aramasın

Ornek verebilir mısınız? Su anki kokudan da kurtulmak isterim.

Burak
26-11-2013, 10:48
ClenAir Sprey / Organik Koku Giderici (Koku Nötralizer) (http://sibaklima.com/product/clenair-sprey-koku-giderici-notralizer/)

Boyle bir ürün buldum. Adamlar garanti verdi. Kokuyu kalıcı sekilde yok ediyormuş. Yarın direk işyerlerine uğrayıp deneyeceğim. Ilerde birine lazım olabilir diye yazıyorum. Yarın sonucu paylaşırım.

i-vtec07
26-11-2013, 12:18
ben küçükken arabanın içinde yazın kavun unutmuştuk 1 hafta aracı kullanmamıştık (başka araç vardı) haliyle kavunu farketmedik:D

ve mutlu son çürüyen kavun 1 hafta arabanın içine sindi antalyanın sıcağında :D yok öle nalet bi koku :D amcam bagaj halılarını komple söküp temizledi araç kokusu falan derken çok az bi kavun kokusu kalmıştı :)

editt:bunu niye anlattım bilmiyorum :D

geçmiş olsun kardeşim :)

ilker_yusuf
26-11-2013, 12:24

Ben bu ürünün buradan satışını yapmak istediğimde tepki görmüştüm yalan atma diye.. ANCAK BU ÜRÜN kuzenim tarafından üretilmektedir. Bir dönem internet üzerinden satışı gerçekleştirdim. Ürün süt kokusu sigara kokusu nem kokusu gibi ürünlerin temizlik sonrasında bıraktığı tüm kokuyu yok etmektedir.
Sanalpazar.com üzerinden satışı yapan kişi ürünleri kuzenimden temin etmektedir. İşlem yapılabilir. Ürün fiyatı normaldir. Ben faturalı bir işyeri sahibi olmadığımdan internet üzerinden satışı kestim herhangi bir yasal zorunlulukla karşı karşıya kalmamak adına. Ürünü kullanabilirsiniz tavsiye derim.
Bazı detailing forumlarda gerçekn kullanıcılar tarafından yazılmış yorumlar bulunmaktadır.

Doğu
26-11-2013, 12:43
amerikadan koku giderici kimyasal ithali yapıyoruz. adresini yaz bir adet yollayayım sonucu kendin gör :)

Equinox
26-11-2013, 13:17
ben küçükken arabanın içinde yazın kavun unutmuştuk 1 hafta aracı kullanmamıştık (başka araç vardı) haliyle kavunu farketmedik:D

ve mutlu son çürüyen kavun 1 hafta arabanın içine sindi antalyanın sıcağında :D yok öle nalet bi koku :D amcam bagaj halılarını komple söküp temizledi araç kokusu falan derken çok az bi kavun kokusu kalmıştı :)

Millet kavun kokulu parfüm alıyor arabaya :D sizinki doğal olmuş işte :D

Çürüğü iğrenç kokar tabi o ayrı :rolleyes:

lncdlt
26-11-2013, 13:32
Corbayami yazik olmus araca mi karar veremedim :)

ilker_yusuf
26-11-2013, 13:42
Valla dikkatli olmak lazım gerçekten ben bu tarz ürünler için bagajımda portatif bir kasa var. temizlik eşyalarını koyduğum... onun içinde belirli bir kısmı boşaltıp çift kat torba yapıyorum...
Genelde almamak tercihim :)

Burak
26-11-2013, 14:50

Sagolasin. Bundan sonra buyuk konuşmayayım ama kolay kolay yiyecek taşımam :)

amerikadan koku giderici kimyasal ithali yapıyoruz. adresini yaz bir adet yollayayım sonucu kendin gör :)
Teşekkür ederim. Yarın olumlu bir sonuc alamazsam irtibata geçerim.

Corbayami yazik olmus araca mi karar veremedim :)
Çorbayı tatmadım o yüzden yorum yapamıyorum :D

Valla dikkatli olmak lazım gerçekten ben bu tarz ürünler için bagajımda portatif bir kasa var. temizlik eşyalarını koyduğum... onun içinde belirli bir kısmı boşaltıp çift kat torba yapıyorum...
Genelde almamak tercihim :)

Almamak en iyisi :)

JackJones
26-11-2013, 14:52
Valla iyi bi temizlik ardından 4 kapıyı açıp iyice havalandırmak lazım kuruyana kadar sonra arabayı kokuya boğarsanız geçer heralde :) Yanlız ilk fotografı görünce bi an irkildim,sonradan çorba olduğunu anladım :D

Burak
26-11-2013, 14:59
Valla iyi bi temizlik ardından 4 kapıyı açıp iyice havalandırmak lazım kuruyana kadar sonra arabayı kokuya boğarsanız geçer heralde :) Yanlız ilk fotografı görünce bi an irkildim,sonradan çorba olduğunu anladım :D

Parfümle bastırılmıyor daha kotu oluyor :) fotograf başka seyleri çağrıştıriyor :D

ilker_yusuf
26-11-2013, 15:08
Keçeyi kaldırıp altını sildin mi? şimdi aklıma geldi? çünkü sıvılar keçe altına geçince direk olarak bakteri oluşumuna neden oluyor. aslında koku dökülen ürün değil bu bakterilerden geliyor.

Burak
26-11-2013, 15:38
Keçeyi kaldırıp altını sildin mi? şimdi aklıma geldi? çünkü sıvılar keçe altına geçince direk olarak bakteri oluşumuna neden oluyor. aslında koku dökülen ürün değil bu bakterilerden geliyor.
Hemen müdahale ettigim icin altına geçmedi sivi. Gözle kontrol ettim birsey yok. Sac kurutmayla da kuruttum. Altınin temiz olduğunu dusunuyorum.

cookies
26-11-2013, 15:53
Ben et unutmuştum tabi sonra kurtlanmış kalorifer ızgaralarından, stepne yuvasından, göstergelerin oradan, tavandan kurt çıkıyordu çorba ne ki benim derdim yanında ara sıcak :D

Burak
26-11-2013, 15:58
Ben et unutmuştum tabi sonra kurtlanmış kalorifer ızgaralarından, stepne yuvasından, göstergelerin oradan, tavandan kurt çıkıyordu çorba ne ki benim derdim yanında ara sıcak :D

:eek: nasıl çözdünüz?

mmustu
26-11-2013, 16:03

o etin benn !!!!

kurbanda bagajda bir poşet et taşıdım mak 10 dakkalık mesafede kanı akmış sanırım bagaj halısına ertesi sabah arabaya bindiğimde ölüyodum sanırsın kedileri öldürüp atmışlar arabaya bagaj halısını söküp temizlemeye verdim arabayı yıkattım halı olmamasına rağmen 10 gün gitmedi kokusu

cookies
26-11-2013, 17:41
Haha aynen ya halloween car yemin ediyorum.. Burnunun direkleri yıkılır, adamı sinüzit eder, mukozasını zedeler.. Abartmıyorum öyle bir koku..

Çözümü temiz hava.. Köyde açıyorsun kapıları kaputu 2 hafta duruyor devamlı yıkıyorsun.. Zaten sattık gitti o da astra G idi..

drago
26-11-2013, 17:57
ozonla temizlik üzerine de üzerine de glade kavun koy 1 hafta dursun koku moku kalmaz.

benim araca da biber salçası dökülmüştü oradan biliyorum :D