PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu adama ne yapılabilir ?

muhammet.325
15-12-2013, 18:34
Herkese iyi günler,biraz uzun ama bilgiye ihtiyacım var

Kız arkadaşımla beraber Isparta'da okuyoruz .Devlet yurdu çıkmadı yedek listedeydi sıra gelene kadar oda özel bi yurda kayıt yaptırdı senelik 3.600 lira ücret karşılığında senet imzaladı.

Ama senedi imzalarken devlet yurdu çıkarsa yurttan ayrılırım demiş bunuda senede yazılmasını istemiş.Yurt müdürüde tabi çıkarsa verdiğin ücreti bile iade ederim demiş.Oda imzalamış şimdi devlet yurdu çıktı adamla çıktı die konuşmaya gitmiş.

Ağzımı bozmucam adam kızın üstüne yürümüş sen yalan söylüyosun ben öyle bişi sölemedim beni kandıramazsın yurttan çıkarsanda çık ben paramın tamamını alırım bide üstüne bir sürü tehdit adama saldırmamak için zor tutuyorum kendimi beni durduranda adamın elinde senet olması.

Ben adamla sert bi dille konustum adamda senedin yarısını verme karşılığı senedi verceğini söledi yani bizden 1.800 lira para talep ediyo zaten 1.200lirasinı adama verdik.

Şimdi devlet yurdunda kaldığına dair belge aldık kaymaklıkla valiliğe başvurunca senedi alma gibi bi imkan varmış.Yarın onu denicez en kötü ihtimal adama 600 lira verip senedi alcaz.Ama ben bu adamın peşini bırakmak istemiyorum ya sağlam bi sopa yicek benden yada yasal yollardan nasıl hakkımızı arıya biliriz.

Şimdi savcılığa veya polise gitsek kız arkadaşımın üstüne yürüdüğü için tehdit hakaretten şikayetçi olma imkanımız varmı adamı karakola ifadeye çağırsa bile bana yeter.nasıl bi yol izlememiz lazm bilen varsa yardımcı olablirmi.

bu arada karşı tarafıda dinlemek gerek diyenler olabilir.Karşıdaki adamda nasıl bi insansa öğrencileriyle mahkemelik olmuş bu seneye kadar kendi yurduna girmeside yasakmış.

yurtta Isparta Güleş Seçkin kız öğrenci yurdu hüseyin uçman

safaks
15-12-2013, 18:41
Aga madem böyle şerefsiz biri neden o yurdu tercih ettiniz ki ? Tercih ettikten sonra öğrendiğinizi varsayıyorum. Geçen sene benim kardeşim Edirnede aynı haltı yedi. Okucam dedi gitti orda bi senelik senede imza atmış. Telefonla iletişime geçtiğimizde aynı sizdeki gibi konuştular. Sonra benim peder kızdı atladı gitti oraya. Pederde biraz ağırdır benim boy pos bakımından. Eski meyhane işleten adam :) Neyse gidince iş yüz yüzeye gelince sadece bi aylık senedin parasını vererek bütün senetleri almış geldi. Şimdi sizi genç görüyor dümene yatıyorsunuz diye düşünebilir. Adamın başına neler gelmiştir. Bir büyük alıp gidip yüz yüze konuşmak işi çözücektir bence. Ama Öylede çözülmezse artık Allah nerde verdiyse..

63owen63
15-12-2013, 18:43
Adam yapilcak sey belli.
Bir guzel sick n diyecegim olmayacak... topla arkadaşlarıni 9 10 eleman gidin. Burayi yikarim basina huzur vermem deyin..
Ben kiz arkadaşıma benzer sorunu yaratan yurt sahibine ' burayi yakarim body guard siz gezemezsin demiştim bir ton tehditle, tavsip etmesem de psikopatlik gerekiyor bazen.. kaldi ki yapacaktim da.. iki cam cerceve indirince vermisti senetleri.

Korkutun polisle molisle. Para falan da vermeyin. Aksi halde polise gidin.

lethaldoze
15-12-2013, 18:43
Eğer bi kere ifade için bile çağrılırsa bence uğraşmak istemez. Zaten mevzuları olan bir adamsa... sizi sindirmeye çalışmıştır, Türkiye'nin %90'ı ezik olduğundan bu tipler alışmış zoru görünce boyun bükenlere.

muhammet.325
15-12-2013, 18:44
Ispartaya gelei bı hafta olmuştu nerden bile bilirdikki böyle bi kansız olduğunu vala beni görende 19 yaşımda oldguma ınanmıyo yaşla alakalı bişi deil adam çamura yatıyo yeni yeni öğreniyoruz burda kalan herkes paçasını zor kurtarıyomuş. şimdi kızın babasıda adamla konuşmuş onada yarsını verin demiş oda avukata vercem seni demiş Ankaradanda babası uğraşıyo.

Oznsrl
15-12-2013, 18:45
ben zamanında okuldan ilişik kesme belgesi alıp senedimi sorunsuz almıştım devlet yurdu çıktığına dair v.b bi belge ilede aynı şekilde alabilirsin hiç başını belaya sokma boşver allahından bulsun

muhammet.325
15-12-2013, 18:46
Adam yapilcak sey belli.
Bir guzel sick n diyecegim olmayacak...

Korkutun polisle molisle. Para falan da vermeyin. Aksi halde polise gidin.

bende parayı vermeme yanlısıyım ama en son çare versemde onun burnundan fitil fitilde getiririm insanlar parayı ne zorlukla kazanıyo.

Eğer bi kere ifade için bile çağrılırsa bence uğraşmak istemez. Zaten mevzuları olan bir adamsa... sizi sindirmeye çalışmıştır, Türkiye'nin %90'ı ezik olduğundan bu tipler alışmış zoru görünce boyun bükenlere.

yarın hem valiliğe hemde karakola gitcez bakalım nolcak

HondatugraL
15-12-2013, 18:48
Önce senet işini hallet sonra hukuksal yolla gıt ıstedıgını yap tehdıt ettı ustume yurudu falan fılan. Senedi almadan bu işleri yaparsan hepten kıllık çıkartabılır.

muhammet.325
15-12-2013, 18:50
ben zamanında okuldan ilişik kesme belgesi alıp senedimi sorunsuz almıştım devlet yurdu çıktığına dair v.b bi belge ilede aynı şekilde alabilirsin hiç başını belaya sokma boşver allahından bulsun

abi elinde seent var die hiç bişi yapamıyorum skıntıdan patlıcam benim çektğim sıkıntıyı çeksin istiyorum ne yapablirsem yapmaya calıscam.yeterki akıllansında baskasına yapmasın

Önce senet işini hallet sonra hukuksal yolla gıt ıstedıgını yap tehdıt ettı ustume yurudu falan fılan. Senedi almadan bu işleri yaparsan hepten kıllık çıkartabılır.

aynen öle şimdi senede güveniyo bende senedi almadan karakolada gitmek istemıyorum ama bi yandanda gözünü korkuta biliriz

anthinka
15-12-2013, 19:00
Abi git sert bi konus, yada kaslı bi arkadasınla konusmaya gitsin/gidin.Para vermeden senedi almaya calisin.Bu ülkede hak hukuk olmadigindan dolayi pek birsey elde edemezsin. Sirf cinsel sapkınlığından dolayı dövülebilir.

c20let
15-12-2013, 19:02
Her yurtta aynı problem yaşanıyor. Isparta'lı olmadığını varsayarak yazıyorum. Yabancı olduğun yerde gereksiz/yersiz erkeklik yapmaya kalkma pahalı ödeyebilirsin. Konuşarak çözmeye çalış başta.

muhammet.325
15-12-2013, 19:06
Abi git sert bi konus, yada kaslı bi arkadasınla konusmaya gitsin/gidin.Para vermeden senedi almaya calisin.Bu ülkede hak hukuk olmadigindan dolayi pek birsey elde edemezsin. Sirf cinsel sapkınlığından dolayı dövülebilir.

abi zaten ben hayvan gibiyim :D ki o adam zaten sırf kız ardaşima bağırdığı üstüne yürüdüğü için dayağı yicek onun kaçarı yok senedi bekliyroum sonucu ne olursa olsun o kızı sahıpsız sanıp yaptığı adiliği yanına bırakmıcam

Her yurtta aynı problem yaşanıyor. Isparta'lı olmadığını varsayarak yazıyorum. Yabancı olduğun yerde gereksiz/yersiz erkeklik yapmaya kalkma pahalı ödeyebilirsin. Konuşarak çözmeye çalış başta.

ıspartalı değilim abi haklısında yanına mı kalsın senin kız arkadasının üstüne yürüyüp tehdit etse senin sesin çıkmaz mı.

Göki,ZD
15-12-2013, 19:09
Kavga gürültü ile işi daha beter edersin, bu işi aile halleder, senin yapabileceğin bir iş değil..

muhammet.325
15-12-2013, 19:13
Kavga gürültü ile işi daha beter edersin, bu işi aile halleder, senin yapabileceğin bir iş değil..

abi olay çok farklı adam deseki senet imzaladın tamamını istersim dese ama ADAM gbi deseydi haklı derdim güzellkle alamya çalışrdım ama onun yaptıgı ne kızın üstüne yürüyp tehdit etme ne nerde yaşadıgını sanıyo.benimde amacım ilk başta hukuki yol adamı sorguya bile çagırsalar benim sinirim geçer bnde onun için konu açtım karakola gidilse şıkaytçı olsak ilgilenirlermi yoksa bizim yapacagımız bişi değil mi derler bunu merak ediyorum

bkaraca
15-12-2013, 19:25
Herkes asıp kesmiş, ya gidin efendi efendi kibarca konuşun tekrardan rica edin yada olmuyor ise bir büyüğünuz gitsin konussun.Oyle herkese hemen kafa tutmayın birilerinin de gazina gelmeyin. Arkadaş toplayıp gidin bakalım adam polisi aradımi neler oluyor senet menet çok önemsiz kalır o zaman....Akıllı hareket edin.

canimrecepcim
15-12-2013, 19:27
e peki madem devlet yurdu cıkınca ayrılacaktı da neden o kadar sürelik senet yaptırmadınız ve siz istediniz de o mu yapmadı ?

ayrıca ortada bir senet var ise en temizi 600 tl ver git.öyle her denilene de inanmayın bence.canı yanan o tecavuzcu bu serefsiz derse bu ülke de bir noktaya varılmaz.ha belgelerle kanıtlanmıştır orası ayrı.netice olarak o adam o odayı 1 yıllığına satabilir.kız arkadaşının çıktığı takdirde orasını başkasına verme ihtimali sene başına oranlarsak çok düşük.şahsen ben olsam daha baştan böyle bir şeyi kabul etmez ayrıca oldu ki sonradan çıkmak istese dahi senetin tamamını isterdim.

empati yapın azıcık .

Utku
15-12-2013, 19:29
Devlet yurdundan aldığın belgeyi götür.600 TL bırakıp senedini al ve o yurtla ilişiğini kes. 1-2 hafta geçmesini bekle.Sorada dışarda yakala bilimum kolunu bacağını eline ver gönder :) üzerne yürümeden sonra cevap vermek caizdir. İsmini vermeyeceğim istanbulda özel bir üniversitede böyle ya.şak bi idareci yüzündn benim kız arkadaşımında 1 yılına mağal olucaktı az daha.Bu şekilde bir yol izledik malumunuz ticarettede çok olur sonuca ulaşılır :)

c20let
15-12-2013, 19:32
ıspartalı değilim abi haklısında yanına mı kalsın senin kız arkadasının üstüne yürüyüp tehdit etse senin sesin çıkmaz mı.

Sesin çıkmasın demiyorum zaten bunu direk kaba kuvvetle çözmeye çalışma.Burda git döv kır ağzını burnunu diyenler var ve daha da olacaktır. Karşıdaki adam çetin ceviz çıktığında başın belaya girdiğinde burdan kimse gelmeyecek yardıma.

Senet işini ailesi halletsin öncelikle.

muhammet.325
15-12-2013, 19:36
Herkes asıp kesmiş, ya gidin efendi efendi kibarca konuşun tekrardan rica edin yada olmuyor ise bir büyüğünuz gitsin konussun.Oyle herkese hemen kafa tutmayın birilerinin de gazina gelmeyin. Arkadaş toplayıp gidin bakalım adam polisi aradımi neler oluyor senet menet çok önemsiz kalır o zaman....Akıllı hareket edin.

bnde bu yüzden ısrarla karakola gitsek sonuç çıkarmı diyorum ki okdarda boş bi insan degilim bı kaç kişi toplayıp adamın yanına gidicek kadar

e peki madem devlet yurdu cıkınca ayrılacaktı da neden o kadar sürelik senet yaptırmadınız ve siz istediniz de o mu yapmadı ?

ayrıca ortada bir senet var ise en temizi 600 tl ver git.öyle her denilene de inanmayın bence.canı yanan o tecavuzcu bu serefsiz derse bu ülke de bir noktaya varılmaz.ha belgelerle kanıtlanmıştır orası ayrı.netice olarak o adam o odayı 1 yıllığına satabilir.kız arkadaşının çıktığı takdirde orasını başkasına verme ihtimali sene başına oranlarsak çok düşük.şahsen ben olsam daha baştan böyle bir şeyi kabul etmez ayrıca oldu ki sonradan çıkmak istese dahi senetin tamamını isterdim.

empati yapın azıcık .

1 devlet yurdunun çıkıp çıkmıyacağı kesin değildi.
2 haklısın canımız yandıgında sesimizi çıkartmıyalım senin başına gelirse sen öyle yap ozman :)
3 adama devlet yurdu çıkarsa gideriz denildi ve adam kabul etti.
4 adama kayıt yaparken çıkma ihtimalinin oldugu söylendi oda kabul etti bu şartlar altında
5 şimdi yurttan çıktı kız arkdaşım sen diosunki ben olsam paranın tamamını isterdim aralık ocak şubat mart nisan mayıs haziran yani yedi ay o yurtta kalınmıcak sende kalmıyan parayı zor kazanan insandan o parayı alacaksın senin zihniyetin o parayı helal para gibi yiyebilceksen ilerde böle bişi oldumu sende insanlardan zorla para alırsın
7 empati yaptım. bn 40 yaşında adam olcam bana yurttan cıkma ihtimali söylencek bn kabul etcem ama çıkma zamanı gelınce 19 yaşındaki kıza hakaret etcem üstüne yürücem zorla fazladan para istiyecem haklısın tşk edrim yorumun için

muhammet.325
15-12-2013, 19:38
Sesin çıkmasın demiyorum zaten bunu direk kaba kuvvetle çözmeye çalışma.Burda git döv kır ağzını burnunu diyenler var ve daha da olacaktır. Karşıdaki adam çetin ceviz çıktığında başın belaya girdiğinde burdan kimse gelmeyecek yardıma.

abi benimde derdim bu bende diorumki senet işi çözülsün ondan sonra gidip karakola şikayetci olursak bi sonuç çıkarmı.

arifba
15-12-2013, 19:39
8-9 arkadaşınla git mekanına adamda polis çağırsın mekan basma haraç kesmeden şikayetçi olsun ömrünün yarısını çete kurmaktan yat :)

öyle kolay değil bir yere gidip cam çerçeve indirip erkeklik yapmak.

Doğru bi tanedir. yasal haklarını kullan..

muhammet.325
15-12-2013, 19:41
Devlet yurdundan aldığın belgeyi götür.600 TL bırakıp senedini al ve o yurtla ilişiğini kes. 1-2 hafta geçmesini bekle.Sorada dışarda yakala bilimum kolunu bacağını eline ver gönder :) üzerne yürümeden sonra cevap vermek caizdir. İsmini vermeyeceğim istanbulda özel bir üniversitede böyle ya.şak bi idareci yüzündn benim kız arkadaşımında 1 yılına mağal olucaktı az daha.Bu şekilde bir yol izledik malumunuz ticarettede çok olur sonuca ulaşılır :)

devlet yurdundan belgeyi aldık ki zaten yurttan çıkış yapıldı. abi bu site insanı çok gaza getiryo ama bnm amacım ilk senedi almak sonra adamın yanına gidip adam gibi kız arkdsımdan özr dielemsini istemek ama yok onuda yapmazsa yaptıgı terbiyeszlik karşısında oda aynı terbiyeszliği görür yoksa gidip yurt basıp zorla almak fln bunlar bıze gore deıl

muhammet.325
15-12-2013, 19:43
8-9 arkadaşınla git mekanına adamda polis çağırsın mekan basma haraç kesmeden şikayetçi olsun ömrünün yarısını çete kurmaktan yat :)

öyle kolay değil bir yere gidip cam çerçeve indirip erkeklik yapmak.

Doğru bi tanedir. yasal haklarını kullan..

abi benmde sabahtan beri anlatmak istedigim bu ama kımse anlamıyo ben sadece senedi alıp adamdan şikayetci olursak sonuç alırmıyız bunu öğrenmek için konu açtım. genciz illa bizimde kavga ettgimiz grültümüz patırdımız oluyo ama dozunda yoksa gidp mekan basma ne abi

xILuciferIx
15-12-2013, 19:45
e peki madem devlet yurdu cıkınca ayrılacaktı da neden o kadar sürelik senet yaptırmadınız ve siz istediniz de o mu yapmadı ? .

Isparta'da öyle bir olay yok en 10 aylık yaparlar senedi. Parasını verip oturduğun evden de seni sokağa atarım senetlerinide vermem diye tehdit yersin bide gücü gücü yetene hesabı

Benim de 4. senem kardeşim Valilik, Belediye ve Kyk'ya git sana yardımcı olurlar. Yanına kalmamasını istiyorsanda Şikayet edeceksin Genelde çatı katlarında balkon olan yerleri kapatırlar belediyeye Kyk'ya şikayet hatta elektrik ve su sayaçları ortaktır gelen ücreti bölerek elektrik su alırlar onuda şikayet bana elektrik satıyorlar diye
Adamı dövmek kolay işte değmicek bir adam için peşine düştüğün paradan daha çok para harcarsın adliyede karakolda ama kesin yapacam dersende adamı takip et özellikle akşam 9'dan sonra sokakta kimse olmaz yık geç :) ama tavsiye etmem daha çok sabrın sınanacak bu gibi olaylarla hayatımda gördüğüm en garip şehirdi Isparta

canimrecepcim
15-12-2013, 19:46
1 devlet yurdunun çıkıp çıkmıyacağı kesin değildi.
2 haklısın canımız yandıgında sesimizi çıkartmıyalım senin başına gelirse sen öyle yap ozman :)
3 adama devlet yurdu çıkarsa gideriz denildi ve adam kabul etti.
4 adama kayıt yaparken çıkma ihtimalinin oldugu söylendi oda kabul etti bu şartlar altında
5 şimdi yurttan çıktı kız arkdaşım sen diosunki ben olsam paranın tamamını isterdim aralık ocak şubat mart nisan mayıs haziran yani yedi ay o yurtta kalınmıcak sende kalmıyan parayı zor kazanan insandan o parayı alacaksın senin zihniyetin o parayı helal para gibi yiyebilceksen ilerde böle bişi oldumu sende insanlardan zorla para alırsın
7 empati yaptım. bn 40 yaşında adam olcam bana yurttan cıkma ihtimali söylencek bn kabul etcem ama çıkma zamanı gelınce 19 yaşındaki kıza hakaret etcem üstüne yürücem zorla fazladan para istiyecem haklısın tşk edrim yorumun için

sadece üstüne yürüme konusunda haksız adam.geriye kalan parayı isteme konusunda dibine kadar haklı.yalnız tek bir nokta var söylediğine göre adam senete falan yazmış birşeyler işte ilerde çıkarsa mıkarsa diye.peki böyle böyle bir durum var ise ne diye tatava yaptırıyorsun ki adama da diyebilirsin senette yazana bak vs. diye ayrıca kimse senede tutupta öyle bir şey yazamaz.senin ki kısaca iki ucu boklu değnek ama yine de kahraman olayım diye hareket etme.sen işini hallet önce arkadaşını güvenli bir yere yerleştir.ailesi senedini alsın.en son içinde kaldıysa bir şeyler yine istediğini yap.ama birinde senet varken kaba kuvvet ile iş çözmek maalesef çok terso.

Emre-U
15-12-2013, 19:49
Böyle bir adama:
TEDAVİ ŞART...

wiesmann
15-12-2013, 19:49

beyler sükunetiniz için teşekkürler.

sana gelince abicim atar gider bir yere kadar seni ve kız arkadaşını aileleriniz ne emeklerle oralara okumaya gönderdi. saçma sapan hareketlerle yakmayın başınızı.
benim polis tanıdığım çok, ıspartadan birilerine ulaşmaya çalışayım, ulaştığımda mesaj atarım sana.

ama öncelikle delikanını sakinleştir. sonra varsa orada bir tanıdık büyük al yanına git yakın bir karakola kız arkadaşınla durumu izah et. elbet insan evladı bir polis çıkar. mağduriyetini iyi açıkla sadece. malesef yaşından dolayı seni ciddiye almayabilirler. senet işini de polise danış.

baktın sinirin geçmiyor maddi manevi kendinizi güvence altına alın ondan sonra hırsını almaya çalış.

sadece bu mevzu için değil hayatının her noktasında akıllı davranmak zorundasın. eski külhanbeyi taksici büyükler bile sopa yerine arabalarında biber gazı taşıyorlar.

muhammet.325
15-12-2013, 19:50
sadece üstüne yürüme konusunda haksız adam.geriye kalan parayı isteme konusunda dibine kadar haklı.yalnız tek bir nokta var söylediğine göre adam senete falan yazmış birşeyler işte ilerde çıkarsa mıkarsa diye.peki böyle böyle bir durum var ise ne diye tatava yaptırıyorsun ki adama da diyebilirsin senette yazana bak vs. diye ayrıca kimse senede tutupta öyle bir şey yazamaz.senin ki kısaca iki ucu boklu değnek ama yine de kahraman olayım diye hareket etme.sen işini hallet önce arkadaşını güvenli bir yere yerleştir.ailesi senedini alsın.en son içinde kaldıysa bir şeyler yine istediğini yap.ama birinde senet varken kaba kuvvet ile iş çözmek maalesef çok terso.

ben anlatamıyorum galiba güzel kardeşim adam bize dediki kayıt yaptırırken DEVLET YURDU ÇIKSIN BI KURUŞ FAZLA PARA İSTEMİCEM ÜSTELİK SİZ FAZLA VERDİYSENİZ GERİ İADE ETCEM.Zaten yurdan çıktı orda kalmıyo devlet yurdunda kalıyo insanız ki ben gereğinden fazla sinirleniyorum snirle adam bişiler yapmak istedim ama şimdi tek derdim senedi alıp adamı şikayet edip bi sonuç almak

suprolla
15-12-2013, 19:51
şimdi kavga dövüş çözülcek bişi değil adam polise şikayet etse haklıyken haksız olcaksın
keşke senet yada anlaşma imzalanırken bunu madde olarak ekleseydiniz şuan elinizde yazılı bi belge kanıt olmadığı için işiniz zor olabilir...
hele bide senette kiracı çıkmak isterse yıllık ücreti ödeyip çıkar tarzı ibare varsa iyice kötü...bu yüzden yurtta kalmadım bende....yurt sahipleride çakal artık biliyolar 3-5 ay sonra arkadaş edinip eve çıkıcaklar...senelik yapıp o seneyi kurtarıyolar...
yarısını verin çıkın demişse oda iyi şöle düşün 1800 lira daha verebilirdin

canimrecepcim
15-12-2013, 19:51
Isparta'da öyle bir olay yok en 10 aylık yaparlar senedi. Parasını verip oturduğun evden de seni sokağa atarım senetlerinide vermem diye tehdit yersin bide gücü gücü yetene hesabı

sadece ısparta değil her yer öyledir.ben 123123 senedir okuyorum lisede de dışarıda okudum.etrafımda çok kişinin başına geldi bu olaylar.hatta daha geçen sene arkadaşım aparttan eve çıkıcaktı.adam parasını istedi.şimdi mantıklı düşündüğünü sanıyorsun misal kalmıyacağım ayın parasını neden veriyorum diyorsun değil mi?öyle olmuyor işte.adam yıllık gelirini oradan hesap ediyor.sana o odayı 10 ay vermese veya 10 ay üzerinden senet yapmasa otel gibi sırayla herkes istediği kadar kalsın , olur mu öyle şey ?

ayrıca öğrencinin bol olduğu yerlerde bu adamlar allah bilir senede kaç tane böyle sıkıntıyla uğraşıyor.öncelikle bilmeniz gereken adamların bu konudaki tecrübeleri.ayrıca hiç bilmediğin şehirde adam dövmek ve sorna sevdiğim dediğin kızı orada bırakmak ne bileyim yani sonra "this is ıspartaaa" demesinler.

muhammet.325
15-12-2013, 19:56

Benim de 4. senem kardeşim Valilik, Belediye ve Kyk'ya git sana yardımcı olurlar. Yanına kalmamasını istiyorsanda Şikayet edeceksin Genelde çatı katlarında balkon olan yerleri kapatırlar belediyeye Kyk'ya şikayet hatta elektrik ve su sayaçları ortaktır gelen ücreti bölerek elektrik su alırlar onuda şikayet bana elektrik satıyorlar diye
Adamı dövmek kolay işte değmicek bir adam için peşine düştüğün paradan daha çok para harcarsın adliyede karakolda ama kesin yapacam dersende adamı takip et özellikle akşam 9'dan sonra sokakta kimse olmaz yık geç :) ama tavsiye etmem daha çok sabrın sınanacak bu gibi olaylarla hayatımda gördüğüm en garip şehirdi Isparta

ne lanet bi yermiş abi bilsek ikimizde burayı yazarmıydık insanların tek derdi nekdar para koparırsam koparıym. bilgilerin için teşşekr edrım abi bnm ilk amacım şikayetle biyere varmak :)

Böyle bir adama:
TEDAVİ ŞART...

kansız çok abi :)

beyler sükunetiniz için teşekkürler.

sana gelince abicim atar gider bir yere kadar seni ve kız arkadaşını aileleriniz ne emeklerle oralara okumaya gönderdi. saçma sapan hareketlerle yakmayın başınızı.
benim polis tanıdığım çok, ıspartadan birilerine ulaşmaya çalışayım, ulaştığımda mesaj atarım sana.

ama öncelikle delikanını sakinleştir. sonra varsa orada bir tanıdık büyük al yanına git yakın bir karakola kız arkadaşınla durumu izah et. elbet insan evladı bir polis çıkar. mağduriyetini iyi açıkla sadece.

baktın sinirin geçmiyor maddi manevi kendinizi güvence altına alın ondan sonra hırsını almaya çalış.

sadece bu mevzu için değil hayatının her noktasında akıllı davranmak zorundasın. eski külhanbeyi taksici büyükler bile sopa yerine arabalarında biber gazı taşıyorlar.

abi ilk olayın siniriyle aklıma ilk gelen o adama tekme tokat dalmaktı o an kız arkdsım zor tuttu beni yurttan içeri grmiym die iyikide engel olmus olayın ilk anındaki sinirm yok benm tek derdim o adamdan şikayetçi olmak ya bi ifade vermeye bile çağırsalar bize yeter.Haklısın abi sonuçta kaba kuvvetle kim bi yere varmış öğütlerin içinde teşekkür edrim abi :) bi tanıdık olursa cidden güzel olur çünkü el emeğiyle çalışan bi insan için 600 lira cidden az bi miktar değil.

mehmetRS
15-12-2013, 20:00
bence ailelere söyleyin, onlar gidip orayı başına yıksın. Bildikleri yolla ki tercihen hukuki süreç olabilir bu.. yani ortada bir durum var, adam bu durumu orta yollu çözüme ulastırmayı konuşmak yerine kızcağızın üzerine yürüdüyse, biraz sert yapmaya hak var ortada diye düşünüyorum.

bkaraca
15-12-2013, 20:03
Olurda 600 lira verip kurtulmak gelirse içinizden bir büyüğünuz ile gidin ve kalan senetleri direkt aldıktan sonra parayi verin ne olur ne olmaz . Şimdi en büyük hata devlet yurdu ile alakali ibare bulunmaması. İnşallah bu sorundan en az hasar ile kurtulup en büyük dersi kendinize pay alırsınız.

drago
15-12-2013, 20:05
bu senedin tahsilatını yap yarısı senin dese senden benden psikopat 50 adam bulur, gaza gelme.

diyelim ki olmadı; yine de su uyur düşman uyumaz her kuytudan geçerken arkana bakmak zorunda kalırsın.

senetten para tahsilat etmek kolay değil eskisi gib, mahkemeye gittiğinde hakim karşılığında ne verdin diye soruyor. yurtta kalmadığını da belgeleyebiliyormuşsun madem, iyi bir avukatla görüşüp durumu rahatlıkla çözersin.

amcam ve en yakın arkadaşım avukat, bilgi alacaksan görüştürebilirim biriyle, nasıl bir yol izleyeceğini söyler, bölgedeki avukatla da ne yapacağını bilirsin.

muhammet.325
15-12-2013, 20:09
bence ailelere söyleyin, onlar gidip orayı başına yıksın. Bildikleri yolla ki tercihen hukuki süreç olabilir bu.. yani ortada bir durum var, adam bu durumu orta yollu çözüme ulastırmayı konuşmak yerine kızcağızın üzerine yürüdüyse, biraz sert yapmaya hak var ortada diye düşünüyorum.

abi ailesinin haberi var onlarda avukatla fıln konusuyolar işte napabılrız die.abi benmde tek derdim bu kız gıttıgınde adam gıbı konussa o adama ilk başta ben hak verrdim ama üstüne yürümek ne valilikten bişi cıkmazsa 600 lira daha verip senedi alıp şikaetçi olcaz

Olurda 600 lira verip kurtulmak gelirse içinizden bir büyüğünuz ile gidin ve kalan senetleri direkt aldıktan sonra parayi verin ne olur ne olmaz . Şimdi en büyük hata devlet yurdu ile alakali ibare bulunmaması. İnşallah bu sorundan en az hasar ile kurtulup en büyük dersi kendinize pay alırsınız.

inşallah abi insan başına geldikçe yaşadıkca tecrübe ediniyo

muhammet.325
15-12-2013, 20:14
bu senedin tahsilatını yap yarısı senin dese senden benden psikopat 50 adam bulur, gaza gelme.

diyelim ki olmadı; yine de su uyur düşman uyumaz her kuytudan geçerken arkana bakmak zorunda kalırsın.

senetten para tahsilat etmek kolay değil eskisi gib, mahkemeye gittiğinde hakim karşılığında ne verdin diye soruyor. yurtta kalmadığını da belgeleyebiliyormuşsun madem, iyi bir avukatla görüşüp durumu rahatlıkla çözersin.

amcam ve en yakın arkadaşım avukat, bilgi alacaksan görüştürebilirim biriyle, nasıl bir yol izleyeceğini söyler, bölgedeki avukatla da ne yapacağını bilirsin.

abi teşekür edrim avukatla görüştük oda senet olduğu için yarısını verin alın senedi dedi.bide devlet yurduyla konuştuk onlarda bi belge verdi bu belgeyi valiliğe götürün para vermeden senedi alırsınız dediler.eğer valilktende sonuç çıkmazsa 600 lira verip alcaz senedi ondan snrada şikayet etcez üstüne yürüyp tehdit edip hakaret ettiği için.

Frid
15-12-2013, 20:36
o senetlerin pek geçerliliği yok diye, bu sitede bir yerlerde okumuştum sanki.

geçmiş olsun.

220T
15-12-2013, 20:38
:D

"G-S Öğrenci Yurtları Sahibi H. U. çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda esnaflara örnek olacak mesajlar verdi. U. 'Ispartamıza hoş geldiniz. İnşallah eğitiminizi başarı ile tamamlar ve sizi buradan uğurlarız. Bizler sizleri yürüyen TL olarak görmüyoruz. Bizim için önemlisiniz, değerlisiniz. Her biriniz nezih kişilersiniz. Öğrenciyi yürüyen TL olarak görmek bindiğimiz dalı kesmektir. Sizler sayesinde ekmek yiyoruz. Sizden aldığımız bu paraya layık bir hizmet vermek istiyoruz. İnşallah hizmetimizden memnun kalırsınız' dedi."

muhammet.325
15-12-2013, 20:50
o senetlerin pek geçerliliği yok diye, bu sitede bir yerlerde okumuştum sanki.

geçmiş olsun.

sağolun bizede devlet yurdunda böyle bişiler söyledi valiliğe yönlendirdiler yarın sabah belli olcak işte

:D

"G-S Öğrenci Yurtları Sahibi H. U. çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda esnaflara örnek olacak mesajlar verdi. U. 'Ispartamıza hoş geldiniz. İnşallah eğitiminizi başarı ile tamamlar ve sizi buradan uğurlarız. Bizler sizleri yürüyen TL olarak görmüyoruz. Bizim için önemlisiniz, değerlisiniz. Her biriniz nezih kişilersiniz. Öğrenciyi yürüyen TL olarak görmek bindiğimiz dalı kesmektir. Sizler sayesinde ekmek yiyoruz. Sizden aldığımız bu paraya layık bir hizmet vermek istiyoruz. İnşallah hizmetimizden memnun kalırsınız' dedi."

güleş seçkin yurdu bunu diye müdürde hüseyin uçman mı ne karın ağrısı sansüre gerek yok :D açgözün kartersizn esnaflığın adamlıgın ne oldugunu ögrenememiş şahsıyetın teki :D

EEE
15-12-2013, 20:56
Menfi tespit davasi cozer senin sikintini

AEAlmas
15-12-2013, 21:13
Yazili olarak anlaşma yoksa işe yaramaz
2. olarak mahkemeye verseniz sizde yazılı olarak anlaşma yoksa sıkıntı yaratır devlet yurdu konusunda avukata danısmanızda fayda var bunun dışında
Yurt konusunda anlaşma yoksa ve devlet yurdu olayı gecersiz kılınırsa keyfi degiştirme şu bu karari
Yurdu haklı kilar cünkü 1 senelik hizmet i 1 kişi icin ayirmiş olacaktir ama
kız a hakaret varsa üstüne yürüme varsa taciz suclaması yapın şahit varsa eger pislige yatip adını karalanması ve sicil olarak bozulcagından uyarınızı yapin sonucta 1 kişi icin ekmek teknesini batırmak istemeyecektir sonucta inşallah hayırlısı ile sorunsuz hal ederseniz

EEE
15-12-2013, 21:22
2. olarak mahkemeye verseniz sizde yazılı olarak anlaşma yoksa sıkıntı yaratır devlet yurdu konusunda avukata danısmanızda fayda var bunun dışında
Yurt konusunda anlaşma yoksa ve devlet yurdu olayı gecersiz kılınırsa keyfi degiştirme şu bu karari
kız a hakaret varsa üstüne yürüme varsa taciz suclaması yapın şahit varsa eger pislige yatip adını karalanması ve sicil olarak bozulcagından uyarınızı yapin sonucta 1 kişi icin ekmek teknesini batırmak istemeyecektir sonucta inşallah hayırlısı ile sorunsuz hal ederseniz

Olmayan hizmetin bedeli olmaz
Ayrica suc duyurusu icin tavsiyen biraz tehlikeli suc tashihi yani suc uydurma diye bir mevzuu vardir sayet iddianizi ispat edemezseniz yada uydurdugunuz karsi tarafin avukatinin hareket kabiliyetine bagli olarak savciyi ikna ederlerse savci donup size acar birde onla ugrasirsiniz

muhammet.325
15-12-2013, 21:22

inşallah abi yarın belli olcak eğer valilk bişi yapmazsa adama şikaytçi olcağımızı söylücez gene vermezse 600 lirayı verip şikaytçi olcaz

Onurkk06
15-12-2013, 21:25
benim kız arkadaşım da ıspartada okuyor geçen sene yurt sahibini kıracaktım az daha ramak kalmıştı şu anki ev sahibi adam iyi Allah'tan Çok dönek oluyor o ev sahipleri senede imza atdıktan sonra karakterleri değişiyor ama adamın elinde senet varsa öyle ya da böyle alır diye biliyorum.İnşllh çözersin kardeşim

muhammet.325
15-12-2013, 21:29
benim kız arkadaşım da ıspartada okuyor geçen sene yurt sahibini kıracaktım az daha ramak kalmıştı şu anki ev sahibi adam iyi Allah'tan Çok dönek oluyor o ev sahipleri senede imza atdıktan sonra karakterleri değişiyor ama adamın elinde senet varsa öyle ya da böyle alır diye biliyorum.İnşllh çözersin kardeşim

cidden halkı çok tuhaf bi yer insanın sabrını okdar zorluyolarki inşallah iyi yolla çözeriz

SerkanYazgan.
15-12-2013, 21:52
3 sene önce aynı durum başıma geldi ve bunu kendi memleketimin adamı yaptığından dolayı güzel bir sopa yedi, 1000 tl verip senedi alacaktım hiç para vermeden aldım.Üstelik mekanlarda denk gelince içki felan gönderiyor ikram yolluyor artık :D En yakın emniyete gidip görüşebilirsiniz ya da savcıya suç duyurusunda bulunursunuz hem onlar nasıl bir yol izleyeceğinizi tarif eder size. Şiddet ve tehdit olayını duyan savcı zaten işin peşini bırakmaz.

muhammet.325
15-12-2013, 22:06
3 sene önce aynı durum başıma geldi ve bunu kendi memleketimin adamı yaptığından dolayı güzel bir sopa yedi, 1000 tl verip senedi alacaktım hiç para vermeden aldım.Üstelik mekanlarda denk gelince içki felan gönderiyor ikram yolluyor artık :D En yakın emniyete gidip görüşebilirsiniz ya da savcıya suç duyurusunda bulunursunuz hem onlar nasıl bir yol izleyeceğinizi tarif eder size. Şiddet ve tehdit olayını duyan savcı zaten işin peşini bırakmaz.

bazen şiddet çözüm bazende işi zora sokuyo :D bizim işte inşallah şiddete gerek kalmadan çözülür :D

Le10ur
15-12-2013, 22:19
kardeşim şiddete başvur cıdden yanı bı kızın ustune yurumek nedır ya kım kı yanı

muhammet.325
15-12-2013, 22:44
kardeşim şiddete başvur cıdden yanı bı kızın ustune yurumek nedır ya kım kı yanı

abi benim için ilk iş senedi almak snra şikayette bulunmak baktı bişi olmuyo ben o adama cidden sağlam dalcam şiddeti en sona bırakıyorum önce ınsan gibi halletmeye calıscam baktım anlamıyo onun anladıgı dılden konuscaz mevzu para mevuzusundan çıktı

aTaBeY
15-12-2013, 23:01
Önce 600 verir senedi alırım evime gider dinlenir birkaç saat uyurum. bezbol sopamı alırım arabama koyarım yurdun önünde çıkana kadar beklerim ki mekan basmaya girmesin , o adamı en az 1.000 lira masraf çıkacak kadar sopalarım allah ya ona verir ya bana....
Ha bilmediğin memlekettekilere kafa tutma derseniz de (gaz vermek değil amacım) benim kız arkadaşımın bir dallama üstüne yürüyecek ki hadi sizin kız arkadaşınız şanslı onu koruyan kollayan siz varsınız ya kimsesi olmayan ailesi uzakda olan diğer kızlar ???? bu adam ona bunu yaptıysa bunada yapıyordur... Kısa ve öz yürek demek memleket çöplük mekan zaman adam farketmez...
Birgün karşımda 10 kişi varken bir ortamda 2 arkadaş kaldım yanımdaki arkadaşımda bu siteye üye bu arada neyse , yine alttan almadım kavga ramaktan döndü olay bitti ama en azından arkamızdan adamlar delikanlıymış geri adım atmadı denildi.... buda örnektir...Bazen herşey iyi niyetle çözülmez hele ucunda sevdiklerimiz varsa.. Şahsi fikrimdir.. Allah yardımcınız olsun.

Burak K.
15-12-2013, 23:35
Kavga dövüşle çözülmez durum... Kız arkadaşının babası arasın yurdu konuşsun hallolur diye düşünüyorum ayrıca sözleşme yaptınız mı bilmiyorum ya da yaptıysanız bu bahsettiğin durum orada geçmiyorsa ya da senetlerde yazmıyorsa adamın böyle bir şey dediğini kanıtlar nitelikte bi ses kaydınız vs. yoksa yasal olarak sadece kız arkadaşını tehdit ettiği için karakola gidebilirsin diye biliyorum ben. Bana kalırsa oturun anlaşmaya çalışın 100-200 bişey verin alın senetlerinizi çıkın.

muhammet.325
16-12-2013, 00:43
Önce 600 verir senedi alırım evime gider dinlenir birkaç saat uyurum. bezbol sopamı alırım arabama koyarım yurdun önünde çıkana kadar beklerim ki mekan basmaya girmesin , o adamı en az 1.000 lira masraf çıkacak kadar sopalarım allah ya ona verir ya bana....
Ha bilmediğin memlekettekilere kafa tutma derseniz de (gaz vermek değil amacım) benim kız arkadaşımın bir dallama üstüne yürüyecek ki hadi sizin kız arkadaşınız şanslı onu koruyan kollayan siz varsınız ya kimsesi olmayan ailesi uzakda olan diğer kızlar ???? bu adam ona bunu yaptıysa bunada yapıyordur... Kısa ve öz yürek demek memleket çöplük mekan zaman adam farketmez...
Birgün karşımda 10 kişi varken bir ortamda 2 arkadaş kaldım yanımdaki arkadaşımda bu siteye üye bu arada neyse , yine alttan almadım kavga ramaktan döndü olay bitti ama en azından arkamızdan adamlar delikanlıymış geri adım atmadı denildi.... buda örnektir...Bazen herşey iyi niyetle çözülmez hele ucunda sevdiklerimiz varsa.. Şahsi fikrimdir.. Allah yardımcınız olsun.

allah razı olsun abi ben düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum sonçta o yurtta yuzlerce kız varki başka öğrencıerede aynısını yapıp ezmeye caçlısıyomus bn sırf senedi alana kadar kıyameti kopartmamak için sakın olmaya çalışıyorum bşi olmamş gibi düşünmeye calısıyorum sırf adama dalmamak içi ama o senet bi gelsin benm ilk andaki sinirim gene gelcek ki sırf üstüne yürüyüp bağırığ cagırmasının karsılıgını aynı sekılde konusma yerıne sıddetle alcak.ona sesimizi çıkartmazsak buna sesimizi çıkartmazsak önüne gelen ezsin bizi ozman.

Kavga dövüşle çözülmez durum... Kız arkadaşının babası arasın yurdu konuşsun hallolur diye düşünüyorum ayrıca sözleşme yaptınız mı bilmiyorum ya da yaptıysanız bu bahsettiğin durum orada geçmiyorsa ya da senetlerde yazmıyorsa adamın böyle bir şey dediğini kanıtlar nitelikte bi ses kaydınız vs. yoksa yasal olarak sadece kız arkadaşını tehdit ettiği için karakola gidebilirsin diye biliyorum ben. Bana kalırsa oturun anlaşmaya çalışın 100-200 bişey verin alın senetlerinizi çıkın.

kardeşim böyle diyosunda adam 600e bile zor ikna olmuş ki ondada geri vazgeçme durumu var senet alındıktan snra hesabınıda verecek kimin üstüne yürümüş nasıl bi b.k yemiş aklı başına gelcek

levent
16-12-2013, 01:26
Benim okulun ilk yılı apartçıyla anlaşıp adamın beni oyalamasıyla kontratı iptal etmesini söylemem olayına dönmüş biraz..

Senet imzalamamıştım ben sadece kontrat yapmıştık, senetleri sonra hazırlayacaktık fakat eleman beni 2 hafta oyalayınca en sonunda adamı tartaklayıp kontratı yırtıp şimdi sok g.tüne bunları diyerek çıkmamla son bulmuştu..

Senin kız arkadaşının ailesinin halletmesi gereken bir olay bu, senin boyunu aşar kısacası. Kendi işin olsa kavga dövüşte halledilir ama kızın işi..

ozgurluk
16-12-2013, 08:15
dostum bende üniversiteyi ıspartada okudum.

bu yurt sahiplerinin herrrr zaman yaptığı mevzudur. Sakın para mara vermeyin.

o çakal bakar , kız arkadaşının maddi durumunu ölçmeye çalışır. yani ne koparabilirim'e bakar.

ha yok koparamayacağını anlarsa uğraşmaz zaten. senedi alana kadar adamı dövme mövme gibi mevzulara zaten girme.

kaldı ki öğrencisin ve orada uzun dönem kalacaksın salça olurlar okulun zehir olur.

şimdi bir çok kişi senet le ilgili mevzuatları okuyup duracaktır . bunları bende biliyorum.
adam senden para alamayacağını hissettiği noktada uğraşmaz kardeşim bak tekrar ediyorum. izleyeceğin yol bu olsun.

biraz garibanı oynayacaksınız..