PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kışlık lastik sava alınır mı?

Osmrdn
29-11-2013, 22:04
14 kışlık lastik lazımda uygun fiyata buldum sava marka 175 /65 /14 sizce bu marka iyimidir hiç kullanmadım da.

Elinde bu ebatlarda kışlık lastik olan varsa, yardımcı olursa sevinirim.

Mr.K
29-11-2013, 22:12
10yıldır balkanlarda yaşıyorum üstüne lastik yok.
toplam 3takım eskitmiş
halen daaha 1takım kullanan biri olarak(binek araçta) rakibi yok bana göre.

direk alınır yani o kadar açık net söyleyebilirim bunu.
benim sava hakkında bikac postum olcaktı ama bulmaya üşendim:D açıkcası kafan cok rahat edicek direk alabilirsin.

fasterhan
29-11-2013, 22:24
civic varken 3 kış kullandım arabayı satarken verdigimde hala sanki bi 3 kış daha çıkarır durumu vardı....yani bana göre sağlam bir lastikti...eskimo modeli idi heralde yanlış hatırlamıyorsam..... Birde sağdan soldan goodyear ın yan markası veya ürettirdigi gibi şeyler duymuştum ama ne kadar dogrudur bilmem :D

mehmetelt
29-11-2013, 22:24
bende geçen sene sava aldım. 185-55-15 ebatlarında. şimdiye kadar kullandığım en iyi kış lastiği diyebilirim.

Birkan61
29-11-2013, 22:26
İş yerindeki komşumuz doblosuna sıfır aldı uygun fiyata, çokta güzel lastik çok memnunum diyor.

volkan_gs
29-11-2013, 22:26
Valla babamın eski arabasında vardı kış lastiği olarak rezaletti hiç memnun değildik biz

Mr.K
29-11-2013, 22:27
valla sloven üretimi burdakiler (slovenya)
biz ticaride vs alayında kullanıyoruz öyle diyim :D

kısacası alınmicak bi lastik değil gerçek performansı gormek stiyosan kar birikintisi olan biyere gir gör:D zaten inanamassın

@ volkan neyinden sıkayetcıydınız ?

kuru yolda kullanırsanız aşırı seslidir+ yazlık lastik mantıgıyla viraja girerseniz aşşagıya katlanır yanaklar.Eger sıkaytlerınız bunlarsa bunlar sıkayet degıl : )

kar kış olmayan ülkelerdede savayı begenmeyenler var: ) eger karkış işim olmaz diyosanız da uniroyal rainsport alın o zmn olsun bitsin.

volkan_gs
29-11-2013, 22:38

kısacası alınmicak bi lastik değil gerçek performansı gormek stiyosan kar birikintisi olan biyere gir gör:D zaten inanamassın

kuru yolda kullanırsanız aşırı seslidir+ yazlık lastik mantıgıyla viraja girerseniz aşşagıya katlanır yanaklar.Eger sıkaytlerınız bunlarsa bunlar sıkayet degıl : )

kar kış olmayan ülkelerdede savayı begenmeyenler var: ) eger karkış işim olmaz diyosanız da uniroyal rainsport alın o zmn olsun bitsin.

Kışın kuru yolda sürekli ses yapması doğru, hiçbir şekilde yol tutmaması da doğru :)
Kış lastiğinden beklenti ne olmalı peki sadece karda yazlık veya 4 mevsim lastiklerden iyi olması mı?

Osmrdn
29-11-2013, 23:03
Teşekkür ederim yorumlar için.

BthnKrkt
29-11-2013, 23:09

abi gazınla aldım yepyeni tarihli bi sava ama :D lastikten eser kalmadı 2 ayda :D dişleri bitti

Onurkk06
29-11-2013, 23:21
Geçenlerde lastikçiye nerdeyse beleşe satdım viking kış lastikleri çok iyiydi tavsiye ederim

mrtngn
29-11-2013, 23:25
Biçok kişiden karda olumlu yorum duydum eskimo modelinden ama yağmurda falan berbat diyenler var anlayamadım açıkcası :)

Hatta şu yaratıcı reklamını hiç unutmam :) :)

YKYdD-1P_xs

Mr.K
29-11-2013, 23:25
Kışın kuru yolda sürekli ses yapması doğru, hiçbir şekilde yol tutmaması da doğru :)
Kış lastiğinden beklenti ne olmalı peki sadece karda yazlık veya 4 mevsim lastiklerden iyi olması mı?
aynen öyle başka bi artısı yok :D ama tr'de nerde yaşadıgınıza gore degısır bu durum.Istanbulda sava yerine rain agırlıklı kıslık lastik daha iyidir mesela
ankara
gibi orta anadolu bolgelerı kar ıhtımalı veya genel olarak soguk asfaltı olan sehırlerde gene daha iyidir MS lastik

bu arada bahsettıgım durum sadece sava degıl butun kıs lastıklerınde aynı.

abi gazınla aldım yepyeni tarihli bi sava ama :D lastikten eser kalmadı 2 ayda :D dişleri bitti

Egerki patinaj cekersenız yada sıcak asfaltta zorlayarak kullanırsanız + ani fren vs dişlerin bitmesi normal : ) kışlık lastiğin kullanmayı bılmeden bıtırmıssınız dıyım ben :D

nasıl ki yazlık lastiği kar kış yagmurda farklı karakterle kullanıyosanız,kışlık lastiktede aynısı olması lazım siz orda yanılmışsınız : )

talihsizlik olmuş.

-----------------------

ekleme alt post'a istinaden eskimos3 aynen bahsedilen model ki yllardır aynı zaten. :)

+ olarka bir ekleme daha yapıyım yagmurda gayet iyidir ama yumusak oldugu ıcın genelde kayar ani hareketlerde katlama yapar.Duzgun hava basıncıyla onunda onune gecılıyo :)

Mr.K
29-11-2013, 23:29
+ bir ekleme daha yapıyım kışlık lastikler genelde(%90 diyeyim) normal lastik olcusunden daha dar+ daha yuksek yanaklı olur.Zaten yazlık lastıgınızden daha az zemıne bastıgınız ıcın gıdıpte yol tutus beklememek lazım.Genel kanı olarak farkettıgım şey benim kötü diyenlerin(burda da var bu tarz ınsanlar) normal yazlık lastık gıbı kullanmaları.Asıl olan bütün yanlış burdan kaynaklanıyo kısacası..

BthnKrkt
29-11-2013, 23:31
aynen öyle başka bi artısı yok :D ama tr'de nerde yaşadıgınıza gore degısır bu durum.Istanbulda sava yerine rain agırlıklı kıslık lastik daha iyidir mesela
ankara
gibi orta anadolu bolgelerı kar ıhtımalı veya genel olarak soguk asfaltı olan sehırlerde gene daha iyidir MS lastik

bu arada bahsettıgım durum sadece sava degıl butun kıs lastıklerınde aynı.

Egerki patinaj cekersenız yada sıcak asfaltta zorlayarak kullanırsanız + ani fren vs dişlerin bitmesi normal : ) kışlık lastiğin kullanmayı bılmeden bıtırmıssınız dıyım ben :D

nasıl ki yazlık lastiği kar kış yagmurda farklı karakterle kullanıyosanız,kışlık lastiktede aynısı olması lazım siz orda yanılmışsınız : )

talihsizlik olmuş.

-----------------------

ekleme alt post'a istinaden eskimos3 aynen bahsedilen model ki yllardır aynı zaten. :)

+ olarka bir ekleme daha yapıyım yagmurda gayet iyidir ama yumusak oldugu ıcın genelde kayar ani hareketlerde katlama yapar.Duzgun hava basıncıyla onunda onune gecılıyo :)

Abi bana yazdığın kısım biraz talisiz olmuş 2 sezon üst üste mıchelını kullanıp sıfır gibi satanda benim. Valla ne dersen de 14 ne olduğu belirsiz lastik verdi benim usta tenekelerede onalrı taktım araba alçaldı ama hiçbiyerde kalmaz oldu. Savalar inan tutunmuyor. Hatta bi ara bizim araba test aracı gibi olmuştu. Lastiği merak eden denedi babam dahil beğenen çıkmadı :) Yaşadığım yer samsunun ladik ilçesi bölgenin en fazla kar yağan yeri ve o bölgenin tek kayak merkezinin bulunduğu yer :)

Osmrdn
29-11-2013, 23:54
O zaman şöyle yapalım sadece öne 2 tane iyisinden alayım şehir içi çok sorun çıkarmaz galiba 2 olması?:D

Mr.K
29-11-2013, 23:58
Lastik basıncı :D valla ben daha burda hiçbiyerde kalmadıgımdan kotuleyemiyorum :D ki şuan bile dısarda 3-4gn oncesınden yagan kar mevcut :D
hatalı üretimide es geçmeyin :D

fabrikası benım degıl bu kadar ovuyorum yanlıs anlaşılmasın(olsa iyi olurdu ama he:D)

xcel
30-11-2013, 05:37
çok kötü değil ama iyide değil. ekonomik olarak iyi seçeneklerden. sıfırken çok iyi gelir. hatta pahalı lastikler alanlarla dalga geçersin markaya para verdiniz vs diye :o ama bir sezon yani yaklaşık 4-5 aylık kullanımdan sonra seneye illallah edersin. 3. sezonda gider bir daha lastik alırsın. bir kere ihtiyacın olur. ondada rezillik çekersin. 14 jantta çok çok fiyat farkı olmaz totalde. michelin - continental - goodyear 3lüsünden birşeyler alın. kullanım şartlarına harfiyen uyun 4-5 sezon aynı performansta kullanın. ;) gerçi biz burda dibine kadar zorluyoruz şartları. hep en iyisini arıyoruz. çünkü şartlar hep ağır. sava debica kumho marshall petlas hatta lassa ile aracını park ettiği yerden dahi çıkaramayanlar var :hahaha:

sabahın 6sında erzurum. ana arterler dahil bu durumda. çünkü mesele kar değil soğuk. yüzeye ne düşse donuyor. biz daha marta kadar asfaltı göremeyiz. zaten çeşitli otomobil, otobüs, kamyon, lastik firmaları kış boyu testler yapıyor bu civarda. buz yansımıştır inşallah fotolara..

birde mutlaka dört tane olsun. imkan öne iki taneye el veriyorsa iyisinden sıfır iki tane öne iyi durumda iki tanede çıkma arkaya olsun. drift king olmayın :D

http://img29.imageshack.us/img29/8684/i1l4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/i1l4.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Dookan
30-11-2013, 07:41
sava bnm de babamın arabasında vardı gayet iyiydi

Maxi
30-11-2013, 08:22
lastik konusunun sonu yoktur beyler
lastik kişiseldir, araçtan araca kişiden kişiye memnuniyet fark edebilir.

kural bu:
en kötü kış lastiğini bile alsanız yaz lastiklerinizden 100 kat daha iyi tutar.
çünkü yaz lastikleri kar üzerinde bildiğin manisa mermeri gibi sert olur, hiç yol tutmaz

birde mümkünse 1 tık daha dar olan lastik seçerseniz iyi olur
mesela benim yaz lastikleri ölçüsü 205/45/16, kışlıkları 195/55/15 aldım
(kışlık jantlar 15 inch, çap aynı kaldı)

ggtoker
30-11-2013, 08:38
sava bir goodyear markasıdır... aynı fabrıkada aynı makınalarda yapılıp aynı fırında pişmektedir bilginize :D

Osmrdn
30-11-2013, 12:32
Abi kayseri havasını anlamadımki dün dedim yarın kar yağar, bugünse bulut yok güllük gülistanlık güneş var:D Bari maça gideyim:D

En iyisi yine 4 alıp geçip gitmek.Heyecana gerek yok dediğiniz iyisinden sıfır 4 lastik işimi görecek totalde 100 tl oynar ama diğer senelerde kullanırım.

O değilde satmayacağım diye aldığım her araba 6 ay durmadı lastikler elimde patlamaz inşaAllah:D

Yorumlar için teşekkürler...

Equinox
30-11-2013, 14:01
Gerçi karar verdiniz sanırım ama hankook da iyi benim gördüğüm, fiyat olarak da uygundur.

Osmrdn
30-11-2013, 17:06
215/45/17 petlas kışlık vardı çok memnundum önce ona bakıp sonra diğerlerine bakacağım ayrıca hankook da araştırayım bi teşekkür ederim.

emrese
30-11-2013, 17:39
biz daha marta kadar asfaltı göremeyiz.

http://img29.imageshack.us/img29/8684/i1l4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/i1l4.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Konuyla alakası yok ama;
Allahım buralarada böyle kar gönderir iyişallah. Kar seven biri olarak Niğde,de kasım ayında günlük güneşlik olmasına üzülüyorum.