PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RC Heli kullananlar/ilgilenenler ?

Mr.K
14-12-2013, 13:16
Selamlar herkeşlere.Durduk yerde ilgi sardım.4kanallı olanlarıyla ilgineliyorum kısacası.Marka olarak hangisi iyidir kötüdür bilemiyorum :( sancak/sancaktar emin değilim bi site buldum güzel modelleri mevcut videoları vs'de var ayrıca.

Edindiğim bilgiler şuana dek 3kanallar vs oyuncak 4kanallar dahafazla gerçekçilik sunmakta.Başlangıç olarak 4 kanalla başlamayı düşünüyorum.Daha sonrasında akrobasi düşünmediğim için 5 kanala geçebilirim.

Şuan için bütçem max 300tl,ilgilenenlerden yardım bekliyorum.Teşekkürler.

Maxiboost
14-12-2013, 13:19
İlk zamanlar pervaneler cok acitiyo lan.. Sonra koyuyosun bi koseye hahaah :D

nakayama
14-12-2013, 13:20
Dikkatli kullanmak lazım ayrıca gözümün önünde düştü birtane param parça olmuştu sonra verilen paraya yazık olmasın :D

Mr.K
14-12-2013, 13:21
yok yedek parçaları ciddi manada ucuz :D araştırdım onlarıda 3aşşağı5yukarı : ) metal gövde olanlar var zaten 300lira aralığında dağılan gördüysen 40-80lira arası olanlardan olma olasılığı yüksek:D ya da pil bitiyoken indirmemiştir heli'yi ondandır :D

despe
14-12-2013, 13:22
İlk zamanlar pervaneler cok acitiyo lan.. Sonra koyuyosun bi koseye hahaah :D

Bendede var kocaman bisey site bahcesinde ucururken ruzgar 8. Kats kadar cikardi sonra intahar etti ordan o gundne sonra bende kullanmiyorum : D

M_PROJECT
14-12-2013, 13:23
daha once ucurmuslugun var mi ?

Sercan AKCAN
14-12-2013, 13:29
Bende gecen gun alsammi diye bi kararsiz kalmistim.3,5 kanalla 4 kanal arasinda ne fark var ? Hangisini almak lazim?

Gokmen Erbas
14-12-2013, 13:30
En ucuz avuca sığanlardan başla derim ben. 100liralık almıştım 1 hafta dayandı tam öğrendik derken kırıldı..

Mr.K
14-12-2013, 13:39
daha once ucurmuslugun var mi ?
Tck yok.
Ama aşşagıda yazdıgım gibi ilk başta alışana kadar kapalı alanda kullanıcam zaten.O kadar para veripte direk dışarda alıştırma yapmam yapamam içim acır bişey olursa:D

Bende gecen gun alsammi diye bi kararsiz kalmistim.3,5 kanalla 4 kanal arasinda ne fark var ? Hangisini almak lazim?
3.5kanal okudugum kadarıyla oyle bişey yok:D ya 2-3-4-5 aralar yok yani:D

3 kanalda ileri geri sag sol vsler mevcutkn 4kanalda bütünyle yana dogruda ucabiliyosun nasıl tarif ediyim bilmedim:S + kafa yere eğebiliyosun götü yere egebılıosun vsvs 3kanal sadece temel fonksiyonlar diyelim ya da.

En ucuz avuca sığanlardan başla derim ben. 100liralık almıştım 1 hafta dayandı tam öğrendik derken kırıldı..

zaten indoor/outdoor kullanıma uygun model alıcagım için alışana kadar ev içi yada kapalı alan kullanmayı düşünüyorum.O yüzden bi sıkıntı cıkmaz heralde.100liralık olanlar geneli indoor kullanıma uygun,dışarı çıkınca zatn rüzgardn kontrol edilemiyo vs veya kullanım zorlaşıyo blabla.

despe
14-12-2013, 13:48
Valla ebat buyukse evde kullanmak imkansiz diyeyim bendeki 3 kanal ve 70 cm civarinda evde sadece oldugu yerde biraz havalandirabiliyordum ev ici imkansiz yani

By_emre
14-12-2013, 13:52
Lama V4 İle başlamıştım çok sürmedi bırakmıştım :) Başlangıç için tavsiye edilen modeldir Lama V4 4 Kanal - uprage parçaları mevcut modifiye yapabiliyorsunuz

By_emre
14-12-2013, 13:54
3 Kanal sizi ileriye götürmez oyuncak sınıfındadır. 4 kanal ile başlamak gerekir :)

M_PROJECT
14-12-2013, 14:09
kanka ole bisi ki ucuramayip 1 saat sonra tum hevesin kacip aylarca yuzune bakmayacagin bir yere kaldirabilirsin , o yuzden su el kadar olanlardan basla oyle ilerle derim , vericegin 300 liraya yazik :D ama kaparsan ben yaparim dersen zaten alir gidersin

Mr.K
14-12-2013, 14:16
kanka ole bisi ki ucuramayip 1 saat sonra tum hevesin kacip aylarca yuzune bakmayacagin bir yere kaldirabilirsin , o yuzden su el kadar olanlardan basla oyle ilerle derim , vericegin 300 liraya yazik :D ama kaparsan ben yaparim dersen zaten alir gidersin

yaw sim'leri vs var zaten deme böyle deme :D :hehe:

HondatugraL
14-12-2013, 14:19
Bence önce rc mağzalarından kumandasıyla sımulasyon cd sını al bılgısayarında ucur elın kumandaya tam alışsın sonra ufaklarla başla giderek buyut işi. Başlayanlar genelde böyle başlıyor daha az parça parası vermiş olursun ;)

Sercan AKCAN
14-12-2013, 14:22
Tck yok.
Ama aşşagıda yazdıgım gibi ilk başta alışana kadar kapalı alanda kullanıcam zaten.O kadar para veripte direk dışarda alıştırma yapmam yapamam içim acır bişey olursa:D

3.5kanal okudugum kadarıyla oyle bişey yok:D ya 2-3-4-5 aralar yok yani:D

3.5 ch heli :D

Hot Mini 3 5 CH Infrared Ultralight RC Helicopter with Gyro for Kids Gifts Red | eBay (http://www.ebay.com/itm/Hot-Mini-3-5-CH-Infrared-Ultralight-RC-Helicopter-With-Gyro-For-Kids-Gifts-Red-/380716999093?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item58a48061b5)

Merthan
14-12-2013, 14:43
Ben 4 kanallı Big Lama modeli ile başladım baya bi çözdüm.
Daha sonra 6 kanallı modele geçtim,7-8 kere pervane ve kuyruk kırdım hala daha istediğim seviyede uçuramıyorum hakkaten acayip zor.
Kaldırmakla bitmiyor en ufak hatada yamuluyor zaptetmek çok zor.
4 kanallı ile arasında WRX ile STİ kadar fark var :D

4 kanallının en küçükleri var ben onlara hastayım,1 karış boyu var evde girmediği delik yok harika bişey herkese tavsiye ederim :)
Yedek parça sorunuda yok.

rebel
14-12-2013, 14:47
Oncelikle bildiğim ufak seylerle baslayayim. Coaxial heliler yapisi gereği dışarda ucamaz . Indoor outdoor kullabilcaksa tek palli olanlar tercih edilmeli. En az 4 kanal olmali . Genelde v4 lama ile baslar ama ben onermem cunku coaxialdir ve hardcore ucus yapamaz ayrica hafif ruzgarli havadada alir basini gider.

V911 ile baslayin tavsiyemdir.

Genelde baslayanlar tipune ve büyüklüğüne bakar.en buyuk yanlis budur. Nekadar buyuk okadar az ucus suresi ne kadar buyuk okadar az manevra kabiliyetidir . V911 hardcore ucus yapabilir kucuktur her yerde kullanilir ve dışarda ucusa imkan tanir coaxial değildir. Fiyati uygundurve fiyatina gore etkili dinamik surusu vardir.

rebel
14-12-2013, 14:53
V911 indoor ve outdoor videolarini izleyin derim

Bide cok kirilgan bi helidir carpmaya gelmez dagiliverir :) yurtdisindan metal kit alip kendin upgrade edebilirsin. Youtube da upgrade videolari var

Mr.K
14-12-2013, 15:46
lama v4 pek beğenmedim yorumlara vs de baktım

şuan için araştırdığım markalar bunlar

art tech
twister
nine eagles

twister 400S
modeli ilgimi baya çekti mesela(muhtemelen yarın oburgun alırım ben bi heli) takmış durumdayım cunku :D
özellikle sim kablosu cd vs gelenler daha çok işime geliyo açıkcası hem sınırsız ucabılıcem hemde bolbolpratik yapabilcem kırmadan dökmeden.

birde bikaç yerde okudum loctite kullanın vs vidalar gevşemesin hesabı var mı böyle bişey gerçekten ? rtf olarak gelenler neticede loctite kullanılıp gelmiyomudur :S
bütçeyi 400e çıkartcam gibi duruyo.

ciddi anlamda değişik bi hobi.

V911 araştırıcam

coastguard
14-12-2013, 16:04
Biraz kafanızı karıştırayım :)

dji phantom

Ben bu alete kafayı fena taktım üzerine go pro eklenip kayıt yapabilme ve giriş seviyesinde bile olsanız denge,gps sinyali ile şarjı bittiğinde kendi kendine geri dönmesi ,dengeli stabil bir alet olması açıkcası diğerlerini alıp yere çakarsam diye korkuyorum , bana göre bu alet biraz daha soft bir model fiyatı biraz tuzlu usa fiyatı 800 -900 tl
şarjı 15 dk yedek pili 20-40 $ civarında

DJI PHANTOM UÇUŞ İstanbul Yeniköy Ayhan teras - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=I6Y2fIdfKZc)

http://www.youtube.com/watch?v=UoL9JPsJzJU

weST.27
14-12-2013, 16:07
copterx 450 pro tt aldım 1 sene önce 2 kere kullandım hala duruyor dolapta öyle kullanamadım bi türlü 6 kanal biraz tecrübe istiyor ne kadar simulasyonda antrenman yapsamda :) heli zevklidir fakat biraz tecrübe ister birde şarjlarının 15 20 dakikayı geçmemesinden dolayı biraz hevesi kursağında bırakır

Canselmo
14-12-2013, 16:23
wEJYAYX9PJk

doktor bu ne :D

Mr.K
14-12-2013, 16:37
v912-913 için varmı yapıcagınız yorum acaba *?

yarın gidip 2dukkan gezicem hiçide muhtemelen alıcam.Alırken yedek parçaları içinde gelen bir model alıp + yanına ihtiyacım olabilicek yedek parçalarıda almayı dusunuyorum.(en azından 1-2hafta boşa beklemem y.dışından)

trde evet biraz pahalı fakat 1-2$'lık parçayı 2hafta beklemektense turkıyeden geçiçi süreliğine 1kere fazla ödeyip kenarda bulundurmak daha mantıklı geldi.

ruudvan
14-12-2013, 17:32
Drift heli var 4 kanal mini baslangic icin iyidir.cift pervaneli.ardindan tek pervane 4 yada 6 kanalla devam edersin.

onursumer
14-12-2013, 17:51
v912-913 için varmı yapıcagınız yorum acaba *?

yarın gidip 2dukkan gezicem hiçide muhtemelen alıcam.Alırken yedek parçaları içinde gelen bir model alıp + yanına ihtiyacım olabilicek yedek parçalarıda almayı dusunuyorum.(en azından 1-2hafta boşa beklemem y.dışından)

trde evet biraz pahalı fakat 1-2$'lık parçayı 2hafta beklemektense turkıyeden geçiçi süreliğine 1kere fazla ödeyip kenarda bulundurmak daha mantıklı geldi.

nerden alcan :D bende istiyorumda parçalarım diye çekiniyorum hep :)

Mr.K
14-12-2013, 19:03
nerden alcan :D bende istiyorumda parçalarım diye çekiniyorum hep :)

sancakmodel veya rc satan biyerlerden alcam kanka ya bilmiyorum valla.

ydısında daha ucuz(ebay alibaba ) bla bla ama denemeden vs yapmadan biriyle konusmadan almak istemiyorum

v911 için guzel yorumlarda var kötüde ama iyi yorumlar genelde %80
v913 eledim direk zaten
v912 araştırıyorum şuanda ama 911 alıp yanına ek upgrade+yedek parça almayıda dusunmuyo degılım.Hem alısana kdar kırar parcalar toplarım hemde acemiliği ufak bi modelde atın dıyolar genelde.(hafif olunca kırmak dahazormus) agır olunca evde bile parçalamak mumkunmus vsvs
halen daha araştırıyorum:D

Runo
14-12-2013, 19:07
Sancak model eminönü şubesi ise aman bulaşmayın derim. Tamam eyvallah kaliteli ama bir insanda malının hatasını kabullenmek hiç olmaz mı ? Güler yüz olmaz mı ? Beton gibi be herifi koymuşlar allahın selamını bile almayan enteresan birisi :) bakırköy incirlideki topmodels iyidir bu konuda. Uzun süredir ilgileniyorum bende rc heli ile, şimdiki hedefim 1.500-2000 tl lik büyük heliye gopro takıp zevk yapmak :) survivor vb. Bir sürü program çekimlerini bununla yapıyor :) size önerebileceğim marka walkera olabilir. Başlangıç için gyroscope özellikli olursa daha kolayınıza gelir

Mr.K
14-12-2013, 19:58
Sancak model eminönü şubesi ise aman bulaşmayın derim. Tamam eyvallah kaliteli ama bir insanda malının hatasını kabullenmek hiç olmaz mı ? Güler yüz olmaz mı ? Beton gibi be herifi koymuşlar allahın selamını bile almayan enteresan birisi :) bakırköy incirlideki topmodels iyidir bu konuda. Uzun süredir ilgileniyorum bende rc heli ile, şimdiki hedefim 1.500-2000 tl lik büyük heliye gopro takıp zevk yapmak :) survivor vb. Bir sürü program çekimlerini bununla yapıyor :) size önerebileceğim marka walkera olabilir. Başlangıç için gyroscope özellikli olursa daha kolayınıza gelir

zaten genel baktıgım tum modeller gyro'lu :D 6kanal beni bozar hayatımda hiç ucurmadım cunku+ olarak ilk havada tutmayı ogrenıp vs sonra outdoor dusunuyorum.

sancak modeli madem öyle eleyelim
sanal pazarda v911 satan bisürü yer var.ben aslında 911 almayı kafaya koydum şuanda fakat 912 için cok fazla yorum bulamadım.

911 alırsam metal govde aksamını direk almayı dusunuyorum zaten yedekte durması açısından.bkoydeki yeri bılıyorum 1317318947197defa gecmısımdır onunden ama gıdıpte 1kez dahi girmedim:D büyükkayıp :(

yüksek modellere ilgin var gibi duruyo madem 1-2liralardan bahsediyoruz 4kanal tavsiyen nedir ? 911-12 ?

walkera model ?

weST.27
14-12-2013, 20:45
lama v4 gayet başarılı modeldir başlangıca göre oldukça stabil ve hareket tepkileri servoları hızlıdır tavsiye ederim parçasıda boldur

Runo
14-12-2013, 21:42
zaten genel baktıgım tum modeller gyro'lu :D 6kanal beni bozar hayatımda hiç ucurmadım cunku+ olarak ilk havada tutmayı ogrenıp vs sonra outdoor dusunuyorum.

sancak modeli madem öyle eleyelim
sanal pazarda v911 satan bisürü yer var.ben aslında 911 almayı kafaya koydum şuanda fakat 912 için cok fazla yorum bulamadım.

911 alırsam metal govde aksamını direk almayı dusunuyorum zaten yedekte durması açısından.bkoydeki yeri bılıyorum 1317318947197defa gecmısımdır onunden ama gıdıpte 1kez dahi girmedim:D büyükkayıp :(

yüksek modellere ilgin var gibi duruyo madem 1-2liralardan bahsediyoruz 4kanal tavsiyen nedir ? 911-12 ?

walkera model ?

Ben şöyle yorum yapayım; 911 küçük 912 biraz daha kalıplıdır bu da demek oluyo ki 912'yi daha rahat kontrol edersin çünkü 911'e nazaran daha az salıntı yapar. Şunuda ekliyim, hacim ve boyut ne kadar büyürse kontrolde o kadar kolaylaşır, ben 912'yi öneririm. Ben bu hobiye ilk başladığımda 2 günde bir pervane alıyodum veya servisine bırakıyodum eminönünde :) bol bol üşenmeden pervane ve ufak tornavidalar alın. Walkera'ya gelince o da bir marka ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Başlangıç olarak esky lama v4'te önerebilirim boyutu 30-40 cm arasıdır stabilize kontrolüde iyidir, karar sizin

Mr.K
14-12-2013, 22:23
Ben şöyle yorum yapayım; 911 küçük 912 biraz daha kalıplıdır bu da demek oluyo ki 912'yi daha rahat kontrol edersin çünkü 911'e nazaran daha az salıntı yapar. Şunuda ekliyim, hacim ve boyut ne kadar büyürse kontrolde o kadar kolaylaşır, ben 912'yi öneririm. Ben bu hobiye ilk başladığımda 2 günde bir pervane alıyodum veya servisine bırakıyodum eminönünde :) bol bol üşenmeden pervane ve ufak tornavidalar alın. Walkera'ya gelince o da bir marka ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Başlangıç olarak esky lama v4'te önerebilirim boyutu 30-40 cm arasıdır stabilize kontrolüde iyidir, karar sizin

912yi araştırıyorum fakat şöyle bir sıkıntı mevcut yabancı forumda okudum - olarak en buyuk ozellıgı manevra kbiliyetinin yetersizliği ben 911 almayı dusunuyorum acıkcası ciddi ciddi

küçük boyutu sorun değil direk upgrade yapıcam zaten metal olarak vs.
+ 912'ye ısınamadım bilmiyorum.912 kullanmadan 922ye geçiş yapabilirim diy düşünüyrum 911 sonrası..başlangıç için 911 daha ideal gözüküyo

Runo
14-12-2013, 22:33
912yi araştırıyorum fakat şöyle bir sıkıntı mevcut yabancı forumda okudum - olarak en buyuk ozellıgı manevra kbiliyetinin yetersizliği ben 911 almayı dusunuyorum acıkcası ciddi ciddi

küçük boyutu sorun değil direk upgrade yapıcam zaten metal olarak vs.
+ 912'ye ısınamadım bilmiyorum.912 kullanmadan 922ye geçiş yapabilirim diy düşünüyrum 911 sonrası..başlangıç için 911 daha ideal gözüküyo

Bazı noktalarda sinyal alamayıp manevra şaşırması yaptığı doğrudur. Metal upgrade yapıcağınızı belki önceki sayfalarda da söylemişsinizdir de benim gözümden kaçmış olabilir. Upgrade olucaksa 911 almanızda bi sorun yok o zaman. Hayırlı olsun ve dediğim gibi BOLCA PERVANE :)

alicancalis
14-12-2013, 22:36
Hiç düşünmeden gelince bundan bir tane alın.

https://thkmodelucak.com/store/product/1101-4ch-copter-micro-series#.UqzPO5H5g8M

onursumer
14-12-2013, 22:53
911 benimde kafama yattı

http://www.n11.com/v911-4-kanal-profesyonel-helikopter-P13486457

burda yedek pervanede varmış fiyatı nasıl ?

alicancalis
14-12-2013, 22:56
911 benimde kafama yattı

http://www.n11.com/v911-4-kanal-profesyonel-helikopter-P13486457

burda yedek pervanede varmış fiyatı nasıl ?

benim gönderdiğim linkteki ürünle aynı ürün.

kesinlikle tavsiye ederim.

Anu
14-12-2013, 23:46
v911 alıyorum konu sayesinde :D Daha önce 2-3 kanallı helilerim oldu, özlemişim kullanmayı :)

Mr.K
14-12-2013, 23:53
onur gittigidiyor
sanalpazar 90.xx fiyata kargo dahil var kanka 115tl verme hiç boşa.

sahibindende de 35tlye metal upgrade buldum vssvs.

whtsaptan yazarım yarın kullanıcıyla mesajlasıcam ya yarın odeme yapıcam ptesi yollamasını isticem yada ptesi sıparısı gecicem aynıgun gelırse gelir gelmess salı elimde olmasını isticem ama 115lira verme:D

911 almaya karar verdim ben kısacası.

yarın yazarım detayları.

onursumer
15-12-2013, 00:06
metal kasa bende alırım bol yedek parça lazım ben parçalarım büyük ihtimalle :D

arifba
15-12-2013, 00:42
bkoydeki yeri bılıyorum 1317318947197defa gecmısımdır onunden ama gıdıpte 1kez dahi girmedim:D büyükkayıp :(

Sahibinin adı emir. Git tanış bu işe ciddi şekilde gönül vermiş biridir. Her türlü bilgi alışverişinde bulunabilirsin. organizasyon günleri var toplanıp yarışmalar düzenliyorlar.

Tanıştıktan sonra yanındaki işkembeci benim beraber gelin çayımı çorbamı için :)

Mr.K
15-12-2013, 01:14
Vaay supermis : )

onursumer
15-12-2013, 01:18
Sahibinin adı emir. Git tanış bu işe ciddi şekilde gönül vermiş biridir. Her türlü bilgi alışverişinde bulunabilirsin. organizasyon günleri var toplanıp yarışmalar düzenliyorlar.

Tanıştıktan sonra yanındaki işkembeci benim beraber gelin çayımı çorbamı için :)

ben tanışmıştım galiba benden toshiba qosmio almıştı saçları kabarık biri ise eğer :)

bende uğrayım bi yanlarına ama bu v911 yok onlarda bildiğim kadarıyla

ayrıca bu v911 in v1 ve v2 versiyonu varmış renk ve pil ucu dışında ne değişmiş bilen varmı detaylı bilgi bulamadım bu link dışında

http://blog.rc-fever.com/2013/01/some-different-between-wl-toys-v911-v1-v2/

arifba
15-12-2013, 01:22
ben tanışmıştım galiba benden toshiba qosmio almıştı saçları kabarık biri ise eğer :)

bende uğrayım bi yanlarına ama bu v911 yok onlarda bildiğim kadarıyla

ayrıca bu v911 in v1 ve v2 versiyonu varmış renk ve pil ucu dışında ne değişmiş bilen varmı detaylı bilgi bulamadım bu link dışında

http://blog.rc-fever.com/2013/01/some-different-between-wl-toys-v911-v1-v2/

Aynen. Bu tarafa yolunuz düşerse gelin tanışmış oluruz.

arfy
15-12-2013, 03:57
Gece gece beni de heves ettirdiniz ya.. Fiyatlarda uygun sonuçta 100tl ı heryere harcıyorum.. Bu v911 ler sağda solda satılan kumandasindan çıkan kabloyla sarj olanlarla aynı mıdır acaba

rebel
15-12-2013, 04:48
hayır farklı. 911 dandırık gzukur belkı ama manevra kabılıyetı hızlıdır. ucurması zordur hatta havada tutması :D ama alışınca gercekten yaptıgı ahreketer zevklıdır . hızlı sarj olma ozellıgı cok guzel. bı cok kısı doğru karar vermıs sevındım :D v1 le v2 nın farkını bılmıyorum ama pıyasadakı bı çoğu v2 kepli olan.

edit: metal uggrade mutlaka yapın ucus dınamıklerıde guzellesıyor ve kırımlar azalıyor .

Mr.K
15-12-2013, 11:21
aslında trex100un replikası bunlar genelde VADER olanlar var WL toys olarak isteniyosa yedek parca var bı cok sitede zaten sıkıntı yok:D bide main board'larda fark var onunda çözümü var lehim vsvs. :D

onursumer
15-12-2013, 11:57
aslında trex100un replikası bunlar genelde VADER olanlar var WL toys olarak isteniyosa yedek parca var bı cok sitede zaten sıkıntı yok:D bide main board'larda fark var onunda çözümü var lehim vsvs. :D

olm okadar arştırdıysan alalım işte şu 911i :D metal kepi nerden buldun

kelalper
15-12-2013, 12:06
Emir türkiyedeki en iyi pilotlardan biridir. Çok bilgilidir. Ama söyliim heli adamın ocağına incir ağacı diker. sürekli düşer pal i boom u cartı curtu dünya para. Uçak farklı mı değil. Helicilerin bir helisi olur bizim gibi uçakçıların 3-4. Ama heli harbi tehlikeli bizim bi abi kendi range rover sportun üzerine düşürdü ön kaput yarıldı. 7000 tl gitti. Akıllı adam modelci olmaz söyliim deli işi. Evde daha hiç uçurmadığım 3 uçak var dün gittim bi yenisini aldım. Görüp beğenip almazsan rüyana girer.

Berkan
15-12-2013, 12:21
sancakmodel veya rc satan biyerlerden alcam kanka ya bilmiyorum valla.

ydısında daha ucuz(ebay alibaba ) bla bla ama denemeden vs yapmadan biriyle konusmadan almak istemiyorum

v911 için guzel yorumlarda var kötüde ama iyi yorumlar genelde %80
v913 eledim direk zaten
v912 araştırıyorum şuanda ama 911 alıp yanına ek upgrade+yedek parça almayıda dusunmuyo degılım.Hem alısana kdar kırar parcalar toplarım hemde acemiliği ufak bi modelde atın dıyolar genelde.(hafif olunca kırmak dahazormus) agır olunca evde bile parçalamak mumkunmus vsvs
halen daha araştırıyorum:D

kanki surdan bak yeride cok yakın avcılar metrobusun ordaki caminin orda hep rc icin gidiyoruz helilerede sulanıyodm :)

Oyuncak Hobi Modelcilik - Radio Kontrollü Model Araçlar ve GoPro Kameralar Türkiye (http://www.oyuncakhobi.com/)

Mr.K
15-12-2013, 13:26
kanki surdan bak yeride cok yakın avcılar metrobusun ordaki caminin orda hep rc icin gidiyoruz helilerede sulanıyodm :)

Oyuncak Hobi Modelcilik - Radio Kontrollü Model Araçlar ve GoPro Kameralar Türkiye (http://www.oyuncakhobi.com/)

yok kanka burda zaten :D

genel yazıyorum ben sanalpazardan bi satıcıdan alıcam yedek parçalar vs herşey 190a falan geliyo :D başka bi forumdada yedek parçalar buldum onada mesaj atıcam ona göre alıcam yedek parçayı :)

kısacası yarın en kötü salı elimde inşallah v911 :D ben kararımı verdim :D bundan sonrada geçiceğim model gene 911 olcak ama modifiyeli olucak onlarla ilgili bilgi ediniyorum vsvs :D

ekleme-

daha özet geçmek gerekirse
metal gövde
fırçasız motor modifiyesi
iniş takımı modifiyesi

1sene bu şekilde kullanırım sonrası allah kerim

Sercan AKCAN
15-12-2013, 16:22
aldım bitane 50 liraya pilli rc helikopter 3 kere vurdum bozuldu pervanesi dönmüyor napıcaz bilen varmı :D

Mr.K
15-12-2013, 16:48
çöpe atcan:D olmadı bi sigara yakıcan mutluluklar dileyip balkondan fırlatcan:D

Sercan AKCAN
15-12-2013, 17:02
çöpe atcan:D olmadı bi sigara yakıcan mutluluklar dileyip balkondan fırlatcan:D

balkondan atıyım baride uçmadım demesin :D

Sercan AKCAN
15-12-2013, 17:27
bide bu helikopterlerin sarj edilmesi için kablo falan cıkıyomus içinden bizden bişey cıkmadı acaba sarjımı bitmiştr diye süphe ettim içimden.ama ısıkları falan yanıyor.

Sercan AKCAN
15-12-2013, 18:29
v911 siparişi verdim bende şimdi 100 liralık heli bize 150ye geldi :D

Mr.K
15-12-2013, 18:40
v911 siparişi verdim bende şimdi 100 liralık heli bize 150ye geldi :D

nerden verdin 150ye neler dahil dicektim ki biönceki 50yide saydığını farkettim sustum:D :hehe:

sanalpzardan vercem ben. sadece forumları kovalıyorum elinde 911 parçası olan kişileri:D seri cvp verseler ona göre yedekparçada alıcam veya almicam ama bakalım kısmet:D

-ER-
15-12-2013, 19:14
bak bu makina hem ucuz hemde ilk amatörlüğünü atmak için güzel bence

sancakmodel rc model araba,uçak ve helikopterler.uzaktan kumandalı benzinli arabalar, uzaktan kumandalı benzinli helikopterler, (http://www.sancakmodel.com/product/818/qr-w100s.html)

trgy
15-12-2013, 19:43
Bu v911 in yedek parçalarını hangi siteler satıyor ?

Mr.K
15-12-2013, 19:50
Yok erel öyle bişey düşünmüyorum 911 iyidir:)

faydalı olabilicek birkaç link paylaşıyım bu arada almayı düşünen-alanlar var ise.

Canopy+ana pal+kuyruk pal'i - 35TL
V911 YEDEK PARÇA - Canopy SET GittiGidiyor'da 99020762 (http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak/v911-yedek-parca-canopy-set-99020762)

Upgrade set(metal) + paddle flybar(trex100'ünki sanıyorum) 45TL
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-hobi-oyuncak-rc-model-v911-full-upgrade-set-metal-main-rotor-flybar-paddle-147290387/detay)

Bu da genel olarak size kalmış,sanal pazar kodları(şirket adları ile birlikte)

Sancak Model

baglantı elemanı 6TL 12316808
kuyruk motor 12 TL 12316816
tail boom set(kuyruk uzun) 12 TL 12316819
şarj aleti 11 TL 12316821

HIZLIBURDA

flybar 17.5 TL 11033980 -------- 15TL 8172221
kuyruk motoru 20 TL 9306195
baglantı elemanı 12.5 TL 8191990
rotor dişli 12.5 TL 8191948
ana pervane 12.5 TL 8172256
iniş takımı 12.5 TL 8191981
rotor dişli kilidi 10 TL 8192022
kuyruk sadece flap 10 TL 8191970

cVg shop

flaybar 10.90 TL10864398
baglantı seti 5.5 TL 8282586
ana pervane 8.5 TL 8282564
pil 120mah 17.4 TL 8282360
kuyruk flap 5.5 TL 8282555

bu arada ydışı fiyatları tr göre %50den daha uygun kimi parçada kimisinde aynı,fakat ortalama 1ay teslim süresi var.Olurda kırım yaşarsanız 1ay parça bekliceksiniz kısacası.O yüzden ben tr'den ilk başta yedek parça kenara koyup daha sonra 1er takım daha ydışından sipariş etmeyi düşünüyorum tercih size kalmış

turci
15-12-2013, 20:01
vardı benimde bayağıda acemiliğimi atmıştım,dışarıda da kullanıyordum çok zevkli gerçekten.

birgün işten geldiğimde avize ve helikopteri parçalanmış olarak bulduğumdan beri bıraktım.
oğlum ağlıyor diye anneannesi eline tutuşturmuş meğer :D

CGR328
15-12-2013, 22:03
multikopter kullanıyorum ilgilenenler olursa bilgi alışverişi yapalım dji phantom kullanıyorum yaza doğru TurkUV hexa naza v2 alıcaz multikopterciler varsa yazışalım :)

Schumi
16-12-2013, 00:06
DJI Phantom aldım 15 gün önce. 1 kere şarj ettim pilini. Sadece evde uçurdum oda 2 dk kadar. Satıyorum. :) Yarın ilan açıcam.

Sercan AKCAN
16-12-2013, 00:17
nerden verdin 150ye neler dahil dicektim ki biönceki 50yide saydığını farkettim sustum:D :hehe:

sanalpzardan vercem ben. sadece forumları kovalıyorum elinde 911 parçası olan kişileri:D seri cvp verseler ona göre yedekparçada alıcam veya almicam ama bakalım kısmet:D

Sahibinden.com 100 lira ankarada bi satici get ilani vardi aldim.ebaydende repair kit siparisi verdim an itibariyle.hayrlisi olsun :)

CGR328
16-12-2013, 00:25
DJI Phantom aldım 15 gün önce. 1 kere şarj ettim pilini. Sadece evde uçurdum oda 2 dk kadar. Satıyorum. :) Yarın ilan açıcam.

bence dışarda uçurmanız lazım çok zevk alırsınız fakat şarj etme şeklini umarım anlatmışlardır ilk önce fişi takmadan bataryayı şarj aletine takıp şarj edin sakın ihmal etmeyin bataryayı yersiniz yoksa :)

Schumi
16-12-2013, 00:57
bence dışarda uçurmanız lazım çok zevk alırsınız fakat şarj etme şeklini umarım anlatmışlardır ilk önce fişi takmadan bataryayı şarj aletine takıp şarj edin sakın ihmal etmeyin bataryayı yersiniz yoksa :)

LiPo bilgi var. :) Klasik Trex 600 gibi tek pervaneli büyük helikopter alıcam. :)

Mr.K
16-12-2013, 20:30
geldimi sercan seninki ?
ben beklemedeyim halen :(

yedek parça hiçbirşey sipariş geçmedim forumdan cevap bekliyorum hala :D olmadı bitane bnf alıcam yanına yedek olsun diye + metal upgrade(belki)

onursumer
16-12-2013, 21:41
bende daha sipariş geçmedim vakit bulursam bugun yarın alırım :)

Mr.K
16-12-2013, 21:42
çok şükür yedek parça olayınıda hallettim : )

beklemek kaldı geriye sadece bana :D
gelsin fotoları paylaşırım herşeyin :D

trgy
16-12-2013, 21:53
çok şükür yedek parça olayınıda hallettim : )

beklemek kaldı geriye sadece bana :D
gelsin fotoları paylaşırım herşeyin :D

Yedek parçalar ebayda çok uygun bro orayada bakmanı öneririm ayrıca kargolar ücretsiz.

Mr.K
16-12-2013, 22:09
Yedek parçalar ebayda çok uygun bro orayada bakmanı öneririm ayrıca kargolar ücretsiz.

daha ucuz sitelerde mevcut fakat ben tr'den almayı tercih ettim : ) allahın izniyle bi elime ulaşşın fazlalıkları ihtiyacı olanlarda dağıtırım sorun yok : )

Mr.K
16-12-2013, 22:19
bu arada heliteknikt (http://www.heliteknik.com)e 75liraya satılık sıfır gibi v911 var almayı düşünenlere bilgi veriyim dedim : )

+ güzel bi forum(üye oldum)

birsürü konu var zaten v911 ile ilgili(hepsini okuyun tavsiyem:D)

vsvs
:D

melihyilmaz
17-12-2013, 09:02
Konuyu görmez olaydim. Bende aldim v911 yurt dışından. Grlmesii bekliyorum sabirsizlikla. Bi slash im vardi buda ona kardes oldu

Anu
17-12-2013, 10:18
v911 gelmiş kargo şubesine, akşama ilk uçuşu yaparım :D

Mertİ.
17-12-2013, 10:26
Flycam ile İstanbul Görüntüleri - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/120984/flycam-ile-istanbul-goruntuleri)

Team BlackSheep Online Store - Premium FPV components and solutions (http://team-blacksheep.com/shop/cat:goggles)

işin sonu heralde :)

edit: yanlız kullandıkları flycam değil video da öyle yazılmış

Mr.K
17-12-2013, 21:07
Konuyu görmez olaydim. Bende aldim v911 yurt dışından. Grlmesii bekliyorum sabirsizlikla. Bi slash im vardi buda ona kardes oldu
Hangi site+ ne kadara geldi ? Yedekte alsaydınız madem öyle hepsi1 gelirdi.

v911 gelmiş kargo şubesine, akşama ilk uçuşu yaparım :D

Varmı yorum nasıl :D
benimde aksaklık oldu sanalpazarda ödemeyi yaptım ellerinde kalmamış yarın yollicaklar inşallah:D yedek parça olayınıda şöyle özetliyim :D;

3 kuyruk motoru
4 kuyruk borusu
3 kuyruk motor yuvası
1 kanopi
2 rotor link takımı
1 stabilize
4 takım ana pal
4 ana motor
5 150mA pil
6 iniş takımı
2 kuyruk pervanesi
1 ana dişli
2 flybar

+ kutu içindende

2x 3,7v 120 mah Lİ-POLİMER ŞARJLI PİL
1x kuyru pervane
2x anapal (pervane)

kısacası allah izin verirse kırım yaşarsam baya yedeğim olmuş olca kısa özet:D sadece kargo beklemek çok sıkıcı o kadar :D

Anu yorum yap yahu foto koy bişey yap :D

Anu
18-12-2013, 00:02
Şöyle yorum yapıyım, 3 kanallı helikopteri burnuma kondurabiliyorken bunda ilk uçuşumda çok sağlam bir yerime vurdu, kıvrandırdı :D Alışana kadar zor, korkuyor insan. 2 ve 3 kanallılar gibi dengesini kendisi sağlamıyor, ufacık bir tepkide alıp başını gidiyor. Havaya yükselme ve sağa sola dönmesine alışmak kolay ama ön-arka sağ sol yatması zorluyor insanı. Kumandayı çok hassas kullanmak gerekiyor, küçük helikopter olduğundan tepkiler ani ve hızlı, insanı telaş yapmaya zorluyor. Kontrolü bırakmazsan bir şey olmaz ama telaş yaparsan ilk gün bir yeri kırılır gibi. 15-20 dk sonra havada gezdirecek kadar alışabildim. Önceki helikopterleri düşünerek bana parça gerekmez diyordum ama gerekecek sanırım, sipariş versem iyi olur :D Defalarca havada yakaladım bir yere vurmadan önce, daha yere çakılmadı ama 2-3 kez pervanesi duvara sürttü.

En güzel yanı jiroskop sayesinde kumandayı hassas ayarladıktan sonra kenara koy, süzülmesini izle, etrafında dolaş :D Hatta kumanda ayarlarından kendi kendine daire çizecek şekilde ayarlayabiliyorsun. En çok o hoşuma gitti, alıştıktan sonra sabit tutması da kolay. En iyi uçuş başlangıcı bana göre havada elden bırakmak ama gücü ona göre ayarlamak lazım. Yerden havalanırken çok savruluyor. Şarjı başlangıçta zorlamama rağmen 5 dk kadar gidiyor ama tabi duraklamalar da var. Sakin kullanımda aralıksız 5-6 dk kullananlar var.

rebel
18-12-2013, 00:10
Hahaha bütün forum kafayi yedi :) millet konu acilsin diye bekliyomus resmen

Schumi
18-12-2013, 00:23
Şunuda paylaşayım. :)

http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/172508-ucan-gopro-helikopter-dji-phantom.html

oxygen
18-12-2013, 00:33
Bunlarda benim 3 evladım, daha deneyemedim ama :)

http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vn0wy.jpg

CGR328
18-12-2013, 01:09
buda benim phantom carbon pervaneli ve gopro hero3

http://s9.postimg.org/7x9zloapb/ggg.jpg (http://postimage.org/)
resim yükle (http://postimage.org/index.php?lang=turkish)

Mr.K
18-12-2013, 01:43
Şöyle yorum yapıyım, 3 kanallı helikopteri burnuma kondurabiliyorken bunda ilk uçuşumda çok sağlam bir yerime vurdu, kıvrandırdı :D Alışana kadar zor, korkuyor insan. 2 ve 3 kanallılar gibi dengesini kendisi sağlamıyor, ufacık bir tepkide alıp başını gidiyor. Havaya yükselme ve sağa sola dönmesine alışmak kolay ama ön-arka sağ sol yatması zorluyor insanı. Kumandayı çok hassas kullanmak gerekiyor, küçük helikopter olduğundan tepkiler ani ve hızlı, insanı telaş yapmaya zorluyor. Kontrolü bırakmazsan bir şey olmaz ama telaş yaparsan ilk gün bir yeri kırılır gibi. 15-20 dk sonra havada gezdirecek kadar alışabildim. Önceki helikopterleri düşünerek bana parça gerekmez diyordum ama gerekecek sanırım, sipariş versem iyi olur :D Defalarca havada yakaladım bir yere vurmadan önce, daha yere çakılmadı ama 2-3 kez pervanesi duvara sürttü.

En güzel yanı jiroskop sayesinde kumandayı hassas ayarladıktan sonra kenara koy, süzülmesini izle, etrafında dolaş :D Hatta kumanda ayarlarından kendi kendine daire çizecek şekilde ayarlayabiliyorsun. En çok o hoşuma gitti, alıştıktan sonra sabit tutması da kolay. En iyi uçuş başlangıcı bana göre havada elden bırakmak ama gücü ona göre ayarlamak lazım. Yerden havalanırken çok savruluyor. Şarjı başlangıçta zorlamama rağmen 5 dk kadar gidiyor ama tabi duraklamalar da var. Sakin kullanımda aralıksız 5-6 dk kullananlar var.
Aklında olsun biyere vurcagını hıssettıgınde direk gazı kes,havada vs yakalamaya çalışma hiç :) + olarak pallerin altındaki + olan parçadaki kollar var servoya bağlı onların 2sininde uzunluğu eşit olsun bide servolar yere 90derece paralel olsun rahat edersin:) o kumanda üstündeki ayarlarda daire çizmek için değil bu arada:D olduda trim ayarlarında sıkıntı varsa sabitlemek için:D 4günde bu kdr öğrenebildim:D:hehe: bi gelse öptüğümün helisi rahat edicem:D

Hahaha bütün forum kafayi yedi :) millet konu acilsin diye bekliyomus resmen

hahaa vallahi aynen öyle oldu resmen :D

JackJones
18-12-2013, 01:56
bende 100 tl lik var bi tane aldım 3 kere havandırdım 4.de yere düştü kanadı hafif yamuldu gibi ama iş görür bi boş günümde gezdirir video çekerim :)

melihyilmaz
18-12-2013, 06:42
Hangi site+ ne kadara geldi ? Yedekte alsaydınız madem öyle hepsi1 gelirdi

Yedek almadım kirim yasayinca gorucez bakalim cok cabuk kiracagimi düşünmüyorum. Zaten bu aralar sinavlarim var. Dx.com dan aldım arti 5 tanede 200mah pille beraber 110 liraya geldi.

Anu
18-12-2013, 08:48
Aklında olsun biyere vurcagını hıssettıgınde direk gazı kes,havada vs yakalamaya çalışma hiç :) + olarak pallerin altındaki + olan parçadaki kollar var servoya bağlı onların 2sininde uzunluğu eşit olsun bide servolar yere 90derece paralel olsun rahat edersin:) o kumanda üstündeki ayarlarda daire çizmek için değil bu arada:D olduda trim ayarlarında sıkıntı varsa sabitlemek için:D 4günde bu kdr öğrenebildim:D:hehe: bi gelse öptüğümün helisi rahat edicem:D

Kumandadaki hassas ayarların denge için olduğunu biliyorum hatta yapmadan sabit durmuyor havada. Ama farklı amaçlarla kullanmak güzel oluyor :D Havada öyle kendi kendine uçarken izlemesi çok zevkli. Çarpacağı zaman da gazı kesiyorum ama onun bile kurtarmayacağı anlar oluyor, kaleci gibi helikoptere uçuyorsun, gelince anlarsın :D

Mr.K
18-12-2013, 16:52
Bi gelse anlicam uyuz oldum saticiya stok durumunda var gozukuodu yatrdim parayi uc gundur bekliorum bugun sisteme virermis yollanmis kargo dedi.yedek parcalarimda trabzondan yola cikti bakalim n zmn gelcek tahmini 20si diye yazdi y.ici kargo

onursumer
18-12-2013, 20:28
bende seni bekliyorum bi gelse diye :D

Mr.K
18-12-2013, 20:32
bende seni bekliyorum bi gelse diye :D

haha y.içi kargoya baktım kargolar yolda:D

Sercan AKCAN
18-12-2013, 21:22
geldimi sercan seninki ?
ben beklemedeyim halen :(

yedek parça hiçbirşey sipariş geçmedim forumdan cevap bekliyorum hala :D olmadı bitane bnf alıcam yanına yedek olsun diye + metal upgrade(belki)

Benim dun geldide duvardan duvara vuruyorum heliyi sabit tutmak cok zor :) iyi vakit geciyor bununla :)

Mr.K
18-12-2013, 22:04
ayarlarını yaptın mı ?

ufuksaracci
18-12-2013, 22:07
http://https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/207852_10150127794678402_7681582_n.jpg

http://https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/208084_10150127794613402_6721957_n.jpg

Bu da benim biraderin helikopteri. T-rex 600 epc

rebel
18-12-2013, 22:21
trim ayarlarını yapmassan sabıt tutamassın :D ayarlarını kontrol et ıyı ucuslar kaptanım :D

Sercan AKCAN
18-12-2013, 22:23
Kumandadan ayari yaptim simdi :)

arfy
19-12-2013, 19:05
merak edenler için .. izleyin derim

Daha ciddi bir uçuş deneyimi için T-REX 100X Helikopter - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FzuWYUNP_04)

FzuWYUNP_04

Mr.K
19-12-2013, 21:56
geldi heli tam çözdüm derken :D :hehe:

ulan o kadar okudum ettim vs arka motorun çıktığını hassas oldugunu sıcak silikon gerektiğini biliyorum:D elektrikçiye gitmeyim dedim hover yaparken kumandayı bıraktım(ayar kingiz ya) :D bianda vurunca arka motor kapağı çıktı:D sonrası ***** sıcak bir koku :D allahtan yarın yedek parçalarım geliyo:D bir lehimle halledicem morali bozmadım o yüzden:D

yalnız heli aşırı zevkli : ) hover tutmayı çözmem 6pil'imi aldı :D hele ilk 2 pil tahmini 3dk'da falan bitmiştir :D sonra swash plate'e ayar yapınca çözdüm olayı ama basiretsizlik işte gittiya la arka motor :hehe: :D yarın videolarla burdayım :)

onursumer
19-12-2013, 22:00
euheuehue la olm ozaman benimde kesin bi kamyon parça almam lazım yanına :D

rebel
19-12-2013, 22:03
ahahah ne güldüm ''gitti ya la arka motor'' dedi ya la :D iyi uçuşlar . kaç dakıkada doluyor piller ona dıkat ettınmı hacı . çok zevkli makına yaa

Mr.K
19-12-2013, 22:14
euheuehue la olm ozaman benimde kesin bi kamyon parça almam lazım yanına :D
bende yeteri kadar var kanka sıkıntı yok :D ihtiyaç halinde 1telefon yakınım:D (3 kyrk motoru, 4 kuyruk borusu, 3 kuyruk motr yuvası,1 kanopi,2 rotor link takımı,1 stabilize,4 takım ana pal,4 ana motor,5 150mA pil,6 iniş takımı,2 kuyruk pervanesi,1 ana dişli) yedek parça aldım :hehe: :D insanın kendini bilmesi lazım sonuçta :D ulan dedimya bilebile lades yaptım resmen ama olsun :D swashplate ayarını çözdüm sol neye yarar sağ neye yarar vs :D aşırı zevkli ya anlatamam :D ama ilk başta dangur dungur bam güm vurdum yalan yok :D ölümüne duvarlara girdim uhauhahu

ekleme ;

bu arada kırmak cidden zor bak bunu söyliyim açıkca :D hani yerden yere vurdum o kadar diyim aleti banamısın demedi(tabi bilerek vurmadım ' 1kez hariç :D')
ama gene yedek bulundurmak iyidir diyip dizdim yedeği :D

ahahah ne güldüm ''gitti ya la arka motor'' dedi ya la :D iyi uçuşlar . kaç dakıkada doluyor piller ona dıkat ettınmı hacı . çok zevkli makına yaa

piller 30dk'dan geç doluyo ama tam dk tutmadım açıkcası. ilk 2pil irtifa kaybettiği an değiştim (5dk falan beklemedim soğutmadım:D) diğer pili taktım oda irtifa kaybedince şarja koydum 2sinide sonra gene yarım şarj aldım vs bu şekil devam ettim ama ortalama 40dk diyesim geldi bilemiyorum net :D yarın yazarım :)

ekleme ;

arif trex100e göre 911 daha stabil bu arada :D

rebel
19-12-2013, 22:39
yedek pıl ve batarya alın ucuslar yarıda kesılmemiş olur . arada birer ikişer dakıka beklemek kafi.

trex 100 fiyatına nerdeyse 3 tane v911 alınıyor bunuda unutmamak lazım :D

rebel
19-12-2013, 22:51
V911 - Buy Cheap V911 From Banggood (http://www.banggood.com/buy/V911/0-0-0-2-3-24-0-price-0-0_p-4.html?selstyle=&searchtag=) bu site baya uygun duruyor. türkiyede uygun parçalar nerelerde satıyor ? @MR.K hocam sen nerden aldın ? kaça geldi ?

Mr.K
19-12-2013, 22:55
ben sanalpazardan aldım 91kargo dahil yedekparçalarıda trabzondan aldım 80tuttu onlarda

banggood yavaş kargo onun yerine tsmart daha iyi imiş öyle diyim :D

Anu
19-12-2013, 23:17
Artık yanal, ileri geri rahatça gezdirebiliyorum ama geniş alan lazım o zaman harika olacak :) Takla atar mı onu merak ediyorum :D

rebel
19-12-2013, 23:18
yedek parçayı tek bıyerden mi aldın :D ?

eğer banggood an alırsan komple yedek parçalar dahil 50 60 dolara gelir ama çok bekletir sanırım. tsmart neymiş bakayım bi :) ulan konuya gıt gel banada aldıracaksınız ya :D tövbe tövbe gece gece kaşıntı tuttu

rebel
19-12-2013, 23:19
v922 modeli bile 100 dolar şuan ki bundan sonra gecılecek stabıl uygun fıyatlı ve 6ch. bır model

Mr.K
19-12-2013, 23:21
Artık yanal, ileri geri rahatça gezdirebiliyorum ama geniş alan lazım o zaman harika olacak :) Takla atar mı onu merak ediyorum :D
takla zannetmiyorum pallerden dolayı ama rüzgarı tutturursan atar belki :p arka motorunun oturdupu plastik kısmı sıcak silikonla yada 4 noktadan japon damlat veya çepeçevre :D ben yaktım kendimi bile bile sen yakma :D japonu ilerde sokebilirsin lazım olursa çözücüleri mevcut korkma yani :D

yedek parçayı tek bıyerden mi aldın :D ?

eğer banggood an alırsan komple yedek parçalar dahil 50 60 dolara gelir ama çok bekletir sanırım. tsmart neymiş bakayım bi :) ulan konuya gıt gel banada aldıracaksınız ya :D tövbe tövbe gece gece kaşıntı tuttu

tek biyerden aldım aynen : ) bangooddan veya netten alıcaksan bitane rtf bitane bnf almak daha mantıklı : ) 70dolara falan gelir takribi ama yedek 1er adet motorun olur :D benim yaptığımdaha mantıklı geldi bana bilemiyorum böyle bi seçenek seçtim.. : )

4kanala alışmadan 6kanala geçilmez ben bunu öğrendim bugun :D ama 922 aşırı dayanaklı stabil modelmiş vs reviewler o yönde : ) + parçası çok ucuz.. ama 6kanala geçmeden 4kanlı yalayıp yutup ,50 liraya sim kumanda edinip programla pc'de çalışmak sonra 922 almak bana daha mantıklı geliyo :D tabi sonrasında 450 500 550 sınıfı bi heli toplanır vs vsvs uzar gider daha çok var :D

rebel
19-12-2013, 23:42
zaten bende ole dedım bunu öğrenmeden hatta öğrenmek yetmez yalayıp yutmadan 6 ch gecmek 100 bg arabadan ınıp 500 bg araca gecmek gıbı. ilk gazlamada patlarız :D

onursumer
20-12-2013, 00:15
sanalpazarda hangi satıcıdan aldın link versene v2 dimi bu arada gelen ?

ona gore pil alıym bende yedek

Mr.K
20-12-2013, 13:37
çok şükür 2liraya lehimde yaptırdım sorunsuz sıkıntısız uçuyorum şuan :D :hehe: bıde sıcak silikon sıktırdım arkaya oh mis :D akşam fotoları atarım detaylı :D

150mah pil iiçin konusmak gerekirse daha dengeli,daha güçlü +1dk min daha uzun dayanıyo ve pil son demlerini yaşarken öyle çok irtifa kaybetmiyo sadece tepkiler azalıyo(sonuna kadar bitirmedim pili:D) 120mahlar ortalama 35dk'da doldu 150mahlar ortalama 40-dk'da doldu bununda bilgisini veriyim.Şuan 2x 120 2x150 kullanıyorum 3tanede dokunulmamış 150 yedekte bekliyo :D

sanalpazarda hangi satıcıdan aldın link versene v2 dimi bu arada gelen ?

ona gore pil alıym bende yedek

aynen v2 kanka (new plug) ince uç kısacası

cVg (http://www.sanalpazar.com/dukkan/C-g-Shop__u469858)

piller için şuna (http://www.sanalpazar.com/Wl-Toys-V911-Butun-Yedek-Parcalar-Satilmakdadir__isp12711677) msg at elinde kaldıysa satar.

Mr.K
20-12-2013, 16:46
Evet geldi fotolar :D

hayat maXimumda da daa daa da deaadaaa
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q83/s720x720/1486899_10152118297327313_1378335026_n.jpg
trim ayarlarından sonra ip gibi maşallah :D (kumandada herşey tam ortada:D)

genel bakış ve kuyruk motoru arkası silikon yapılması gereken yer+yeni tail motor bla bla

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q80/s720x720/1526274_10152118296552313_1285630631_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q72/s720x720/1497632_10152118296677313_1873251765_n.jpg

silikon yaptırdım ben(2liraya lehim:D) isterseniz japn sürün farketmez ama o yuvadan arka motor kapağı fırlıyo sonra motor çöp bilginiz olsun..

yedek parçalarım (H)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q82/s720x720/1528588_10152118296862313_995819622_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q81/s720x720/1506531_10152118296947313_1610611990_n.jpg

Sercan AKCAN
20-12-2013, 16:58
bi benim yedek parçalarım gelmedi sanırım biraz kanatı parçaladımda :D

Jem89
20-12-2013, 17:09
Ya adam ne kadar mutlu huauahuahuha :D Tipine vurulayım senin. :D

Mr.K
20-12-2013, 18:26
bi benim yedek parçalarım gelmedi sanırım biraz kanatı parçaladımda :D
nerden sipariş verdin ? benim heli geldi ertesi günüde yedekler geldi :D aynı gün geldiler aslında ama kargoya gitmeye üşendiğimden bugun gittim aldım :D

Ya adam ne kadar mutlu huauahuahuha :D Tipine vurulayım senin. :D

:rolleyes::rolleyes:

rebel
20-12-2013, 18:59
Adam yasayamadigi cocuklugunu yasamis :D aga gaza getirdin bende alıyorum ulen :)

arfy
20-12-2013, 19:11
mediamarkt'da bunlardan gördüm şansa .. dedim bunlar oyuncaktır kesin RC olarak satılsa burda ne işi var diye düşündüm.. Sonra Onurla konuştum meğerse RC'ymiş.. :) 149 TL olması lazım öyle birşeye satılıyor ..

http://i164.photobucket.com/albums/u34/byarfy/0a25b07e-316f-49c7-81dd-21ccc2d092d2.jpg (http://s164.photobucket.com/user/byarfy/media/0a25b07e-316f-49c7-81dd-21ccc2d092d2.jpg.html)

Mr.K
20-12-2013, 19:18
moru 149un üstüne turkıyeden 40daha koyar 2tane alırsın :D saçmalama linkleri koydum sanalpazar için direk sipariş et eve teslim 91.5 kargo bedava.:D ne 149u:D 450lik toplamaya başlarsın bi 100daha koyup iyi ki almamışsın :D

onursumer
20-12-2013, 19:50
siparişimi veriyorum 35 lirayada sahibindende metal kit var alsammı acaba :D

hafta içi bende uçuşlara başlamış olurum ahha :D

@onur

olm kilo ver biraz :D

Mr.K
20-12-2013, 20:08
metal upgrade alma kanka ağırlaştırıyomuş baya bi cok yavaslıyomus makine ben sana detayları vericem ara beni yada yaz whtsaptan

ekleme

pil durumları kullanıma göre değişir :D hadi kapışalım :hehe:

150mah ile ' 20:46'da kumandayı elime aldım 21:05te güç kaybetmeye başladı heli ve bıraktım. '
120mah standart ile ' 21:13te başladım 21:21'de bitirdim. '

aşırı memnunum ben heli'den iyi ki almışım diyorum :D bu arada bu kullanımlarda 150likle 5kez,120likle 2-4kez düşürdüm sadece onun harici hover+alan turu odada daireler çizdim 4köşe arasından soldan sağa,sağdan sola : ) elde alıştı maşallah bitek geri geri kaldı alışmam gereken:D

onursumer
20-12-2013, 20:41
tamamdır siparişler gelsin arıcam :D

Sercan AKCAN
20-12-2013, 21:01
nerden sipariş verdin ? benim heli geldi ertesi günüde yedekler geldi :D aynı gün geldiler aslında ama kargoya gitmeye üşendiğimden bugun gittim aldım :D

:rolleyes::rolleyes:

heli sahibinden.com parçalar aliexpress :)

ama benim trim ayarlarıyla ilgili sıkıntım yine var sabit tutamıyorum havada.sürekli yükseliyo gaz azaltınca iniyo falan.sanırım prof bi destege ihtiyacım var :D acık alana gitmem gerek :)

Mr.K
20-12-2013, 21:16
trim ayarı yukarı aşşaya karışmaz(eger throttle stic'in yanındaykiyle oynamadıysan:D) gazın yanındaki ve altındakine dokunma denge için sadece sağ tarafı kullan ayar tuşlarını.

Öne gidiyosa sagdakının yanındakınden geri ayar ver(ya da tam tersi ) yandaki tuştan
sola gidiyosa sağ ver(ya da tam tersi) alttaki tuştan

aliexpressten ortalama 15-20günde elinde olur ne tuttu parçalar ? (neler aldın ? )

foto koyayım boş geçmiyim : ) (4pil bitirdim gene aşırı zevkli:D) her pil arası 5dk bekliyorum ortalama

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q84/s720x720/1463016_10152118810387313_828522333_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q82/s720x720/1509776_10152118810467313_778645534_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q83/s720x720/1476517_10152118810727313_1695220852_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q84/s720x720/1530434_10152118810932313_1692920918_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q84/s720x720/1463016_10152118810387313_828522333_n.jpg

boyutuna aldanmayın marifetleri büyük : ) alışana kadar zaten vuruyosunuz heryerini aşırı çevik/atik : )

bu arada sercan hover yapmak için gaz ayarını iyi ayarla elinle ' ne çok irtifa kaybet gazı kökle , ne de az gaz ver ' zamanla elini alıştırırsın.

onursumer
25-12-2013, 22:41
bende an itibari ile evde uçurmaya çalışıyorm harbi alışmak gerek ciddi zevkli :D

Sercan AKCAN
25-12-2013, 22:51
elimin ayarı yokki :) ama ilk başladıgıma göre baya baya ilerledm :D

onursumer
25-12-2013, 22:52
tam olarak istediğim ayarı yapamadımki zaten pillerim bitti :D yarın devam edicem antremanlara :D

Sercan AKCAN
25-12-2013, 22:53
tam olarak istediğim ayarı yapamadımki zaten pillerim bitti :D yarın devam edicem antremanlara :D

evde terör esiyo :cool: bütün gün can sıkıntısına şarj et uçmaya devam et :D

onursumer
26-12-2013, 11:10
1 adet flybar a ıhtıyacım var :D

oenal
26-12-2013, 21:17
Ben Quadrocopter kullanıyorum daha yeni başladım yavaş yavaş manevralara alışmaya çalışıyorum.Çektiğim bi uçuş videosunu yükleyim dedim iyi seyirler

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Ug-hmtzhlKA

xxx nolu uçuş - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Ug-hmtzhlKA)

melihyilmaz
11-01-2014, 09:01
3 gun oldu geleli iyiki almisim elim alisti yavas yavas. Havalar duzelsin disarida deniyicem. Upgrade yapan varmi v911 e. Daha stabil ucmasi icin ne yapmamiz gerekiyo

tyMu
11-01-2014, 21:31
Kargo bekliyorum bende bakalım gelsin bir ufak kamerayla bir uçuş çekerim uçurabilirsek :D

onursumer
11-01-2014, 21:35
ben kuyruk motoru bekliyorum ciddi eğlenceli fazladan sarj aleti ve pil almak lazım sarj aletim geldi pillerimi sipariş geçtim

edemirbas
11-01-2014, 22:27
trim ayarı yukarı aşşaya karışmaz(eger throttle stic'in yanındaykiyle oynamadıysan:D) gazın yanındaki ve altındakine dokunma denge için sadece sağ tarafı kullan ayar tuşlarını.

Öne gidiyosa sagdakının yanındakınden geri ayar ver(ya da tam tersi ) yandaki tuştan
sola gidiyosa sağ ver(ya da tam tersi) alttaki tuştan

aliexpressten ortalama 15-20günde elinde olur ne tuttu parçalar ? (neler aldın ? )

foto koyayım boş geçmiyim : ) (4pil bitirdim gene aşırı zevkli:D) her pil arası 5dk bekliyorum ortalama

boyutuna aldanmayın marifetleri büyük : ) alışana kadar zaten vuruyosunuz heryerini aşırı çevik/atik : )

bu arada sercan hover yapmak için gaz ayarını iyi ayarla elinle ' ne çok irtifa kaybet gazı kökle , ne de az gaz ver ' zamanla elini alıştırırsın.

Aman abi dikkat et menzilden çıkmasın, kafasına göre gidiyor. Bendede vardı bunlardan, "ne kadar yükselir lan acaba bu" dedim denedim. Yükselirken kumandayı kaybetti ve kafasına göre yükselmeye başladı, sonra vazgeçti yere yapıştı tekrardan :D

(Tekrardan baktımda sizinki R/C galiba, bendeki kızılötesiydi :) )

onursumer
11-01-2014, 22:32
menzili ortalama nekadar ? ona gore deniym bende parçalamayalım sonra :D

melihyilmaz
12-01-2014, 00:41

onunki kızıl ötesi v911 de 2.4 ghz kumanda ve alıcı var yani gözünün görebildiği yere kadar çeker için rahat olsun.

melihyilmaz
12-01-2014, 00:42
ben kuyruk motoru bekliyorum ciddi eğlenceli fazladan sarj aleti ve pil almak lazım sarj aletim geldi pillerimi sipariş geçtim

aynen bende 5 tane 200mah pil ile beraber aldım v911 imi. şimdi upgrade parçalarını siparişini geçtim bakalım sonuç ne olacak çok merak ediyorum.

Sercan AKCAN
12-01-2014, 01:02
cihazdan sıkılmadınızmı ben bi üst versiyona geçmek istiyorum 6ch :D mr k beyyy :D

melihyilmaz
12-01-2014, 11:28
cihazdan sıkılmadınızmı ben bi üst versiyona geçmek istiyorum 6ch :D mr k beyyy :D

6 kanal çok sıkıntı 4 kanalla alakası yok. 2.3 ay gecsin v912 veya v913 alıp asagı yukarı 2 3 ayda onla takılıp. oyle 6 kanala gecmeyi düşünüyorum. tabi öncesinde 2 3 ay simulatörde eğitim almam lazım. çok mesakatli iş. :D

Mr.K
12-01-2014, 12:02
ahuauh sıkılanlar var demek aynı benim gibi :D thk'dan sim kumandası +phonix(yanlıs yazmıs olabılırım) alın devam edin calısmaya sonra direk 450-500-550 bişeyler alın :D

yalnız sim kullanmadan 6kanala geçmek istiyosanız v922 yada blade 130x

+ birşey daha outdoor fena zevkli :D ama rüzgar baya müdahale ediyo zor oluyo uçuş :D ben artık herşeyi çözdüm oryantasyon geri manevralar dar alana inme/kalkma vs baydım gibi bişey:D

edemirbas
12-01-2014, 17:10

Ben denediğimde sağlık ocağının 2. katın penceresinden sonra yukarı doğru koptu gitti, bir o kadar mesafe daha sonra güç kesip düşüşe geçti. Ama içiniz rahat olsun, o düşüşten sağlam çıktı v911 (toprağa düştü gerçi ama baya yüksekten hızlıca düştü)

kanat ve arka kuyruk kısmının yedeği bulunsun, diğer parçaları bozamadım ben. Bir v911'im ile kanadı, diğeri ile arka kuyruk kısmını hallettim. Ama bu arada çocuklarada verdim, bütün duvarlara geçirdiler aletleri, baya bi işkenceye maruz kaldı anlayacağınız :D

0zan
12-01-2014, 17:52
en iyisi quadcopter, helicopter bir gün uçar bir diğer gün durduk yere takla atıp çakılır stabil uçmaz, Quadcopter daha stabil hem fpv olayına da girilir

blackeagle3434
12-01-2014, 19:10
benimde 911 in arka pervane motorunu bozuldu.bunun yedeği varmı nerden bulabilirim yada neresi tamir eder acaba?

Schumi
12-01-2014, 20:35
Valla dün Maslak sanayide DJI Phantom'u uçurdum sonunda. Acaip zevkli birşey keşke daha önce uçursaydım. Yanlız fena halda oryantasyon problemim var. Alışmak zaman alacak. :D

melihyilmaz
12-01-2014, 23:23
en iyisi quadcopter, helicopter bir gün uçar bir diğer gün durduk yere takla atıp çakılır stabil uçmaz, Quadcopter daha stabil hem fpv olayına da girilir

quad larında fiyalrı beni aşıyo gerçekten çok stabil uçuyolar. helikopter gibi değiller.

melihyilmaz
12-01-2014, 23:24
Valla dün Maslak sanayide DJI Phantom'u uçurdum sonunda. Acaip zevkli birşey keşke daha önce uçursaydım. Yanlız fena halda oryantasyon problemim var. Alışmak zaman alacak. :D

para olsa keske bende alsam iphone la görüntü aktarabiliyo dimi phontoma bakmaya hiç gerek yok

Schumi
13-01-2014, 00:10
para olsa keske bende alsam iphone la görüntü aktarabiliyo dimi phontoma bakmaya hiç gerek yok

O dediğin Parrot AR.Drone. İşin oyuncak kısmı o biraz. Bu dediğim daha profesyonel. GoPro takıyosun buna.

focus musty35
05-02-2014, 17:37
beyler max 150 tl ye kdr brsy bakıyrm ilk defa denıycem olurda sararsa satr daha ıı brsy bakarım varmı onerebılcegnz model nette kamera kaytlı fln urunler var 140 150 ye ıyımdıır

boreas
05-02-2014, 17:55
beyler max 150 tl ye kdr brsy bakıyrm ilk defa denıycem olurda sararsa satr daha ıı brsy bakarım varmı onerebılcegnz model nette kamera kaytlı fln urunler var 140 150 ye ıyımdıır

wltoys v911. ben bi ara çok sarmıştım, okumadığım forum kalmamıştı. başlangıç için, 4 kanallı, uygun fiyatlı, (yaprak kımıldamaz havada da olsa) dışarıda uçabilen, yedek parçası filan da rahat bulunabilen ve pil ömrü iyi olan bi alet. ben 90 lira gibi bi şeye almıştım ama şimdi dolar yükseldi, muhtemelen 120-130 lira olmuştur.

focus musty35
05-02-2014, 18:12
wltoys v911. ben bi ara çok sarmıştım, okumadığım forum kalmamıştı. başlangıç için, 4 kanallı, uygun fiyatlı, (yaprak kımıldamaz havada da olsa) dışarıda uçabilen, yedek parçası filan da rahat bulunabilen ve pil ömrü iyi olan bi alet. ben 90 lira gibi bi şeye almıştım ama şimdi dolar yükseldi, muhtemelen 120-130 lira olmuştur.

netten bakıyorum sımdı ama bıraz kucuk sanırım 20 cm falan

tyMu
05-02-2014, 22:45
115 civarı sanalpazarda v911, en ideal o bu fiyatlarda.Bu boyuttan büyüğü kapalı alanda sıkıntı olabilir :)

melihyilmaz
05-02-2014, 23:08
bende 911 kullanıyorum. gerçi 911 de ev için asi bir heli daha sakin bişey arıyosanız 3 kanal heliler var onlar çok sakin tam evde kullanmalık. yok ben ilerde büyük modelllere gecicem diyosanız 911 en ideali bence.

focus musty35
05-02-2014, 23:13
ben genellıkle dısarda kullanıcm ızmır kent ormanında baya bı acık alan var yere dussede buyuk otluklar var pek zarar gormez orda dıe dusunuyrm :)

melihyilmaz
06-02-2014, 00:42
rüzgar yoksa sıkıntı olmaz. vuracagınızı anladıgınız amda gazı keserseniz bişey olmuyo. tecavüz ettim genede masllah gık demedi:D

ggtoker
23-08-2014, 13:54
yardımcı olursanız sevinirim....

helikopterimin üstünde 7.4v 1100 Mah li-on batarya var.. bununla ortalama 10 dk falan ucuyor... ucuş suresını yukseltmek için hangi bataryayı takmalıyım???

melihyilmaz
23-08-2014, 16:02
Heli nin marka ve modelini soylersen yardimci olabilirim. Ayrica buyuk pil takarsan agirlik artacak cok fazla bisey farketmeyecek ve agresifligi kaybolacak.

kelalper
23-08-2014, 16:31
Ucus suresi degisir ama hantallasir. Eger 3d falan ucurmuyorsan 1500 amp falan kullanabilirsin. Ya da ayni pilden perpada ucuza 2 tane daha yaptiracaksin toplamds 25 dakika falan ucurursun arka arkaya. Motor isindikca daha cok akim cekecegi icin ucus suresi kisalacak. Bi tane pro sarj aleti alirsan pili bozmadan hizli sarj eder kyllanirsin.

ggtoker
23-08-2014, 18:03
Heli nin marka ve modelini soylersen yardimci olabilirim. Ayrica buyuk pil takarsan agirlik artacak cok fazla bisey farketmeyecek ve agresifligi kaybolacak.

double horse 9097 modeli.

ağırlık durumunu bende düşündüm... o yüzden max 2000-2200Mah olabilir boyutları ve agırlıkları birbirine yakın...

ggtoker
23-08-2014, 18:06
Ucus suresi degisir ama hantallasir. Eger 3d falan ucurmuyorsan 1500 amp falan kullanabilirsin. Ya da ayni pilden perpada ucuza 2 tane daha yaptiracaksin toplamds 25 dakika falan ucurursun arka arkaya. Motor isindikca daha cok akim cekecegi icin ucus suresi kisalacak. Bi tane pro sarj aleti alirsan pili bozmadan hizli sarj eder kyllanirsin.

aynn abi en mantıklısı 2 tane alıp 25 dk falan ucurmak zaten oda yeter fazlasıda sıkar :D :D

melihyilmaz
23-08-2014, 18:25
double horse 9097 modeli.

ağırlık durumunu bende düşündüm... o yüzden max 2000-2200Mah olabilir boyutları ve agırlıkları birbirine yakın...

Simdi baktim oyuncak fiye tabir ettigimiz 3 kanal model ve fircali motor kullanıyor. Kesinlikle pili buyutmeni tavsiye etmem cok cabuk isinan ve isindikca omru cok cabuk kisilan bi motor kullaniyor tavsiyem bir den çok pil alip ucus aralarini 10 15dk ara vererek ucurman olur.

optimus_prime
23-08-2014, 19:40
beyler bu linkteki üründen sipariş verdim yüksek tavanlı ofis içinde mesai sonrası eğlence olsun diye aldım, stabil ve dengeli uçar mı daha önce deneyen vardır belki?

New 2.4GHz 4CH R/C Remote Control RC 45CM LED Gyro Big Helicopter Gifts-in RC Helicopters from Toys & Hobbies on Aliexpress.com (http://www.aliexpress.com/item/New-2-4GHz-4CH-R-C-Remote-Control-RC-45CM-LED-Gyro-Big-Helicopter-Gifts/1839493742.html)

ggtoker
23-08-2014, 20:26
Simdi baktim oyuncak fiye tabir ettigimiz 3 kanal model ve fircali motor kullanıyor. Kesinlikle pili buyutmeni tavsiye etmem cok cabuk isinan ve isindikca omru cok cabuk kisilan bi motor kullaniyor tavsiyem bir den çok pil alip ucus aralarini 10 15dk ara vererek ucurman olur.

tesekkur ederim.. o zmn pilden 2 tane alıp devam edecez :D

melihyilmaz
23-08-2014, 21:29
beyler bu linkteki üründen sipariş verdim yüksek tavanlı ofis içinde mesai sonrası eğlence olsun diye aldım, stabil ve dengeli uçar mı daha önce deneyen vardır belki?

New 2.4GHz 4CH R/C Remote Control RC 45CM LED Gyro Big Helicopter Gifts-in RC Helicopters from Toys & Hobbies on Aliexpress.com (http://www.aliexpress.com/item/New-2-4GHz-4CH-R-C-Remote-Control-RC-45CM-LED-Gyro-Big-Helicopter-Gifts/1839493742.html)

Burda daha ucuza bulabilirsin ve tavsiye etmem yedek parca sıkıntısı olur ve ilk heliniz illa kirim yasarsiniz gerci cok sakin ucan bi model. Benim tavsiyem v911 hem ufak hemde çok agresif ve cok zevkli bi heli kocaman quadcopter topladim ama hala v911 i birakamadim.

optimus_prime
23-08-2014, 22:04
v911 tarzı biraz ufak vardı 50-60 liralık olanlardan zaten onu kontrol edebiliyordum gayet rahat ama geçenlerde sert düştü dengede duramıyor bende biraz daha büyüğünü almak istedim

melihyilmaz
23-08-2014, 22:22
v911 tarzı biraz ufak vardı 50-60 liralık olanlardan zaten onu kontrol edebiliyordum gayet rahat ama geçenlerde sert düştü dengede duramıyor bende biraz daha büyüğünü almak istedim

V911 bunlardan farkli sistemde calisiyor dikkat edersen v911 de tek pervane var buda cok agresif ve seri ucmasini sagliyo. Şu 50 60 liralik helilerle alakasi yok.

kelalper
24-08-2014, 08:20
helinin dengesini sağlayan şey üzerindeki gyronun kalitesidir. O yüzden daha büyük daha iyi uçacak diye bişey yok. Bu tip rc konularında yıllardır tecrübe ettiğim şey pahalı olan gerçekten iyidir.

B16
25-12-2014, 16:38
Hort olucak ama,

quadcopter'e niyetlendim. Syma X5C alma arifesindeyim ama bu meretler modifiye oluyor mu?

Daha yüksek çözünürlüklü kamera, daha uzun uçuş süresi ve fpv uygulama

melihyilmaz
25-12-2014, 17:26
nekadar bütcen var bu iş için söylersen daha çok yardımcı olabilirim

B16
25-12-2014, 17:31
nekadar bütcen var bu iş için söylersen daha çok yardımcı olabilirim

Şimdilik 200-300 arası ilerde daha da artırabilirim. Önce yürümeyi öğrenmem gerekiyor.

weST.27
26-12-2014, 23:09
elimde copterx 450 var carbon tube , thk dan alınma kumanda 6 kanallı ekranlı , ve bi çok yedek parça mevcut isteyen olursa özelden iletişime geçebilir