PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araç nasıl vurdurulur

paulharris
02-12-2013, 11:14
yokuş asagı araç nasıl vurdurulur arkadaslar... geri viteste 1 inci viteste yada 2 inci viteste çeşit çeşit vurdurma yolları varmış da :D bide sanırım düz yolda da olabiliyor...

By_HaNNibaLL
02-12-2013, 11:17
araba hızını aldi mi biraz 2 ye alip ayağini debriyajdan çekersin oda aktarma organlariyla volan döner motor çalişin falan filan :D

Mantik belli 2 ye al debriyajdan ayağini kaldir

melihyilmaz
02-12-2013, 11:19
araba hızını aldi mi biraz 2 ye alip ayağini debriyajdan çekersin oda aktarma organlariyla volan döner motor çalişin falan filan :D

Mantik belli 2 ye al debriyajdan ayağini kaldir

Bunlara ilaveten kontagi acmayi unutma:D

senna
02-12-2013, 11:35
yaw sen niye böyle konular açıyorsun bir gün açmasan ikinci gün garip garip konular açıyorsun yaş gerçek mi?

setnogrom
02-12-2013, 11:36
Birde itecek adam lazım oluyor o detayda yokuşa kadar lazım olabilir:)

xx

Yogi
02-12-2013, 11:37
http://img178.imageshack.us/img178/5053/71221862231060407756367.jpg

paulharris
02-12-2013, 11:45
yaw sen niye böyle konular açıyorsun bir gün açmasan ikinci gün garip garip konular açıyorsun yaş gerçek mi?

yaş gercek...seninde gercekmi...

ne var bu konuda onu anlayamadım... ayrıca hep ciddimi takılmalı insan...güleryüzlü takılıp, sakalasıp hayatını idame ettiremez mi ?

KaanBRS
02-12-2013, 11:50
Google a yazsan 50 tane topic çıkar konu ile ilgili burda güleryüzlü takıldığın yer neresi onu anlayıp şakana gülemedik?

ZaZy
02-12-2013, 11:54
en zahmetsizini geçen hafta sanayide gördüm GERİ GERİ. aynı sistem kontak açık geri viteste ger geri geri araba itilirken debriyajı bırakınca araba çalışıyor ve bu olay 2. vitesten vurdurmaktan daha kolaymış; acaın 2. vites kadar hızlanması gerekmiyor

ZaZy
02-12-2013, 11:55
ya burası otomobil formu değil mi_? nereye yazıcak arkadaş_?

Ben geri geri vurdurmayı geçen haftaya kadar,1. vitesi olayını hala bilmiyorum; bir bilen yazarda bilgimiz olur_?

Herkez gerilmiş klavye başında başlamış iğnelemeye

Saygılar herkeze...

ahmet3425
02-12-2013, 11:56
Kardes vıtesı gerıye tak yokus assagı sal arabayı yalnız dıkkat et ayagın debrıyajda kontak da acık konumda olsun ıyıce hızını alınca arac ayagını debrıyajdan cek gazı pompala

Gecmiş olsun işlem tamam...

Maxi
02-12-2013, 12:06
her araç vurdurulmaz
bazı araçların triger kayış gergisi vurdurma sırasında atabilir
alırsınız motoru kucağa görürsünüz o zaman

senna
02-12-2013, 12:07
yaş gercek...seninde gercekmi...

ne var bu konuda onu anlayamadım... ayrıca hep ciddimi takılmalı insan...güleryüzlü takılıp, sakalasıp hayatını idame ettiremez mi ?

aratsan bulursun forumda bununla alakalı konuları, ayrıca vurdurmanın zararlı olacağınıda

ha geri vites ha ileri vites yapacağın şey aynı

benim takıldığım açtığın konular bi açtığın konulara bak

15e yakın dacia konun var sana özel bölüm açalımmı

Berkan
02-12-2013, 12:10
valla dimdik yokusta 2.viteste vurmadı(yada ben beceremedim) deli etti 1de vurdurudm 1.0yarisdi

zorunlu hallerde aç kontagı sal gitsin 1-2-r vuruyo bitanesi :D

rebelh
02-12-2013, 12:10
benzin bitmişse boşuna vurdurmayın çalışmıyor :D

Onur Fatih
02-12-2013, 12:22
Böyle bi konu açmaya ne gerek vardı bunu burda takılan herkes bilir zaten
araba bozuldu marş almıyor vurdurman mı gerekiyorda soruyorsun :)
canın sıkılmış belli

paulharris
02-12-2013, 12:26
aratsan bulursun forumda bununla alakalı konuları, ayrıca vurdurmanın zararlı olacağınıda

ha geri vites ha ileri vites yapacağın şey aynı

benim takıldığım açtığın konular bi açtığın konulara bak

15e yakın dacia konun var sana özel bölüm açalımmı

brader onu neden yazdıgımı soyledim.... arac aldıgımı genelde en basta belirtiyordum mesajlarımda... cunku problem ufak bir problem olur bunu bile bilmiyormus derler... halbuki aracı yeni aldıgımı belirtirsem ona gore cevap gelir...dacia arac almakla havamı atılır yada baska birsey mi yapılır.... baska amacım ne olabilir sence...

ayrıca dacia forumu da var ama bi soru soruyorsun 1 hafta sonra cevabı geliyor..burada genele sormam daha mantıklı degilmi...

aracı vurdurma konusuna gelincede illa baska sitelere mi yazsaydım..buraya yazdım bilinmeyen bir seyler cıkar herkes ogrenmiş olur diye... neyse sen beni gene takip et mesajlarımı... sanki işi gücü bırakmıs benim ne mesaj yazacıgımı bekleyecek gibi bir halin var :D

paulharris
02-12-2013, 12:27
Böyle bi konu açmaya ne gerek vardı bunu burda takılan herkes bilir zaten
araba bozuldu marş almıyor vurdurman mı gerekiyorda soruyorsun :)
canın sıkılmış belli

evet aynen oyle... babam diger aracla yolda kalmıs.. arayıp bana soruyor nasıl olacak bu iş diye..burada gordugumuz gibi anında cevap verecek arkadaslar bulabiliyoruz

senna
02-12-2013, 12:33
brader onu neden yazdıgımı soyledim.... arac aldıgımı genelde en basta belirtiyordum mesajlarımda... cunku problem ufak bir problem olur bunu bile bilmiyormus derler... halbuki aracı yeni aldıgımı belirtirsem ona gore cevap gelir...dacia arac almakla havamı atılır yada baska birsey mi yapılır.... baska amacım ne olabilir sence...

ayrıca dacia forumu da var ama bi soru soruyorsun 1 hafta sonra cevabı geliyor..burada genele sormam daha mantıklı degilmi...

aracı vurdurma konusuna gelincede illa baska sitelere mi yazsaydım..buraya yazdım bilinmeyen bir seyler cıkar herkes ogrenmiş olur diye... neyse sen beni gene takip et mesajlarımı... sanki işi gücü bırakmıs benim ne mesaj yazacıgımı bekleyecek gibi bir halin var :D

he ya sorma tırnaklarımı yiyerek mesajlarını seni takip ediyorum

Seven7
02-12-2013, 12:33
Bence konu kilitlenmeli. 'arkadaslar 2009 dacia logan mcv aldım... ' diye belirtmemiş. Yetkililere sesleniyorum.

Ers
02-12-2013, 12:39

http://www.techturkey.com/forum/search.php?searchid=22428431

bide bu var

GOOGLE (https://www.google.com.tr/)

HellRot06
02-12-2013, 12:42
Kardes vıtesı gerıye tak yokus assagı sal arabayı yalnız dıkkat et ayagın debrıyajda kontak da acık konumda olsun ıyıce hızını alınca arac ayagını debrıyajdan cek gazı pompala

Gecmiş olsun işlem tamam...

Senin taktik baya sakat abi haberin olsun :D :D Lastiklerin iyiyse ve geri geri yokuş aşşağı fazla hızlanırsan debriyajdan ayağını çektiğinde pekte iyi sonuçlar ortaya çıkmayabilir.

_driver_
02-12-2013, 14:00
http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v3d32.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Sierra Rs
02-12-2013, 15:01
her araç vurdurulmaz
bazı araçların triger kayış gergisi vurdurma sırasında atabilir
alırsınız motoru kucağa görürsünüz o zaman

+ aynen
ayrıca bence geri viteste de vurdurmak motora bilakis daha da çok zarar verir.

lacticacid
05-12-2013, 12:16
Arkadaşlar aslında ne yalan söyliyeyim benim de bu konu hakkında fek fazla bi bilgim yok. Ama araba sabah çalışmadığında hepimizin aklına gelen tek şey arabayı vurdurarak çalıştırmak. her seferinde herkez birşeyler söylerler bu konu hakkında. yapmayın sente atlar yok beyin yanar vs. vs. Arkadaşlar aracı vurdurarak çalıştırmanın zararları nedir nelerdir ?

berkay_aydin
05-12-2013, 12:20
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/170634-calinan-aracimiz-bulundu.html

bknz #2

Maxi
05-12-2013, 12:53
Arkadaşlar aslında ne yalan söyliyeyim benim de bu konu hakkında fek fazla bi bilgim yok. Ama araba sabah çalışmadığında hepimizin aklına gelen tek şey arabayı vurdurarak çalıştırmak. her seferinde herkez birşeyler söylerler bu konu hakkında. yapmayın sente atlar yok beyin yanar vs. vs. Arkadaşlar aracı vurdurarak çalıştırmanın zararları nedir nelerdir ?

yukarıda yazıldı ya
inanmayabilirsin tabi

tekrar yazayım
her araç vurdurulmaz, sente atlayabilir.
ama bazı araçlarda sorun çıkmaz o yüzden hiç riske girmeye değmez.