PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YUKI marka ATV alınır mı?

TURBO_S2K
09-12-2013, 15:36
Sıfırı 3.800TL imiş bu modelin.
Bi tanıdığımdan bunu 2.500TL ye alma şansım var, 20km de henüz
Sizce alınır mı? Yarın satmak istesem elimde kalırmı?

Plakası ruhsatı olmasa satmakta sorun yaşarmıyım?
Yoksa plaka ruhsat çıkarttırmak gerekir mi?
O durumda ÖTV sini de yatırmak gerekir toplam 1.700 TL masrafı var

ÖTV yatırtıp plaka çıkarttırıp satmak mı mantıklı? yoksa maliyet arttırmadan plakasız mı satmak mantıklı?

Bundan:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-yuki-yuki-atv-bu-fiyat-sadece-keskin-otomotivde-142688257/detay

Tunç
09-12-2013, 15:44
off road modellıne bıldıgım kadarı ile plaka cıkmıyor sadece on road olanlara cıkıyor

plakalıyı satmakta herzaman daha kolay olur

guwen_ar
09-12-2013, 15:56
Abi bulasma derim.alicagin atv sanirim 150'lik.
Naparsan yap asiri titremeyi kesemezsin.yuruyen aksamda surekli bi sikinti (frenler vs.) fazla sıkıstirinca calismaz falan satarkende bedawaya gider.

sipsak
09-12-2013, 15:58
alma derim kaldırıma çıkcam diye beklersin...

onursumer
09-12-2013, 16:28
150cc çok düşük atv için bence o fiyatlara bile değmez

yavuz364
09-12-2013, 16:33
Çok kısa söyliyim.. ne kadar ekmek o kadar köfte :) bu fiyatlara olan ATV ler birkaç yıla hurda oluyor.. Biz komple çamurluklar, motorda birçok parça, fren hatları, elektrik tesisatı v.b. yeniledik adam olması için. Kanuni var..

Plaka için off-road olması farketmiyor

off road modellıne bıldıgım kadarı ile plaka cıkmıyor sadece on road olanlara cıkıyor

plakalıyı satmakta herzaman daha kolay olur

batucan
09-12-2013, 18:37
55 kiloyum aeon overland 180 vardı. Gayet memnundum onun bile ciğerini söke söke dağ tepe geziyordum. Anayolda 99 yapiyodu (dijital cift haneli kadran).

Zamanla zincirin bağlı olduğu dişli koptu knu sanayide yaptırdım eskisinden daha sağlam oldu. Başka da sıkıntı yaşamadım. Gunluk 100 km kesin yapıyordum.

Yukiyi bilmiyorum ama aeon overland 180 tavsiye ederim.

LVIII
09-12-2013, 18:40
yazın biz aldık beş para etmez , yolda giderken tekeri falan çıktı , zinciri arızalandı vs vs.. sanzuman zaten hep geç kavrayıp sorun çıkartıyor , sıfır almıştık toplasan 300km anca kullanıldı

timucintt
09-12-2013, 19:08
yuki ve kuba aynı boklar... benim vardı kuba xy150st 800km bindim bu yaz... beklentimden iyi çıktı... ama zorlamaya gelmez uzun yol için hiç iyi değil şişiveriyor... böyle kumsalda köy yolunda vs gayet yeterli ama arazi için kesinlikle unut dağılır direkt... üstünde 8.5 beygirlik 150cc lik basit bir hava soğutmalı 4 zamanlı karburatörlü bir motoru var... motor bakımları çok basit ve acağip ucuz... şanzımanı anlatıldığı kadar kötü değil kavrama sorunu denmiş ama o sorun değil sadece şanzımanın içindeki bilyeden kaynaklı onu değiştirdinmi kavraması hızlanıyor tamamen 2 tekere kalkmaması için... gaza asıldığında güvenlik amaçlı şanzımanı hissizleştirilmiştir ama oluru var yapıldığındada 75 km hıza çıkıyor öyle diyim :) motor zinciri berbatdır hemen uzar ve kopar aman diyim ben 1 kere değiştim... vibrasyon denmiş oda komiğime gitti tek silindirli bütün motosikletler veya atv hepsi titreyerek çalışır :) freni tipik scooter freni gibi varla yok arası iyi fren çalışman laızm :) disklerine güvenme :) ikinci eline gleince yazlık yerde temiz binersen 1 günde satarsın... şehirde vs binersen satamazsın... plakalı plakasız olayına gelince plakasız alman daha mantıklı çünkü zaten asfaltda kullanmak işkence atv yi... illa kullanacam dersende atv yi tescil edebilmen için ekipmanda takıyorsun yani düz atv yi plaka alamazsın plaka almadan önce sinyallerini stoplarını farlarını trafik yönetmeliğine uygun hale getirmen gerekiyor onları iyice araştır derim... astarı yüksek plakanın... illa plakalı vede uygun bişi arıyorsan ikinci el yamaha veya kinetix al atv de kraldır ve 300 veya 350 ccden aşağı binme.. para durmun varsa özellikle sana grizzly 350 4wd almanı isterim kingtir...

miniks
09-12-2013, 19:50
Sakın diyim :)