PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s-300 mu neptune rtp mı?

vtecturbo
23-07-2008, 18:14
sızce hondatamı yoksa neptune mu tercıh edılmelı?ıkısınınde software lerını ınceledım hondata daha kapsamlı gıbı geldı bana neptune sankı daha basıt ama ben tamamen bı amator olarak soyluyorum.profesyonel arkadaslar bu konuda ne dusunyorlar.sızce hangısı daha verımlı calısır.hangısınde ayar vermek sızce daha basıt ve dogru sonuclar verıyor?

STP
23-07-2008, 18:14
neptune alırdım ben sahsen

vtecturbo
23-07-2008, 18:21
aslında bende neptune uzerınde yogunlasıyorum hem nerdeyse 200usd fark var aralarında ayrıca neptun de bluetooth extrasıda olması super ama bır bılene sorayım dedım yınede.

utkuselamoglu
23-07-2008, 19:06
Neptune
---------------------
Neptune ilk release edildiğinde RTP olarak değil tuner verison olarak çıkmıştı. Artık RTP versiyonu sayesinde herkes tune edebilir. Hondata gibi.
Neptune kendisini codebase olarak kanıtlamış bir yazılımdır. Donanımsal olarak problemi yok.
Yurt dışında 100 lerce araçta başarı ilen uygulanmıştır.
Neptune Hondata göre daha az feature a sahip. Hondata dan daha ucuz oldugundan neden hondata alıyım gerek yok dedirtir.
Boost control özellikleri hondata göre biraz daha kötüdür.

Hondata
----------------------
Hondata neptune gibi chip gerektirmez.
Datalog hızı, upload ve download hızı çok hızlı gerçekleşir.
Boost control özellikleri çok daha advanced tir.

Aralarında uçurum kadar fark yok ama bence neptune senin aracında fazlasıyla yeterli olucaktır. Özellik olarak sayılıcak pek çok şey var. Aralarında dedigim gibi bu özellikler hemen hemen ikisindede yeterince mevcut.

Oz`
23-07-2008, 20:24
son versiyonunda Neptune ile s300 J nin testinde çok daha basarılı kontro l etttiğini kanıtladılar utkucum Datalog hızı s300 den hızlı olabilir yanliz bazı SErilerde değil örneğin p72 de evet ama 28 de deil Mhz si zbiraz daha düşük p28 in
bazen kitlene biliyor herzaman sumulatör yada stand alone bişiy tercihimdir

extradan real time Changing muhtemen deil CTrl +u yapmadan yad a upload demeden kesinliklee sorunlar yarattıyor bana kalırsa hondata Daha userfriendly fakat neptune daha profesyonel

utkuselamoglu
23-07-2008, 21:42
genelde bütün profesyoneller neptune tercih ediyor.

GKS
23-07-2008, 22:38
neptune daha iyi

cem
24-07-2008, 12:16
Neptune genelde tercih ediliyor kullanını cok profesyonellerdede hondata kullananda bircok
insanvar ama neptune cok daha iyi gibi bir durumu yok.Ekstraları var ama bariz üstünlükleri
yok birbirlerine.

vtecturbo
24-07-2008, 22:16
200 usd ucuz olması tercıh sebebı olabılır ozman.