PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin programlıyabilme.

egeturbo
25-07-2008, 17:43
Aem ems gibi beyinleri yen baştan programlıyabiliyoruz fakat bazı araçların orjinal beyinlerinide programlanabilior die duydum yani chip değilde ems gibi volvo s60nkinide programlıyabiliormuyuz bilen varmı

Oz`
25-07-2008, 18:38
s60 ems givi sdeil yenidenflashlanabiliyor beyni

egeturbo
25-07-2008, 19:19
peki emsyi yükleyebilmek için içinden cıkan cd yi bilgisyara yükleyip programlıyabiliyormuyuz yoksa daha ek programlar v.s gerekiormu

ef186
25-07-2008, 20:36
ege turbo programlama işi çok detaylı ve ince ayar bilgi isteyen bir iştir yani burda bunu anlatabilmek istesekte mümkün deil şöle sölemek gerekir ise işi uzmanına bırakmak gerekir böle işlerde.
ha dersenki ben bu işi yapıcam örenmek istiyorum ozaman bu işi ciddi kaliteli ve bilgisi ile yapan birilerinden rica edip canlı canlı soru cevap yaparak izleyerek örenip takıldığın yerleri internette araştırmalısın ....
bu şekilde sana programın pc ye kurulumunu anlattık diyelim sonrasında araca zarar verebilirsin o nedenle bence bir bilene canlı canlı danış yardımcı olsun sana yakınlarından ...

egeturbo
25-07-2008, 21:35
ege turbo programlama işi çok detaylı ve ince ayar bilgi isteyen bir iştir yani burda bunu anlatabilmek istesekte mümkün deil şöle sölemek gerekir ise işi uzmanına bırakmak gerekir böle işlerde.
ha dersenki ben bu işi yapıcam örenmek istiyorum ozaman bu işi ciddi kaliteli ve bilgisi ile yapan birilerinden rica edip canlı canlı soru cevap yaparak izleyerek örenip takıldığın yerleri internette araştırmalısın ....
bu şekilde sana programın pc ye kurulumunu anlattık diyelim sonrasında araca zarar verebilirsin o nedenle bence bir bilene canlı canlı danış yardımcı olsun sana yakınlarından ...

tabikide beyin iş çok ciddi bir iş vurultular o kablolar bile bindert benim istediğim öğrenmek ticari amaçlı değilde dükkana gelen turboladığımız araçlarda kullanmak

Oz`
25-07-2008, 23:10
peki emsyi yükleyebilmek için içinden cıkan cd yi bilgisyara yükleyip programlıyabiliyormuyuz yoksa daha ek programlar v.s gerekiormu

bir arabanın orjinal beyni için içinden Cd çıkmaz :) yüksek paralar ve yatırımlar yapman lazım bunun yerine sadece bir beyin avans benszin karışım haritasından sınırlı değildir .9

egeturbo
25-07-2008, 23:50
bir arabanın orjinal beyni için içinden Cd çıkmaz :) yüksek paralar ve yatırımlar yapman lazım bunun yerine sadece bir beyin avans benszin karışım haritasından sınırlı değildir .9

yok orjinalinden cıkmaz ben aem ems için dedim cd olayını
tabikide benzin hava ile bitmior daha bir cok etken olduğu kesin görüldüğü gibi bişi değil

ef186
26-07-2008, 00:37
tabikide beyin iş çok ciddi bir iş vurultular o kablolar bile bindert benim istediğim öğrenmek ticari amaçlı değilde dükkana gelen turboladığımız araçlarda kullanmak

yok orjinalinden cıkmaz ben aem ems için dedim cd olayını
tabikide benzin hava ile bitmior daha bir cok etken olduğu kesin görüldüğü gibi bişi değil

aem ems yimi örenmek istiyorsun ? ticari deil diyorsun dükkana glen bi araba için diyorsun ben anlayamadım mesajı msn gibi deil tüm detayları ile 1 seferde yazsanda yardım edilebilicek bişi varsa yazsak ?
Aem ems vs.. standalone çalışan cihazları ayarlamak okadar kolay iş deilver benzini aç basıncı kız avansı vs.. işi deil bunlar bi yaz tam olarak baklayı da cevap yazalım deilmi .......

M_PROJECT
26-07-2008, 00:41
amerikada kurslari var ems lerin . kendin cozmek istiosan bunun icin cok arastirman lazim . alip kendi araba baglayip risk goze alip ayar yaparak denemen lazim . herkesin harci degil yanlis anlama , cidden degil . ayar yaparken araba kirmak cok kolay .
bu arada bahsettigin turdeki ayar sekli open ecu , ems dedigin engine management system yani harici bir ecu . orjinal beyne girmek ise openecu , enguinity die adlandirilir .

Oytun
26-07-2008, 00:47
şöle sölemek gerekir ise işi uzmanına bırakmak gerekir böle işlerde.

herkesin harci degil yanlis anlama , cidden degil .

:icon_tup:

khan
26-07-2008, 01:35
bu isin yolu sudur, kendi arabana bir ems baglarsin. kurcalarsin, okursun, arastirirsin, kirarsin onarirsin devam edersin aradan baya bir zaman gecer ve zaman icinde fikir sahibi olmaya baslarsin. bir tunerin mekaniginin kusursuz olmasi lazim, yonettigin mekanigi bilmeden programini yapamazsin. her markanin huyu tarzi farklidir hatta her arabada bile minor farkliliklar vardir.
ogrenilmez diye birsey yok tabiki ogrenilir ama bir oz,yuro seviyeyesine gelmek icin minimum dolu dolu bir 3-5 yil gecirmek lazim ki o kosulda bile gelebilmek basaridir cunku bu is hakkaten yetenek ister.

egeturbo
26-07-2008, 09:53
aem ems yimi örenmek istiyorsun ? ticari deil diyorsun dükkana glen bi araba için diyorsun ben anlayamadım mesajı msn gibi deil tüm detayları ile 1 seferde yazsanda yardım edilebilicek bişi varsa yazsak ?
Aem ems vs.. standalone çalışan cihazları ayarlamak okadar kolay iş deilver benzini aç basıncı kız avansı vs.. işi deil bunlar bi yaz tam olarak baklayı da cevap yazalım deilmi .......

dükkana sadec e ticari amaçlı değil eşimizin dostumuzunda araçları geliyor.

egeturbo
26-07-2008, 09:57
amerikada kurslari var ems lerin . kendin cozmek istiosan bunun icin cok arastirman lazim . alip kendi araba baglayip risk goze alip ayar yaparak denemen lazim . herkesin harci degil yanlis anlama , cidden degil . ayar yaparken araba kirmak cok kolay .
bu arada bahsettigin turdeki ayar sekli open ecu , ems dedigin engine management system yani harici bir ecu . orjinal beyne girmek ise openecu , enguinity die adlandirilir .

anladım yani beyinler 2 tip bir orjinal beyinlerle oynayabilmek için ems engıne management ise ek bir ecu .Peki programlanabilen beyin leri nasıl programlıyoruz yani ne gibi ekipmanlar lazım anladığım kadarı ilede sadece ek beyinler sonradan turbolanan araçlar için değil atmosferik araçlarda da kullanabilme olanağımız var doğrdumudur.

evet bitane kendime ems siparişi vericem kendi aracımda kıra döke yaparak öğrenmeye çalısacağım.

KSK-VTEC
26-07-2008, 12:30
ardacım hangi arabana ems takmayı düşünüyorsun. Benim araçlarımda aem de var neptune de var chipli olanlarda var da bir gün dahi aklımdan geçirmedim açayımda şunu kurcalayım diye bi ateşleme haritası görsen bune ya MATRİX e mi geldik dersin. Sen bırak öğrenme işini pro yapan abilerin var çağır gelsin yapsınlar.

egeturbo
26-07-2008, 13:12
ardacım hangi arabana ems takmayı düşünüyorsun. Benim araçlarımda aem de var neptune de var chipli olanlarda var da bir gün dahi aklımdan geçirmedim açayımda şunu kurcalayım diye bi ateşleme haritası görsen bune ya MATRİX e mi geldik dersin. Sen bırak öğrenme işini pro yapan abilerin var çağır gelsin yapsınlar.

yapsıunlar yapmasına abide bu sne mezun olabilmem için okulda bu beyin olaylarına el atmam lazım ne kadar fazla bilgiyi gösterirsem okadar işim kolaylaşacak ems yide alfaya takmayı düşünüyorum bi kaçkere bazı örnekleri inceledim gerçekten karısık ama bu olayı çok merak ediyorum yani işlem olarak yapmak değilde neyi nedir nasıl halledilir pratiğini bilsem yeter uygulama okadar şart değil

tool
26-07-2008, 13:16
pratigini bilmenin tek yolu deneme yanilma;
kendi arabani kirmayi goze alarak ogren dicemde, sadece atmosferik araba ile bimiyor olay..

egeturbo
26-07-2008, 13:34
pratigini bilmenin tek yolu deneme yanilma;
kendi arabani kirmayi goze alarak ogren dicemde, sadece atmosferik araba ile bimiyor olay..

yaz kaldı bitane honda delsol alıoruz gibi onu turbolarken denenebilir aslında peki hiç beyine bağlanma şeması gibi bişeyi warmı acaba

tool
26-07-2008, 14:12
proje arabasi honda ise neptune rtp denersin 600$-700 arasi falan olsa gerek, harness beraber siparis edersin kesip bicme isi olmaz..

http://hrtuning.com/photos/NepTune.jpg

egeturbo
26-07-2008, 14:55
proje arabasi honda ise neptune rtp denersin 600$-700 arasi falan olsa gerek, harness beraber siparis edersin kesip bicme isi olmaz..

http://hrtuning.com/photos/NepTune.jpg

şu sağ taraftaki kullanabilir sayılardanmı yapıyoruz map olayını

Oz`
26-07-2008, 20:46

heee bide şöle yapanlar var :) programı yolluosun yükleyemiolar dimi Tolgacum :)

Oz`
26-07-2008, 21:00
ortadakiler map yandakiler options lar

KSK-VTEC
26-07-2008, 22:36
Yawrucum ondan ellemiyoz sizlerin önünü kesmeyelim diye yoksa yalar yutarım

M_PROJECT
27-07-2008, 07:24
heee bide şöle yapanlar var :) programı yolluosun yükleyemiolar dimi Tolgacum :)

banada yollasana Clark Turner 100 dolar istio maplerine :D worldwide map :D

Oz`
15-08-2008, 09:24
kankacım çek yollla yollim :) logu al çek gene yollim paramı alcem len senden :)