PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benzin deposu ölçüleri,iç yapısı yardım

bandit
28-11-2013, 19:42
Öncelikle merhaba forum kültürüne yabancıyım ilk açtığım konu diyebilirim o yüzden bi eksik kusur edersek affola.olan birsürü sorunumdan biri benzin deposu. benzin çıkış yeri boyutu , dönüş ün en mantıklı nereye verilmesi gerektiği içinde dalga kıran ve benzin çıkış ı etrafında ne ölçüde bi oda olmalı.aracım bmw e34 m50b25 pistonların üzeri alınarak ve kapak yanma odası genişletilerek sıkıştırma oranı arttırıldı garret gt 50 yazan fakat araştırdıım da gt 35 e denk geldiği sölenen caterpıllar turbosu büyüklüünde bi turbo takılı.arabanın depo ve pompası bitik delik olduundan yeni depo yaptım paslanmaz dan.dikdörtgen bi yapı.ortasına üstten ve alttan 2 şer cm açık dalgakıran koydum. benzin çıkışı borusuna dalgadan etkilenmesin ve sürekli benzin dolu olsun diye 10 a20 ,10 cm yükseklikte oda yaptım ve dönüşte bu odaya bağlı amaç sürekli dolu dursundu.en üst kısımdan havalandırma verdim.fakat araba 4500 devirler civarında bi kafa düşürüyor sonra yürüyor bazende takılmıyor ama fakire düşmüş gibi bi his veriyor.orjinal beyne yazılım atıldı.manifolt üzerine 3 enjektör daha eklendi emmeden okuuduna göre 3500 ve üzeri devreye giriyorlar.pompa mavi piyasadan aldıım sözüm ona 5 bar ,benzin regülatörü orjinal.şimdi proje içime sinmediği için komple 0 dan kendim yapıyorum motor yerde headers turbonnun konumu yanma odası harap onun düzeltilmesi gibi.usta bulaştırmadan.iyi bi pompa yada bi ek poma daha ve ayarlı regülatör le başlıcam fakat. kafama depoda takılıyor bi hata varmı diye. cvp yardımlar için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

alihan_27
30-11-2013, 19:42
Orjinal regülatörle turbo olmaz. Wideband bağlımı araçta? 3000,4000 üzeri dediğiniz devirlerde afr kaç gözüküyor?
Ve bold(kalın), italik yazı yazmak forumda yasak.

bandit
30-11-2013, 20:47
yazı uyarısı için teşekkürler.orjinal regülatörle turbonun olmuyacaını yada herhangi pompayla olmayacaını öğrendim tam düzeltmelere başlıcaktım ki conta yaktı şimdi yeniden başladım projeye.basit bi boost göstergesi haricinde değer görebileceğim bi gösterge yok. beyin orjinal üzerine yazılım var sadece. ek enjektörler emmeden aldığı tetiği elektriğe çeviren bi düzenek.led ışıkla devrede olup olmadığı anlaşılıyor gaza yüklenildiinde ışıklar zayıf, asıldığında ışıklar maxsimum yapıyor bu ek olan 3 enjektörün ne derece işediini gösteriyor.hepsi bu.performans ın bazen kesiklik 4000 4500 civarı bazende fakir gibi oluşu bi yana depo dolu olduunda bariz düzelme oluyor ve ne hikmetse 1 de daha bariz 2 de azalıyor 3-4-5 de hiç sorun yok çekişte buda beni depoda hata yaptığımı düşündürtüyor.

alihan_27
01-12-2013, 02:50
İlk viteslerdeki ivmelenmeden dolayı benzin deponun bir ucuna toplanıyor olabilir. Bunun haricinde ne söylense havada kalır. Anlattığına göre mantıklı ama başka biryerdende sorun olabilir, hiçbir gösterge olmadanda sorunu anlama imkanı yok.
Niye böyle karmaşık ek enjektör vs olaylarına girdiniz?

bandit
01-12-2013, 19:22
katılıyorum çok bunalım bir durum.akış metre de kesiyor olabilir,lambda da düzgün çalışmadığından enjektörlere müdahale ediyor olabilir.tüm bunların sonunda turbonun yeri değiştiğinden uygun headers tasarladım onu kaynatıyorum ve bir sıraya koydum pompa regülatör egt saati wideband gibi ihtiyaçlarım var ***** şimdiye kadar karşılıını alamadığım 10 bin gibi bişi toz oldu.şimdi bu sırayla temin etmeye başılıcam konuya ilgin için teşekkürler.

slowmotion
01-12-2013, 22:13
10binlik ne harcadiniz acaba? Widebandı acil alin. Degerleri yazinki bi yol cizilsin

senna
02-12-2013, 07:41
ek enjektör işini düzeltin en başında wideband ve hesabınıza uygun beyin alıp bağlayın ve profesyonel birisi ayarlasın ek enjektörle falan olacak iş değil artık bu

pistonun tepesinden aldınız sıkıştırma ne kadar düştü sıkıştırma oranı öncesinde kaçtı ölçtünüzmü ?

regülatör
bir set enjektör
benzin pompası
ems
wideband
map sensörü

en acilinden bana kalırsa bunları almaya bakın sağlıklı bir setup yapmak istiyorsanız

bandit
02-12-2013, 09:47
garett a/r 50 turbo, emusa 38mm wasgate,bunlara yeterli olduğu söylenen ford connect intercooler,turbo manifold,turbo yağlaması dönüşü için elektrikli yağ pompası,ek enjektör işletimi için vesair parçalar yağ intercooler ve kurulum.10 bin bunlar için di.kasmalar kesmelerle geçen 2 ay ın sonunda da conta yaktı zaten.ve sil baştan başlıyorum şimdi.araştırdıkça ve özellikle techturkey le tanıştıktan sonra anladıkki maalesef saçma sapan bi işin içindeymişim.şimdi dediğiniz gibi gerekli elemanları tamamlamanın derdine düşücem.ve bir sıraya koyucam olmassa olmaz listesi şartmış yürüyebilmek için şimdi anlıyoruz bunu.

bandit
02-12-2013, 09:53
sıkıştırma oranı en büyük handikap zaten.ben yapan usta nın adı kötülenmesin diye ifşa etmicem lakin kapağın içi dremelle oyuılmuş durumda dağlı tepeli bi hali var ilk hedef onu bi ölçüde düzeltip tüm odaları eşit alıp sonra sıkıştırma oranını nasıl ölçeriz gibi bir bilginin derdine düşücem.işin aslı elimizden geldiği kadar olması büyük güçlerin derdinde değilim orjinali 192 ps olan araca sağlıklı ve güvenilir bir miktar yükseltmek.

senna
02-12-2013, 14:08
sıkıştırma oranı en büyük handikap zaten.ben yapan usta nın adı kötülenmesin diye ifşa etmicem lakin kapağın içi dremelle oyuılmuş durumda dağlı tepeli bi hali var ilk hedef onu bi ölçüde düzeltip tüm odaları eşit alıp sonra sıkıştırma oranını nasıl ölçeriz gibi bir bilginin derdine düşücem.işin aslı elimizden geldiği kadar olması büyük güçlerin derdinde değilim orjinali 192 ps olan araca sağlıklı ve güvenilir bir miktar yükseltmek.

pm atın aklınıza ne geliyorsa yardımcı olurum ölçü vs işlerini yaparız sorun olmaz

bandit
03-12-2013, 09:44
teşekkürler bu fırsatı değerlendiricem :)