PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizelde eksoz sorunsalı?

ferroo
16-12-2013, 12:06
dizelde eksoz nasıl olmalı komple duz borumu daha ıyı olur yada ne bılım sonda bı susturucu mu daha ıyı olabılır mesela benım aracımda dp sona kadar orjınal borusu var sonlara dogru hıc gıtmıyo dıyebılırım bu sorunu nasıl halledebılırım sona bı susturucu koysam duzelebılırmı?orjınal boru capı 55 lik...

Chn53
16-12-2013, 12:13
Sonlara dogru gitmemesinin sebebi torkun bitmesi , turbo araclar icin en iyi si hic susturucu olmamasidir. Dpden sonra 60 lik boru cektirin biraz daha rahatlar arac

tuzemen
16-12-2013, 15:04
benim arabada susturucu yok.katın içi boşaltıldı komple sökülmedi.hazır konu açılmışken sorayım katın içinin boş olması performansı etkiler mi negatif yönde?komple söktürüp yerine düz borumu kaynattırmak gerek?muayene olayından dolayı içini boşalttırdım ben.şuan araba katın boşaltılmasından dolayı biraz daha rahatladı fakat birkaç konuda katın içinin boşaltılmasının turboya negatif yönde bir etkisinin olduğu felan yazıyordu.

By_HaNNibaLL
16-12-2013, 15:21
benim arabada susturucu yok.katın içi boşaltıldı komple sökülmedi.hazır konu açılmışken sorayım katın içinin boş olması performansı etkiler mi negatif yönde?komple söktürüp yerine düz borumu kaynattırmak gerek?muayene olayından dolayı içini boşalttırdım ben.şuan araba katın boşaltılmasından dolayı biraz daha rahatladı fakat birkaç konuda katın içinin boşaltılmasının turboya negatif yönde bir etkisinin olduğu felan yazıyordu.

Kat. in içini boşalttiğinizda gaz cıkışı rahatlar.
Ama şöyle de bişey var kat. in içi boşaldi ama bu sefer eksoz gazi birikicek orada sonra cıkacak bu da gaz sıkışmasi yapar az da olsa yerine dp yaptirmakta fayda var zaten kat in içini boşalttiğinizda TÜV muayenesinden geçmiyormuş sıkıntı oluyor.

İlk mesaj a gelince komple DP den sonra düz boru yapin araya da freeflow bi tüp ile gazın geri gitmesini önlemiş olursnuz fark bariz anlaşilir.

Onur Fatih
16-12-2013, 15:24
en güzeli sona kadar düz boru sonda oem susturucu :)
son sustucuyu da sökmüştüm sesten dolayı çok rahatsız olup taktım :)

KMR2-GT
16-12-2013, 15:45
ben dp ortada resımdekı gıbı bı susturucu sonrasında dumduz boru yaptırdım ses çok az rahatsız etmıyor performansıda ıyı ustlerde tıkanmıyor. bı zararını gormedım.yurtdısı bı kac forumdada bu sekılde fotolar gormustum o şekilde yaptırdım memnunum.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q72/s720x720/1013104_10151579756403999_977079539_n.jpg

levent
16-12-2013, 16:30
Kamerinki gibi en ideali ancak zaten dizel limitöre yaklaştıkça kösülür, tabi yağ pompanız ve egzantrikleriniz upgraded deilse :)

EmreS13
16-12-2013, 18:21
en iyisi düz boru ama federaller hemen enselerler :D

Boldenon
16-12-2013, 21:29
Düz boru yapıp en uca hks yuvarlak son susturuculardan koysak peki nasıl olur ? Ben tok ve yüksek ses istiyorum. Hani gaza oturunca homurdanma, tıslama değilde kükreme gibi ses için.

tdipower
17-12-2013, 11:23
düz boru her zaman iyi değildir aslında ve boru çapı çok önemli

ferroo
17-12-2013, 13:47
benım borularım orjınal 55 lık sona bı susturucu koymayı düşünüyorum bakalım

bLackModeL
17-12-2013, 15:51
206 hdi için dp ve duz boru yaptım ses cok guzel ve etkılı oldu hıc susturucunun olmamamsı mantıklı turbolu arabalar ıcı ama sona freeflow bı son koyarsanızda sekıllı olur

berkay_aydin
17-12-2013, 15:58
aracın özelliklerine göre değişir aslında sadece yazılımlı bir araçta komple düz boru iş görmeyebilir, sona 51'lik bir susutucu iş görecektir bence sizde..

ferroo
17-12-2013, 16:01
aracın özelliklerine göre değişir aslında sadece yazılımlı bir araçta komple düz boru iş görmeyebilir, sona 51'lik bir susutucu iş görecektir bence sizde..

bende ole düşünüyorum orjınal turbom kucuk herkes bılır focusun turbosunu yanı sadece yazılım var bıde cok bos kaldı eksoz sıstemı sona güzel bı susuturucu koyarsam duzelıcegını düşünüyorum... inş duzellır sonlara doğru aptallığı

akgnemre
30-12-2013, 23:00
Kamerinki gibi en ideali ancak zaten dizel limitöre yaklaştıkça kösülür, tabi yağ pompanız ve egzantrikleriniz upgraded deilse :)

usta yağ pompası ışığı çipten sonra arada karşıma çıkar oldu sebebini bana açıklarsanız çok sevineceğim çipi 9. seviyede açtığımda sıkıştırınca hemen bir silkme ve yağ ışığı yanıyor geri ayarını düşürüp devam ediyorum. gerçekten acil desteğe ihyiyacım var bunu nasıl çözerim araç 1.3 mtj:soru::soru::soru::soru::soru: :icon_wack :beuj: :confused:

LAST_ZZ
24-02-2014, 22:13
düz boru her zaman iyi değildir aslında ve boru çapı çok önemli

2002 model pd 130 stok araç , boru çapı ne olmalı?

yakuza
25-02-2014, 13:22
usta yağ pompası ışığı çipten sonra arada karşıma çıkar oldu sebebini bana açıklarsanız çok sevineceğim çipi 9. seviyede açtığımda sıkıştırınca hemen bir silkme ve yağ ışığı yanıyor geri ayarını düşürüp devam ediyorum. gerçekten acil desteğe ihyiyacım var bunu nasıl çözerim araç 1.3 mtj:soru::soru::soru::soru::soru: :icon_wack :beuj: :confused:

o yağ pompası arıza lambası değil, yakıt püskürtme basıncı aşırı fazla gelince araç kendini korumaya alıyor sebebi o 9.cu kademede kullanma hiçbir zaman 6 idealdir max 7 ye çık, çok fazla açtığın zaman mazot pompası oringlerden kaçırmaya başlayacaktır

bu arada aracındaki chip değil powerbox'tur