PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ev sigortası daki cizirti sesi

AEAlmas
14-12-2013, 01:51
Sigorta kutusundan cizirti sesi geliyor ufo kullanıyorum 2000w lik onla alakali olabilirmi yada sigortalar mi eskidi

RedSun
14-12-2013, 02:10
bizde ufo kullanıyoruz, sigortadan değil ama ne zaman ufoyu açsam kolon içinden geçen kablodan cızırtı sesi geliyor.

gün içinde elektrikciyi çağırcam. şakaya gelicek bişey değil. allah korusun elektrik yangınları bu sebepden çıkıyor.

eğer sigortan eskiyse yeni, yüksek amperli olanıyla değiştirmende fayda var.

erdem325
14-12-2013, 02:13
baglanti noktalarinda ark olusuyor olabilir.
sigortanin kendisi de problemli olabilir.

GörkemT.
14-12-2013, 02:38
ufoyla alakalı olma ihtimali yüksek ama sigorta eskiyse değiştirmenizde fayda var.

Burak K.
14-12-2013, 02:46
Ufoyu fişten çekince gidiyorsa ses ufoyla alakalıdır. Eğer gitmiyorsa evdeki elektrikle çalışan bütün aletleri bu şekilde deneyerek(Tabi mümkünse) hangisinin sorun çıkardığını öğrenip elektrikciniz gelene kadar o aleti çalıştırmayarak önlem almış olursunuz.

AEAlmas
14-12-2013, 02:49
Sadece 1 priz var ona baglanti yapinca ses yapiyor 2. Baska prizde hic bir sorun olmamakta ses fln ve 4. Seviyede iken ses yapmakta veito marka cihaz ufo diye kisa ca olsun dedim ayni muhabbet :) kolon ivir ziviri da ses yok sadece sigorta kutusunda ses var eski derken gecen sene yeniledim acaba elektrikci az degerde sigorta mi takti neyse yarin ilk is belli oldu

spree1903
14-12-2013, 09:20
ufo ile alakası yok.Sıkıntı sigortanın kendisinden sanırım.Tesisatcı arkadas yan sanayi adi sigorta kullandıysa muhtemelen o pirizin hattına bağlı sigortada sorun var.Baska pirize taktığınız zaman sigortada ses yoksa o piriz farklı bir sigortaya bağlantısı yapılmış. 4. seviyede ses yapıyorsa doğal olarak çektiği amper fazlalasıyor ve mekanik arıza açığa cıkıyor.Bu arada sigorta atıyor mu peki.legrant , siemens marka sigorta kullanın.sigortayı değiştirin söylediğim markalardan birini alın

Ahmetfikri
14-12-2013, 09:50
5tllik sigorta allah korusun evi yakar bağlantılar bi gevşeklik olabilir tesisatçılar fazı köprülüme yaparlar iyi sıkılmadıysa yada gevşediğse ark yapar muhakkak kaçak akım roleside takın

hddsheriff
14-12-2013, 09:56
Sigortanın alt veya üst vidası gevşemiş olabilir onları kontrol et. Sorun devam ediyorsa muhtemelen prizin kolon kabloları ince çekilmiştir, sigorta düşük amperdir diye sıralama yapılabilir.

nitrosystem
14-12-2013, 10:25
Gevşemiş olabilir.

ahmet3425
14-12-2013, 11:33
7 yasımdam berı elektrık işi yapan biri olarak soyluyorum.

Sigortalarda gevseklik var o cızırtı hiç iyi biraey degil elektrik ark ısı kuvveti inanılmaz derecede yıksektır ve yangına sebep olabılır.

Bir elektrikci cagır buyuk ihtimalle o gevsek olan sigortanın alt yada üst klemensi deforme olmustur degiştirmen gerekli.

Prizlerle alakalı bir sorun degil.