PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalorifer ısıtmıyor :(

06ebt86
30-11-2013, 23:19
arkadaslar bugun havalar burda epey sogudu ve arabamın kalorıferı ısıtmıyor guzel ufluyor ama ılık ufluyor neden acaba???

bir de benzın almak ıcın ıstasyona gıttım ıcerden kapagı actım adam dıyor acılmadı ben acıyom adam dıyor acılmadı neyse anahtarın ucunu arasına soktum acıldı neden boyle oldu ???

ruudvan
30-11-2013, 23:26
morali bozulmuştur. deprosyana girmiştir halbuki hiç böyle yapmazdı. aranız mı bozuk .

şaka bi yana . kalorifer 1 ve 2 ncı kademe az üflüyor belli belirsiz şekildeyse polen filtresinden . eger motor ısınıyor sıcak üflemiyorsa yada radyatör ile ilgili bi sıkıntınız var yada kalorifer peteği tıkanmıştır.

benzin kapağınında canı sıkılmış.oyun istemiş belli

06ebt86
30-11-2013, 23:29
1-2 evet belli belirsiz ufluyor 4 de cok ufluyor ama hepsinde soguk ama uzun yolda sabıt hızla gıdınce sıcak ufluyor sehır ıcınde soguk :(

depo saka mı yaptı bılmem ama yarıdan falzasını doldurdum acılması lazım :) bunlarda telmı var o mu koptu acaba ?

ruudvan
30-11-2013, 23:35
içerden açıyosan tel vardır . öle kopucak bi yapıda deiller normalde.

kalorıfer ıcınde once polen fıltrenı degıstır .kalorıfer rahat uflesın. ardından uzun yolda cısak sehır ıcınde soguk dıyosun ya aracın tam ısınmıyor. termostatın erken açıyor motor dusuk ısıyla calısıyor olabılır. gozle bı kontrol etmen lazım. hararet cubugun nerde duruyor fln. ınıs cıkıs varmı vs vs .

06ebt86
30-11-2013, 23:45
hararetım normal degerınde duruyor sıkıntı yok ınme cıkma yok kesınlıkle cok dıkrampa da devırsızken yada sıkıstırmada bır dıs fark edıyor.

bymurat___61
01-12-2013, 00:32
Eger hareret ortada duzgun uflemıyorsa once bir polen filtresini değiştirmekle işe baslayabilirsiniz.

Ama arac ısınmıs olmasına ragmen kaloriferi acınca hemen harraret dusuyosa termostat yok aracınızda yada sureklı acık durumda. Petegın tıkanma ihtimalı cok dusuk bence

VtecDream
01-12-2013, 15:37
Eger hareret ortada duzgun uflemıyorsa once bir polen filtresini değiştirmekle işe baslayabilirsiniz.

Ama arac ısınmıs olmasına ragmen kaloriferi acınca hemen harraret dusuyosa termostat yok aracınızda yada sureklı acık durumda. Petegın tıkanma ihtimalı cok dusuk bence

termostatla kaloliferin ısıtmasıyla ne alakası var ? hocam yüzde 99.9 kalolifer peteği söktür temizlet taktır. nr.1

06ebt86
01-12-2013, 16:41
tokatta bi elektrıkcıde petek temızleme cıhazı var 45 dakka bakıyor cıhaza petegı sokmeden temızlıyor hafta ıcı onu yaptırcam bakalım ondan mı

bymurat___61
01-12-2013, 16:56
termostatla kaloliferin ısıtmasıyla ne alakası var ? hocam yüzde 99.9 kalolifer peteği söktür temizlet taktır. nr.1

ne demek ne alakası var . Eskıden bilen yazzardı bilmeyen okur gecerdi.

Termostat acık kalırsa su sureklı devir daim yapar su istinilen değerde tutlamayacağı için haliylen radyator petegindekı suda sıcak olaamıyacagı için bu bir ihtimal dahılında

O petek oyle ha deyınce sokulabilecek bir sey de deil. Emınım nerde oldugundan dahı haberiniz yok. Torpidonun yanı goguslugun tamamen indirililmesi gerek.

Bu işlem sadece su eksiltme kaçak durumlarında yapılır. Temızleme işi içinse ozel solusyonla ve makıneylen temızlenir.

Nasıl our dersen kaput altından kolorifer peteginin gidiş donus hattı sokulur makıneye bağlanır devir daim ettirilir.

XSi
01-12-2013, 17:04

Vardir termostat acik kalirsa su radyatore gereksiz gider ve sogur

Maxi
01-12-2013, 18:16
termostat olamaz çünkü motor suyu normal sıcaklıktaymış, öyle yazdı.

XSi
02-12-2013, 08:22
termostat olamaz çünkü motor suyu normal sıcaklıktaymış, öyle yazdı.

Termostat - kalorifer isitma iliskisine istinafen yazdiydim yoksa dediginiz gibi sicaklik normal ise termostat saglikli calisiyordur

0M42
02-12-2013, 10:18
Kalorifer musluğu denilen vanamsı şey bozulmuş olabilir (sıcak/soğuk ayarının kontrol ettiği parça).Tam açmaz ise kalorifer radyatörüne yeterli sıcak su girişi olmaz ılık üflemesine neden olur.Petek söktürmeden önce bu musluğu kontrol edin.

BİLAL
02-12-2013, 10:36
sokmeden bı kırec sokucu dökün az bışey devırdayıme sonra bıraz calıştırın ..sonra suyu degiştırın ..olmazsa soktak yapar para harcarsınız...

dalga gecersınız dıye yazmaya cekındım ama baya işe yarıyo ..

Günkut
02-12-2013, 10:48
petek tıkalıdır ...

Araban su eksiltiyormu ?

0M42
02-12-2013, 10:53
sokmeden bı kırec sokucu dökün az bışey devırdayıme sonra bıraz calıştırın ..sonra suyu degiştırın ..olmazsa soktak yapar para harcarsınız...

dalga gecersınız dıye yazmaya cekındım ama baya işe yarıyo ..

Kireç sökücü - porçöz olayı kimileri için şehir efsanesi olsada işe yarıyor bu şekilde çözüme ulaşmış çok kişi var, fakat işlemden sonra kireç sökücünün tamamıyla sistemden temizlenmiş arındırılmış olması gerekiyor.

Ama kalorifer musluğunu bu işlemlerden önce kontrol edin derim ben.