PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cepkask Hk.

Leader01
07-12-2013, 21:13
Merhaba Arkadaşlar,

Carrefour'dan Samsung galaxy s4 marka telefon aldım alırken capkask'ı önerdiler yaptırdım, aldıktan 2-3 ay sonra düşürdüm ekranı kırıldı cepkask'a istedikleri evrakları ve hasarın oluşunu anlattığım beyan ile birlikte 30.10.2013 tarihinde gönderdim, gönderdikten sonra bana hiç birşey sormadılar, 10 gün geçti üzerinden telefon hakkında bilgi almak için mail attığımda bana gönderdiğim beyanın yetersiz olduğunu söylediler, ben sormasam söyleyen yok, 2.beyanı yazdım biraz da sert yazdım, gönderdikten 1 hafta sonra telefon hakkında yine bilgi almak için sorduğumda yetkili serviste onarıma gitti dediler, 1 hafta geçti yine sordum yetkili serviste dediler aciliyet bilgisi iletildi dediler, 1 hafta sonra yine sordum yine aynı cevap velhasıl kelam bugün aralık ayının 7 si 1 ay 7 gündür telefon yok, cumartesi günleri iş günü olarak sayılıyormuş, evrakları ve telefonu ilk gönderdiğim 30.10.2013 tarihini saymayınca bugün 33 iş günü olmuş oluyor, pazartesi tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum, ne gibi sonuç alırım bilen kişiler var mı? 30 iş günü dolunca ürünün yenisi veya ürünün parasını alabilir miyim ? Teşekkürler.

edit: Ayrıca gönderdiğim bütün evrakları tarattım, gönderdiğim 2 kargo faturasını dahi tarattım, bütün evraklar elimde mevcut.

EREN34
07-12-2013, 21:21
30 iş günü içerisinde onarılamayan ürünün yenisi vermek veya fatura bedelini iade etmek üretici firma ile nihai tüketici arasında olan bir durum.

Dediğiniz olay için Samsung servise giriş tarihine göre bakılır 30 iş günü. Sizin muhattabınız Samsung değil Cep Kask yani sigorta firması. Sigortacılıkta 30 iş günü ile ilgili bir yaptırım yok çünkü verilen sigorta hizmeti. Dayanıklı tüketim malı satışı değil. Sigortacılık demek yerine koymak demek diyebiliriz.

Siz gene tüketici mahkemesine gidin. Açıkçası ne olacak bende merak ediyorum

ChtArdARSL
07-12-2013, 21:29
Kullanıcı hatası olan urunlerde 20 iş gunu suresi dahil degildir. Suan sadece bekleyebilirsiniz

sanctuary35
07-12-2013, 22:04
bu kaskoları yaptırana kadar sakız gibi yapışıolar, goldtan pc alırke artk kalbini kırmak zorunda kaldım satış elemanını aynı şey 10kere tekrarlanmaz sorasındada mutlaka hata kullanıcıda

Seven7
07-12-2013, 22:05
Cepkask ile uğraşacağınıza direk verin mahkemeye. Bir akrabamın da aynı şekilde alırken hemen o gazla cepkask yaptırmışlar, çalınmasına rağmen binbir türlü oyalamalarla vakit geçirmişlerdi, tüketici mahkemesine verip fatura tutarı kadar hediye çeki vermişlerdi mağazadan.

onursumer
07-12-2013, 22:15
Kullanıcı hatası olan urunlerde 20 iş gunu suresi dahil degildir. Suan sadece bekleyebilirsiniz

ürünün ekranını kırıp servise ucretini havale ederek gonderip beklerken

30 günü dolduğundan dolayı bir ust modeliyle değişim yapılan çok durum oluyor yani en azından ben yaşadım :)

ChtArdARSL
08-12-2013, 09:08
ürünün ekranını kırıp servise ucretini havale ederek gonderip beklerken

30 günü dolduğundan dolayı bir ust modeliyle değişim yapılan çok durum oluyor yani en azından ben yaşadım :)

Tedarık edılen yedek parca yoksa tehmın edılene kdr bekleyebılırsın mısal ;) ısten yırtmarı ıcın bır cok sebeb mevcut kullnıcı hatasında tamamen ınsafa kalmıs bır yontem. Baglı oldugun ılce kaymakamlıgında bır dılekce ilede hallde bılırsın oda tahmınen 3 hafta surer

srknzfr
08-12-2013, 10:06
cepkask kadar onun bunun çocuğu şerefsiz hırsız dolandırıcı başka bi firma görmedim. topu topu 45 tl vermiştim ama haram zıkkım olsun puştlara

Sierra Rs
08-12-2013, 10:15
Bende cepkask yaptırdım,teli alırken çok baskı yaptı çalışan git denize at yenisini al demisti. Kandırmış demek ki topaç

slowmotion
08-12-2013, 10:24
Acaba karsiligini alan varmi diye dusunuyordum. Sahtekarlikmis demek

_Emre_
08-12-2013, 15:07
Garantiye gönderim gibi değil. Ne kadar ararsanız arayın, mail atarsanız atın süreç garip bir şekilde yavaş işliyor ve evet biraz sinir bozucu. Babam note2'sini merdivenden düşürdüğünde göndermiştik 1 aya yakın bir sürede sorunsuz bir şekilde almıştık cihazı, ekran değişimi yapıldı. Bir defa satın aldık onda da işimize yaradı :)

Leader01
09-12-2013, 15:03
Arkadaşlar bugün Tüketici hakları Adana il heyetine gittim, kasko ile ilgili sorunlara tüketici haklarının müdahalesi bulunmuyormuş şuan bizim yetkimiz yok dediler, önceden yetkileri varmış ancak 2012 yılında sanırım yetki kalkmış, 2014 ün haziran ayından sonra tüketici hakları kasko ile ilgili problemlere müdahale edebilecekmiş, ticaret mahkemesine gitmemi söylediler telefonun faturadaki tutarı 1.690 TL, dava açılması için 1.000 TL civarında para gidiyormuş astarı yüzünü geçebilir dediler, avukat ile görüştüm ihtar çekecektim yarın, bugün cepkask'a mail attım cihazın son durumu ile ilgili 20 iş günü yasal sınır 34 iş günü oldu bugün yazdım, cihazın bugün tarafıma gönderildiği söylendi, bende onarımın yapılıp mı yoksa cihaz hasarlı hali ile mi gönderiliyor diye sordum cevap gelmedi (internette cepkask ile ilgili 1-2 ay bekletip onarım yapmadan ayın şekilde geri gönderdikleri çok sayıda şikayet olduğundan), cepkask'ın 0212 639 54 54 nolu telefonunu aradım telesekreter işlemleri sayıyor tuşa basın diyor, bütün tuşlara da bassanız telesekreter hep internet sitelerini söyleyip oradan yapmanızı söylüyor kimseyle konuşamıyorsunuz, hasar takibi için 3 e basın diyor, basınca hemen internet sitemizden yapabilirsiniz deyip telefon kapanıyor kapanmadan sıfıra basınca müşteri temsilcisi ile konuşabiliyorsunuz aklınızda bulunsun. (internette müşteri temsilcilerine ulaşamadıkları yönünde çok sayıda şikayet var), müşteri temsilcisiyle konuştum cihaz onarımı yapılıp mı gönderildi yoksa hasarlı olarak mı gönderildi dedim onarımı yapıldı dedi, yarın gelecek telefon inşallah ekranı yapıp başka yerlerini bozmamışlardır çünkü hasarı onarıp başka problemlerin çıktığıyla ilgili de çok şikayet var :)

edit: google'a cepkask yazınca en başa kendi internet siteleri çıkıyor devamında hep şikayetler var, şikayet sitelerinin bayağı bi yüzdesini bu firma oluşturuyor heralde :)