PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akü hakkında

kemko89
27-11-2013, 18:29
arkadaşlar aracım 2008 model civic hb i-vtec. bugun aracıma bindil calıstırdım normalde en az 3-4 dakıka beklerdım aracın kendıne gelmesı ıcın bugun beklemedım ama calıstırdım yoku yukarı cıkmaya baslarken gaza bastım sankı arkadan araba carpıyormus gibi araba sendeledi bir kac kere bu arada devir ibresi inip cıkıyordu ve en sonunda aracım ilk kez stop etti. ve ortadakı yol bilgisayarı ekranında akü simgesi yandı. aküyü 2 ay önce sıfır olarak değiştirdim. aracımda ses sistemi mevcut acaba onun kablolarındamı sıkıntı var kaçak flnmı yapıyor ? neden boyle yaptıgını anlayamadım. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

mechanıcer
27-11-2013, 18:42
Akım kaçak testi yaptır kesin tesisatçı herzaman en kolay bulduğu beslemeyi kullandığı için arabanın bir bölgesinde kaçak vardır ve araçı kitlesel bile akım çekmeye devam ediyordur,ıstersen akünü geçen hafta değiştir farketmez..

By_HaNNibaLL
27-11-2013, 18:43
Akü kutup başini kontrol ettiniz mi ? gevşemiş olabilir

kemko89
27-11-2013, 18:47
Akım kaçak testi yaptır kesin tesisatçı herzaman en kolay bulduğu beslemeyi kullandığı için arabanın bir bölgesinde kaçak vardır ve araçı kitlesel bile akım çekmeye devam ediyordur,ıstersen akünü geçen hafta değiştir farketmez..

herhangi bi oto elektirikcisine gitsem sorunu cozermı ?

kemko89
27-11-2013, 18:48
Akü kutup başini kontrol ettiniz mi ? gevşemiş olabilir

hocam acıkcası kontrol etmedım

By_HaNNibaLL
27-11-2013, 18:50
hocam acıkcası kontrol etmedım

komik geliyor ama ben rolling de 3 den 4 e çektim araba stop etti dedim motor kırıldı heralde :D heycanla direksiyon falan kilitlendi ölüyordum.

Durdum dedim noluyo falan + kutup uçu gevşekmiş

kemko89
27-11-2013, 19:02
komik geliyor ama ben rolling de 3 den 4 e çektim araba stop etti dedim motor kırıldı heralde :D heycanla direksiyon falan kilitlendi ölüyordum.

Durdum dedim noluyo falan + kutup uçu gevşekmiş

cünkü bazen bindebir teypde kapanıo acılıyor kendıgılınden? inşallah büyük bir masrafı yoktur

meganes
27-11-2013, 19:57
Anfileriniz belki kapanmıyor olabilir,rmt uçlarını kontrol edin teybi kapatınca anfilerin kapandığından emin olun,buda bir ihtimal :)