PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa 1.7 Dti vs Civic 1.6 Si ?

atesaydiner
11-12-2013, 20:08
Sizce hangisi? piyasada yapılı araçlar var onlardan mı almalıyım yoksa alıp kendim mi yapmalıyım ufak specler? harcayabileceğim en yüksek fiyat 18.000 tl...

kadir jdm civic
11-12-2013, 20:25
Sen hangi arabayı kullanmaktan keyif alıyorsun o önemli olan,

Şimdi ben Si kullanıyorum motordaki hava filtre sesi yüksek devirde gelen motor sesinden çok haz alıyorum ama dizelde bu zevk yok.

Dizelde gazlıyorsun arkadan simsiyah duman cıkıyor hiç hoşuma gitmıyor bu görüntü benım.

aksine olucak şekilde corsayı severek binen hoşuna gidenlerde vardır aramızda.

güç istiyorsan corsa ztn turbolu örnekleri var 170 ve +200 hp ler Sİ den aşırı beslemeye girmedigin sürece bu güçleri alamazsın.

atesaydiner
11-12-2013, 20:29
corsa alırsam duman çıkarmamak için elimden geleni yapıcam nefret ediyorum çünkü ama bi yandan si çok hoş görünüyor ve ona da ufak specler yapabilirim bi kere vtec açıyor....

Chn53
11-12-2013, 20:30
Yanlis biliyorsun si lar vtec degil

kadir jdm civic
11-12-2013, 20:34
Sİ vtec açmaz ama 5 bın devirden sonra motor sesi çok güzel geliyor.

Sİ de yapıcakların belli crx 3 4 5 dişli hedears filtre egzos vtec kelebek portpolish ince conta yazılım. atmosferik 150-160 hp aralıgında motor durumuna göre güç kazanırsın. deneyecegin araçlar stock vtec - 106 -vts - gsı katagorisinde denersin aracı gecermısın geçilirmisin bilmem.

ayrıyetten Supercharge ve turbo yapabilirsın +200 hp olur aracın.

mesela bende suan Jacksoonracing Supercharge kit var 0.5 barda stock motorda 190-200 hp aralıgında güç veriyor bu güç ilede ben denemedım daha söylüyorlar eg kasada stock ep3 veya fn2 ile yürürsün diyorlar tabi deneyip görmek lazım kesin birsey demek istemem.

atesaydiner
11-12-2013, 20:34
Doch motor vtec değil mi yanlış biliyor da olabilirim ?

atesaydiner
11-12-2013, 20:42
Sİ vtec açmaz ama 5 bın devirden sonra motor sesi çok güzel geliyor.

Sİ de yapıcakların belli crx 3 4 5 dişli hedears filtre egzos vtec kelebek portpolish ince conta yazılım. atmosferik 150-160 hp aralıgında motor durumuna göre güç kazanırsın. deneyecegin araçlar stock vtec - 106 -vts - gsı katagorisinde denersin aracı gecermısın geçilirmisin bilmem.

ayrıyetten Supercharge ve turbo yapabilirsın +200 hp olur aracın.

mesela bende suan Jacksoonracing Supercharge kit var 0.5 barda stock motorda 190-200 hp aralıgında güç veriyor bu güç ilede ben denemedım daha söylüyorlar eg kasada stock ep3 veya fn2 ile yürürsün diyorlar tabi deneyip görmek lazım kesin birsey demek istemem.

150-160 hp lere çıkarmak için ne kadar masraf etmem lazım ?

driftboy
11-12-2013, 20:42
Vtec Nedir ? (http://forum.donanimhaber.com/m_36077866/tm.htm)

Skyhawk34
11-12-2013, 20:45
ya sen subaru almıcakmıydın ne oldu iddaa kuponunmu yattı

oğuzk
11-12-2013, 20:47
Görünüm,performans bir yana,

Aradaki 10 yaş ve dizel olması corsayı tercih etmek için yeterli.

driftboy
11-12-2013, 20:47
ya sen subaru almıcakmıydın ne oldu iddaa kuponunmu yattı

daha onceden 3.23 e30 da düsünüyodu bide gc8 düsünüyodu vtı düsünüyodu

gc8 ile ferrari arasında kalıyorum kanka bende. galiba fiorino alcam

CRUEL
11-12-2013, 20:52
biri 2003 diğeri 1994 model civarı.
biri 25kuruş yakar diğeri 50.
biriyle az paraya çok güç alırken diğeriyle hızlı olsn diyosan çok para harcaman lazım.
birinin torku vardır ayrı zevk verir diğeri uzun uzun devir döner egsoz sesi vs zevki olur gibi gibi uzar gider. düşüncen taşıncan yine olay sende bitick hangileri işine geliyosa araçlarn durumlarını bliyorsn.

Skyhawk34
11-12-2013, 20:53
ünal turanın bir şubesi daha

http://imageshack.us/a/img6/96/osnm.png

Onur Fatih
11-12-2013, 21:02
bence f16...

rebeloghy
11-12-2013, 21:06
Kardesim biraz internette vakit ayırsan , yazılmış çizilmişleri okusan.. Bu kaçıncı konu oldu sorduğun her şey yazılı çizili azcık arama kısmını kullan bilgi edin. Si vtec açıyor diyorsun sonra burada insanlardan ciddi cevap bekliyorsun.

gc8 dedik vti dedik e30 dedik..... Sahibindene girip girip gördüğün arabayla ilgili konu mu açıyorsun ?

GC8 30 liraya alsan 10 lira da kenarda lazım. Aylık 500-1000 lira yakıtın olcak..

Yazdığın araçların çoğunu almak değil kullanmak zaten sıkıntı olan şey. Kaç yaşında adamlar çalışıp edip 2. araç olarak falan alıyorlar. Bakkala markete okula subaruyla gitmek bütçe meselesi :)

Sen biraz araştır internette iyice oku öğren. Sonra bütçeni gözden geçir , giderli ama kaç kuruş yakan araçla idare edebilirsin bi hesap yap. Sonra konu aç bütçem bu , yakıt şöyle olsun , çıtırdan hızlı neler alabilirim diye. Böyle günde 5 rekat araba değişir mi :)

Ha benden tavsiye , öğrenciyi dizel paklar. Al corsayı , kronik sorunları vardır , ara nette bulursun , hallet onları , üstüne yazılım düz boru vs yüklersin az yakar tatlı tatlı gezersin. Bunları yapmak bile sanayi ile, bikaç esnafla , arabacı bikaç arkadaşla falan olan şeyler.

atesaydiner
11-12-2013, 22:09
ya sen subaru almıcakmıydın ne oldu iddaa kuponunmu yattı Sen komik olmaya çalışıyosun belli ki bilmediğim şeyleri konu açıp öğreniyorum işine gelmiyosa şikayet et boş boş yorum atma...

atesaydiner
11-12-2013, 22:11
Kardesim biraz internette vakit ayırsan , yazılmış çizilmişleri okusan.. Bu kaçıncı konu oldu sorduğun her şey yazılı çizili azcık arama kısmını kullan bilgi edin. Si vtec açıyor diyorsun sonra burada insanlardan ciddi cevap bekliyorsun.

gc8 dedik vti dedik e30 dedik..... Sahibindene girip girip gördüğün arabayla ilgili konu mu açıyorsun ?

GC8 30 liraya alsan 10 lira da kenarda lazım. Aylık 500-1000 lira yakıtın olcak..

Yazdığın araçların çoğunu almak değil kullanmak zaten sıkıntı olan şey. Kaç yaşında adamlar çalışıp edip 2. araç olarak falan alıyorlar. Bakkala markete okula subaruyla gitmek bütçe meselesi :)

Sen biraz araştır internette iyice oku öğren. Sonra bütçeni gözden geçir , giderli ama kaç kuruş yakan araçla idare edebilirsin bi hesap yap. Sonra konu aç bütçem bu , yakıt şöyle olsun , çıtırdan hızlı neler alabilirim diye. Böyle günde 5 rekat araba değişir mi :)

Ha benden tavsiye , öğrenciyi dizel paklar. Al corsayı , kronik sorunları vardır , ara nette bulursun , hallet onları , üstüne yazılım düz boru vs yüklersin az yakar tatlı tatlı gezersin. Bunları yapmak bile sanayi ile, bikaç esnafla , arabacı bikaç arkadaşla falan olan şeyler. tavsiyen için teşekürler konular konusunda kusura bakma bu araştırıp konu açan halim bi de araştırmadan açsam :agbe:

i-vtec07
12-12-2013, 09:16
bence sı al :)