PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rolantide titreme

OnurNP
06-12-2013, 23:12
Merhabalar

aranıza yeni katılıyorum öncelikle hepinize saygı ve sevgilimerimi iletmek isterim Benim şöyle bir sorunum var yeni başıma peydah oldu araç rolantide titriyor direksiyon vitestopuzu falan tırr yapıyor..

Aracım 97 model clio 1
subap ayarı yeni yapıldı yağı hava filtresi değişti bujiler yeni buji kabloları yeni ama rolantide benzindede gazdada sapıttı araba fikirlerinizi bekliyorum

birde araç yüksek hızda giderken elektrik cızırtısı gibi ses geliyor .

Enjoythesilence
07-12-2013, 13:49
öncelikle hoş geldiniz motor kulaklarına baktırmanızı öneririm

OnurNP
07-12-2013, 20:53
öncelikle hoş geldiniz motor kulaklarına baktırmanızı öneririm

şanzıman kulakı yeni değişti.

Ayrıca bugun gaz kelebeğini temizleyim dedim bi açtım baktım gaz kelebeğinin ortasında ayrıca bir blok mixer sanırım tam rolanti valfinin hava kalanı kapatıyor kanal akışı mixer ile kesiliyor gittim sanayiye tam orasıan delik açtırtım mixerin ve mixer tam oturmuyor mixeri ısıya dayanıklı sıvı conta ile kapattım şimdi rolantide devir düşmesi artması gazdan çekince devir düşmesi kalktı titreme azaldı biraz :)

Frequency_48
08-12-2013, 00:54
Subap ayarlarının iyi yapıldığına eminmisin?

Bu türkiyede herkes birşeyler yapıyor. Ben nelere şahit oldum araba ustaları konusunda..

OnurNP
08-12-2013, 07:57
Subap ayarlarının iyi yapıldığına eminmisin?

Bu türkiyede herkes birşeyler yapıyor. Ben nelere şahit oldum araba ustaları konusunda..

Vallahi hocam bu 3. ayardı bu kez araç iyi kaçıyor 15 e 25 yaptı ayarları

Frequency_48
08-12-2013, 13:51
Pardon ilk yazında vites topuzunun ve direksiyonun da titrediğini yazmışşsın. Kaçırmışım orayı. Subablar ancak kırıksa o kadar titreme yapar..
Bence motor takozlarında da sorun olabilir. Motor bağlantı elemanlarını kontrol ettir bakalım ne çıkacak..

Olmazsa yetkili servise git. At topu onlara yapsınlar..:-)

Mr.K
08-12-2013, 14:05
buji kablolarını karanlık ortamda kontrol edin elektrik sıçrama yapıyomu bıyerden ınce kılcak catlaktan vs ınceleyın..