PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir soru(n) şoför kapısı

PiscocuK
27-11-2013, 18:01
selamlar

şoför kapımı açtığım zaman aracımın içindeki tavan ışıkları yanmıyordu çok fazla takılmıyordum ama farkettim ki farlarım açık kaldığında kapıyı açtığım zaman (stop ettikten sonra) herhangi bir uyarı sesi çıkmıyor...

bunların hepsi birbiriyle alakalı sorunlarmı?
çözümünü bilen varmı

yol üzerinde bir iki elektrikçiye gittim yarım ağız bişeyler söylediler çok tatmin etmedi

bugün yağmurlu olduğu için farlarım açık dolaştım gün içerisinde ve 5 dk biyere girip çıktığımda farları açık unuttuğumu gördüm

bu konuda yönlendireceğiniz bir yer varsa sevinirim

Gunes G.
27-11-2013, 18:05
Kapiyi acinca kapi acik uyarisida vermiyor degil mi aracin?

PiscocuK
27-11-2013, 18:08
Kapiyi acinca kapi acik uyarisida vermiyor degil mi aracin?

hayır ne kapı açık uyarısı ne far açık uyarısı nede tavan lambaları yanmıyor..
sadece şoför kapısında yaşıyorum bu sorunu ama

Gunes G.
27-11-2013, 18:15
Kapinin karoser tarafinda bir sensor vardir, onu kontrol edin.

http://www.rapidelectronics.com.au/knowledge/images/Door_Switch.jpg

Genelde 1 adet civatasi vardir, sokup bakin, muhtemelen sorun ordadir.

PiscocuK
27-11-2013, 18:49
sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? yarın kendi elektrikçime götürmeyi düşünüyorum arabayı bakalım o ne yapacak

Gunes G.
27-11-2013, 18:55
sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? yarın kendi elektrikçime götürmeyi düşünüyorum arabayı bakalım o ne yapacak

En basiti sag kapininkini sokup sola takip deneyin bakalim calisacak mi. Calisirsa sensor bozulmus demektir, calismazsa hatta bir sorun olabilir demektir.

PiscocuK
27-11-2013, 18:59
tamam teşekkürler

ChtArdARSL
27-11-2013, 19:01
Benımde aynı sorunum vardı onemsemıyordum takıı yolda kalana kadar :( Kapıdakı swıctlerım elektrık almıyordu soktum temızledım wd40 ladım taktım duzeldı cok sukur.

Arac 90 Civic ef

Sag tarafınkı calısıyor ıse cıkart sola tak anlayabılırsın. Kendın yapabılırsın basıt bır ıslem sadece (+) var, (-) saseden alıyor.

bymurat___61
28-11-2013, 22:15
Honda ve bir cok markada calışma mantıgı su sekıldedir. Tavan lambasında sureklı + elektrik vardır. KApı açıldıgında ise kapıdakı siviçten (-) alarak sistem calışır. Devamlı yakmak istediğimizde ise - siyi tavanın sasesinden alır. Ana hatlarıylan devre bu.

Şimdi sadece sofor kapısında yapıyo sorun yuzde 100 kapı siwicindedir. Sadece 1 vidası var guzelce temızlenip saşe almasını sağlayabilidnizmi sorun cozulur. çıkan kabloyu şaseye değdirin eger tavan lamabanız yanıyosa bilki siviç bozuk. yada bağlantısı cıkıs yada korozyona uğramıstır.

pirasa
28-11-2013, 22:42
bu arada golf4, bora, leon, toledolarda bu swicth şöför kapısının kilit mekanizmasının içinde bir kontak gibi bişey, bozulursa sökmeside takmasıda eziyet :D

PiscocuK
29-11-2013, 06:37
Bilgiler icin cok tesekkurler bugun ilk firsatta bakicam