PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW E46 Akü değişimi sonrası

Fk325
01-12-2013, 19:10
Abilerim kardeşlerim iyi akşamlar size bir kaç sorum olcak.
E46 3.20i aracımın geçenlerde aküsü bitmiş herneyse takviyeyle gittik değiştirdik. Değiştirdikten sonra çok aksaklıklar oluştu.
-sinyal verdiğin göstergeden belli olmuyor.
Kapı kilidini açıp kapatırken sinyaller yanmıyor(ve en sonra kumandadan açıp kapatamadım kapıları)
Teybin direksiyondan kumandası bazen çalışıyor ama genellikle çalışmıyor.
Kapılar kapalı olsada göstergede açık görünüyo bunun gibi problemler napmam lazım kodlanma olayı falan mıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler

01ASU
02-12-2013, 08:51
Akünün kutup başını sokup tekrar tak bazen karışıyor beyni eğer devamsa hata sinyal beyni arizalanmis olabilir

senna
02-12-2013, 09:01
takviye yaptıysan o bozabilir çalışan arabadan mı yaptınız aküden mi yaptınız

Fk325
02-12-2013, 13:53
Önce çalişan arabadan yaptik 3 4 kez sonrada sadece aküden bir kez

Absinthé
02-12-2013, 14:17
takviye yaptıysan o bozabilir çalışan arabadan mı yaptınız aküden mi yaptınız

Ben bir kere çalışan araçtan yapmıştım herhangi bir sorun yaşamadım fakat ileride sorun yaşamamak için öğrenmek isterim, hangisinin yapılması gerekir?

Fk325
02-12-2013, 14:19
Acaba bi kodlanması mi lazim ki

Ranthor
02-12-2013, 14:21
konuyu sohbete değil de Genel bölümüne açalım arkadaşlar.

senna
02-12-2013, 14:51
Ben bir kere çalışan araçtan yapmıştım herhangi bir sorun yaşamadım fakat ileride sorun yaşamamak için öğrenmek isterim, hangisinin yapılması gerekir?

bende e46ya bir kere çalışan arabadan yaptım hava yastığı arızası verdi, yanlış bilmiyorsam eğer bazı arabaların şarj dinamosu 15 volt üretiyor yada ona benzer bu sorun oluşturuyordu sanırım aküden çalışmadan yaptığımda herhangi bir sorun olmuyor çünkü

Fk325
02-12-2013, 15:33
Yine masraf açacak galiba diyosunuzz :)

SUATKARA
25-08-2016, 13:39
merhaba;

aynı problemi şuanda bende yaşıyorum. Nereye götürdüysem aracı kimse çözüm bulamadı. Eğer yaptırdıysanız aracınızı banada yardımcı olabilirmisiniz.
neyden kaynaklandığına dair bilgi verebilirmisiniz. hiçbir usta arızayı anlamıyor anlatıyoruz gösteriyoruz saçma sapan yorumlar yapıyorlar.

SUATKARA
25-08-2016, 13:42
Abilerim kardeşlerim iyi akşamlar size bir kaç sorum olcak.
E46 3.20i aracımın geçenlerde aküsü bitmiş herneyse takviyeyle gittik değiştirdik. Değiştirdikten sonra çok aksaklıklar oluştu.
-sinyal verdiğin göstergeden belli olmuyor.
Kapı kilidini açıp kapatırken sinyaller yanmıyor(ve en sonra kumandadan açıp kapatamadım kapıları)
Teybin direksiyondan kumandası bazen çalışıyor ama genellikle çalışmıyor.
Kapılar kapalı olsada göstergede açık görünüyo bunun gibi problemler napmam lazım kodlanma olayı falan mıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler

merhaba;

aynı problemi şuanda bende yaşıyorum. Nereye götürdüysem aracı kimse çözüm bulamadı. Eğer yaptırdıysanız aracınızı banada yardımcı olabilirmisiniz.
neyden kaynaklandığına dair bilgi verebilirmisiniz. hiçbir usta arızayı anlamıyor anlatıyoruz gösteriyoruz saçma sapan yorumlar yapıyorlar.