PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu adam kimdir? Kim tanır?

Tugral
26-11-2013, 21:09
Aracıma şanzıman araştırırken bu ilanlar karşıma çıktı. Sti yürür için komple güzel bir fiyat verdi. Hatta verdiği fiyat içinde değiştirme parasıda var. Arabanı getir buraya yapalım git diyorlar. Eskileride alacaklar. Bende bir acaba sorusu var. Tanıyan eden vardır mutlaka forumdan. Daha önce iş yapan, yorumlarsa sevinirim

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-subaru-sti-motor-sanziman-112575123/detay)

akucukdogan
26-11-2013, 21:11
Mersin tayfası bilir. Suriyeden motor getirten bi eleman sanırım. Timucintt var sitede ondan bilgi alabilirsin.

HondatugraL
26-11-2013, 21:18
Ooo sti project başlayacak gibi kokular aldım :D

İstanbul
26-11-2013, 21:40
Şubat ayında Subaru forumlarından biri sizin verdiğiniz linki verip aynı şahıs hakkında konu açmış,kendisine ulaşıp sorun isterseniz,link bu
Atmosferik legacy'me Komple STİ Motor Şanzuman (http://www.subaruclubtr.com/2748/atmosferik-legacyme-komple-sti-motor-sanzuman/)

RSBurak
26-11-2013, 21:48
ben sti şanzımanını sordum 7000 lira dedi.komple gc8 motor yürüyene 10000tl demişti.bir gc8 aldım şu an biraz hevesimi alıp satabilirsem ziyaret edebilirim burayı

gselcuk
26-11-2013, 22:44
Edit yapildi :)

Tugral
27-11-2013, 07:41
Tanıyan yokmu forumdan? Diğer sitede satıcıyla ilgili bir yorum yapılmamış.

XoR
27-11-2013, 07:45
Buraya üyeydi bir ara ama nick'i hatırlamıyorum. Gaziantepli arkadaşlar tanıyacaktır. Suriye durumu patlamadan önce aktif olarak yazıyordu forumda.

stlegal
27-11-2013, 07:49
Mal elimde degil parayi verirsen getiririm diycek yuzde yuz :)

ofli
27-11-2013, 07:52
ben tanıyorum dukkanı var gördüm daha alışverişim olmadı fakat elinde cok sayıda subaru parcası v.s var buraya gelicek olursanız yardımcı olurum.

arkın_aLLen
27-11-2013, 07:53
Pm attım...

Tugral
27-11-2013, 08:08
Mal elinde. Parçadan yana sıkıntı yok diyor. Ne lazımsa burada takarız göndeririz seni dedi. Ama hiç tanımadığım bir insan sonuçta, birde işçilik nasıl vs.. Burdan çekiciye yükle arabayı (şanzıman kırık şuan) arabayla git Mersine, birde elimizde patlamasın onca yol

stlegal
27-11-2013, 08:11
Mersindemi?

Tugral
27-11-2013, 08:14
Evet Mersinde. Sahibindende birçok ilanı var subaru ile ilgili

XoR
27-11-2013, 08:30
Mal elinde. Parçadan yana sıkıntı yok diyor. Ne lazımsa burada takarız göndeririz seni dedi. Ama hiç tanımadığım bir insan sonuçta, birde işçilik nasıl vs.. Burdan çekiciye yükle arabayı (şanzıman kırık şuan) arabayla git Mersine, birde elimizde patlamasın onca yol

Antalya Mersin yakınsın. Bence 1 gününü ayır arabasız git her şeyi etraflıca otur konuş yerlerini gör ondan sonra içine sinerse götürürsün arabanı

Tugral
27-11-2013, 08:44
Antalya Mersin yakınsın. Bence 1 gününü ayır arabasız git her şeyi etraflıca otur konuş yerlerini gör ondan sonra içine sinerse götürürsün arabanı

Yakın ama yol çekilcek bir yol değil. Kıyı yolu bu yaz gittiğimde yol çalışması vardı iyice daralmış bazı yerler, gece gittik genede yordu. Birde işyerinden izin işi vs.. 2000 model GC8 'i sti 'a yürüre çevirmek için neler lazım tam olarak? Herkes birşeyler diyor onada kafam karıştı zaten. Bilen varsa ben yazayım değişecekleri, eklemeler çıkarmalar yapabilirmisiniz.

Şanzıman
Akslar
Brembolar
Difransiyel
Arka ve ön taşıyıcılar
Şaft?
?
?
varmı eklenmesi yada değişmese de uyar denilen parçalar?

kelalper
27-11-2013, 08:52
bi yerden dogbox bulsak hiç uğraşmiyacaksın ama bulmak dert.

XoR
27-11-2013, 08:54
Takacağın Sti yürüyeni kaç modelin Dccd varmı ?

Tugral
27-11-2013, 08:55
Dccd'siz model. Ama elinde Dccd olanıda var. Fiyatı biraz daha değişiyor tabi.

XoR
27-11-2013, 08:56
bi yerden dogbox bulsak hiç uğraşmiyacaksın ama bulmak dert.

Benim 6000 km'deki Dogbox Sulhideydi ama anlaşamadılar sanırım oda satmış zaten.

Ben zaten bu Sti yürüyen ile uğraşanları anlamıyorum aynı sağlamlığa daha ucuz maliyetle Dogbox ile ulaşılır. Gerçi bugün getirmeye kalkışsan Dog'u ortalama maliyet 12k-14k arası olur.

XoR
27-11-2013, 08:58
Dccd'siz model. Ama elinde Dccd olanıda var. Fiyatı biraz daha değişiyor tabi.

İmkan varsa Dccd'li olanı tercih et çok daha keyifli olur %65 arkaya verebilmek

Tugral
27-11-2013, 09:04
Benim 6000 km'deki Dogbox Sulhideydi ama anlaşamadılar sanırım oda satmış zaten.

Ben zaten bu Sti yürüyen ile uğraşanları anlamıyorum aynı sağlamlığa daha ucuz maliyetle Dogbox ile ulaşılır. Gerçi bugün getirmeye kalkışsan Dog'u ortalama maliyet 12k-14k arası olur.

Anlaşamadık değil, ben düşünme sürecindeydim. Sti yürüre herkes daha iyi diyor bende dogbox yerine bunu düşünüyorum o yüzden. Aynı sağlamlık derken akslar vs.. değiştiği için kırılma oranı daha düşük değilmi stida? Şimdi şanzımanı değişiyoruz dogboxta akslar difransiyel orjinal kalıyor, gazladığımda şanzıman sağlam kalıpta dayanıksız başka biryerden cortlatmayalım arabayı? Benim sıkıntım, kırmayacağım bir setupa sahip olmak. Motor kısmı allaha şükür iyi duruma geldi, tam caddede kullanmalık araba ama yürür kısmı gücsüz kaldı. Bir şeye para harcıyayım birdaha aklımda kalmasın şeklinde düşünüyorum. Artık ucuzunda değilim işin. Bir kere olsun tam olsun benim olsun :) Ben şuan subaruya yabancıyım. Siz daha tecrübelisiniz. O yüzden 2 kez konu açtım ama bir sonuç alamadım konularda. Sti mı dogbox mu , ne yapayım bilemedim :S

XoR
27-11-2013, 09:08
Anlaşamadık değil, ben düşünme sürecindeydim. Sti yürüre herkes daha iyi diyor bende dogbox yerine bunu düşünüyorum o yüzden. Aynı sağlamlık derken akslar vs.. değiştiği için kırılma oranı daha düşük değilmi stida? Şimdi şanzımanı değişiyoruz dogboxta akslar difransiyel orjinal kalıyor, gazladığımda şanzıman sağlam kalıpta dayanıksız başka biryerden cortlatmayalım arabayı? Benim sıkıntım, kırmayacağım bir setupa sahip olmak. Motor kısmı allaha şükür iyi duruma geldi, tam caddede kullanmalık araba ama yürür kısmı gücsüz kaldı. Bir şeye para harcıyayım birdaha aklımda kalmasın şeklinde düşünüyorum. Artık ucuzunda değilim işin. Bir kere olsun tam olsun benim olsun :)

Gc8 yürüyenide gayet sağlamdır 500hp proje arabalarında aks kıran vs duymadım sıfırdan hergün dikmediğin sürece ki sanırım senin setup böyle bir proje setup'ı değil.

Maddi anlamda müsaitsen harcıycam diyorsan Sti daha iyidir diyecem ama aldığın malzemede sıfır değil ki senden öncesi nasıl kullanıldı muamma.

Tugral
27-11-2013, 09:16
Gc8 yürüyenide gayet sağlamdır 500hp proje arabalarında aks kıran vs duymadım sıfırdan hergün dikmediğin sürece ki sanırım senin setup böyle bir proje setup'ı değil.

Maddi anlamda müsaitsen harcıycam diyorsan Sti daha iyidir diyecem ama aldığın malzemede sıfır değil ki senden öncesi nasıl kullanıldı muamma.

Orası dediğin gibi. Artık ne çıkarsa bahtıma o kaçsın ....ma. Sti takarda gene kırarsam direk satarım, gider kendime bitane mobilet alır, üstüne yatarım onla gazlarım ,bırakırım araba işlerinide :D Ben sıfırdan gazlıyim, öyle gideyim şuna saplıyim modunda binmiyorum arabaya. Hava güzelse çıkarıyorum, bir iki gazlayıp bırakıyorum. İşe giderim vs.. Ama yürürü değiştirirsem aklıma eser muhabbet olsun diye Akhisarda bir kaldırayımda derim. Öyle sezon kovalamam ama gelmişken gireyim derim , aklı selim bir yapım yok o konuda :D Dccd'li sistemi bizim arabalara uyum sağlıyormu? Ekstra bişeler almak lazımmı?

XoR
27-11-2013, 09:19
Orası dediğin gibi. Artık ne çıkarsa bahtıma o kaçsın ....ma. Sti takarda gene kırarsam direk satarım, gider kendime bitane mobilet alır, üstüne yatarım onla gazlarım ,bırakırım araba işlerinide :D Ben sıfırdan gazlıyim, öyle gideyim şuna saplıyim modunda binmiyorum arabaya. Hava güzelse çıkarıyorum, bir iki gazlayıp bırakıyorum. İşe giderim vs.. Ama yürürü değiştirirsem aklıma eser muhabbet olsun diye Akhisarda bir kaldırayımda derim. Öyle sezon kovalamam ama gelmişken gireyim derim , aklı selim bir yapım yok o konuda :D Dccd'li sistemi bizim arabalara uyum sağlıyormu? Ekstra bişeler almak lazımmı?

Sen komple Sti al başına bişi gelir günahı bana kalmasın :D

Dccd'li olanda uyuyor bizim arabalara. Sti'dan çıkanların tamamı sana geçecek.

Ceco'nun Mavi Gc8'de vardı. Ankaradan Fatih yapmıştı arabayı detayları bilebilirler.

i-vtec07
27-11-2013, 09:20
araban kaç hp abi şuan ? :)

Tugral
27-11-2013, 09:22
araban kaç hp abi şuan ? :)

Valla dynoda ölçmeden birşey diyemem. Setup belli, 18g turbo, fmic, headers, 76 lık egzoz, 850 enjektör, 1.3 bar basınç. Stock 210 hp sanırım. Benimki ne çıkar bilmem

Tugral
27-11-2013, 09:23
Sen komple Sti al başına bişi gelir günahı bana kalmasın :D

Dccd'li olanda uyuyor bizim arabalara. Sti'dan çıkanların tamamı sana geçecek.

Ceco'nun Mavi Gc8'de vardı. Ankaradan Fatih yapmıştı arabayı detayları bilebilirler.

Ö.M göndereyim bakalım ilgilenecekmi benimle :)

altugkocer
27-11-2013, 11:23
Benim de kafamda olan oydu :) sti yürüyenli gc8

Ben de az çok anlarım motor mekanik vs. işinden ama subaru farklı bi dünya bildiklerim bilmediklerimin yanında çok küçük kalıyor :)

O yüzden gc8 imi sattım forester aldım kafam rahat haaa bir de düğün dernek işleri var :)

İnşallah ilerde direk sti almayı düşünüyorum

Setuplarımız hemen hemen aynıymış ben 1 sene sıkıntısız kullandım

Siz tahminen 10-15k para harcıyacaksınız sanırım arabaya

Nacizane fikrim biraz daha zorlayıp 2003-2005 sti almak :D

Tugral
27-11-2013, 11:30
Şuan şanzıman kırık. Yaptırıp satacağıma yaptırıp binerim. Aracım temiz olduğu için satmayada kıyamıyorum açıkcası. Birde düşük fiyata alınan sti ne kadar temiz?

altugkocer
27-11-2013, 11:42
Tabiiki haklısınız arabayı satma kararı almak oldukça zor.

Ortalama olarak söylüyorum aracınızı sattıktan sonra üstüne en az 25-35k TL koymak gerekir, bu da maddi olanaklara bağlı.

Ben o olanakları bekliyorum açıkçası

kelalper
27-11-2013, 11:58
bizim GC8 de dogbox var 2.5 lt 30R turbo ile 2 bar basıyoruz akslar falan sapasağlam. Drag yapmıyoruz ama sıkıyoruz. Akslar bir kere tornaya girdi ilk aldığımızda o kadar. Sıkıntı hep şanzımanda.

Tugral
28-11-2013, 07:53
Valla girdik bir yola. Güzel bir fiyata anlaştık sanırım. Yakında gelir şanzımento :)

HondatugraL
28-11-2013, 11:33
Şanzımanın ve yanında alıcaklarının araca takma parasını işçiliği düşsün, onun yerıne versın kargoya antalyada tak olmazmı ?

RSBurak
28-11-2013, 11:46
1 gün harcayıp malı yerinde görmek bence en temizi.ben 0.5 bar basıyorum type-ra şanzıman var bu haldeyken bile acayip bir tırsma var :D sizin setupta en temizi sti yürürü temizini bulduktan sonra bir daha sorun olmaz.bir ara forumda vardı gaziantepte nickini hatırlayamadım aynı kişimi acaba ?

Tugral
28-11-2013, 12:02
Valla foruma üyemi değilmi inanın bilmiyorum. Mersinde adamın yeri. İş yerinden izin alamadığım için kendisi aldığım parçaları arabaya koyup yola çıktı. Bugün saat 4-5 gibi Antalyada olacak. Burada kendi ustam araca monte edecek, sonrasında ödemeyi yapıp uğurlıycaz. Bi aksilik yaşadık yoksa şuan takılıyordu. Artık gece boyu arabayla uğraşıcaz. İnşallah bir sıkıntı çıkmadan iyi bir sonuç alırız. Bilgi veririm zaten burdanda

RSBurak
28-11-2013, 12:27
Valla foruma üyemi değilmi inanın bilmiyorum. Mersinde adamın yeri. İş yerinden izin alamadığım için kendisi aldığım parçaları arabaya koyup yola çıktı. Bugün saat 4-5 gibi Antalyada olacak. Burada kendi ustam araca monte edecek, sonrasında ödemeyi yapıp uğurlıycaz. Bi aksilik yaşadık yoksa şuan takılıyordu. Artık gece boyu arabayla uğraşıcaz. İnşallah bir sıkıntı çıkmadan iyi bir sonuç alırız. Bilgi veririm zaten burdanda

İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.görüşlerinizi bekliyoruz ilerde bizede lazım olabilir

Sh4rk
28-11-2013, 12:36
Antepte olan mustafa abi mersindeki farkli bir kisi uzun zamandir mustafa abi sti vs isleri ile ugrasmiyor

aTaBeY
28-11-2013, 12:48
Gaziantepden benim bildiğim bu adama bir gc8 gitti çok samimiyetim yok subarulardan da pek anlamam ancak sanırım orda ona GC8'in avrupada sti'yı varmış adamın elinde o şanzıman vardı onu taktılar + yine gc8 sti turbosu taktılar ayarladılar vs. Araba zımba gibi hergün gazlıyo sıfırdan da kalkıyo benim gördüğüm 1 ay oldu hiçbir sorun yok..

Ancak bu yazı size örnek teşkil etmesin subarunun sahibi şuan görüşmediğim bir arkadaşım... Bu duyduklarım mersinde takıldığı mevzusunu başka arkadaş söyledi suriyeli bir usta var mükemmel falan diyorlardı ona götürdük dedi. Arabayıda hergün gazlarken bizzat görüyorum.

HondatugraL
29-11-2013, 16:46
Umarım abim yeni sti şanzımanını kırmaz kendisini 3 evetle uğurluyoruz. Hayırlı olsun artık araca binebilirim :D

RSBurak
29-11-2013, 18:28
Umarım abim yeni sti şanzımanını kırmaz kendisini 3 evetle uğurluyoruz. Hayırlı olsun artık araca binebilirim :D

hayırlı olsun.memnunmusunuz işçilikten ?

HondatugraL
29-11-2013, 19:06
hayırlı olsun.memnunmusunuz işçilikten ?

ürün antalyaya gelmiş kendi ustasına taktırıyo bilgileri büyük tuğraldan almamız lazım :D

timucintt
29-11-2013, 19:17
Osman abi hayırlı olsun tekrar :)

sinanbaysal
03-12-2013, 16:14
Sonuc ne oldu acaba ?

Tugral
03-12-2013, 16:34
Ufak bir pürüz dışında bir sıkıntımız yok :) Gelen şanzıman üst model bir şanzıman çıktı. Km'yi abs sensorunden okuyor. Bizimkiler şanzıman üstünden okuyor. Kendisi ile iletişime geçtik ertesi gün bizim istediğimiz şanzımanı kargoladı. Alt takım değişti ama bu arada. Gelen parçalar gayet temiz. Şanzıman takılmasını bekliyoruz şuan. Benim ustanın yurt dışı gezisi çıkınca yarım kaldı :D

aslan
03-12-2013, 16:46
Yani sorgulattıgınız kişi sanırım sorunsuz birine benziyor doğrumudur?

Tugral
03-12-2013, 16:56
Şimdi ustamla görüştüm şanzıman araca bağlanmış :) Adam iyi, baya bir muhabbetimizde oldu. Subaru için elinde her türlü parçası mevcut.

Kahn23
03-12-2013, 17:00
Şimdi ustamla görüştüm şanzıman araca bağlanmış :) Adam iyi, baya bir muhabbetimizde oldu. Subaru için elinde her türlü parçası mevcut.

Forum için iyi referans yani ;)
Malı temizse buradan alışveriş yapan olur hrh..

Selim.Y
03-12-2013, 17:30
Hadi hayırlı olsun abi . Satıcının düzgün çıkması ve malların temiz olması iyi denk gelmiş bu devirde.

CasabLanca
03-12-2013, 17:33
3 gündür mersindeyiz bu elemanin dukkanindaydik. Adamin elinde zibil gibi parca var.
Ticaret yapmak isteyenlere tavsiyem paralarini ceplerine koysunlar ustalarini alsinlar yanlarina malzemeyi canli gorup orda sorunsuz taksinlar. Biz bu sekilde yaptik

Tugral
03-12-2013, 17:34
Türkiye piyasasında uygun fiyatı var ve malının arkasında. Aklı olan parça almadan önce arabası ne olursa olsun bir arar sorar fiyatını. Ustanın dükkanına kadar getirdi malı bıraktı ve gitti. Daha ne yapsın :)

arkın_aLLen
03-12-2013, 17:51
Herhangi bir pürüz çıkmadığına sevindim...sıkıntısızdır kendisini tanırım düşünenler sorusu olanlar pm atabilir...