PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EK Civic Kapı Gergi Ses

bymurat___61
28-11-2013, 22:41
Kronik bir problem oldugunu biliyorum forumdada arastırdım net bir sonuca varamadım. Bu işi cozen cozduren varmı somestirda kapıları sokecem hepsi aradan cıksın diyorum. Arkadaslarım kapı kırıldı herhalde diye korkuyolar :D Bu soruna burda cozum bulamazsam dahada uğrasmıyacam . Aslında ben cok rahatsız deilim ama
binecek insanları tedirgin ediyo

bymurat___61
28-11-2013, 23:15
Forum uylerinin yarısında bu ses var ::) hala cozum yok ilginç :)

bymurat___61
29-11-2013, 22:43
Guncel
su lanet sesi keselım. Gergileri soker nerde yapılması gerekıyosa yaptırırım.

Ahmetfikri
29-11-2013, 22:46
bi konuda yazmıştı birisi ama bulamadım gergiyi söküp tornada bişeyler yapıyolardı

bymurat___61
29-11-2013, 22:50
Bende aradım bulamadım :) Bulan bir el kaldırsın :D

EkCTR
29-11-2013, 22:58
Bence Bu işi en güzel serviste yaptırırsın kendinde yaparsın ama hiç yorma bence servise git orda kapı pimlerini degiştiriyorlar

bymurat___61
29-11-2013, 23:02
kapı menteşesının tanesi 120 lira * 8 bense mentese pimleri taylandan aldım 60 liraya...

neyse sorun mentesede deil. gerginini tanesi 160 gbii rakamddı * 4

Olay servise gitmek deil. Servise gitmesini bende biliyorum. Ama oem parca bile zamanlan aynı sıkıntıyı cıakrtıyo. Buna kalıcı bir cozum var mı? bunu soruyorum.. yapan eden var mı diye

Herkes yorum yapmak zorunda deil bilen yazsın. Burda herkes servise gitmesini biliyo......

OmeR-FE
30-11-2013, 09:27
Bizim arkadas sanayide tornada yeniletmisti gergileri ses kesilmisti. Tam net ne yaptirdi bilmiyorum.
Ogrenir yazarim buraya.
Sedan ek kasalarda arka kapilar kronik. Arka cam motorlarida yavasliyor belli sure sonra. :)

erhann
30-11-2013, 09:31
Tornada ne yapilio?

sercanavcı
30-11-2013, 09:57
lanet olsun o gergilere zaten bendede sag arka kapıda var aynı problem kaportacıya baktırdım daha önce kapı düşük falan dedi içimden hassstir dedim wd40 sıktım yağladım temizledim biraz düzelir gibi oldu

Oznsrl
30-11-2013, 10:30
bizim bi abide 1.6 ieste kesmişti ama kapı biyerde durmuodu 2 kademe tık ı oluyoya mesela nasl anlatiyim bilemedim :D kapı çok yumuşak olmuştu yani sabit kalmıodu :D

Ahmetfikri
30-11-2013, 10:39
iese soch vtec kapak takmaktan daha zor yahu :)

bymurat___61
30-11-2013, 12:11
CAm motorlarını soktum topladım hallettim sukur sıkıntım motorlarlan ilgili kalmadı

arka kapılarda dusukluk yok mentese pimlerinde boşluk yok. Tamammen gergiden gelen ses
tornada ne yapılıyo nasıl bir işleden gecio işte bunları merak ediyorum. Kısa zamanda on kapıları sokup mentese pimlerini değiştircem artı sağlam bir mid takımı kasnaklan montajlıcam . Bunun yanında on gergilerden gelen seside kesersem tamamdır.

Ön kapılarda herkeste oldugu olcude dusukluk mevcut. Ama arkalarda sıfır dusukluk ama ses arkalarda dahada şiddetli.

çözen duyan varsa bilgilendiirise forum amacına ulaşır. Herkese iiy forumlar

yesil544
05-12-2013, 23:49
Kesin Çözümm

Arkadaşlar aynı sorunu bir önceki ies imde bende yaşıyordum kaportacım müthiş bir çözüm buldu okadar basit ve kesin çözümki bildiğiniz fısır fısır oluyor kapılar . Bu konuda gerekli bilgiyi size yarın aksam net olarak aktarabilirm inş.

EREN34
05-12-2013, 23:51
bizim bi abide 1.6 ieste kesmişti ama kapı biyerde durmuodu 2 kademe tık ı oluyoya mesela nasl anlatiyim bilemedim :D kapı çok yumuşak olmuştu yani sabit kalmıodu :D

Şu tabiri kullanacaksın...

Ev kapısı gibi açılıp kapanıyor:D :D

Benimde zamanında bir arabamın şöför kapısı öyleydi:)

Oznsrl
06-12-2013, 08:25
Şu tabiri kullanacaksın...

Ev kapısı gibi açılıp kapanıyor:D :D

Benimde zamanında bir arabamın şöför kapısı öyleydi:)

heh aynen abi güzel özetledin :D :D

TarikS
06-12-2013, 13:32
Alfa 159'da da kronik problemmiş bütün kapılar hafif bi gıcırtıyla seke seke kapanmaya başlıyor, gergilerin tanesi 80 lira mı neymiş Birmot'ta, onu değiştirip çözüyorlar problemi

EK civiclerde bu gergi değişmiyor mu? Çok mu pahalı?

kanashibari
06-12-2013, 14:06
Kapı gergisinin aracın direği tarafındaki birleşim yerinde bir pim far üstü ve altı farklı ölçüde.
Bu pim ile metaller arasında bir plastik var ve zamanla bu plastik parça bozuluyor (çok ince bir plastik) bu sefer metal aşınmaya başlıyor ve kapı kapanırken bu gerginin kapı içinde kalan mekanizması sert bir sistemdir titreşimden çat çut gibi sesler yapıyor.

İki ihtimal var servisten o gergi alınıp takılabilir fiyatını bilmiyorum.
İkinci ihtimal ses yapanlar sökülüp tornada o pimin aynısından tatlı sert girebilen bir muadil bir pim yapılır ve sorun çözülüyor.
Tornacılar siz söküp götürürseniz tanesine 10 tl gibi bişi alıyordular yanılmıyorsam.
Ama biraz kaba duruyor baştan söylemesi.