PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa Elektrikli Direksiyon(EPS) Hakkında

jr1905
13-12-2013, 19:51
2001 model corsa aracımda direksiyonunda sertleşme problemi var :D (Sola doğru yumuşak, Sağa doğru sert)

Sanayide gösterdiğimde c kasa corsalarda hidrolik direksiyon değilde elektronik direksiyon bulunmaktaymış ve bu arızanın sebebi bu elektronik direksiyonun motorunun bozuk oluşuymuş.

Direk aklıma servisten alayım kafam rahat olsun fikri geldi ama verdikleri fiyattan sonra kısa süreli tansiyonum düştü verdikleri fiyat 4bin küsür liraydı. internetten araştırmaya başladığımda Türkiyeden bi ilan ve Ebayda bikaç ilan buldum fakat kafamı karıştıran aradaki fiyat farkının uçurum olması. Aşağıda verdiğim ilanlardaki malzemeler birbirinin aynısı mı yoksa farklı mıdır acaba?

GM OPEL CHEVROLET Yedek Parça (http://www.yedekparcagm.com/urun_1101_opel-combo-ccorsa-c-ayarlanabilir-direksiyon-mili-eps-kontrol-unitesi-900113--6235078.html)

VAUXHALL CORSA C POWER STEERING COLUMN,EPS,ELECTRONIC POWER STEERING. | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORSA-C-POWER-STEERING-COLUMN-EPS-ELECTRONIC-POWER-STEERING-/171176852365?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27daef7b8d)

VAUXHALL CORSA C STEERING COLUMN EPS WITHOUT TILT | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORSA-C-STEERING-COLUMN-EPS-WITHOUT-TILT-/251385738106?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a87c1f37a)

Corsa B C Kit Elektrische Servolenkung Kontroller (http://www.ebay.com/itm/Corsa-B-C-Kit-Elektrische-Servolenkung-Kontroller-EPS-Opel-Manta-Ascona-/181022795408?pt=DE_Autoteile&hash=item2a25cca690)

vectra-tuner
13-12-2013, 20:11
Ankara oto güveni ara, modeli soylersen 400-500 tl arasında alabilirsin.

jr1905
13-12-2013, 20:14
Ankara oto güveni ara, modeli soylersen 400-500 tl arasında alabilirsin.

Sıfır parça fiyatı mı o aralıkta yoksa çıkma fiyatımıdır abi ? Fiyatlarda çok farklılık var o kafamı karıştırıyor benim

Schumi
13-12-2013, 20:21
Son attığın parça senin kullanımın için değil. Onun amacı bambaşka.

jr1905
13-12-2013, 20:30
Son attığın parça senin kullanımın için değil. Onun amacı bambaşka.

Peki abi diğer parçalarla ilgili bi fikrin var mı? İlk Türkiyedeki ilandakiyle aynı malzeme mi?

Chn53
13-12-2013, 20:36
Corsa c lerde direksiyon kutusu kronik sorun zaten fakat direksiyonun sola dogru sert saga dogru yumusak olmasinin sebebi direksiyon kutusundaki bozukluk degil, sol aks sag aks a gore daha kisa o yuzden oyle oluyor

jr1905
13-12-2013, 20:40
Corsa c lerde direksiyon kutusu kronik sorun zaten fakat direksiyonun sola dogru sert saga dogru yumusak olmasinin sebebi direksiyon kutusundaki bozukluk degil, sol aks sag aks a gore daha kisa o yuzden oyle oluyor

Dur şimdi farklı bi boyut açılacak :)
Aslında öyle çok rahatsız edici bir sertlik değil ama sanayide bikaç ustaya gösterdim aynı şeyi söylediler. Birde şimdi aklıma geldi yazın klimayı açtığımda bu sertlik çok bariz ve rahatsız edecek kadar artıyordu şarz dinamosuyla ilgili bi problem olma ihtimalide olabilir mi sonuçta elektrikli bi parça o motorda

Schumi
13-12-2013, 20:42
Uzun süredir Corsa C kullanan birisine göster baksın sertliğine. Sorun olmama ihtimali yüksek. Genelde bozulunca komple sert oluyo yada bi sert bi yumuşak oluyor. Arabada jant varmı yada ön tekerde kamber felan.

jr1905
13-12-2013, 20:46
Uzun süredir Corsa C kullanan birisine göster baksın sertliğine. Sorun olmama ihtimali yüksek. Genelde bozulunca komple sert oluyo yada bi sert bi yumuşak oluyor. Arabada jant varmı yada ön tekerde kamber felan.
16" jant var. Beni rahatsız eden bişey değil zaten arabayı satıyordum dün adamla anlaştık herşeyi, en son sanayiye götürüp bi gösterelim kafan rahat etsin dedim, kendi içime saldım bombayı dünden beri bunu araştırıyorum gösterdiğim her ustada bozuk olduğunu ve bahsettiğim fiyatları söyledi. Bi arkadaşımda var corsa c olmazsa bi onu kullanıp ben test edeyim artık.

Chn53
13-12-2013, 20:50
Klima açınca birazdaha sertleşmeside normal sonucta alternatore daha fazla yuk biniyor ama biraz sertleşir cok fazla sertleşmemesi lazim. Birde 16 jant varmis arabanda o da biraz sertlestirir direksiyonu

aTaBeY
13-12-2013, 22:15
Bilimum 2 sene combo kullandım onda da ön kısım aynı sanırım. Son satmaya yakın direksiyonda farkedilir sertleşme oluyordu ancak ne gösterdiğimiz usta ne sattığım adam ki hala görüyorum arada hiçbirşey demedi bence kronik bir gariplik olabilir.

EREN34
13-12-2013, 22:20
Vauxhall bildiğiniz gibi Opel'in İngiliz marketindeki adı. Vauxhall marka aracın kutusunu alırsanız sağdan direksiyonlu bir aracın kutusunu almış olursunuz ki bu kutu soldan direksiyonlu araca uymama ihtimali baya yüksek

jr1905
14-12-2013, 10:01
Bilimum 2 sene combo kullandım onda da ön kısım aynı sanırım. Son satmaya yakın direksiyonda farkedilir sertleşme oluyordu ancak ne gösterdiğimiz usta ne sattığım adam ki hala görüyorum arada hiçbirşey demedi bence kronik bir gariplik olabilir.

Valla bizim götürdügümüz usta yok en az 2000 lira masrafi var yok tamir olsada ilerde tekrar bozulur fln diyince haliyle adam vazgecer gibi oldu. sonra kendi ustama götürdüm oda benzer bişey söyleyince, buraya konu actim iste bi çözüm bulabilir miyiz diye

jr1905
14-12-2013, 10:04
Vauxhall bildiğiniz gibi Opel'in İngiliz marketindeki adı. Vauxhall marka aracın kutusunu alırsanız sağdan direksiyonlu bir aracın kutusunu almış olursunuz ki bu kutu soldan direksiyonlu araca uymama ihtimali baya yüksek

Benimde aklima geldi bu durum ama sadece direksiyonun altindaki motor degisecek en kötü ihtimal soketlerin yönü ters olur. Oda halledilemeyecek bi problem değil sadece ayni malzemeler mi tr deki ilanla onu bileyim yeter benim için

güneşbalkan
14-12-2013, 11:51
Aynı sorun abimin corsadada oldu o da 2001 direksiyon pompası yeni yapılmıştı.usta salıncak yerinden çıkmıştır ondan yapıyodur demişti

1.3 cdtı
14-12-2013, 11:54
daha iki hafta önce başıma geldi ve 250 tl ye hallettim istersen beni bir ara 5359653131

EmreS13
27-02-2016, 21:36
Bi güncel hort çekeyim temizinden :D

Aracım 1.7 DTİ
Genelde ilk çalıştırma ve araç biraz ısınana kadar sürüyo, bu sürede malesef kontak kapa-aç yaparak düzeltebiliyorum. Soğuk havada bu sorunlar karşılaşıyorum, yazın sadece tümsek veya çukurda bazen sorun yapıyo.
Daha önce başına gelen veya soruna şahit olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Şurasını sök oraya bak vs. yaparım o konuda elim yatkındır.
İnternette yaptığım araştırmada açı sensörü değişimi veya kalibrasyonla sorunu çözenler olmuş. Ankara'da bu işi çözebileceğim bi yer var mıdır?

EmreS13
28-02-2016, 21:31
Günceliz sorun biraz acil

youssef
26-04-2016, 14:10
Günceliz sorun biraz acil

Bendede(corsa c) sola dönüşte sert ama sağa dönüşte normal direksiyon. Eps ışığı vs yanmıyor ama. Bir çözüm bulabildiniz mi ?

Bugraaa
26-04-2016, 14:14
Bendede(corsa c) sola dönüşte sert ama sağa dönüşte normal direksiyon. Eps ışığı vs yanmıyor ama. Bir çözüm bulabildiniz mi ?

ses varmı yada yapıyormu çukurda felan direksiyon miline baktırdınız mı ?

EmreS13
26-04-2016, 14:15
Bendeki sorunu çözdüm eps beyni bozuk çıktı. Çıkma parça aldım değiştirdim 3 haftadır her hangi bi sorun yok dreksiyon normale döndü.
Sizin sorununuz içinde konuştuğum oto elektrikçisi bana dreksiyonun açı sensörü habercisi olduğunu söylemişti belki sizin için bi faydası olabilir. Veya alt takımdan kaynaklıda olabilir.