PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : davlumbazda yağ

asot
04-12-2013, 22:18
Arkadaşlar e46 ile akşam yağmurda biraz gazliyim dedim, evin önüne geldim, sağ ön davlumbazın içinde yağ atığı vardı, hafif de kaportaya sıçramış. Acaba nerden kaynaklıdır? Motor içine ve amortisöre baktım kaçak patlak vs. göremedim... Çukurdan , tümsekten de zıplamadım.. Nerden gelir böyle bir şey?

Maxiboost
04-12-2013, 22:55
aracı lifte kaldırıp bak, dışardan değilse mutlaka bir yerde kaçak vs vardır. Aks körükleri dicemde e46 demişsin. Muhtemelen dışarıdan gelmiştir kaportaya kadar sıçradığına göre.

asot
04-12-2013, 23:21
Yanit icin tesekkurler.
Aracin altina baktim, bir sey yoktu, motor icinden baktim yine yok, ama sol on camurlugun icine baya yag sicramis... yag damlamasi da yok bu arada. Baya yuklenerek kullandim ilgisi olabilir mi

Mr.K
04-12-2013, 23:48
Aracin yagina baktin mi peki cibigi cekip ?

Maxiboost
04-12-2013, 23:52
Yanit icin tesekkurler.
Aracin altina baktim, bir sey yoktu, motor icinden baktim yine yok, ama sol on camurlugun icine baya yag sicramis... yag damlamasi da yok bu arada. Baya yuklenerek kullandim ilgisi olabilir mi

Sag mi sol mu? Yag sadece motor yagida olmayabilir, araci parkettigin yerin alti temizse sabah motor yagini kontrol edip haraket ettir araci alt tarafta damlayan birsey varsa sanayi yollari :D hidrolik yag da olabilir belki bi yerde kaca varsa. Bence endiselenicek bir durum yok anlattiklariniz bakilirsa.

Mr.K
04-12-2013, 23:54
He bu arada belki nokta atisi yapabilirim jantin icine bak bide fren hortumu koptuysa kaciriyosa oda yapar +dedigin gibi firlatir nerden geldi aklima basima geldi cunku :D
Frenlerde yukusama elfrennde vs yumusama varsa buyuk ihtimal fren bortumudur..

Time-R
05-12-2013, 00:31
Araci calistirmadan direksiyonu cevirdiysen direksiyon yagi geri tepmistir. Direksiyon hidrolik deposu nerede bir bak, sagdaysa dedigim gibidir.

gökberk
05-12-2013, 00:48
Sanayiye gittiğim zaman benim de başıma geliyor. Gres yağı vs gibi şeyler yapışıyor.