PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Check Engine uyarısı

nemo34
01-12-2013, 22:07
Arkadaşlar aracım 212binde grande punto sıkıştırdıktam sonra özellikle uzun yoldayken bu uyarıyı alyorum bir turlu cozemedik egr iptali, kat bosaltildi manifold temizlendi ama hala sorum cozulmedi uyaridan sonra 3000deviri gecmiyor ancak motor sogursa eski haline donuyor normalde cekis kaybi yok ama bu uyariyla araba gitmiyor basina gelen varsa yardimci olsun simdiden tesekkurler

By_emre
01-12-2013, 22:21
Turbo selenoid valfiydi yanlış hatırlamıyorsam bu parça arızalı olunca 3000 deviri geçmiyor ve çekiş düşüklülüğü oluyordu Astra 1.3 kullanmıştım ve bu parça sık bozulan bir parçaydı astra grubunda okumuştum :)

Falmor
01-12-2013, 22:40
Muhtemelen sensörlerden biri okuma arızası veriyor.Serviste bilgisayara bağlatınca arıza kodu vermesi lazım yada elm327 tipi bir cihaz varsa ordanda okunabilir.Gitmemesi limp mod denen aracın kendini zarar görme ihtimaline karşı güvenceye almasıdır.

nemo34
01-12-2013, 22:53
Turbo selenoid valfiydi yanlış hatırlamıyorsam bu parça arızalı olunca 3000 deviri geçmiyor ve çekiş düşüklülüğü oluyordu Astra 1.3 kullanmıştım ve bu parça sık bozulan bir parçaydı astra grubunda okumuştum :)

selenoid valfini yazmayı unutmuşum onuda değiştirdim :) malesef sorunu bulamadık :confused:

nemo34
01-12-2013, 22:54
Muhtemelen sensörlerden biri okuma arızası veriyor.Serviste bilgisayara bağlatınca arıza kodu vermesi lazım yada elm327 tipi bir cihaz varsa ordanda okunabilir.Gitmemesi limp mod denen aracın kendini zarar görme ihtimaline karşı güvenceye almasıdır.

servise götürüyorum ancak çözülemiyor elm327 temin etsem normal bi kullanıcının bunu görebilme şansı var mıdır :confused:

Birkan61
01-12-2013, 23:02
Serviste pcye bağlanınca arıza kodunda ne hatası veriyor?

Bende multijet punto varken turbo gidik olduğundada motor lambası yaktı araç, aynen dediğiniz gibi 3000 deviri geçmedi falan. Korumaya alıyor kendini..

Bide şey dicem bak dene

hava akış metrenin soketini çıkar bakalım düzelecek mi.. eğer öyleyse ya o ya da turbo gidiktir..

nemo34
01-12-2013, 23:07
Serviste pcye bağlanınca arıza kodunda ne hatası veriyor?

Bende multijet punto varken turbo gidik olduğundada motor lambası yaktı araç, aynen dediğiniz gibi 3000 deviri geçmedi falan. Korumaya alıyor kendini..

Bide şey dicem bak dene

hava akış metrenin soketini çıkar bakalım düzelecek mi.. eğer öyleyse ya o ya da turbo gidiktir..

selenoid valf dediler değiştirdim egr dediler iptal ettim dediğini deniycem inşallah akışmetredir

Oz`
02-12-2013, 21:47
ariza kodun nedir?

nemo34
02-12-2013, 22:19
ariza kodun nedir?

arıza kodu söylenmedi sadece selenoid valf arızası dendi parça değişti sorun devam ediyor