PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaynak Kilit Diff.

Nissan My Life
29-11-2013, 02:13
200sx'lerde kaynak kilit ne kadar ne derece saglıklı , yaptıran sorun yasayan varmı ? Bir kaç kişiden kaynak kilitlerin kırıldığını duydum doğrumudur ? Ortalama maaliyeti nedir ?

EmrGti
29-11-2013, 09:11
valla bir arkadaşım kullanıyo 2 kere kırdı bu araçlar için hatta ortalama olarak çoğu için önermiyorum bende e30 3.18is kırmıştım aldığımda vardı bende orjinal yaptırdım ankarada ...

HCN
29-11-2013, 12:07
Kaynak diffmiş yayları ısıtıp presletmekmiş bunlar yanlış ve tehlikeli işler. Parça uydurmak yerine bütçeyi ayarlayıp parçanın kendisini alıp arabalarınıza takın :icon_tup:

mkerim
29-11-2013, 12:27
200sx'lerde kaynak kilit ne kadar ne derece saglıklı , yaptıran sorun yasayan varmı ? Bir kaç kişiden kaynak kilitlerin kırıldığını duydum doğrumudur ? Ortalama maaliyeti nedir ?

Yüksek hızlarda taklalar atabilirsin. Bkz: Volki karlar. Düzde giderken taklalar atıyorlar.

Kaynak diffmiş yayları ısıtıp presletmekmiş bunlar yanlış ve tehlikeli işler. Parça uydurmak yerine bütçeyi ayarlayıp parçanın kendisini alıp arabalarınıza takın :icon_tup:
Doğru söze ne denir ama deneme yanılma gerekecek. Bekleyip görmek lazım.

maskaran
29-11-2013, 12:32
kırılır , seke seke gider , geri çok zor gider sağa sola dönerken verem eder ve fazlası

Spawn
29-11-2013, 12:34
Eskiden bilen konuşurdu , bilmeyen okurdu .

By_HaNNibaLL
29-11-2013, 12:45
Cok özür dileyerek yaziyorum yorum yapanlarin kaynakla kilit yapip kullanmişliği var mi ?

Low-Rider
29-11-2013, 12:46
Yüksek hızlarda taklalar atabilirsin. Bkz: Volki karlar. Düzde giderken taklalar atıyorlar.

Video var mı ?

Senelerdir kaynak diff ile rolling, drift yapan bir ton insan var daha takla atanı duymadık.

mkerim
29-11-2013, 12:48
Cok özür dileyerek yaziyorum yorum yapanlarin kaynakla kilit yapip kullanmişliği var mi ?

Ne kadar güzel bir yaklaşım.
Düşününki biri çıkmış binanın tepesine bizlerde bağırıyoruz atlama atlama yoksa ölür yada yaralanırsın diye. Sende diyorsun ki atladınız mı ki biliyorsunuz. Haklısın ben söylediklerimi geri alıyorum.

Not diferansyelin içini kaynaklayınca o zaman kilit olmuyor. Yada ben böyle biliyorum.

Spawn
29-11-2013, 12:49
Ben asıl kaynak yapanları merak etmiyorum .

bu yorum yazanlardan herhangi birisinin 2-way LSD li arbaya binip binmediğini merak ediyorum. Sürmekten bahsetmyiorum , binmekten bahsediyorum

mkerim
29-11-2013, 12:51
Video var mı ?

Senelerdir kaynak diff ile rolling, drift yapan bir ton insan var daha takla atanı duymadık.

video yada sizin deyiminizle before ve after çekimleri yok malesef. Hani önce araba sağlamdı sonra kazalı falan diye bir şey yok. Ama taklalar atan volki karların resimleri bütün her yerde var.

http://www.sportstv.com.tr/v1-challengeda-bol-heyecanli-final/

bide benim çektiklerim vardı. Düzde tamgaz giderken hiç bir yere değmeden taklalar atmaya başladı. Onlarıda umarım bulup sana gönderirim.

bulundu,

http://k1311.hizliresim.com/1h/x/uzuvr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Low-Rider
29-11-2013, 12:55
video yada sizin deyiminizle before ve after çekimleri yok malesef. Hani önce araba sağlamdı sonra kazalı falan diye bir şey yok. Ama taklalar atan volki karların resimleri bütün her yerde var.

Takla atan, kaza yapan bir çok volki car videosu ve fotoğrafı var ama hiç düz yolda giderken takla atanı görmedim. Yarış içinde, doğasında olan normal kazalar.

Edit: Bulursanız sevinirim, merak ettim çünkü

Bu arada genele yazıyorum, konuyu geyiğe çevirmeyin, geyik yapan cezasına katlanır

By_HaNNibaLL
29-11-2013, 13:00
Ne kadar güzel bir yaklaşım.
Düşününki biri çıkmış binanın tepesine bizlerde bağırıyoruz atlama atlama yoksa ölür yada yaralanırsın diye. Sende diyorsun ki atladınız mı ki biliyorsunuz. Haklısın ben söylediklerimi geri alıyorum.

Not diferansyelin içini kaynaklayınca o zaman kilit olmuyor. Yada ben böyle biliyorum.

Ben bikaç tane kendi aracim değillerdi. kaynakli difli araç kullandim gazladim da yanlamaya çaliştimda.

3.25 e30 da farkli bişey denemişler yanlamaya başladiktan sonra birden ayağini gazdan çekersen lak diye vuruyodu belki de başka bi yerde sorun.

Ondan başka hiç bi sorun duymadim mantik li kaynatmak kişiye göre değişir.O kadar para vermek herkezin bütcesi değildir.

Kimseye laf sokmak için yazmiyorum ;
Dif kaynatmiştir koparmiştir bi yerlerini kaynaktan dolayi oldugunu söküp görmüşlerdir yorum yapsinlar eyvallah ama bilmeyince de yazmak bence mantikli değil kafa kariştiriyor sadece yorumlar

Low-Rider
29-11-2013, 13:07
Takla atmış volki car fotoğrafı gerçekten çok açıklayıcı oldu..

mkerim
29-11-2013, 13:18
Takla atan, kaza yapan bir çok volki car videosu ve fotoğrafı var ama hiç düz yolda giderken takla atanı görmedim. Yarış içinde, doğasında olan normal kazalar.

Edit: Bulursanız sevinirim, merak ettim çünkü
buldum bakın:) düz yolda attı taklayı.

Bu arada genele yazıyorum, konuyu geyiğe çevirmeyin, geyik yapan cezasına katlanır

Sormayı unuttum. Hiç bahsedilen arabadan volki kar dan kullandınız mı?? O arabalarda diferansiyel yok biliyormuydunuz.
hani söylemeye başladılar ya '' biliyormusunda konuşuyorsun'' diye..

sde30
29-11-2013, 13:19
Daha önce e30uma yapmıştım çekilecek dert değil

Dönüşlerde araba kasım kasım kasılıyo U dönüşü yapacaksanız ALLAH sabır versin, çıkarttığı ses zaten ayrı dert katur kutur şimdi bi yerleri kıracak izlenimi veriyo çok rahatsız etti 2 gün sonra söktüm

He şu var driftte kullanılıyor kaynak sorunda olmuyor ama standart kullanımda kesinlikle tavsiye etmiyorum

civic@ef
29-11-2013, 13:28
s13 de 1 sene kullandım gündelik biniyordum aracıma hiçbir sıkıntı yaşamadımki benden önceki sahibide kullandı ben totalde 10bin km yaptım. tam sağ sol dönüşlerde lastikler ses yapıyor sadece.

Low-Rider
29-11-2013, 13:33
Sormayı unuttum. Hiç bahsedilen arabadan volki kar dan kullandınız mı?? O arabalarda diferansiyel yok biliyormuydunuz.
hani söylemeye başladılar ya '' biliyormusunda konuşuyorsun'' diye..

EEE madem difransiyel yok bu konuya örnek neden veriyorsunuz ?

mkerim
29-11-2013, 13:35
Takla atmış volki car fotoğrafı gerçekten çok açıklayıcı oldu..

EEE madem difransiyel yok bu konuya örnek neden veriyorsun ?

Haklısın. Nereden bileyim örnek olsun diye söyledim.

Low-Rider
29-11-2013, 13:49
Haklısın. Nereden bileyim örnek olsun diye söyledim.

Dalga geçiyorsun yani ?

mkerim
29-11-2013, 13:53
Dalga geçiyorsun yani ?

benim bildiğimle senin söylediğin farklı birşey oluyor bu durumda.

bilmediğin yada daha doğrusu kullanmadığın bir araç ile ilgili yorum yapmak da dalga geçmek olmuyor mu?

rebel
29-11-2013, 14:00
konu nerden nereye geldi yahu.

Spawn
29-11-2013, 14:01
yahu abiler neyi tartışıyosunuz allah aşkına :D

ilk mesajda soru soran dostum .

Kaynaklı araba çok var ankarada , elbet birinden rica edersen seni bindirir sürdürür . Ona göre hareket edersin .

standart güçle düzgün kaynaklanmış herhangi bir diff i kıramazsın benden sana garanti :)

ben 2008 yılından beri kaynakla kullanıyorum . Nasıl kullandığımı da tnaıyanlar az çok bilir . Benden daha sert S13 kullanan olduğunu sanmıyorum (sokaklardan bahsetmiyorum) . ben kıramadım :)

Araba son 2 senedir 300 bg yaklaşık . totalde 30.000km den fazla yaptım kaynakla. takla da atamadım hiç . sekmiyor da arabam.

diğer yorum yapan arkadaşlar neler yapmışlar difflerine de kırmışlar onu bilmiyorum .

karpuzun içinde kaynaklıyorlarsa diffleri eğer , kırılmaması zaten mucize olur .

öyle sekiyo böyle zıplıyor diyenler . 2-way aftermarket diff ler çok mu farklı sanıyorsunuz ? Nismo diff li de sürdüm , tomei de kaaz da . hepsi katır kutur. Aksini söyleyen yazsın lütfen bende öğreneyim .

Edit : eksilerini yazayım ben sana . eğer bunları ben kaldıramam dersen yaptırma . artıları zaten ***** .

- yavaş sert dönüşlerde ses ( ıslakta daha çok kuruda az . beton zemişnde duymazsın bile )
- arabayı sağa sola itemezsin direksiyon çevrikken
- Arka subframe burçlarına çok yük biner , eğer orjinaller varsa kuvvetle muhtemel patlarlar.
- çok fazla arkası gelmek isteyecek , ayağını çeksen de boşalmadığı için kilit kontorlü zor
- Kafadan kayma isteği artacak araban , fakat şöyle bir durum var . Bunu hangi kilidi koyarsan koy yaşayacaksın , sadece LSD alırsan ayağını gazdan çektiğinde open diff gibi olduğu için kafadan kayma isteği azalır .
- direksiyon sertleşecek . araba düz gitmek isteyecek .

aklıma gelenelr bunlar . daha gelirse yazarım .

Spawn
29-11-2013, 14:14
Bu da benim difransiyelim . Nissan R200 diff i olan her araca takılır . Kırabileceğini düşünen arkadaşa ben söker veririm denemesi için :)

http://k1311.hizliresim.com/1h/x/uzxch.jpg

K0213
29-11-2013, 14:16
kaynakla kullanan bir arkadaşım sadece park ederken kötü tepkiler verdiğini söyledi.

bence bu tamamen beklentiyle alakalı. kaynatıp ve yapacaksın? günlükte kullanacaksan dezavantaj yaşarsın ama amacına uygun keyif verebilir ;)

ayrıca ben aracım 78 model, orijinal kilitli diff. arasan bulamazsın, (bulsan da devamlı tam kilit gibi çalışmıyor prensip olarak) o zmn ne yapılması gerekiyor?

bence bi işlemi yorumlarken en başta kulaktan dolma bilgilerle yorumlamayalım, daha sonra kullanım amacına uygun iş görürlüğünü tartışıp, muhadil orjinal ürün varsa bunlar arasında fiyatları da göz önünde bulundurarak, sanayi işi uygulamaları alaşağı edelim.

izmirlicem
29-11-2013, 14:24
e21 316 ya yapmıştık kaynak kilitli diff, eğlenceli oldu ama hızda tehlikeli oluyo arka her an atacak gibi ki bazende atıyodu.

rebel
29-11-2013, 14:27
yüksek hızlar en ufak su bırıkıntısı yagmurlu hava bunlar buyuk sorun cıkartır anıden kıcı atar anlamsızca tepkıler verır. eğer aracı tek kullanmıyorsanız zaten asla yaptırmayın baba bıner kardes bıner yada arkadas. onlar sızın verdıgınız kontraları veremeyebılır. eğer günlük kullanırkende sureklı 7 24 hardcore kullanıyorsanız bence mutlu mesut eder . ama onun harıcınde pıst harıcınde kullanmayın şahsi fikrimdir

Nissan My Life
29-11-2013, 15:18
Herkese yorumları için tesekkür ederim , artıları eksileri için efe abime ayrı tesekkür ediyorum , aracım orjinal sert kullnmıyorum asla keyfindeyim ancak gittiğim bazı yerlerde 'kaynaksız nissan mı olur ? ' tepkileri konuyu acmama sebeb oldu kimiside kilidi kırarsan sanzimanıda anında indirirsin gibi cümleler kurdu ..

Nissan My Life
29-11-2013, 15:24
yüksek hızlar en ufak su bırıkıntısı yagmurlu hava bunlar buyuk sorun cıkartır anıden kıcı atar anlamsızca tepkıler verır. eğer aracı tek kullanmıyorsanız zaten asla yaptırmayın baba bıner kardes bıner yada arkadas. onlar sızın verdıgınız kontraları veremeyebılır. eğer günlük kullanırkende sureklı 7 24 hardcore kullanıyorsanız bence mutlu mesut eder . ama onun harıcınde pıst harıcınde kullanmayın şahsi fikrimdir

Hayır aracı hardcore kullanmıyorum asla , günlük kullanıyorum keyfiyen yanlıyorum drift için yormadım tecrübem yok drifte daha sadece keyfiyen yan tepkileri iyilesir diye düşündüm

Maxi
29-11-2013, 15:27
kaynaklı differansiyel ile kilitli differansiyel çok farklı şeyler

birkere litaratürde kaynak diff diye birşey yok
ha kaynatırsın olur o ayrı
piste çıkıp driftmi yapacaksın? tamam o zaman kaynat gitsin

ama aynı aracı işe-eve-tatile giderken de kullanacaksan "unut gitsin"
sonra havada uçarken bu yazdıklarımı hatırlarsın

Nissan My Life
29-11-2013, 15:37
Havada ucarken :) evet günlük okul ve gezmek için kullanıyorum

hkkcn
29-11-2013, 18:00

En mantikli yorum bu geldi bana ... katiliyorum

Gunes G.
29-11-2013, 18:45
Kaynaklanan diff artik diff degildir, sadece gucu iki tekerlege ileten basit bir dislidir.

Diff gerektigi yerde kilitlenip gerektigi yerde acik olabildigi zaman diff'tir zaten, kaynatinca diff olur size "fix" sabit yani kisaca.

Handling in Automobiles 101 diye ders olsa ilk gosterecekleri araclarin viraj donerken 4 tekerlegininde farkli hizda dondugu olur muhtemelen. Siz diff'i kaynaklayip fix'leyince artik o iki tekerlek farki hizlarda istede donemez, aracinizda haliyle yol tutamaz, driftcilerin amaci da **** kopan yolda durmayan arac oldugu icin ilk yaptiklari modifikasyon bu olur, bunlarda sasiracak birsey yok.

2way diff'ten farkli mi denmis, asagi yukari ayni evet ama drift icin kullanilir zaten 2 way, kim niye taksin gunluk kullandigi araca 2 way diff? Takmisken 2 takalim 2 > 1.5 > 1 diyen varsa yukarida cikis icin link var basip ciksin forumdan daha da gelmesin geri kendi paralel evreninde yasamaya devam etsin.

XSi
29-11-2013, 19:34
Bu olmadigi surece sikinti olmaz :)

http://www.pirate4x4.com/forum/attachments/general-4x4-discussion/1107642d1384581045-welding-diffs-welded_diff_01.jpg

Nissan My Life
29-11-2013, 19:46
Su an için vaz gectim ancak yaza dogru düşünüyorum

ghibli06
29-11-2013, 20:40
kaynaklı differansiyel ile kilitli differansiyel çok farklı şeyler

birkere litaratürde kaynak diff diye birşey yok
ha kaynatırsın olur o ayrı
piste çıkıp driftmi yapacaksın? tamam o zaman kaynat gitsin

ama aynı aracı işe-eve-tatile giderken de kullanacaksan "unut gitsin"
sonra havada uçarken bu yazdıklarımı hatırlarsın

abi nefesini neden yoruyorsun ? kaynak süperdir nefistir her arabaya yapmak mübahtır yazman lazım...

mkerim 'o arabalarda diff yok biliyor musunuz?' sözü o kadar doğru ki, kaynak yapınca araba kilitli diff li olmuyor, diffli bile olmuyor çünkü :)

EmrGti
30-11-2013, 09:31
tamam da burda kaç kişi kaynaklı diff kullandı ki U dönüşlerinde sağa sola dönüşlerde müthiş sıkıntı çok gıcık bir ses çıkartıyor ki arabanın içinde çok rahatsız oluyorsun aynı zamanda arkan hep uçucakmış gibi oluyor ve daha birçok sıkıntısı var o yüzden sadece fikir amaçlı atıp tutan arkadaşlar kaynaklı difft araca bir binsinler öyle yorumlarını yazsınlar binmeyenler anlayamaz..

ayrıca 200SX yapıcak arkadaşım bence öyle bir arabaya orjinal uygula hem kullanırken hem satarken hemde çıkıcak masraflardan daha az miktarda kurtulursun kii 200SX ve 3.18is , 3.23Cİ , 3.28Cİ lerde kullandım aralarında birtek 3.18İS kaynaklıydı lanet okuyorum neler çektirdi bana ki ben aldım banada yaptır dediler yaptırdım 1 ay sonra atıp orjinalini aldım onun rahatlığını kullanıncada diğer araçlarımdada aynısını yani orjinalini kullandım ...

O yüzden kullanın ondan sonra yorum yapın doğan şahin değil bu araba sonuçta 200SX yada BMW grubu farketmez

Nissan My Life
30-11-2013, 23:03
Bende tabiki orjinalinden yanayım ama orjinal digf nereden nasıl temin edilir hangi marka uyar sıkıntı cekmeden artısını görürüm bilmiyorum arastırmadayım

psikolojikdeli
01-12-2013, 00:44
param yoksa kaynak hem pistte hem günlük hayatta kullanacaksam 1.5 sadece pist ise sana kalmış 1.5 veya 2 (nissan s13-s14) eğer günlük kullanıcam diyorsan ya hiç kaynatma yada 1.5 way kaaz tomei veya nismo ya yönel 1.5 veyaa 2 arasında ne fark var diye sorarsanda youtube da açıklayıcı videolar takıldığın biyer olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız