PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cooper s yazilim hakkinda

ahmet_NLS
02-12-2013, 15:50
Arkadaslar 2013 model 5000 km de Cooper s aldim.yazilim yaptirmayi dusunuyorum.fakat daha ilk bakimi bile gereklesmedi.bakima gittigimde bi sorunla karsilasirmiyim.(garanti dısı vs.)birde sanirim beyine lehim yapiliyormus her hangi bir sorun sikinti yasayan oldu mu acaba ?

guwen_ar
02-12-2013, 18:00
Acikcasi bende yaptiricam bu yakinlarda tabi ben her seyi goze aldim :D
İllaki wardir forumda yazilim yaptiran cooper .

HCN
02-12-2013, 18:07
Arkadaslar 2013 model 5000 km de Cooper s aldim.yazilim yaptirmayi dusunuyorum.fakat daha ilk bakimi bile gereklesmedi.bakima gittigimde bi sorunla karsilasirmiyim.(garanti dısı vs.)birde sanirim beyine leyim yapiliyormus her hangi bir sorun sikinti yasayan oldu mu acaba ?

Öncelikle rodaj bitmiş yağı değiştirmenizi öneririm. Yazılım aracı garanti dışı bırakır evet ama bakımdan önce aracınızı komple orijinale çevirirsiniz bakımdan sonra eskiye dönersiniz olur biter.

Sonuç: yazılımdan korkmayın :)

utkunoa
02-12-2013, 18:40
Öncelikle rodaj bitmiş yağı değiştirmenizi öneririm. Yazılım aracı garanti dışı bırakır evet ama bakımdan önce aracınızı komple orijinale çevirirsiniz bakımdan sonra eskiye dönersiniz olur biter. Beyin konusuna gelince, beyne ameliyat yapılmıyor yazılım yükleniyor lehim diyen her kimse baya bilgili (!) arkadaşmış.

Sonuç: yazılımdan korkmayın :)

arkadaşım okunamayan beyinlere lehim yapılıyor bilmiyorsun galiba

KSE71
02-12-2013, 18:46
Sanırım araca yazılım yapıldığını da anlamıyorlar servisler. Bazı araçlarda garanti bozulmuyor ama bazılarında garantiden çıkabiliyor. Ama denildiği gibi bakıma gitmeden önce yazılımı yaptırdığınız yere gidip bakıma gireceğinizi ve eski yazılımına geri dönmesini söylediğiniz zaman yedek aldıkları yazılımı geri yüklüyorlar. Bakımdan sonra tekrar güncelletmeniz lazım. Yazılım yapan bazı yerler böyle bir şey de yapabiliyorlar. Ama bence kendi servisine sorun derim ben. Böyle böyle ben yazılım yaptırmayı düşünüyorum aracıma, garantiden çıkarmı diye. Bizim corsa vardı 1.3 75lik yazılım yapınca garantiden çıkmıyordu. Servis yaptırabilirsiniz demişti.

Eyup Duygun
02-12-2013, 22:08
Mini Cooper S ıcın ecu acılmasına gerek yok.

Obd uzerı tune mumkun.Rutın bakımda kımse arabada yazılım varmı yokmu dıye arastyırmaz.

sw numberlara vs.. bakmazlar.

Full stock mını cooper s 210-22 hp aralıgında guc alıyor.

Oz`
02-12-2013, 22:17
2012 2013 açılarak yapılır 2011 2010 açılmadan obd den yapılır yen Gp Lerde dahil

lehim derken korkutmasın seni 1 tanecik yere minicik bir dokundurma günde 5-6 kere yapan biri olarak ben nefret ederdim şimdi kendim yapıyorum hiç sıkıntı çekmiyorum :) görsen 2 kere kendin bile atarsın o lehimi :)

Ayrıca SW Hw numberlar değişmediği kesinlikle hiçbir sıkıntı yasamassın :)

Eyup Duygun
02-12-2013, 22:36
aracın modelını atlamısım.obd uzeri koruma varsa mecbur acılacak yoksa olmaz.

mınnacık kucucuk bır noktacık :)

guwen_ar
03-12-2013, 00:37
2012 2013 açılarak yapılır 2011 2010 açılmadan obd den yapılır yen Gp Lerde dahil

lehim derken korkutmasın seni 1 tanecik yere minicik bir dokundurma günde 5-6 kere yapan biri olarak ben nefret ederdim şimdi kendim yapıyorum hiç sıkıntı çekmiyorum :) görsen 2 kere kendin bile atarsın o lehimi :)

Peki abi konu acilmisken bende bi soru sorayim.
Bzm aracta 7bin km de bakima girmeme gerek var mi yani yazilim icin bu sekilde gelsem her hangi bi sikinti cekermiyim serviste.yazilim guncelleme falan yapilirsa eger silinir falan bu tarz muhabetler donuyo.

(Arac Contryman s)

eser
03-12-2013, 06:35
Peki abi konu acilmisken bende bi soru sorayim.
Bzm aracta 7bin km de bakima girmeme gerek var mi yani yazilim icin bu sekilde gelsem her hangi bi sikinti cekermiyim serviste.yazilim guncelleme falan yapilirsa eger silinir falan bu tarz muhabetler donuyo.

(Arac Contryman s)

Yaa sen varya :) icin rahat etsin diye ilk bakima gir ve gel 1 sene oldu gozum yollarda ;)

guwen_ar
03-12-2013, 09:23
Yaa sen varya :) icin rahat etsin diye ilk bakima gir ve gel 1 sene oldu gozum yollarda ;)

Kanka cumartesi yanindaydim ya sadece araba yoktu :D
İyi madem erken erken bakima sokayim aracida bu iside bitirelim bi an once :D

Kekuti*
03-12-2013, 09:34
2011 LCI' Cooper S'imde 1850km'de ilk bakımını yapmıştım (yağ değişimi) Fabrika da ne koydular bilmediğimden ötürü gittim yetkilide bakımı yaptım, hemde kaydı çıkmış oldu arabanın..

Sonrasında, DP ve yazılım yaptım. O şekilde servisede gittim. Kronik bir sıkıntı çıkar ise (Örnek ; Termostat müşürü bozulması vs..) zaten garantiden değişiyorlar..
Yani arabanda bir sıkıntı yok diyelim, yağ değişimine götürücen.. Adamlar "s.git yazılım var bu arabada" demiyor :D Sonuçta müşterisin, bakımını yapıyorlar. Yazılım var mı yok mu anlarlar ancak çok kurcalamaları lazım..

Lehim olayına gelince, heralde 15-20 kez ayar yaptı Oz'. Hiç bir problem yaşamadım :)

Bu arada Cooper S LCI modellerde, OBD'den yazılım mümkün değil. Aynı şekilde JCW N18'lerde "2012 Nisan sonrası sanırım" OBD'den atamıyorsunuz. GP2 de dahil ;)

ahmet_NLS
16-12-2013, 01:23

Cok tesekkur ederim beni bilgilendirginiz icin.uygun bir zaman boslugunda irtibata gecmek istiyorum sizinle yazilim icin.
Bir sey daha kafami kurcaliyor.yapilan lehim vs yazilimdan sonra aracin bildirimleri kapaniyormus her hangi bir ariza falan soz konusu oldugunda bildirim yapmiyormus arac.
Bu dogru mudur?

Oz`
16-12-2013, 01:36
:) cahil cüheylayla konuşmussun sen yalan hepsi :)

ahmet_NLS
16-12-2013, 01:49
:) cahil cüheylayla konuşmussun sen yalan hepsi :)

Kir atmaktan zevk alan kamyon dolusu insan var ne yazik ki etrafimizda :)
Tekrardan Tesekkur ederim gelmeden once irtibata gecicegim Dr.Ecu ile :icon_tup: