PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSİ 180 Filtre Sorusu.

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 12:10
Birseyin farkini cok merak ediyorum.Bildigimiz gibi polo gti ve ibiza cupralara filtre secimi direk hazir bmc cda,ota itg,vw racing gibi kitler uygulaniyor.peki neden?mesela guzel bir boru sistemiyle ucuna acik hava filtresi konsa ayni islevi gormezmi?veya artisi olurmu eksisi olursa neden olur? Aradaki bence olabilcek ciddi fiyat farkina degermi?Tesekkurler simdiden.

Chn53
13-12-2013, 12:30
Bahsi gecen filtrelerin hava geçirgenligi daha fazla buda öteki filtrelere göre daha fazla performans demek :)

Merthan
13-12-2013, 12:32
Yapan birisini tanıyorum,gayet ucuza mal etti ve yazılım dv dp filtre ile 230 hp :)
Sadece kaputu açtığın zaman görüntü baya çirkin.

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 12:38
Bahsi gecen filtrelerin hava geçirgenligi daha fazla buda öteki filtrelere göre daha fazla performans demek :)
Evet o yonden hakli olabilirsiniz.birde soyle bir mevzu var yalniz filtre kitlerinin orjinal filtre sistemine gore cok bir fark vermemesi.Mesela bende(ozellikle stock araclarda) kitlerin orj sisteme gore bi fark yarattigini dusunmuyorum hatta denedik hala kafa burun hadi cok cok belki bi far gecsin.Aslinda ardi ardina bi denemek gerek 3 unude:)

Yapan birisini tanıyorum,gayet ucuza mal etti ve yazılım dv dp filtre ile 230 hp :)
Sadece kaputu açtığın zaman görüntü baya çirkin.

Aynen iste dedigim gibi sistemi gayet hava alicak bi bicimde yaptiktan sonra aradaki fiyat farki cok gereksiz kalabilir gercekten:)

Merthan
13-12-2013, 12:43
Valla bende uzun süre Oem filtre ile gezdim,2.000 kmde bi yenisini aldım taktım o şekilde de gayet performanslıydı. Filtre işini anlamıyorum ben ya :)

SGTI
13-12-2013, 12:45
Yalnız sıcak hava çekmesin? ısıyı napıcaksınız düz boru ile birde yinede filtrenin çok geçirgen olmaması taraftarıyım ben.Filtre malzemesininde kaliteli birşey olması gerek.Fakat dediğiniz gibi filtre kitleri aşırı pahalı.Özellikle vw racing çok iyi performans versede akıl işi değil.

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 12:46
Eskiden atmosferik araclarimizda filtreyi ses olsun diye takiyoduk ne guzel:D nekadarda mutluyduk simdi sorun performans veriyomu vermiyomu 500 tl ye degermi iste:)

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 12:48
Yalnız sıcak hava çekmesin? ısıyı napıcaksınız düz boru ile birde yinede filtrenin çok geçirgen olmaması taraftarıyım ben.Filtre malzemesininde kaliteli birşey olması gerek.Fakat dediğiniz gibi filtre kitleri aşırı pahalı.Özellikle vw racing çok iyi performans versede akıl işi değil.

İsi kalkani?Bircok aracta yapiliyo.guzel bir isi kalkani icine filtre konsa sicak hava almaz diye dusunuyorum.Evet iste orda tikaniyorum daha dusuk olsa ucreti hic konu bile acmicam dicemki olmusken buda olsun:)

Alpero
13-12-2013, 12:51
Yalıtımı güzel yapıldıktam sonra gayet makul

Birçok tanıdıgımda custom cai kullanıyor

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 12:57
Peki diyelim yaptik custom bi sistem.Ucuna ne konmali?Mantar HKS?aem dryflow? Orneklerini vericek olursak hangisi uygun olur

guwen_ar
13-12-2013, 12:57
İsi kalkani?Bircok aracta yapiliyo.guzel bir isi kalkani icine filtre konsa sicak hava almaz diye dusunuyorum.Evet iste orda tikaniyorum daha dusuk olsa ucreti hic konu bile acmicam dicemki olmusken buda olsun:)

Serhan mert kardesim sıkma canını gel bi gun keselim fari cikaralim boruyu haydee oldu bitti :D :D

Chn53
13-12-2013, 13:03
Kazanlı filtre tercih ederseniz daha iyi olur , bmc cda nin filtresi gibi , onlar motor ici sicakligindan daha az etkileniyorlar

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 13:09
Serhan mert kardesim sıkma canını gel bi gun keselim fari cikaralim boruyu haydee oldu bitti :D :D
Ahahaha bide ucuna bağyan çorabi gecirdikmi gelsin buz gibi hava hiammn..:D

Kazanlı filtre tercih ederseniz daha iyi olur , bmc cda nin filtresi gibi , onlar motor ici sicakligindan daha az etkileniyorlar

Aynen motor sicakligini en az sekilde almamiz gerekiyo benim tek artik aküm bagajda zaten cok musait kaput alti:)

Merthan
13-12-2013, 13:16
Bauhausta satılan kalorifer arkasına koyulan bi sunger gibi bişey var ondan kullanılıyor
Motorla filtrenin arasına koyuluyor.
Ucunada Hks mantar takılıyor,mantar süper hava çekiyor ama inanılmaz çabuk pisleniyor.

qatrio
13-12-2013, 14:20
Gtida aku on bolumde olmadigi icin orask cok bos ancak ne kadar filtre takan varsa inatla tam motorun yanina koymakta inacti ben o aku boşluğunu kullandim ve ayrıca izgaradaki filtre hava girisi okadar kucukku kafayi yersiniz onuda soktum kendim oraya kanal yaptim.

Sercan AKCAN
13-12-2013, 14:53
http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vguxq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

farı kescem dersen biraz yardımcı olabilir belki ama bende ITG filtre kiti var.kit takmıcaksan kutu içi tak gitsin.kutu içi lazım olan varsa msj atsın :)

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 15:53
evet kafamda bişiler şekillenmeye başladı.Şu havalar bi düzelsin biraz biraz direk başlıyoruz çalışmalara.Buarada evde k&n kutu içim var.Onuda soriyim hazır konusu açılmışken.Forumun bir kaç konusunda kutu içi filtrenin tsi geriye düşürdüğünü falan söylemişlerdi.Peki bu neden?Hatta sonra bende kıllandım(artık psikolojikmi nedir geriye düştüğünü hissettim)çıkardım koydum eve.Orjinali taktım geri :)

Semii
13-12-2013, 15:58
kesinlikle bahsettiginiz kitleri kullanın bence.

custom'da eyvallah iyi güzeldir ama bilen bilinçli biri şekillendirip montajını uygulasın.kaş yapalım derken göz çıkarmayın.

benim fikrim ya kutuiçi yada bahsedilen markaların kitleri + doğru montaj

Sercan AKCAN
13-12-2013, 16:02
Kutu ici filtre geri dusurmuyo orjinalinden biraz daha iyi hava cekiyo.ama kit almak daha iyi tabi her zaman oldugu gibi para-cokomel iliskisi one cikiyo :)

997TT
13-12-2013, 16:06
Montaj seklı cok cok onemlı.
Kalkan vs yapın ama hava akıs hattı hata kaldırmıyor.

levent
13-12-2013, 16:11
Adam akıllı yapılmış bir custom kit (vwracing'in birebir replikası da olur alakasızı da) ucunda kullanacağınız filtrede bitirir olayı, + veya - olarak size dönüşümü yani.

Bir de kit veya custom, filtrenin en iyi getirisi daha düşük iat bence.

i-vtec07
13-12-2013, 18:31
tsı larda filitre takınca ses te bi fark oluyomu ? turbonun sesinde vs ?

MertSerhanÖ.
13-12-2013, 18:35
Tüm öneriler için çok teşekkür ederim saolun.:)