PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C230 Komp. Sportcoupe icin performans iyilestirmesi

BurakBabanoglu
08-12-2013, 20:44
Arkadaslar 2004 model c230 kompressor sportcoupe aracima ne gibi performans iyilestirmeleri yapabilirim acaba? Headers vs. Birazda söyleyeceginiz seylerle ilgili detayli bilgi verebilirseniz (parcalarin tam olarak görevleri) cok sevinirim. Tesekkürler

BurakBabanoglu
09-12-2013, 10:25
Yok mudur bilgisi olan?

0M42
09-12-2013, 11:08
Baştan sona güzel bir eksoz sistemi ve yazılım yaptırabilirsin.Ama yaptırmadan önce araştır bak bakalım yapan varmı ne kadar güç kazanmış vs.

BurakBabanoglu
09-12-2013, 11:59
Benim arabam yurtdisinda suan 20sinde getiriyorum. Stock 194 ps ve 265nm torku var ve nedense benimkinin sanzimanindan trde 1 tane bile gormedim, yari otomatik sport diye geciyor isvicrede ismi. Acaba bir sikinti olur mu sanzimanda olasi bir guc artisinda? Birde ortalama kac ps artis olur yazilim ve egzozda

XSi
09-12-2013, 12:00
Kompressor kasnagi kucultme ile basinc yukseltilerek performans arttirilabilir

Yapilabilecek en iyi gelistirmelerden biri budur

BurakBabanoglu
09-12-2013, 12:03
Kompressor kasnagi kucultme ile basinc yukseltilerek performans arttirilabilir

Yapilabilecek en iyi gelistirmelerden biri budur

Zor bir islem mi? Ortalama maliyet hakkinda bilginiz var mi ve yakit tuketimini ne derece arttirir acaba? Kusura bakmayin biraz fazla soru soruyorum ama:(

XSi
10-12-2013, 14:46
Sitede bi arkadas clk200 kompresorune yaptirdi konuyu ararsan detaylar yaziyor

Yakit tuketimin sakin kullanirsan degismeyecektir

grkm
10-12-2013, 15:14
XSI in belirttiği gibi supercharger kasnagi, yazilim ve egzozla guzel bir yol katedebilirsiniz.

Maslak'ta ki BTG boyle bir uygulama yapmıstı , TR'de baska yapan var mı bilemiyorum.

Isvicre'de oldugun icin Kleemann 'a ulasman daha kolay diye dusunuyorum.

Kleemann - Boost kits for Mercedes and AMG kompressor cars (http://www.kleemann.dk/Performance/tuning/Boostkits) inceleyebilirsin

MB 'in SC'inda guc gerekmedigi zamanlarda kendisini devreden cikaran bir mekanizma mevcut. O acidan montaji biraz zor olabilir.