PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı işinden anlayanlar

barti
16-12-2013, 19:18
merhaba,little trees amerikan bayraklı kokulara uyuz olmaya başladım.bu benim tamamen kendi görüşümdür tartışma konusuna lütfen dönüşmesin.benim bu işten anlayanlardan ricam şu;
google'dan little trees kokularının kalıbına photoshopta türk bayrağı yapıştırdım(kenarlarını silgiyle silerken cok profesyonel olmadı) sonra görüntüyü arkası transparan olucak sekilde kaydettim yüksek kalite jpeg olarak.bunu little treeslerin orjinal kalıbında cıkartıp direk kokunun üstüne yapıştırmak istiyorum nasıl yapabilirim?
http://u1312.hizliresim.com/1j/j/vlngk.jpg

Mikrop_Ali
16-12-2013, 19:25
aynen bende aynı görüşteyim nedir bu amerikan bayragı koku merakı TÜRK bayrağı dururken yapan olursa alırım bundan. ama ağaç desenimi o onun yerine direk bayrak şeklinde olsada olur

Chn53
16-12-2013, 19:27
kokusu güzel oldugu için istemesemde kullanıyorum ,en güzel kokuyu bilerek amerikan bayraklının üstüne koymuşlar , işte bunlar hep amerikanın oyunları :D

Falmor
16-12-2013, 19:37
Çamaşır suyunda bekletirsen bayrak yok olacaktır bence denenebilir.

barti
16-12-2013, 19:39
isteyen görüntüsü için takar isteyen kokusu için beni ilgilendirmez kisisel zevkler sonucta.ayrıca falmor demek istedigim o degil ozalitcide nasıl bastırabilirim direk little treesin kalıbına uygun olacak sekilde.

Burak
16-12-2013, 20:01
Siz bunu kokuya yapistirinca koku nasıl yayılacak? Ben de amerikan bayrakli koku kullanıyorum ama asmaya utanıyorum :) Esya gözlerine falan koyuyorum.

Aykut106
16-12-2013, 20:07
bunu bas-kes denilen makinalarda basıp kenarını kendi keser. Cogu yerde yoktur.
Normal baskı yapılıp kenarlarını sen kesersin.
Ama ustune yapıstırman biraz zor kokuyu yayılmyayabilir.

barti
16-12-2013, 20:18
koku umrumda degil ben goruntu icin asıcam

Melih-Ö
16-12-2013, 20:23
Internette mevcut bu tarz kokular, hepsi burada vs bulabilirsin.

Neyse yazmıcam.

Edit: Little Trees bir markadir ve bu ağaç seklinin patenti elindedir, aynısını yaptırmanız sıkıntı yaratabilir. Tam bilmiyorum ihtimal olarak yazıyorum.

_driver_
16-12-2013, 20:31
https://www.facebook.com/pages/APP-PLAKA-by-Gokce-l-Works/1442967562596682

sayfa sahibi arkadaş bir ara Türk bayraklı koku imalatı yapıyordu

barti
16-12-2013, 20:32
eyvallah hepsiburada da gladia marka turk bayraklı koku buldum

Low-Rider
16-12-2013, 20:33
Kokusunu sevipte amerikan bayraklı koku takmak istemeyen alsın kapı gözüne koysun, oradan da yayılır kokusu

barti
16-12-2013, 20:35
https://www.facebook.com/pages/APP-PLAKA-by-Gokce-l-Works/1442967562596682

sayfa sahibi arkadaş bir ara Türk bayraklı koku imalatı yapıyordu

bu linkteki yapıyor galiba sagolun ona ulasıcam

_yekta_
16-12-2013, 20:48
bizde aynı görüşteyiz , kesinlikle çok daha güzel olucaktır

TolgaEsentepe
16-12-2013, 20:53
altında amerikan kotu cebinde amerikan telefonu elinde amerikan sigarası varken küçücük kokuya bu kadar takılmak biraz mantıksız geliyor bana.. kişisel değil genel yorum...

korkmazz
16-12-2013, 21:02
bence konuyu açan arkadas küçücük kokunun amerikan ürünü oldugu için değil,üzerinde amerikanın bayragının olduğu için bu kadar takılıyo olabilir;);)
takılması da gayet normal bişey sonuna kadar hak veriyorum arkadasa..

eran
16-12-2013, 21:28
Kesinlikle hem fikiriz, benim çözümüm de su, daha önce arkadaslara da demiştim, illa bu koku isteniyosa alın, asmayın, koltuğun altına atın, ordan yayılsın .. Sanlı bayragımız da aynada dalgalansın :)

ontheair
16-12-2013, 21:35
Bayrak kanununa göre böye bir şey yapmanızın cezası olabilir.
Kimse kafasına göre bayrak basamaz, kullanamaz.
Türk Bayrağı'nın ölçüleri oranları bile mavzuatta belirtilmiştir. Ayrıca koyduğunuz çizimdeki Bayrak duruşu yanlıştır. Bayrak eğer dik asılacaksa Ay yukarıda yıldız aşağıda olur. Birbirlerine göre oranları vardır. Kimse kafasına göre oranlayıp Türk Bayrağı çizemez. Çizebilir ama o Türk Bayrağı olmaz.

İlgili mevzuata buradan (http://tr.wikisource.org/wiki/2893_Sayılı_Türk_Bayrağı_Kanunu) ulaşabilirsiniz

Eyüp
16-12-2013, 21:37
Bende çok memnun değildim , üstüne Bosna bayrağı koydum..

Artık sadece içerdekiler görüyor Amerika kısmını :)

Emir_b16a
16-12-2013, 21:42
iidr neden vanilia alıyosunuz ? :) başka kokularıda güzel renkleride farklı ne gerek var bu kadar uğraşa

ayrıca patent konusunde litttle three arabana türk bayraklı çam ağacı astın die sadece güler

türk bayraklı çam ağacımı olur len die :)

lale yapın lale :D

barti
16-12-2013, 22:53
iidr neden vanilia alıyosunuz ? :) başka kokularıda güzel renkleride farklı ne gerek var bu kadar uğraşa

ayrıca patent konusunde litttle three arabana türk bayraklı çam ağacı astın die sadece güler

türk bayraklı çam ağacımı olur len die :)

lale yapın lale :D

Arkadasim ben vanilyasinda degilim amerikan bayragi goruntu olarak guzel duruyorsa turk bayragi daha guzel durur kanaatindeyim.little trees kokularinin kalibini ornek aldim ben ya ben anlatamadim ya da sen okudugunu anlamamissiin

Melih-Ö
16-12-2013, 22:55
Arkadasim ben vanilyasinda degilim amerikan bayragi goruntu olarak guzel duruyorsa turk bayragi daha guzel durur kanaatindeyim.little trees kokularinin kalibini ornek aldim ben ya ben anlatamadim ya da sen okudugunu anlamamissiin

Little Trees Amerikan Bayrak koku kullananlar görüntüsü güzel diye mi kullanıyor düşünüyorsun?

Melih-Ö
16-12-2013, 22:55
altında amerikan kotu cebinde amerikan telefonu elinde amerikan sigarası varken küçücük kokuya bu kadar takılmak biraz mantıksız geliyor bana.. kişisel değil genel yorum...

+1 diyorum. Anlatabilsek birde. Facede dün isyan etmiştim en son :)

Burak
16-12-2013, 23:26

Mallarını kullanırım, turk mali daha iyi bir alternatifi yoksa. Ki çoğunlukla mecburuz. Ama göstere göstere amerikan bayrağı asmak aynı şey degil bence :)

made ın JAPAN
16-12-2013, 23:30
elinde olupta üstüne baskı yapıcak arkadas varsa bana verin ziyan olmasın :D

barti
17-12-2013, 00:03
Little Trees Amerikan Bayrak koku kullananlar görüntüsü güzel diye mi kullanıyor düşünüyorsun?

evet oyle dusunuyorum

tayreep_john
17-12-2013, 02:21
bende 2-3 tepki aldım asmayaya başladım sadece kokusu için takıyodum ama en yakın arkadaş ve ailemden bile garip tepkiler gelince çıkarttım. Oto yıkamada amerikan bayraklı kokusuyla sarı (vaniliya) nın aynı olduğunu öğrendim artık vaniliya takıyorum hem sarı güzel bi rengi var hemde amerikan bayraklı değil :)

Melih-Ö
17-12-2013, 11:03
evet oyle dusunuyorum

Yanlış düşünüyorsun o zaman, kimin hangi amaçla taktığına nasıl karar verebiliyorsun? Bu kokuyu kullanan yüzde 99 kokusu için kullanıyor. Kimse Amerika sempatizanı oldugu icin degil.

bende 2-3 tepki aldım asmayaya başladım sadece kokusu için takıyodum ama en yakın arkadaş ve ailemden bile garip tepkiler gelince çıkarttım. Oto yıkamada amerikan bayraklı kokusuyla sarı (vaniliya) nın aynı olduğunu öğrendim artık vaniliya takıyorum hem sarı güzel bi rengi var hemde amerikan bayraklı değil :)

Vanilla Pride ile very Vanilla farklıdır. Sarı olan sadece vanilya, Amerikan bayrak vanilya sakız karışımidir. Ikisini de kullanan biri olarak soyluyorum.

Amerikan bayrak sattığım icin kokuyu savunduğum vs yok. Kendimde kullandığım icin yazıyorum. 3-4 tllik koku icin vatan haini ilan edilecez nerdeyse. Ben boyle saçma birsey gormedim. iPhone kullanırsın, Mac laptop kullanirsin, Levis kot giyersin, bilumum bütün Amerikan mallarını kullanırsın birsey olmaz, koku astın diye vatan haini ilan edilirsin. Komik.

ygtrn
17-12-2013, 11:12
hazır el atmışken bunlarada bi baskı yapalım :D
http://cdn.acidcow.com/pics/20130617/gifs_01.gif

cerkez_kral
17-12-2013, 12:16
amerika özentisi bir milletimiz var bu önerdigin türk bayraklı kokuları kimse arabasına asmaz

_Burak_
17-12-2013, 13:59
http://www.projexml.com/v5/services/1197/images/buyuk/gladia-turk-bayragi-koku_13508_.jpg

HaKo
17-12-2013, 14:02
vanilla pride iğrenç kokuyor bence sevmeyen bir tek benim heralde TR de.

levent
17-12-2013, 14:57
hiç bir şekilde görmek istemeyen ama kokuyu seven, güneş siperliğinin içine koysun beyler..

bi bayrak desenli koku ile amerikalı olacaksak ohooooo