PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon sertlesmesi

paulharris
14-12-2013, 17:57
arkadaslar direksiyon saglamdı... kar yagısında 1 hafta aracı hiç çalıstırmadım..bugun ufak bir mesafeye gidip geleyim diye araca bindim..direksiyon kemik gibi sertleşmiş..ne saga ne sola dönuyor..acayip zorlamak lazım... 1 sokak yukardan geri donup bıraktım aracı...sorun ne olabilir...yarın ustaya goturecegim ama asagı yukarı sorunu tahmin etsem daha iyi olur...

direksiyon kutusu yagı falan oluyor galiba..onunlamı alakası olabilir

MuraTeg
14-12-2013, 18:27
Aynı sorun benim integramdada var şuan, hidroliğe de baktım tam çözemedim..

Met
14-12-2013, 18:33
hidrolik yağına baktınız mı ?

KOSEREN
14-12-2013, 18:34
Bu aralar benim direksiyonda sertleşti biraz,öyle hissediyorum.Havalarla alakalı mı bilmiyorum.
Birde direksiyon hidrolik kabı terleme yapıyor ikidir.Neden terleme yapar?

Muharrem C.80
14-12-2013, 18:37
Direksyon pompalarınıza baktırın beyler.

ulasoztas1
14-12-2013, 19:04
benzer sorun bende de mevcut. Son günlerde havalarla birlikte araç soğukken direksiyonda sertlik hissediyorum. direksiyonu sağa sola döndürüp araç biraz ısındıktan sonra düzeliyor

senna
14-12-2013, 20:24
zorlamayın yağdan olabilir bir ihtimal ama çok ağırlaşmaması lazım, mafsalda falan sıkıntı olabilir onlar bazen sudan korozyondan zarar görüyor pompa çalışsa da direksiyon ağırlaşıyor pompanın düzgün çalıştığından emin olun, olmadı yağını değiştirin iyi olur

Germanian
14-12-2013, 20:34
aynı sorun bendede var yag hava sıcaklıgından dolayı kalınlasıyor bır kac dakıka sonra normal hale donuyor benımkı aracın ısınmasını bekleyıp deneyın muhtemelen soguktan yag donmus olabılır..

AdemAr
14-12-2013, 22:51
Yağ soğuk havada biraz kalınlaşıyor. araç ısınınca normale dönmesi gerekir. Ayrıca araç dururken olduğu yerde direksiyon çevirmekte sıkıntılı aklınızda olsun.

paulharris
15-12-2013, 20:53
ustaya goturmeden once lastiklerin şisini kontrol ettim..ön sag lastik 15 e düşmüş onu artırdım biraz düzelme oldu...goturdum ustaya.. biraz baktı sorunu cozemedi... direksiyoncu arkadasa gotur dedi... ayrıcada sag amortisorun arızalı patlamıs onuda degiştir dedi...

kapalı oldugu icin geri eve dondum...donuste kendi kendine düzelmişti direksiyonum... yumusak sekilde saga sola donuyor...

Berkan
15-12-2013, 22:19
Acaba bundan olabilirmi ?

Akşamüstü arabayı normal şekilde sapasağlam koymuştum. az once arabayı çalıştırınca Eps nin sönmediğni gördüm biraz gidiyim yada tekrar çalıştırıym geçer ümidiyle azcık bir kullandımda direksiyon bildiğiniz taş kıvamında ve dondurdugunde kendini toparlamasın diye resmen güç gerekiyo nerden kaynaklanır bu sonuç sinir etti durduk yere çıkınca

http://b1210.hizliresim.com/12/9/dsucw.jpg

esp nin anlamı electornic power stering

yanı elektırıklı dıreksıyon hıdrolık yagı olmaz elektırık sıstemı ıle calsıır

Aku durumunuz nedır aracta aku zayıf ıse bu arızayı verebılır

Bugun servıste arıza kodunu okuyarak baktılar akunun zayıflıgından kaynaklı cıktı sorun akuyu degıstırınce cozuldu sorun :)

KOSEREN
15-12-2013, 23:07
Benim direksiyon seviyesi en alt konumdaydı,yani bacaklarıma yakın seviyede.Pozisyonu en üst seviye ye getirdim,baya hafifledi.Direksiyon pozisyonuyla alakası var mıdır acaba?

AdemAr
15-12-2013, 23:12
Benim direksiyon seviyesi en alt konumdaydı,yani bacaklarıma yakın seviyede.Pozisyonu en üst seviye ye getirdim,baya hafifledi.Direksiyon pozisyonuyla alakası var mıdır acaba?

dobloda bi fark olmuyor :D

driftboy
16-12-2013, 01:31
elektriklide aynısı oluyosa ne yapıcaz ? :)

Muharrem C.80
16-12-2013, 10:05
elektriklide aynısı oluyosa ne yapıcaz ? :)

Uğultu şeklinde bir reaksyon varsa pompa değişecek büyük ihtimal kütürtü şeklinde bir durumsa kutu muhtemel

KOSEREN
16-12-2013, 15:20
dobloda bi fark olmuyor :D

Adem,245 lastik tabanı çeviriyor.Hakta veriyorum aslında :D