PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : type-r hakkında genel bilgi

selvi
22-07-2008, 14:03
arkadaşlar nasip olursa type-r düşünüyorum amacım gazlamak weya pistlere cıkmak deil sadece gitsin yeter :) fakat araç hakkında pek bi bilgim yok (detaylı olaraktan)

artılarını we eksilerini yazarsanız sewinirim mesela 02 kasa le 04 kasa arasında ne fark war motor olsun görüntü olsun iç mekan olsun sonra yakıt nasıl vs.

işin acıkcası internette baktıım fiyatlar cok ucuk geldi bana nedir tam piyasası...

istediğiniz sorudan baslayabilirsiniz süre serbest :)

STP
22-07-2008, 17:41
selam,

04 ve 02 arasında genel fark gorunum farkıdır,04 ler genel kanı olarak daha yakısıklı durur, kılo olarak 04 ler cok az daha hafıftır,04 lerde koltuk ortaları ve kapı dosemelerı kırmızı,02 lerınkıler sıyahtır, 02 lerde volan bıraz daha agırdır ve genelde 02 ler uzunda daha ıyı gıder dıye soylenır ama 04 lerı daha ıyı dıye test edıp onayldım kendımce.artısı cok eksısı yok denecek bı arac o segment ıcın,kımıne gore konforsuz kımıne gore donanımsız ama yarıs karakterlı bı arac ıcın oldukca fazla bıle ozellıgı var bence. uzerındekı klıması ve bazılarında olan sıs farı benım ıcın cok gereksız bı ozellıgı. kendıme aıt olmasada cok sıklıkla kullandıgım bı typerımız var. herseyınden cok memnunuz.

fıyat aralıgına gelınce typerda artık vtec gıbı ozel arac segmentıne gırdı,duzgun temızını buldugun zaman parasına bakmayıp almak lazım dıye dusunuyoruım.ama 02 model bı tane duzgun bulunursa sanırım bu model sana uygun oalcak fıyatlar ucuyor dedıgın ıcın soyluyorum 32 33 gıbı bı aralıkta alabılırsın

selvi
22-07-2008, 17:55
selam,

04 ve 02 arasında genel fark gorunum farkıdır,04 ler genel kanı olarak daha yakısıklı durur, kılo olarak 04 ler cok az daha hafıftır,04 lerde koltuk ortaları ve kapı dosemelerı kırmızı,02 lerınkıler sıyahtır, 02 lerde volan bıraz daha agırdır ve genelde 02 ler uzunda daha ıyı gıder dıye soylenır ama 04 lerı daha ıyı dıye test edıp onayldım kendımce.artısı cok eksısı yok denecek bı arac o segment ıcın,kımıne gore konforsuz kımıne gore donanımsız ama yarıs karakterlı bı arac ıcın oldukca fazla bıle ozellıgı var bence. uzerındekı klıması ve bazılarında olan sıs farı benım ıcın cok gereksız bı ozellıgı. kendıme aıt olmasada cok sıklıkla kullandıgım bı typerımız var. herseyınden cok memnunuz.

fıyat aralıgına gelınce typerda artık vtec gıbı ozel arac segmentıne gırdı,duzgun temızını buldugun zaman parasına bakmayıp almak lazım dıye dusunuyoruım.ama 02 model bı tane duzgun bulunursa sanırım bu model sana uygun oalcak fıyatlar ucuyor dedıgın ıcın soyluyorum 32 33 gıbı bı aralıkta alabılırsın

bilgiler için teşekkür ederim 02 alsam mecburen makyajlıycam cünkü 04 kasa cok hoşuma gidiyo ozamanda 3 asa 5 yukarı aynı paraya gelcek düzgün bi 04 kasayı kaça buluruz birde yakışı nasıl hocam ?

STP
22-07-2008, 17:58
sahıbınden comda 04 sıyah bı tane var duzgun kazasız sorunsuz bı arac 38 e bırkaıyolardı en son, kmde sehır ıcı 350 400 yakıo

selvi
22-07-2008, 18:08
antalyada?

STP
22-07-2008, 18:37
hayır ıstanbulda,antalyada obenın sıyah var ama o daha fazla ıstıyo

selvi
22-07-2008, 19:48
hayır ıstanbulda,antalyada obenın sıyah var ama o daha fazla ıstıyo

kadıköydeki satılmış hocam eger onu dioasan adam sattığı rakamı hatırlamıodubaya bi önce aramıştık..

CaNeR54
22-07-2008, 20:06
Benim de kafamdaki soru yakıtLarı nasiL ?

STP
22-07-2008, 21:08
yazdım okursan gorursun

cheers
23-07-2008, 02:13
Basmazsan kokluyor basarsan da hakkını verıyor ;)

selvi
23-07-2008, 11:16
Basmazsan kokluyor basarsan da hakkını verıyor ;)

bizim burası küçük memleket fazla gazlama ortamı zaten yok anca arada bi kendi kendine basarsan.. şöle söyliym ewden dükkana gidinceye kadar kalorifer bile ısınmıo o derece zaten gün içinde cıkarsam anca bankaya ws. artık yakıt cok önemli ama basmadıın zaman gerçekten az yaktıgını söylediler.

ALM
23-07-2008, 12:02
type r alıcaksan yakıtı düşünmiceksin

selvi
23-07-2008, 12:49
type r alıcaksan yakıtı düşünmiceksin

tanışma topiğindede bahsetmiştim biras aslında impreza istiyodum ama cok sorunlu we yakıtın fazla oldunu sölediler typerın yakıtının sorun olucanı düşünmüyorum

Absinthé
23-07-2008, 13:18
Arkadaşlar bu yakıt verilerini Litre/100 km olarak alsak daha anlaşılır olmaz mı? :) Benzin fiyatları sürekli değişiyor.

34VTC26
23-07-2008, 20:47
ben yenı aldım typer yakıtdan korkuyordum acıkcası cokda yakıor ama yaktıgının hakkını fazlasıyla verdıgı ıcın yakıtı dert etmıyorum fakar parca fıyatları bıraz ucuk bugun bı baskı balata almaya kalksan 600 ytl sekromenc setı komple 2000 ytl vergı 6 aylık 558 ytl bu üçünde sıkıntı yasadıgım olarak bunların fıyatlarını verebıldım :)

STP
23-07-2008, 20:49
baskı balata setını o paraya usadan stage 5 CC marka alabılıyosun,aynı sekılde sanzıman setınıde dısardan cok uyguna alabılırsın

R-13239
24-07-2008, 03:40
Valla açıkçası benzini kokluyor lafı çok yanlış benim kanımca... Sınıfına göre yakıt tüketiminde çok başarılı dersek daha mantıklı olur :)

Ben karışık kullanımda 10-11lt / 100km yakıyorum... Aracımda filtre/egsoz/headers/beyin var , beyin varken daha az yakıyor diye bir söylenti var ama ben onaylayamayacağım .(tabiki beyin varken daha çok gazlıyor olmamın bunda etkisi olabilir ;) )

Baskı balata konusunda bence orjinalden şaşma derim... Yada alır almaz debriyajı değiştir ki yeni debriyaj ile alış arabaya , hızlı vites atmaya... Çünkü senkromeç problemi gerçekten can yakıyor...

Onun dışında 02 mi 04 mü daha hızlı açıkçası bilmiyorum , ama 02 olan arabasını 04 model görünümüne çeviren çok kişi biliyorum :) Ben yapmadım 2002 nin görünümü daha çok hoşuma gidiyor açıkçası...

Alırken:

Aracının km'sine düzgünce baktır , kmsi düşürülmüş araçlarda hararet göstergesi tam ortada duruyor , oynanmamışlarda ortanın biraz daha altında durur...

Kompresyonunu ölçtür ...

Bakımları zamanında yapılmışmı ona bak onun dışında seni üzmeyecek bir araç type-r ...

İnşallah kısmet olur...

BaybuRtlu69
24-07-2008, 11:56
Typerın mı var derdin var :)

selvi
24-07-2008, 15:53
Valla açıkçası benzini kokluyor lafı çok yanlış benim kanımca... Sınıfına göre yakıt tüketiminde çok başarılı dersek daha mantıklı olur :)

Ben karışık kullanımda 10-11lt / 100km yakıyorum... Aracımda filtre/egsoz/headers/beyin var , beyin varken daha az yakıyor diye bir söylenti var ama ben onaylayamayacağım .(tabiki beyin varken daha çok gazlıyor olmamın bunda etkisi olabilir ;) )

Baskı balata konusunda bence orjinalden şaşma derim... Yada alır almaz debriyajı değiştir ki yeni debriyaj ile alış arabaya , hızlı vites atmaya... Çünkü senkromeç problemi gerçekten can yakıyor...

Onun dışında 02 mi 04 mü daha hızlı açıkçası bilmiyorum , ama 02 olan arabasını 04 model görünümüne çeviren çok kişi biliyorum :) Ben yapmadım 2002 nin görünümü daha çok hoşuma gidiyor açıkçası...

Alırken:

Aracının km'sine düzgünce baktır , kmsi düşürülmüş araçlarda hararet göstergesi tam ortada duruyor , oynanmamışlarda ortanın biraz daha altında durur...

Kompresyonunu ölçtür ...

Bakımları zamanında yapılmışmı ona bak onun dışında seni üzmeyecek bir araç type-r ...

İnşallah kısmet olur...

teşekkür ederim bakalım arayış içersindeyiz hala ama typera kilitlendim artık işallah hesaplı düzgün bişi buluruz

34VTC26
24-07-2008, 16:04
baskı balata setını o paraya usadan stage 5 CC marka alabılıyosun,aynı sekılde sanzıman setınıde dısardan cok uyguna alabılırsın

baskı balata degılde sanzıman setını dısarıdan nereden getırtebılırım pm atabılırmısın kaç haftadır butun sıtelerı dolasıyorumbırsey bulamadım dogrusu

selvi
24-07-2008, 16:18
baskı balata degılde sanzıman setını dısarıdan nereden getırtebılırım pm atabılırmısın kaç haftadır butun sıtelerı dolasıyorumbırsey bulamadım dogrusu

şanzıman cok mu sık arıza cıkartıyo birde nası bi arıza :)

STP
24-07-2008, 16:22
duzgun vıtes atamazsan hızlanmalarda cartlamaktan sansıman dıslılerını bozuyosun, bızım 2 typerımız oldu ıkısındede oyle sorun yasamadık

selvi
24-07-2008, 16:49
duzgun vıtes atamazsan hızlanmalarda cartlamaktan sansıman dıslılerını bozuyosun, bızım 2 typerımız oldu ıkısındede oyle sorun yasamadık

bi arkadaşıma baktırdım bi yerde typer a ya debriyaj ya senkromeçlerdesorun war dedi peki bu nasıl anlaşlır

34VTC26
24-07-2008, 22:25
ben arabayı almadan once kımse bana soylememıstı sekromencler kronık arıza dıye bende bılmıyordum acıkcası arabayı alıp ılk roll denememde anladıkkı sekromencler gıdık dusuk devırlerde sıkıntı yok fakat yuksek hızlarda vıtes gecmıor zaman oluyor motor frenı bıle yapamıorum o kadar berbat bı durumda yanı benımkı .. servıse sordum degıstırsen bıle dedı belırlı bı zorlamadan sonra yıne sıkıntı yaratıcaktır dedı anladıgım kadarıyla kronık bu arıza

R-13239
25-07-2008, 06:36
Arıza kronik bir arıza değil , hızlı vites atarken debriyaja tam basmayınca ayırmıyor bu yüzden cartlayarak giriyor ve dişlilere senkromeçe zarar veriyor... Yavaş yavaşta vitesler zor geçmeye hatta hiç geçmemeye başlıyor... Ancak sakin kullanılmış bir type-r da ben şahsen böyle birşey görmedim , ancak 2. vitesin zor girmesi kronik bir arızadır :)

sülüman
25-07-2008, 07:50
peki minikler bi kere yazmıştı sente atlyomuş zincirli olmasına ragmen.zincir uzuyormuş.varmı böle bi hastalıgı

selvi
25-07-2008, 10:40
Allahım honda dediler typer dediler sağlamdır dediler ne hastalıklar warmış :o

Absinthé
25-07-2008, 12:27
Allahım honda dediler typer dediler sağlamdır dediler ne hastalıklar warmış :o

Her güzelin bi bozarı vardır :p

Güzel kızlar da osurur gegirir yani :D

selvi
26-07-2008, 15:19
Her güzelin bi bozarı vardır :p

Güzel kızlar da osurur gegirir yani :D

benzetme süper dostum walla tebrikler :D

Buğra A.
26-07-2008, 20:47
1.5 senedir kullanıyorum.Yakıt konusunda başarılı bence.Makyajsız kasa alıp,makyajlıyada çevirebilirsin.Fazla bir masraf tutacak ama emin ol eğer tamamiyle çevireceksen.Çünkü iç döşemelerine,koltuklara kadar bile girmen gerekir.Dış görünüm yapacaksan sadece pek tutacağını sanmıyorum.

Renk konusunda da tavsiyem siyah'tır.Bende kırmızı var.En ufak çizikleri bile belli ediyor haberin olsun.Benim gibi titiz ve pimpirikli bir adamsan eğer kafayı yemen içten değil :) Ama kırmızıyada çok bakıyorlar be kardeşim :D

Genetik problemleri var.Tabi bunlar aslında birazcıkta senin kullanımına bağlı olabiliyor.Vites geçişlerini zorlarsan senkromenj değişimine gidebilirsin (çok şükür yaşamadım :)).Direksiyondan bazen ses geliyor "vıyık vıyık"diye çevirdikçe.Yağlatınca geçiyormuş ama.Debriyaj pedalınında arada yağlatılmasıda gerekiyor çünkü aynı ses ondanda çıkabiliyor.Birde benim sadece 1 kez yaşadığım ve garanti kapsamındanda değiştirdiğim bir lanet parça var.Alt manifoldun koruma sacı.İnanılmaz derecede uyuz bir şey.Herkeste oluyor mu bilmiyorum fakat ben aldığımdan bir süre sonra inanılmaz bir titreme sesi yapıyordu.Haftada 1 vidasını sıktırıyordum.2-3 gün güzel ama sonra gene aynı şekilde devam etti.En sonunda gittim değiştirdim garantide.Şimdi gayet rahat ;) Ses yok,huzur çok :D

Ben gayet memnunum.Hatta değişik bir aşk bile yaşayabilirsin benim gibi araba aşığı bir adam olursan :)

anıl turan
26-07-2008, 23:25
.Direksiyondan bazen ses geliyor "vıyık vıyık"diye çevirdikçe.Yağlatınca geçiyormuş ama.Debriyaj pedalınında arada yağlatılmasıda gerekiyor çünkü aynı ses ondanda çıkabiliyor

o ses 7thgen civiclerin kronik sorunu sanırım... arabamdan da aynı ses geliyordu sonra direksiyon kutusunu yağlattık sorun çözüldü..

34VTC26
27-07-2008, 01:14
benım sag onden bı ses gelıyor sankı bırsey ıyıce gerılıyorda kopucak gıbı tamırcının bırıne olesıne sordugumda ayarlı amortısorlerden kaynaklanıyor sıkıntı yaratmaz dedı sonra baska bı tamırcıye gıttım dıreksyon kutusundan sıkıntı yaratmaz dedı sonra dıgerıne gıttım burclardandır dedı herkez kafasına gore bısı dedı ama hepsının ortak fıkrı sıkıntı yaratmaz :)

Muvaffak
27-07-2008, 01:38
benım sag onden bı ses gelıyor sankı bırsey ıyıce gerılıyorda kopucak gıbı tamırcının bırıne olesıne sordugumda ayarlı amortısorlerden kaynaklanıyor sıkıntı yaratmaz dedı sonra baska bı tamırcıye gıttım dıreksyon kutusundan sıkıntı yaratmaz dedı sonra dıgerıne gıttım burclardandır dedı herkez kafasına gore bısı dedı ama hepsının ortak fıkrı sıkıntı yaratmaz :)

sağ önden geliyor sıkıntı yapmaz

:D:D

EvrenCan_RS
27-07-2008, 11:07
Markası modeli ne olursa olsun sıkıntılar muhakkak olacaktır... Typer bu sıkıntıların minumum,keyfin ve performansın maksimum olduğu bi araç...

sülüman
27-07-2008, 14:31
peki minikler bi kere yazmıştı sente atlyomuş zincirli olmasına ragmen.zincir uzuyormuş.varmı böle bi hastalıgı

güncell....

ReDNeSS
27-07-2008, 15:27
JDM type-R ların motor kodu K20A2 sanırsam..?peki TR deki EP3 kasa type-R ların motor kodu K20A?? tır:=)?

R-13239
27-07-2008, 16:40
TR'deki motor kodu K20A2 dir aynı zamanda ACURA RSX Type-S ile aynı motora sahiptir...

JDM Type-R 'ın motor kodu K20A 'dır...

R-13239
27-07-2008, 16:41
Sente atlama olayı şöyle , şayet aracın sentesine bakılmadan subap ayarı yapılırsa atlayabiliyor... Tabi bu durumda Honda motorun herhangi bir suçu yok tamamiyle usta ile alakalı :)

sülüman
27-07-2008, 18:50
teşekkür ederim biligiçin

34VTC26
27-07-2008, 19:23
Markası modeli ne olursa olsun sıkıntılar muhakkak olacaktır... Typer bu sıkıntıların minumum,keyfin ve performansın maksimum olduğu bi araç...

aynen hocam su anda aracımda sıkıntılar olmasına ragmen muthıs bır keyıf alıyorum bıde yaptırdıkdan sonra ne olur bılemıorum artık typer farklı bı makıne yasamayan bılemez

selvi
28-07-2008, 15:32
1.5 senedir kullanıyorum.Yakıt konusunda başarılı bence.Makyajsız kasa alıp,makyajlıyada çevirebilirsin.Fazla bir masraf tutacak ama emin ol eğer tamamiyle çevireceksen.Çünkü iç döşemelerine,koltuklara kadar bile girmen gerekir.Dış görünüm yapacaksan sadece pek tutacağını sanmıyorum.

Renk konusunda da tavsiyem siyah'tır.Bende kırmızı var.En ufak çizikleri bile belli ediyor haberin olsun.Benim gibi titiz ve pimpirikli bir adamsan eğer kafayı yemen içten değil :) Ama kırmızıyada çok bakıyorlar be kardeşim :D

Genetik problemleri var.Tabi bunlar aslında birazcıkta senin kullanımına bağlı olabiliyor.Vites geçişlerini zorlarsan senkromenj değişimine gidebilirsin (çok şükür yaşamadım :)).Direksiyondan bazen ses geliyor "vıyık vıyık"diye çevirdikçe.Yağlatınca geçiyormuş ama.Debriyaj pedalınında arada yağlatılmasıda gerekiyor çünkü aynı ses ondanda çıkabiliyor.Birde benim sadece 1 kez yaşadığım ve garanti kapsamındanda değiştirdiğim bir lanet parça var.Alt manifoldun koruma sacı.İnanılmaz derecede uyuz bir şey.Herkeste oluyor mu bilmiyorum fakat ben aldığımdan bir süre sonra inanılmaz bir titreme sesi yapıyordu.Haftada 1 vidasını sıktırıyordum.2-3 gün güzel ama sonra gene aynı şekilde devam etti.En sonunda gittim değiştirdim garantide.Şimdi gayet rahat ;) Ses yok,huzur çok :D

Ben gayet memnunum.Hatta değişik bir aşk bile yaşayabilirsin benim gibi araba aşığı bir adam olursan :)

dostum ben hiç bi arabaya uzun süreli binmedim ama ne hikmetse bu araca felaket kitlendim ve istediğim gibi bulursam uzun süreli binmek istiyorum makyaja okadar uğraşıp emek wercene para harcıcana 2004 alırım daha iyi

P@r@doX
28-07-2008, 16:03
internet piyasasına bakma

SerkanKurt
28-07-2008, 16:17

Alfa 147'im varken 1 den 2 ye hep cartt sesiyle atardım :D şanzıman baya hırpalanmıştı hey gidi günler :rolleyes:

SerkanKurt
28-07-2008, 16:20

Burçlardan olma ihtimali daha ağır basıyor bence.

selvi
29-07-2008, 18:24
internet piyasasına bakma

internett piyasasına bakarsam zaten hayal olur almak ozaman bulun abi 2004 güzel bi typer uygun fiyatlı :D

gokhan07
29-07-2008, 18:49
makyajlı ile makyajsız type r ın nereleri farklı

EkReM
29-07-2008, 19:19
makyajlı ile makyajsız type r ın nereleri farklı

ön tampon,farlar ve stoplar,ön koltukların orta kısımları ve kapı panellerinin bazı kısımları kırmızı,volan biraz daha hafifletilmiş

selvi
29-07-2008, 19:31
ön tampon,farlar ve stoplar,ön koltukların orta kısımları ve kapı panellerinin bazı kısımları kırmızı,volan biraz daha hafifletilmiş

peki 2002 yi sadece dış görünüm olarak makyajlamak ne kadara mal oluyo

Serkan.S
29-07-2008, 20:37
peki 2002 yi sadece dış görünüm olarak makyajlamak ne kadara mal oluyo

güzel soru +1

EkReM
29-07-2008, 20:59
600 veya 700 ytl gibi farları,tampon altı ve üstü sanırım 1000 ytl gibi bi rakamdı.panjur ve logoların fiyatları bilmiyorum.
NOt:fiyatlar tahminidir.

selvi
30-07-2008, 11:11
600 veya 700 ytl gibi farları,tampon altı ve üstü sanırım 1000 ytl gibi bi rakamdı.panjur ve logoların fiyatları bilmiyorum.
NOt:fiyatlar tahminidir.

ozaman 2-2.5 bin gibi bi fiyat tutuyo

HKA
30-07-2008, 23:07
Benim bildigim farlar takım halinde 750-800 YTL, stoplar 300 YTL, ön ızgara ve logo 140 YTL, arka logo 50 YTL, ön arka tampon altı lipler dahil 1780 YTL.

2005 almadan önce bende makyajsız alıp cevirmeyi düsündüm ama sonra baktım cok uzayacak. Direk makyajlı aldım. Tavsiyemde o yönde.

34VTC26
31-07-2008, 14:35
Benim bildigim farlar takım halinde 750-800 YTL, stoplar 300 YTL, ön ızgara ve logo 140 YTL, arka logo 50 YTL, ön arka tampon altı lipler dahil 1780 YTL.

2005 almadan önce bende makyajsız alıp cevirmeyi düsündüm ama sonra baktım cok uzayacak. Direk makyajlı aldım. Tavsiyemde o yönde.

hakan on ızgara ve logoda fark varmı 2002 2005 ?

SONE-R
31-07-2008, 15:50
hakan on ızgara ve logoda fark varmı 2002 2005 ?

var... 2004-5 lerin logosu daha büyük...

cem06
31-07-2008, 16:34
peki ikinci elde ederi ne kadar???
stock makyajsiz(02-03) ep3 ile stock makyajli(04-05) ep3un...
stock makyajsiz kasayla hondatali 05 modelin fiyatlari nerdeyse ayni o yuzden sordum...

BMK TypeR
31-07-2008, 23:36
arkadaslar 04 tampon 700ytl 04 far 650ytl on panjur ve arma 300ytl, on dıl 935ytl, ıkı davlumbas 250ytl, on panjur ustu plastık ızgara 80ytl galıba,

bu arada hakan, arka tampon lıp farklımı:)

R-13239
01-08-2008, 02:18
Çevirme vs. ile uraşmayın , alın 2004 bitsin daha çok seviyorsanız , üst üste koyunca o paraları 2004 fiyatı vermiş oluyorsun haberin olmuyor ondan sonra , az az taksit taksit verince uygun gibi geliyor ama evdeki hesap çarşıya her zaman uymuyor , o yüzden farkı neyse verin 2004 - 2005 alın derim ben...

SONE-R
01-08-2008, 10:12
Gruppe M li satılık TypeR ı kaçırmayın mesela ;)

selvi
01-08-2008, 13:59
peki ikinci elde ederi ne kadar???
stock makyajsiz(02-03) ep3 ile stock makyajli(04-05) ep3un...
stock makyajsiz kasayla hondatali 05 modelin fiyatlari nerdeyse ayni o yuzden sordum...

hocam fiyatlar cok oynAK ben anlamadım gitti 2002 e 40 diende war 2005 e 42-43 dien war ne iş anlamadım az kaldı wazgeçicem 307 dizel war bende 2005 üstede 10 lira hazır bekliorum 04-05 almak için 2009 a giriyoruz 2002 model arabalara ne olursa olsun kimse 40 45 wermez artık

Çevirme vs. ile uraşmayın , alın 2004 bitsin daha çok seviyorsanız , üst üste koyunca o paraları 2004 fiyatı vermiş oluyorsun haberin olmuyor ondan sonra , az az taksit taksit verince uygun gibi geliyor ama evdeki hesap çarşıya her zaman uymuyor , o yüzden farkı neyse verin 2004 - 2005 alın derim ben...

önceden bende alır makyajlarız diodum ama dediğin gibi hiç bi manası kalmıo

Gruppe M li satılık TypeR ı kaçırmayın mesela ;)

bu dediğin arabanın ilanı vs.warmı

EkReM
01-08-2008, 16:13
http://www.sahibinden.com/2005_model_type-_rWQQaXQQ9676844WQQpXQQdisplayitem
herkes arabasına göre değer biçer.sonuçta sadece türkiye,ye 111 tane girdi ve hepsi hayatta değil.

selvi
01-08-2008, 16:27
http://www.sahibinden.com/2005_model_type-_rWQQaXQQ9676844WQQpXQQdisplayitem
herkes arabasına göre değer biçer.sonuçta sadece türkiye,ye 111 tane girdi ve hepsi hayatta değil.

ilandaki arabayla görüşmüştüm zaten 02 model 90.000 e gelmş 45 istiyo 05 model 30.000 de daha 45 istiyo :confused::confused:

EkReM
01-08-2008, 16:37
http://www.sahibinden.com/orjinal_2005_model_typerWQQaXQQ10080129WQQpXQQdisp layitem
bu arabayı bizzat tavsiye ederim.yakın bi arkadaşımın aracıdır.
90000 honda motoru için hiç bişeydir dostum.yeterki bakımları zamanında yapılsın.

selvi
01-08-2008, 16:50
http://www.sahibinden.com/orjinal_2005_model_typerWQQaXQQ10080129WQQpXQQdisp layitem
90000 honda motoru için hiç bişeydir dostum.yeterki bakımları zamanında yapılsın.

zaten onu bildiğim için honda tercihim yoksa bu fiyatlara subaru alırdım şu anda zaten crv kullanıorum ve etrafımda honda kullanıpta sıkıntılı olan hiç görmedim :)
kendisiyle özelden konuştuk ekrem abi daha önce benim gücüm yetmez :(

selvi
01-08-2008, 16:55

zaten onu bildiğim için honda tercihim yoksa bu fiyatlara subaru alırdım şu anda zaten crv kullanıorum ve etrafımda honda kullanıpta sıkıntılı olan hiç görmedim :)
kendisiyle özelden konuştuk ekrem abi daha önce benim gücüm yetmez :(

EkReM
01-08-2008, 17:13
bence makyajlı veya makyajsız hiç takılma temiz araba bulduğunda direk servise götür yaptır expertizini uyarsa al ve bin.benim arabamda makyajsız 04.ön far ve stopları makyajlı yaptım.makyajsız alırsan illaki makyajlı olsun dersen aracın mutlaka kaskolu olur.önden ufak bi tıklarsın bi yere çekersin servise söylersin aracımın önü makyajlı olacak diye oldu bitti.

SONE-R
01-08-2008, 17:15
önden ufak bi tıklarsın bi yere çekersin servise söylersin aracımın önü makyajlı olacak diye oldu bitti.

bunu bir ara bende düşünmüştüm ama sonra etik bir davranış gelmedi vazeçtim yapmaktan...

selvi
01-08-2008, 20:11
bence makyajlı veya makyajsız hiç takılma temiz araba bulduğunda direk servise götür yaptır expertizini uyarsa al ve bin.benim arabamda makyajsız 04.ön far ve stopları makyajlı yaptım.makyajsız alırsan illaki makyajlı olsun dersen aracın mutlaka kaskolu olur.önden ufak bi tıklarsın bi yere çekersin servise söylersin aracımın önü makyajlı olacak diye oldu bitti.

askere gitmeden geçen sene 2001 wardı mutluhanda 32.000km deydi 32 milyara !! dahada pazarlığı felan olurdu parayı bağlamayalım diye almadık öle bulursam mesela dinlemem makyaj felan :)

üni 2.sınıftayken quik almıştım öle arkadaşla konuşuyoduk aynen dediğin gibi hafif tıklarım çekiçleriz vs vs işte ozaman in pro yeni çıkmıştı :D akşama doru okula gittim yarım saat içinde her yer kar okul çıkışı ışıklarda otobüs duramadı arkadan bi güzel tıkladı onun için o iş bana gelmez abi wardır bi yerde nasibimiz