PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hyosung GT 250 R

makif84
17-12-2013, 11:27
Üstadlar a2 ehliyet almak için kursa yazıldım.Şimdi gelelim konuya ilandaki motoru alıp motoru ıvırını zıvırını yaptırıp binmek mantıklımıdır?Motor kapalı kutu elbet ama aşağı yukarı masrafları ne tutar?
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-satilik-haysung-hizli-ve-cekici-136312574/detay)

darkmoon
17-12-2013, 11:29
ehliyetini al korumalarını tam takımını al sonra motora bak derim.. bu motorda yorar seni sıfırdan yapman lazım motoru uğraşılmaz hevesin kaçar..

ninja
17-12-2013, 11:29
Aman diyeyim alıpta memnun olanı duymadım,öğrenmek için yamaha ybr 150 veya honda cbf 150 gibi seçenekler her bakımdan daha avantajlı olcaktır.

initial-D
17-12-2013, 11:32
hiç gerek yok

Mechanix
17-12-2013, 11:34
Daha motor tecruben olmadan bozuk motor alman baya büyük bir kumar olur. Tamircinin insafına kalırsın. İlk motor olarak başına sorun çıkarmayacak bir tane alman çok daha mantıklıdır.

fkocak
17-12-2013, 11:53
o fiyata satıyorsa bence masrafı 1000 den çook daha fazladır. ayrıca gt 250r da kesici yok galiba alabildiğine dönüyor. motorun canına okunmuş olabilir kullanıcıya bağlı olarak. yakıtı az kaliteli ufak racing tarzı almayı düşünüyosanız hondaya bakmalısınız (tecrübe etmedim ama araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiler). ninja da iyi bir seçenek

darkmoon
17-12-2013, 11:54
gt250r da iyidir ama bu motor alınmaz 2008 sonrasında galiba yanlışım olmasın kesici var..

fatiii
17-12-2013, 12:01
türkiye de motorsiklet motoru yapabilen usta varmıki :) gerçi bunun motoru pek şatafatlı deil basit belki yapılırda maceraya gerek yok.

darkmoon
17-12-2013, 12:05
hyonun kullandığı 250cc lik motor aslında çok kaliteli bir motor çünkü cruiser motoru v motor .. :) o motoru gv gt naked ve gtr serisinde kullanıyor ufak değişikliklerle.. :) yani motor sağlıklı ve yorulmadan kullnılsa aynı motorun gv de 130 bini görmüşleri var motoruna daha anahtar değmemiş :)

rebel
17-12-2013, 12:20
Yanlis ve agiza sakiz olmus konular var.darkmoon abimizin dediği gibi. Alan adam insan gibi binmedigi icin her gun kesiciler sikistirmalar.adam 10 15 dk kesici de son hiz gidiyor. Alincaksa 2008 ustunu tavsiye ederim daha yeni ve sorunsuz eger birazdaha cikabilirseniz 8 e ninja bulursunuz ama o paralar 250 lilik icin değermi tartışılır

makif84
17-12-2013, 16:43
şimdi yanlış bilgi değilse zaten 2007 ikinci partisi gelen motorlar enjeksiyonlu ve kesici mevcutmuş.Honda ve ninjalara baktım net üzerinden fiyatları bunlara göre daha fazla (illaki japon kalitesi vardır)ve daha küçük duruyorlar.Hyo 250 lik 600 lük şasesine kurulmuş ve gösterişli bi motor.böyle bir motor tercih etmemin sebebi illaki düşecektir.Sıfır alıp daha fazla değer kaybedeceğine bunu alıp toplamak mantıklı gelmişti.Bilgiler için teşekkürler üstadlar

Ayberk0616
17-12-2013, 16:53
ben bu aralar 250 lik makineleri inceliyorum bunun testine baktım frenler rezaletmiş bilginiz olsun 250 ler arasında en iyi gidenide buymuş en berbat freni olanda

Hyosung Gt250r - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-GTUULb_VKQ)
videoyu izleyin bence

Gorky
17-12-2013, 17:04
önce korumaları alın. sonra hedef honda cbr250r olsun.

VWci
17-12-2013, 17:43
Honda CBF 500 cok guzel ve cok saglam motordur... O fiyat civarinda alinabilecek en iyi motor bence.

arsenikli
17-12-2013, 18:00
al bi vespa kuruş masraf etmeden bin hem tarz olur

darkmoon
17-12-2013, 23:04
ben bu aralar 250 lik makineleri inceliyorum bunun testine baktım frenler rezaletmiş bilginiz olsun 250 ler arasında en iyi gidenide buymuş en berbat freni olanda

Hyosung Gt250r - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-GTUULb_VKQ)
videoyu izleyin bence

makyajlanan seride motor komple yenilendi frenler falanda elden geçirildi ama sıkıntı şu eski seride esas sebeb tam olarak frenaj değil bunun çözümü var gtr forumlarını gezerseniz görürsünüz orjinal balatalardan daha kaliteli üst seri italyan performans balatalar kullanıyorlar...

birde hyo larla gelen lastikler vasat. onları kaliteli lastiklerle değiştiriirse yol tutuşu ve frenajı çok fark ediyor iyileşiyor.. üstündeki lastikler yanılmıyorsam shinko bendede gv var benden önceki sahibi metzeller takmış gayet kaliteli lastik idi ömrü bitti bende michelline döndüm motorda her şey lastikde bitiyor frende yol tutuşda frenajda her şey..

gtr bence ilk motor olucak bir motor değil 250cc diye millet küçük görüyor ama en çok yan yatma olan motorlardan biri çünkü dengesi özellikle virajlarda ustalık pilotaj istiyor yüksek hızlarda..

Zamanında Avantajlıydı fiyatları çok makuldü şimdi gtr larda baya pahalılaşdı tutunca.. zamanında dehşet bir satış yapdı hyo lar motor prim yapmaz mantığını yıkdılar ikinci elde en çok rağbet gören tutan motorlardan peynir ekmek gibi satılıyor ikinci eli çok kuvvetli o açıdan.

hyo nun birde en büyük avantajı hyo kullanıcıları bende dahil hyonun direk fabrikasından orjinal parçanın siparişini verebiliyoruz hyosungsource.com sitesinden.. o çok güzel bir şey.. diğer fabrikalarda bu olay varmı bilmem ama işleri motorun bakımını ve fiyatları baya dibe çekiyor..

Ayberk0616
17-12-2013, 23:09
videoya dikkat ederseniz yeni eklendiğini yani yeni çekildiğini anlarsınız ben bildiğim bilgileri paylaşmak istedim ne motoru kötüledim ne bişey dedim biraz sizinki motoru savunma gibi olmuş

darkmoon
17-12-2013, 23:14
videoya dikkat ederseniz yeni eklendiğini yani yeni çekildiğini anlarsınız ben bildiğim bilgileri paylaşmak istedim ne motoru kötüledim ne bişey dedim biraz sizinki motoru savunma gibi olmuş

video yenide motor eski :) 2012 2013 model değil 2011 model savunma değil anlatım.. bu motoru alıcak olanlar olursa en azındaın bunları bilsin.. :)

ben savunsam niye gidip ninja alın diyim her yerde ben her yerde söylüyorum küçük hacimde imkan güç varsa bence gerçek sport makine ninja 250 sonra cbr 250 ki ben şahsen hiç sevmem bana sport gibi gelmiyor pek üçüncüsü gt250 r derim bunu forumda çok yerde yazmışımdır..

Ayberk0616
17-12-2013, 23:17
video yenide motor eski :) 2012 2013 model değil 2011 model savunma değil anlatım.. bu motoru alıcak olanlar olursa en azındaın bunları bilsin.. :)

ben savunsam niye gidip ninja alın diyim her yerde ben her yerde söylüyorum küçük hacimde imkan güç varsa bence gerçek sport makine ninja 250 sonra cbr 250 ki ben şahsen hiç sevmem bana sport gibi gelmiyor pek üçüncüsü gt250 r derim bunu forumda çok yerde yazmışımdır..

hyo ya benimde niyetim var ama çekincelerimde var bu fren vs olaylarından
videoda yakıttan bahsedilen kısım bana çok aşırı geldi
benim pcx max 2.5 litre yakıyor videoda hırçın kullanmada 4-5 litre falan bahsi geçiyor az bi rakam değil iki katı:)

darkmoon
17-12-2013, 23:42
hyo ya benimde niyetim var ama çekincelerimde var bu fren vs olaylarından
videoda yakıttan bahsedilen kısım bana çok aşırı geldi
benim pcx max 2.5 litre yakıyor videoda hırçın kullanmada 4-5 litre falan bahsi geçiyor az bi rakam değil iki katı:)

ağzınla diyorsun işde pcx 125cc lik şehir içi makine bile 2.5 yakıyor :) gtr daki motor benim gv dede var enjeksiyonlu 120 den sonra motor yakıyor :)140 dan sonra hiç sorma :) ama alt devirlerde ekonomik kullanımda rahat zun yolda 3.0-3.5 yakıyorsun..
kasarsan 3 ün altınıda görürsün..

oda tarz farkı aynı motor gv de var choppercı adam süratle işi olmaz keyifçi adamdır geze geze gider :) ama aynı motor gtr da var genç adam kasada afilli şekilli tapa gaz gidiyor kadranın sonuna dayıya dayıya iki motordada aynı motor var biri 4-5 yakıyor diğeri 3-4 yakıyor..
tarz sürüş farkı orda belli derecede etki ediyor..

özellikle enjektörlü seriler karbüratörlü serilere göre 1 litre yakıtta ekonomi sağlıyor.

neyse sanada diyim imkanın varsa bence ninjalara bak derim.. :)

timucintt
18-12-2013, 00:36
abi şöyle diyim yorumları okumadım... hyosungta V twin motor var yani 2 silindir 125X2... çok güzel bir motoru var aslında rakip 250 lerin içinde çok daha iyi giden bir motosiklet 250r... buna gelince v motorun herşeyi daha pahalı bundan emin ol hyosung parça konusunda sıkıntılı onu diyim... şanzımanı motorun krankı pistonu kafası ne alemde bilemezsin... yatıp şasenin içine etmiş olabilirler... krankı tek silindir gibi uygun olmıyacak... bunun yataklarıydı pistonlarıydı sana büyük dert açacaktır... suspansiyon ve fren sistemide ne alemde allah bilir... bide baktığın model 2007 model karburatörlü 5 para etmez gazı güzel yer ama kesicisi olmaz motorunu yiyenlerde kesici olmadığı için yer ;)... bide kime yaptıracaksın motoru ? benim gibi eve çıkarıp dağıtıp takarım dersen ayrıda bu motosiklet için değmez... kişilik yok çünkü (bana göre)...

Ayberk0616
18-12-2013, 09:12
ağzınla diyorsun işde pcx 125cc lik şehir içi makine bile 2.5 yakıyor :) gtr daki motor benim gv dede var enjeksiyonlu 120 den sonra motor yakıyor :)140 dan sonra hiç sorma :) ama alt devirlerde ekonomik kullanımda rahat zun yolda 3.0-3.5 yakıyorsun..
kasarsan 3 ün altınıda görürsün..

oda tarz farkı aynı motor gv de var choppercı adam süratle işi olmaz keyifçi adamdır geze geze gider :) ama aynı motor gtr da var genç adam kasada afilli şekilli tapa gaz gidiyor kadranın sonuna dayıya dayıya iki motordada aynı motor var biri 4-5 yakıyor diğeri 3-4 yakıyor..
tarz sürüş farkı orda belli derecede etki ediyor..

özellikle enjektörlü seriler karbüratörlü serilere göre 1 litre yakıtta ekonomi sağlıyor.

neyse sanada diyim imkanın varsa bence ninjalara bak derim.. :)
tamam iyi güzelde rakipleri 250 cclere göre daha fazla yakıyor şimdi cbr a binip 3-4 litre yakmak var buna binip 5 litre yakmak var sonuçta gercek 4 silindirli gerçek makina değilki bu aman buda benim zevkim 10 yaksın deyip geçiyim benim amacım 250 likte iyi bi deneyim kazanıp 600lük gerçek makinaya geçmek:) o yüzden baya bi araştırmasına girdim pcx imi satıp 250 lik bi çakma race alıcam

makif84
18-12-2013, 09:41
abi şöyle diyim yorumları okumadım... hyosungta V twin motor var yani 2 silindir 125X2... çok güzel bir motoru var aslında rakip 250 lerin içinde çok daha iyi giden bir motosiklet 250r... buna gelince v motorun herşeyi daha pahalı bundan emin ol hyosung parça konusunda sıkıntılı onu diyim... şanzımanı motorun krankı pistonu kafası ne alemde bilemezsin... yatıp şasenin içine etmiş olabilirler... krankı tek silindir gibi uygun olmıyacak... bunun yataklarıydı pistonlarıydı sana büyük dert açacaktır... suspansiyon ve fren sistemide ne alemde allah bilir... bide baktığın model 2007 model karburatörlü 5 para etmez gazı güzel yer ama kesicisi olmaz motorunu yiyenlerde kesici olmadığı için yer ;)... bide kime yaptıracaksın motoru ? benim gibi eve çıkarıp dağıtıp takarım dersen ayrıda bu motosiklet için değmez... kişilik yok çünkü (bana göre)...

yorumlar ve bilgilendirme için teşekkür ederim üstadlar.Hyo kullananlara sorduğumda iyibri lastik ve balatayla yol tutuş ve fren baya bir iyileşme sağlıyorumuş.Dediğiniz gibi bunu alıp para harcayacağıma modelli enjeksiyonlu almka daha mantıklı.Timu motoru sanırım Ankarada Kanun ve Hyonun yetkili servisi 444 diye bir firma.Ben alırsam direk orda toplatırım diye düşünmüştüm.250 cc karşılaştırma konusunda aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.Video sonunda inzumadan hemen hemen herkes memnun fakat fiyatı en az 10 bin tl den başlıyor ve tam bi racing görüntüsü yok.
https://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

darkmoon
18-12-2013, 20:57
tamam iyi güzelde rakipleri 250 cclere göre daha fazla yakıyor şimdi cbr a binip 3-4 litre yakmak var buna binip 5 litre yakmak var sonuçta gercek 4 silindirli gerçek makina değilki bu aman buda benim zevkim 10 yaksın deyip geçiyim benim amacım 250 likte iyi bi deneyim kazanıp 600lük gerçek makinaya geçmek:) o yüzden baya bi araştırmasına girdim pcx imi satıp 250 lik bi çakma race alıcam

cbr da aynı yakıyor.. 250 lik cbr da 3-4 litre yakan adam hyodada 3-4 litre yakar 250cc likler üç aşağı beş yukarı aynı yakar üstlerindeki teknoloji aynı aldıkları benzin aynı dediğim gibi yakış farkı daha çok sürücü ve motor tarzında fark ediyor tarzda gene dönüp dolaşıp biniciye denk geliyor..

@timucintt

en başda bendede gv250 olmasına rağmen hep derim 250cc lik racede bence önce ninja sonra cbr en son gtr ..

marka konusunda abartmamak lazım parça sorunu var demişsin neye dayanarak diyorsun...

ben şahsen türkiyeden almıyorum ama a dan z ye her tür parçasını kanuni online tedarik sitesinden alabiliyorsun artı olmayan parçayıda 1 hafta içinde tedarik ediyorlar yani şu anda parçada en sorunsuz marka hyo dur..

Kaldıki direk kendi fabrikasından bile sipariş verebiliyorsun ben hep direk hysoungsource dan sipariş veriyorum 1 haftada her tür parça elime geliyor şu an istesem komple motorun a dan z ye her tür parçasını direk ana fabrikadan sipariş verebilirim..
parçada türkiyede sıkıntısı olmayan tek markadır diyebilirim.. bu konuda yanlış bilgiye sahipsin.. Gerisinde katılıyorum..

timucintt
18-12-2013, 21:42
250 likler içinde zaten cbr veya ninjayla karşılaştırmıyorum bile... ama kendi çapında ve kalitesinde gayet sağlam yürüyen bir motor...

Bende 25 yıllık honda parçalarını internetden aldığımda 1 haftada belçikadan elime geçiyor... ama kendi servisine gittiğin an 1 ay yada getirmiyoruz derler :) hyodada bazı parçalarını haftalarca beklediğini biliyorum arkadaşımın.... istese internet üzerinden 3 gündede parçayı bulurdu tabiki... ama yetkili servis üzerinden parça getirtmek bekletirler ve giydirirler... :)

darkmoon
18-12-2013, 21:57
aynen yetkili servisden hiç parça almadım ben hyosource dan alıyorum direk ordakilerle kanki olduk zaten :) adamlarla hatunlarla kişisel sohbette ediyoruz türkiye nasıl diyorlar yazın tatile gelsek nerelere gidelim diyorlar :)

free13
20-12-2013, 11:01
Şimdi hyo cbr den daha kalıplı daha hızlı bu doğru güzellik görecelidir.ama bence honda daha sorunsuz servisi daha yaygın ikinci eli hızlı.
Birde KTM var bence bir incele DUKE 200 şimdi 390 da çıkardılar Abs li bir 200 yada 390 gayet ideal.

KTM 200 Duke 2014 - Highlights (http://www.ktm.com/tr/naked-bike/200-duke/highlights.html#.UrQVLvRdVqU)

KTM 390 Duke ABS 2014 - Highlights (http://www.ktm.com/tr/naked-bike/390-duke/highlights.html)

Ama ne alırsan al önce ehliyet sonra koruma ekipmanlarını tamamla en son motor al bence.

wolrath
20-12-2013, 11:22
gayet ıdeal ? :) ktm 390 nın anahtar teslım fıyatına bı bakalım bence :)

7000 euro...

20.000tl :):)

Providence
20-12-2013, 11:43
Hyosung 250 ile başlıyan bir arkadaşım oldu ; sonrasında 600f aldıve dediği laf aynen şu aldı " nasıl bir mallık etmişim de hyosung ile başlamışım " eğer ki kendimi kontrol edebilirim diyorsanız 600 f bulun temiz derim. Hyosung un frenajı olsun , amörtisör sistemi olsun pek başarılı değil mağlesef. Bu hyosung 250 den 600 f e geçmiş birinin direk verdiği bilgi açıkçası. Şimdi bazı arkadaşlar 600 lük ile başlanır mı hiç diye klasik repliklerini yapıcaklardır :D

kutsal
20-12-2013, 12:18
hyosung almayın.bi ev alıcaksınız ilk baş bi çadırda kalıyım sonra daire alırım gibi birşey oluyor bu

makif84
20-12-2013, 17:11
bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

darkmoon
20-12-2013, 21:30
iş dönüp dolaşığ amaç araç olayına gelir çatar..

250cc katogorisi şehir içi az yakar uzun yolda ciddi bir beklentiniz yoksa 140 /160 km hızlarda yeterli gelir..

iş süratse bir şey diyemem ama 250 cc gibi maksimum sürati 140-160 olan bir motorla yan yatmak düşmek kaçırmak var..

600 lük makinede son hızı 260++ olan motorda yan yatırmak kaçırmak düşmek var..
insana vericeği hasarda bir olmaz kontrol hazsıda bir olmaz..

belli bir süratin üstünde profesyönellik ve tecrübe ister.. 120 km deki kontrol ile 200 km deki 220 km hızdaki kontrol tecrübe pilotaj tecrübesi bir olmaz.. insan oğlundada hep bir açlık kadranın sonunu görme istediği doyumsuzluk vardır.. acemilik ile bu iki şey yan yana geldimi saatli bomba bence...

Providence
20-12-2013, 21:43
Walla ben bir aceminin deneyimlerini aktardim hyosung 250 den 600f e geçen , 2 motor arasinda konfor ve denge olarak daglar kadar fark var maglesef , ben ilk motor olarak alicak olsam s1000rr hp4 alirim :) dtc rain mode a alirim gucu kisar keyfime bakarim :) kullanilabilicek en guvenli motor su anda racing olarak piyasadaki :) Gaz elinizin altinda , kisacasi nasil kullanicaginiz size kalmis ...

rebel
20-12-2013, 21:48
O ole olmuyo malesef . Sen hayatinda 70 80 bg arabadan fazlasini surmemesin ama ferro alırım snow modda surerim gibi bisey. Bu sonucu degistrmez. Yavas gidebilirsiniz hatta 100u gecmessin ama aradaki gaz tepkisi nolcak acaba?

Providence
20-12-2013, 21:55
s1000 rr tri mode sanirsam , hic bir acemi gaz tepkisine e5 te alismiyor , motor kullanirken deneyimliyerek bunu ogrenicek ki hyosung 250 de alsa cart diye e 5 e giremiycegi icin hicbir sorun teskil etmiyor gaz tepkisi. Tek sorun kullanicinin kendini tanimasi bu noktada. 250 likten 600 e gecen arkadaslarim asla gaz tepkisi soyle aman altimdan firladi demedi :)

fkocak
21-12-2013, 03:01
tartışmaya kenardan katılmak gibi olmasın ama arada ağırlık, gaz tepkisi, orantısız bi güç farkı, sürüş pozisyonu gibi farklar olduğu için iki tekere 250 lik ve 600-1000 likle başlamak arasında çook fark olacağını düşünüyorum 600-1000 likle başlamak ciddi seviyede hayati risk taşır bence :)

K0213
21-12-2013, 03:04
düzgünü 6 bin liradır ztn, 4 bine adam olmaz o motor ve olsada keyif vermez, maxi scooter alman daha keyifli ve tarz olacaktır ;)

initial-D
21-12-2013, 03:18
s1000 rr tri mode sanirsam , hic bir acemi gaz tepkisine e5 te alismiyor , motor kullanirken deneyimliyerek bunu ogrenicek ki hyosung 250 de alsa cart diye e 5 e giremiycegi icin hicbir sorun teskil etmiyor gaz tepkisi. Tek sorun kullanicinin kendini tanimasi bu noktada. 250 likten 600 e gecen arkadaslarim asla gaz tepkisi soyle aman altimdan firladi demedi :)

Abi yanlış anlama sakın,motosiklet kullanmıyorsun sanırım,yok hangi mod olursa olsun 1000 ve üzeri sıkıntı,gazlamayı geç vites düşerken bile okadar dikkat istiyorki..
Yeni başlayan biri için söylüyorum tabi.alay amaçlı yazmadım yanlış anlama tekrar söylüyorum

Ayberk0616
21-12-2013, 08:38
ben şunu anlamıyorum bu yeni başlasam 600 lük alırım 1000lik alırım diyen arkadaşlar hayatlarında hiç 2 tekere bindiler mi acaba?
motorum var,motoru aktif kullanıyorum viteslide kullanıyorum hiç bi sıkıntım yok allaha şükür deli gibi de 600rr istiyorum allaha şükür alabilecek maddi gücümde var ama ben cbr 250 yada hyo 250 bakıyorum neden?
600lük bi makinanın gaz tepkisinin ne olduğunu az çok biliyorum
600 lük bi makinada şehir içinde gazı bi kaç derece fazla kaçırmak nelere mal olabilir onları biliyorum yeni başlayan biri kesinlikle ve kesinlikle 250 likden fazlası ile başlaması hayatıyla kumar oynamaya eşdeğer buluyorum
herkesin kendi kararıdır saygı duyarım ama yeni başlayanlara tavsiye olarak kimse 600lük iyi dir yok 1000likle bile başlarsın demeyin

Providence
21-12-2013, 10:13
Benim kendi arkadasim 250 lik hyosung ile basladi , sonrasinda 600f e gecti aktardigim onun deneyimi . 250 lik ile basliyabilir arkadas , ama hyosung ile baslamasin uzun lafin kisasi cbr 250 gibi birsey olabilir . Ayrica a2 ehliyetim var arkadaşlar , 125 lik gidonu yamuk lastigi inik motorla ehliyete calistirilip sonra gsx r600 un ustune oturup alismak icin kullanmisligimda var ilk dedigim sey arkadaslarima bana neden iskence cektirdiniz olmustu , 4 ay ara ile 2 arkadasimi kaybettigimden daha fazla bulasmadan elimi ayagimi cektim motordan . Ama hala bir k1200gs yada k1600gtl alip yollara cikma hevesim korelmediginden arada bir bakindigim oluyor.

fatiii
21-12-2013, 10:33
bende kendi tecrübemden yola çıkarak bi kaç bişey yazıyım

1. si 250 likten 600f e geçen birisi gayette söylediğiniz gibi düşünür çünkü 600f te hard bi makina değil gaz tepkimesi race makinalara göre kötü ve tepkisiz ama 250 den race bi 600 makinaya geçseydi düşüncesi farklı olurdu diye düşünüyorum.

2.si ben profesyonel olarak motor sürmeye 600 lükle başladım hemde öyle 600f falan değil direk 636 şans kısmet anamızın dualarıyla kaza bela yapmadan öğrendik.en son motorum zx12 ydi birçokta 1000 lik makina sürdüm ama size şunu söyliyim motora 1000 likle başlamak heleki s1000rr falan demek okyanusun ortasında suya yüzme bilmeden atlayıp yüzme öğrenmeye çalışmakla aynı şey..

konunun özeti şu 600 lükle başlayabilirsin şanslıysanız ve anneniz arkanızdan çok dua ediyorsa bi deneyin çünkü öbür tarafla arandaki tek çizgi bu iki şey :)

bunların hepsine sahip bile olsanız 1000 lik makinayla genede başlamayın çünkü 1000 likten onlar bile kurtaramaz.şimdi çıkıpta vay bizim ahmet 1000 likle başladı vay osman 10 gün sora 1000 likle teker yapıodu vs yazmayın.istisnalar kaideyi bozmaz sizede bişey olmaz olan ananıza babanıza eşinize kardeşinize olur siz sadece düşünce ölürüm inşallah diye dua edersiniz.

Providence
21-12-2013, 10:44
Motor üzerinde olduğun sürece 125 lik scooter da olsa zaten dualar ile yasiyorsun. Benim durumumda bana motor kullanmayi ogretmek icin zamani olan 4-5 arkadasim vardi. Sunu da es gecmeyin 1000 lik ile trafige girebilir demedim ben yada 600 f ile , her kosulda trafik disinda bir alanda ki 250 lik de alsa bu gecerli mutlaka deneyimli motorcular tarafindan calistirilmali yoksa 125 scooter ile de trafige cikmak istanbul da benim gozumde intahar ile es deger. 1000 lik ile basliyan tanidigim da var ayrica fakat belirttigim sekilde basladi alip 1000 ligi trafige cikmadi.

Ali Özdoğan
21-12-2013, 12:13
hyosung kesinlikle iyi bir motor 3 arkadaşım yıllardır kullanıyor 2si eski kasayı satıp yeni kasasını 0 aldılar bende geçtiğimiz yaz today ile başlangıç yaptım bu yaza inş bende bir hyosung sahibi olucam
alırken kanuni s&t almamaya dikkat edin hyosunglara + olarak enjeksiyonlu makine diyorlar ama değiL.

frenleri zayıf değil zayıf diyen ilk 100 km kullanıp yorum yapmıştır

wolrath
23-12-2013, 13:38
herkes 1000likle de baslayabılır elbette.

ama sadece a noktasından b noktasına gitmiş olur.motorun hakkını verebılmek tecrube ister.e hakkıyla kullanmadıktan sonra da zevk alınmaz.cunku motor sizi kullanır :)

he birde tecrube kazanırken elbette hata yapılır cunku rısk alınmadan tecrube kazanılmaz.rısk alırken atlattıgınız tehlıkeler de cc buyudukce artar cunku vıraja gırdıgınız , düzlükte yaptıgınız sürat vs hersey artar. cbr250 ıle yaptıgım dangalaklıkların 1 tanesi rr la basıma gelseydı sanslıysam sakat kalırdım :)

cok fazla zarar ettırmeyecek pıyasa motorlarından bırıyle (cbr-nınja) baslangıc yapmak her zaman ıyıdır.bunu zaman - para kaybı olarak gormeyın bence. yzf - gtr demedım cunku oturus pozısyonları kesınlıkle baslangıc motoru degıl bu 2linin...

*

bu arada baslıgın konusu motora gelınce. 1000tl ıle adam olacak 2000tl lık hyo 1 gun bıle ılanda durmazdı.bırsuru cakal motor ustası var pıyasada.sana bana kalmazdı yani :)

makif84
23-12-2013, 15:23
bu arada baslıgın konusu motora gelınce. 1000tl ıle adam olacak 2000tl lık hyo 1 gun bıle ılanda durmazdı.bırsuru cakal motor ustası var pıyasada.sana bana kalmazdı yani :)[/QUOTE]

Mesaj alınmıştır teşekkürler

asot
25-12-2013, 15:19
Biraderde 600 luk suzuki gsx r vardi, sehiricinde hararet yapiyor diye satti, biraz sehirici biraz uzun yol basmazsa ayar tutmuyordu :) 250 lik baslangic icin en idealdir

darkmoon
25-12-2013, 19:17
bende 900cc lik vulcan vardı 500cc lik en500 vardı sattım bir ara kewaay 250 lik sonra regal en sonda gv250 de son noktayı koydum.. 250cc iyidir şehir içi şehir dışı ortalama kullanan artçısıda fazla olmayan birisi için fazlasıyla yetiyor..

skyhigh
25-12-2013, 20:03
kesinlikle uzak durun ıkı adet sahıp oldum daha 4 ay once enjeksıyonlusunu sattım motoru bı kere acılan bı hyosung bır daha randıman vermıyor cunku v twin oldgu ıcın her usta anlamıyor hatta antalyadakı kendı servısı bıle ısı bılmıyor hatta sole bsey dıyım enjeksıyonlusundan uzak durun arıza cıkartyor ve yapılması cok malıyetlı ve zor soracagınız her soruya cevap verebeılırım hyosunglar hakkında cok bılgım var elımde yıgınla fotografda var pm ıle cevaplayabılırım ıyı aksamlar

skyhigh
25-12-2013, 22:40
hyosung kesinlikle iyi bir motor 3 arkadaşım yıllardır kullanıyor 2si eski kasayı satıp yeni kasasını 0 aldılar bende geçtiğimiz yaz today ile başlangıç yaptım bu yaza inş bende bir hyosung sahibi olucam
alırken kanuni s&t almamaya dikkat edin hyosunglara + olarak enjeksiyonlu makine diyorlar ama değiL.

frenleri zayıf değil zayıf diyen ilk 100 km kullanıp yorum yapmıştıryanlısınız var st-kanunı hyosungdur sadece hyosung yazılarının ustune st yazılmıstır enjeksıyonludur daha 4 ay once sattım elımden bı suru gectı bazı kısılere gore st daha dayanıklı oldgu solenır

darkmoon
26-12-2013, 02:12
st olayı ve hysoungu aynı motordur st nin nedeni global ile kanuni arasındaki hukuksal distiribütör sorunu idi.. hysoungun isim hakkı global motordaydı o yüzden kanuni hysoung ismini kullanamadı başına st ekledi.. sanrım geçen sene aralarındaki mevzuyu hallettiler artık hysounglar sadece hyosung adıyla geliyor.

@skyhigh

bende enjeksiyonlu gv250 var bizim motor grubunda 2009 model 60 bini devirmiş ve motoruna anahtar değmemiş gv ler var.. gene 2005 bir abimizde ilk gelen karbüratörlü gv lerden var daha motoruna normal bakımları dışında anahtar değmemiş şu anda motoru 40 binde yaklaşık 3 sene de km göstergesi arızalı gezdi bizim tahminimiz rahat 100 bini devirdi :)

yani kendi çevrendeki olayları genele yorumlama..

istanbulda hysoungun dilinden anlayan ve toplayan ustalar var neticede 2006 dan beri türkiyede satışı var bu motorun az buz değil nerdeyse 8 senedir türkiye yollarında türkiye piasasında..

kanuni servisleri dilinden anlamaz pek o doğrudur.. çünkü kanuninin motoru değildir.. kanuni sadece ithal ediyor..

kanuni zaten alalı daha 3-4 sene ya oldu ya olmadı .. onlarda prestij sınıfı olarak hani sadece çin malı değil kaliteli motorda satıyoruz hesabına hysoungun ithalata başladılar iyide oldu..

gtr250 lerde sıkıntı var neden var hep diyorum gtr250 biraz önceden tecrübe ile binilmesi gereken bir motor ilk motor olarak alınırsa süreni zorlar dengesi bir ninja250 cbr 250 gibi stabil değil...

viraj yetenekleride öyle eğerki önceden bir motor tecrübesi varsa yada eğitimini almışsa gene sürene koymaz hatta keyif bile alır virajlarda tatlı tatlı.. ama işi bilmeyen hiç bir eğitim almamış ve direk ilk motor olarak binen ve motor sürmenin s inden anlamayan insanların elinde çok gtr lar çöp olduyan yattı motor kitledi.. bunların çoğu nedenide motorun kendisi değil tamamen binicinin bilgisizliği..

bir o kadar temizleride var.. gtr larda en kronik sorunu cut ı yokdu 2008 sonrası devir kesiciyi koydular orda sorunlar bir hayli azaldı yalnız insanların bir türlü anlamak istemediği konu şu bu motorlar gerçek racing tarzında motor değil gtr 250 dediğin motorda aslen chopper cruiser motoru var.. benim motorumdaki motorla aynı motor var..

peki nasıl oluyorda aynı motora sahip gv ciler en ufak ciddi bir sorun yaşamazken aynı motora sahip gtr kullanıcıları sorun yaşıyor.. motor aynı motor.. her şeyi aynı kasalar farklı bir.. demek ki sıkıntı motorda değil..

bu arada enjeksiyonlu daha iyidir .. hem enjeksiyonlu motorlar revizelidir modernize edilmişdir hem yakışı bir litre kadar azdır ..

skyhigh
26-12-2013, 11:05
darkmooon alıntı yapmıyorum uzun olmasın diye evet enjeksıyonlu tabıkı daha ıyıdır en son kendıme aıt olan st idi.bir kere sanayıye ugramadım sadece kendı egsozlarını sokup headers ve son susturucu yaptım lısedeyken hyosungla yatıp kalkardım yanı yaşıma bakıp oran burdan duyma bılgılerle konusuyo zannetmeyın :) evet benım cevremde enjeksıyonludan ceken cok oldu hatta kendı motorum 15 bn kmde ıken enjeksıyon arızası verdı enjeksıyonlunun sıkıntısı bı suru sensor olması ve sensorlerının bence bu motora gore pahalı olması.gelelım karburatrluye dedıgınız gıbı hyosungu ılk motor olarak alan ve bu motorlara r1 r6 muamelesı yapan apaçiler yuzunden temızı cok azaldı.gozumun onunde bır cok kez krank kesmeler motor kıtlemeler falan fılan cok grdum.acemı suruculerın orjınal lastıgın zayıflıgını bımedklerı ıcın suratlı ıken frene basıp dans edıp oraya buraya gırmlelerı sonucu cogunun şasesi yamuldu.doğrudur ıstanbulda ustaları var.

Gko
28-12-2013, 19:12
bence en iyi özet şu video
https://www.facebook.com/photo.php?v=640871775972716