PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım-Buğu ve Far nefretliği

JenGoO
16-12-2013, 10:37
Cumartesi aracımı yıkatmaya bıraktım, öncesinde xenon ampulumu değiştirmek için elektrikcime bıraktım fakat aracım yıkanırken ampul kapağı gevşek takıldığı için kızoğlan kız sağ farım su almış tazzikli suyun azizliğine uğrayarak. Hep böyle kıl adamları mı bulur bu sinir nefretlik olaylar.

Neyse gelelim mevzuya;

Kışları Adana' da yaşadığım için memleketimde güvenebileceğim usta yok farı açıp adam gibi temizliğini yapıp tekrar kapatıp montajını yapmaya. Bu işin üstadları İstanbuldaymış duyduğum kadarıyla fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Daha önce başına gelip sıkıntısız titiz bir ustaya yaptırıp pişman olmadığınız firmalar usta vss. Herkeze buğusuz farlı günler dilerim :Deli:

foto birazdan çekip yüklüyorum..

http://u1312.hizliresim.com/1j/j/vl48l.jpg
http://u1312.hizliresim.com/1j/j/vl49s.jpg

ANIL ERCAN
16-12-2013, 10:41
Eğer içten buğu varsa komple uzun kısa park ne varsa acın farın önüne a4 kağıdı koyun bi 20 25 dakika farlar acık bekletin içteki buğu gidiyor aynısı benimde basıma geldi bu yontemle buğuyu geçirttim.

Ers
16-12-2013, 10:42
sadece buğu ise sıkıntı olmaz iz kalmaz kurutunca geçer.

JenGoO
16-12-2013, 10:46
Şimdi sıkıntı şöyle ki, bu içten kuruma yapsa bile leke olacak diğer farımda kılcal çizik bile yok dışardan bakınca cam olduğu bile belli değil o derece bakımlı. Tabi denemekte fayda var... Havalar bi soğuyor bi ısınıyor her gun buğu daha da fazla yayılıyor :(

Ers
16-12-2013, 10:49
Sen bi kurut ondan sonra iz kalırsa bakarsın çaresine.

JenGoO
16-12-2013, 10:51
Dışarıdan fön tutarak kurutabilirmiyiz? Daha doğrusu ne derece fayda eder?

Ers
16-12-2013, 10:54
Eğer içten buğu varsa komple uzun kısa park ne varsa acın farın önüne a4 kağıdı koyun bi 20 25 dakika farlar acık bekletin içteki buğu gidiyor aynısı benimde basıma geldi bu yontemle buğuyu geçirttim.

arkadaş yazmış bak üstte , farlarını aç bide önüne a4 koy farın içi ısınsın diye. zaten farların yapısında içindeki buharı tahliye edecek hava deliği var sanıyorum.

JenGoO
16-12-2013, 10:58
arkadaş yazmış bak üstte , farlarını aç bide önüne a4 koy farın içi ısınsın diye. zaten farların yapısında içindeki buharı tahliye edecek hava deliği var sanıyorum.

Okudum arkadaşın fikrini deneyeceğim fakat benim derdim içinde leke kalacak belli birşey bu o lekeyide farın içi açılmadan mümkünatı yok geçmez..Hava tahliyesini kontrol etmedim onada bakmak lazım doğru diyorsunuz..

Ers
16-12-2013, 11:58
leke, pislik kaçtıysa temizlenecek evet, ama sadece su var ise geçebilir iz kalmadan.

1.8 turbo
16-12-2013, 15:22
farın arka kapagını ac 1-2 saat ıcınde kurur zaten. e36 dan alıskınım bıktırdı benı orjınal zkw farlar

Absinthé
16-12-2013, 15:29
E39 yeni tip angelli orijinal hella far da kendi kendine hafif buğu yapmıştı.

Bende feci tribe girdim iz kalacak hep buğu yapacak v.s...

Xenon + Uzunları açtım kısa sürede kurudu bi daha da olmadı. Sis lambasında da oldu onu da bi süre yaktım ısınınca o da düzeldi. Deneyin bi sizin ki de geçer büyük ihtimalle.

wrcsinan
16-12-2013, 19:06
kendi stop lambamda denedim fön makinası kurutuyor ancak iz kalıyor. denemekten zarar gelmez

JenGoO
18-12-2013, 13:46
Selam arkadaşlar tekrardan dediklerinizi yapmama rağmen buğu geçer gibi oldu sonra tekrar buğulanmaya başladı özellikle güneşin alnına koydum 14 derece gibi bir havada 5 saat kadar direndi sonra akşam baktım tekrar buğu yaptı aklım karıştı iyice :( Farın arkasındaki gözümle görebildiğim bütün soketleri kapakları kontrol ettim herhangi bir sıkıntı gözükmüyor.. Tabii yinede sökülmeden belli olmaz en ufak bir hava almada sonuc bu olabilir.

Bu farı söktürüp istanbulda işin duayenlerine göndersem nasıl sonuçlanır? Yardıma ihtiyacım var bu şekilde binmek içime sinmiyor :(

Ers
18-12-2013, 13:55
geçer o buğu bi kaç ısınmadan sonra, sabret biraz.

JenGoO
21-12-2013, 17:14
Bugun sonuca ulastik; fari cikartmak icin bi dunya aksam cikartildi cok zor bir islem e92 sahipleri dikkatli olsunlar.. Oncelikle farin xenon ampulu degistirilirken cok iyi sklmayan kapak icindeki fitilin oturmamasi yuzunden hava almis sorunu bulduk.. Isitarak ve tazzikli hava ile biriken suyu disari cikarttik, tabi kurumasina ragmen icinde buhar yapan yuzeyde kucuk lekeler kaldi tahmin ettigim gibi bariz siritiyor :( buna bir cozum var mi? Far ici acilmadan ic yuzey temizlenebilir mi?

B.Koçer
21-12-2013, 17:18
Far içi acılmadan camın ıcı nasıl temizlenbilir ki ?

JenGoO
21-12-2013, 17:22

Kimyasal sivi olabilir mi diye gelio akima ama eminim acmadan temizleme yontemi vardir... Tecrube edeni bulmak lazim :rolleyes:

c20let
21-12-2013, 17:24
Bugun sonuca ulastik; fari cikartmak icin bi dunya aksam cikartildi cok zor bir islem e92 sahipleri dikkatli olsunlar.. Oncelikle farin xenon ampulu degistirilirken cok iyi sklmayan kapak icindeki fitilin oturmamasi yuzunden hava almis sorunu bulduk.. Isitarak ve tazzikli hava ile biriken suyu disari cikarttik, tabi kurumasina ragmen icinde buhar yapan yuzeyde kucuk lekeler kaldi tahmin ettigim gibi bariz siritiyor :( buna bir cozum var mi? Far ici acilmadan ic yuzey temizlenebilir mi?

http://www.hisarshop.com/content_files/prd_images/Calgonit-Parlat%C4%B1c%C4%B1-500k.jpg

Bu bulaşık parlatıcısından farın içine doldurun çalkalayın güzelce su lekesi kesinlikle kalmıyor. :D

senna
21-12-2013, 17:25
jengoo:)

farı sökün yeniden yada orada far üstündeyken ampulleri çıkarabiliyorsanız çıkarıp uzun çubuk gibi birşey üstüne mikrofiber bez sarıp silebiliyorsanız silin tam nerede kaldı lekeler bilmiyorum ama yapabileceğiniz bu bence leke için farda açılmaz yazık olur bence

JenGoO
21-12-2013, 17:32
Semih ustte koydugum fotoya gore sagdaki mercegin cam hizasinda akma gibi lekeler var.. Soyledigin sey ustamin aklina geldi ama imkani yok farin ici cin mahallesi gibi :D

Sert@ç
21-12-2013, 17:38
Ben farin icine pirinc doldurdum 2-3 gun oyle gezdim bugu cikinca pirinci tencereye dokup pilav yaptim
Saka bi yana pilav disindakileri uyguladik sonuc bekledigimden iyi suanlik bugu yok...