PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yoklama Kaçaklığı

r3dkit
27-11-2013, 17:27
Yoklama Kaçağı Durumundayım ve Bu Aralar Biliyosunuz Denetimler vs Arttı Baya. Resmen Sıkı Takip var.

İşyerim var ve işleri düzeltmeden gitme şansım yok. kendi kendime şubatta giderim demiştim ama dün sabah eve memur gelmiş ve ifade alınması için karakola gelmesi gerekiyor demiş.

gitmeden aradım ve sahte evrak dan dolayı ifadeni almam lazım gel dedi. bende böyle böyle yoklama sıkıntım var gelirsem cıkamam dedim ve çorumdan dolayı davalısın dedi kamu acmıs davayı dedi.

bende avukatımı yönlendiriyorum dedim ve gerek yok ben seni bekliyorum dedi kapadı. avukatıma gittim ve avukatım aradı aynı memuru mekan basma - mekan yağmalama ve hırsızlıktan aranıyor gelsin demiş.

daha sonra biz adliye den sicil kaydıma baktırdık ne bir dava ne bir şikayet var.

avukatım tekrar memuru aradı ve zarf atmak için biz ifademizi adliyede vericez dosyaya bırakırız dedi. ve memur dosya bende adliye de yok gibisinden kaçak göçek cevaplar verdi.

Başbakanlık yoklama ve bakaya durumunda olan asker başına duyduğuma göre prim vermiş polislere.

sormak istediğim bu aralar böyle bişey gelen varmı başına. ya da memurun yalan bahanelerle çağırma şansı varmı ?

şimdiden teşekkür ediyorum

tuFAN
27-11-2013, 17:43
benim 2 hafta önce başıma geldi karakola silah ruhsat başvurusu için gitmiştim

üniversite son sınıf öğrencisiyim dolayısıyla bir sorunla karşılaşmam diye düşünüyordum

fakat okul öğrenim durum belgemi (ek-C2) askerlik şubesine göndermediğinden karakolda GBT sorgulama esnasında bakaya olarak çıktım

apar topar ekip arabasıyla 2 polis ile birlikte en yakın askerlik şubesine gittik şubeye geldiğimizde de tabi herkes bize bakıyor...

Neyse orada da bir tutanak düzenlediler 15 gün içerisinde askerlik işlemlerini tamamlaman için bir süre tanıyorlar 15 gün içinde gitmediğin takdirde cezai işlem uygulanıyor.

Askerlik sorunu olan polis çevirmesine girdiğinde baştan belirtsin yoksa polis GBT'ye girdiğinde işlem yapmak zorunda kalıyor

ontheair
27-11-2013, 17:44
Polis böyle bir şey yapmaz. Gelir alır gider.

tuFAN
27-11-2013, 17:49
polis savcı/mahkeme kararı olmadan evden alıp gidemez anca kapıya gelir

ismailozkan_01
27-11-2013, 17:51
prim falan hikaye kulaktan dolma bilgilere inanmayın , yoklama kaçağı iseniz gbt sorgulamanızda çıkar adli sicilinizde çıkmaz , sizin dava konusu nedir daha detaylı bilgi alır paylaşırsanız yardımcı olabiliriz saygılar...

By_HaNNibaLL
27-11-2013, 17:53
Avukatiniz varsa gitsin olay neyse öğrensin zaten bi avukatin varmiş onun bilgisinin olmasi lazim bu konularda bizim söylediklerimiz cok net olmayacaktir.

Şakaya gelmez bu durumlar benim askerlik şubeye gidip tecil ettirmeme ragmen gbt de falan korkuyorum :D

ufuksaracci
27-11-2013, 17:55
İki hafta önce çok samimi arkadaşımı gecenin 5inde otelden aldı polisler askerlik yüzünden .

ghibli06
27-11-2013, 18:06
arkadaşlar artık eskisi gibi değil, askerlik kısaldı, adamlar 2-3 kere bedelli çıkardı, okul desen dünya kadar gecekondu üniversitesi var girilebilecek en kötü... herkesin mutlaka bir nedeni vardır askerliğini ötelemek için ama, bu kadar imkan varken yapmayanlara artık müsamaha göstermeyeceğiz dediler...

r3dkit
27-11-2013, 18:08
benim bi davam yokki zaten sorun burda. dava çorumdan açılmış benim ne şahsi ne ticari çorumla işim yok. adam bana hiç işlemediğim direk savcı-mahkeme ile ilişkili suçlardan çağırıyor. mekan basma yağmalama hırsızlık evrakta sahtecilik :D yani memur bi abimiz var ona anlattım durumu. eğer o saydığı suçlarla alakalı bişey olsa burda muhabbet ediyo olmazdık bırak evi geçtiğin yoldan alırlardı dedi

Agah
27-11-2013, 18:24
bende yoklama kaçağı gözüküyorum sanırım, şubeye gitsem başıma neler gelir ? hemen askere almazlar dimi :D

SerkanYazgan.
27-11-2013, 18:43
Okul geçen sene kağıt göndermemişti kaçak gözüküyordum gittim kendim hallettim, bu sende aynı şey olabilir mi?

ChtArdARSL
27-11-2013, 18:58
Bende suan kacıgım oyuzden aksam evden dısarı cıkmıyor,dısarda konaklamıyorum :) hayırlı ıse 16-18 aralık arası teslım oluyorum.

Osmrdn
27-11-2013, 19:29
Üniversitede biri 30 yaşında ama ders kaydı yaptırdığı için askere alamıyorlarmış. İkinci dönem ne olacak merakla bekliyorum:D

Schumi
28-11-2013, 00:52
Üniversitede biri 30 yaşında ama ders kaydı yaptırdığı için askere alamıyorlarmış. İkinci dönem ne olacak merakla bekliyorum:D

Öyle birşey yok. 29 olduğu anda ders kaydı önemli değil askere gitmesi bekleniliyor.

mrtngn
28-11-2013, 01:04
Ulan şimdi yazılanları okuyunca korktum :D :D Okuldan aldığım öğrenci belgesini şubeye postaladım iadeli taahhütlü ama ya bi aksilik olduysa :D :D

ALPER-VNS
28-11-2013, 03:26
Öyle birşey yok. 29 olduğu anda ders kaydı önemli değil askere gitmesi bekleniliyor.

artık kaçak olarak da üniversteler kayıt yapıyo.. eskiden 29a gelince ilişik kesilirdi artık git kaçak kaçak oku senede 1000 lira gibi bi cezası var ödeye geldi iş

tylan
28-11-2013, 04:36
şuan okuyor gozuktugum ıcın şükür daha 4 sene sıkıntım yok ama bedelli yakındır gelmesi sıkın dişinizi beyler :D

chatlaxs
28-11-2013, 08:04
31.12.2013 te tecil bitiyo benim yeni tecil için ne zaman gitmem gerek şubeye ?

Göki,ZD
28-11-2013, 11:04
benim bi davam yokki zaten sorun burda. dava çorumdan açılmış benim ne şahsi ne ticari çorumla işim yok. adam bana hiç işlemediğim direk savcı-mahkeme ile ilişkili suçlardan çağırıyor. mekan basma yağmalama hırsızlık evrakta sahtecilik :D yani memur bi abimiz var ona anlattım durumu. eğer o saydığı suçlarla alakalı bişey olsa burda muhabbet ediyo olmazdık bırak evi geçtiğin yoldan alırlardı dedi

İsim benzerliği olabilirmi bu dava olayı, çorum ile alakam yok diyosun çünkü. Seninde askerlik mevzun olunca işgillendin durumdan.. Avukatın gidip baksın bi neymiş..

Schumi
28-11-2013, 20:26
artık kaçak olarak da üniversteler kayıt yapıyo.. eskiden 29a gelince ilişik kesilirdi artık git kaçak kaçak oku senede 1000 lira gibi bi cezası var ödeye geldi iş

Onun farkındayım. Çok sorun yaşadılar. Sistemi YOK uygulamıyoru şu an. 40 yaşındada olsan ders seçip okuyabilirsin kaça kaça. Ama ders seçimi yapmış olman seni askere alamazlar demek değil onu demek istedim.

onursumer
28-11-2013, 20:30
konu iyi oldu bayağıdır şubeye uğramıyorum bizim öğrenci işlerine güven olmaz gidip bir kontrol ettireyim göndermeyi vs unuturlar gbt de çıkmasın :D

emresener
29-11-2013, 12:46
yoklama kaçağı durumu 2011 de bende vardı 550 lira ceza ödedim.
şimdi yine aynı durumdayım. kısmetse ocak sonu gidip alın benı askere diyecem.
Çat diye alırlar inş diye umut içindeyim.
okul durumu olarak acıköğretimde kaydım var.

turkerrr
30-11-2013, 09:14
Onun farkındayım. Çok sorun yaşadılar. Sistemi YOK uygulamıyoru şu an. 40 yaşındada olsan ders seçip okuyabilirsin kaça kaça. Ama ders seçimi yapmış olman seni askere alamazlar demek değil onu demek istedim.

doğum günü ile ilgisi var biraz sanırım örneğin ben aralık doğumluyum ilgili yılın ilk döneminin final zamanında 30 oluyorum ...

finallere girmeden askere alacak değiller heralde

B.cihangir
30-11-2013, 10:31
yoklama kaçağı durumu 2011 de bende vardı 550 lira ceza ödedim.
şimdi yine aynı durumdayım. kısmetse ocak sonu gidip alın benı askere diyecem.
Çat diye alırlar inş diye umut içindeyim.
okul durumu olarak acıköğretimde kaydım var.

ayne şey benimde başımda var hemen alıyorlar askere geçen sene beni hemen göndericeklerdi şimdi işim var yarın gelsem olurmu dedim 1 sene oldu :D

SSagnak
30-11-2013, 11:50
Geçen yıl sütlüce şubesinde yaptırdım öğrenci belgesi alıp sistemde hata var işliycez biz bunları dediler,31.12.2015 kadar tecillisin ama dediler adamlar işleme almamış kasım ayı yoklamasında kaçağa düşmüş olarak eve kağıt gönderdiler kasım ayı kontrole gelmediğiniz için kaçak durumunda bulunuyosunuz hemen öğrenci belgesi aldım gittim sütlüceye böle böle ama sen kaçaksın ama okuyosun oda var dedim geçen yıl ben yaptım tecil dediler demek sizde o sıkıntılı döneme denk geldiniz işleme almamışlar polis gbt sine düşürmüşler filan neyseki hallettik 31.12.2015 e kadar sıkıntı tinnee :D