PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye de ki en iyi navigasyon gps!!!

miniks
25-07-2008, 21:40
hayatım boyunca forum ortamında boyle bır konu acmak ıstemısımdır hep. ama baslık soyle olmalı ''NAVİGASYON SORUNSALI'' :).

EVET SORUMU SORDUM SİZCE HANGİ MARKA ALMALIYIM?

benim için cihazın hızlı olması ve kullanabılırlği ön planda. şimdiden teşekkür ederim.

NOSman
25-07-2008, 21:43
Double din yerin warsa abi güzel navigasyonlu urunler war navturk yazılım

TURBO CİVİC
25-07-2008, 23:07
abi ben opeldeyken mio sattım cok.kullandımda baya bi ama ne desem yalan olur.cunku sole solentiler duydum.mio kullanan bir bayaan birgun koptude giderken (bogaz) sola donun demis :D:D:D ha simdi solede bi durum var cihaz haklı olarark bayaana lanet olsun trafige don sola atla asagıyada demis olabilir:D:D:Dsaka bi yana mionun c520 ve 570 i guzel cihazlar.tavsiye ederim bi sıkıntısını gormedim

tool
25-07-2008, 23:15
yazilim olarak IGO gayet basarili...

sercangolge
25-07-2008, 23:17
karşımıza ilk çıkacak taksici tüpçü sucu vb. modeller :p

Hüseyin
25-07-2008, 23:38
şuan Garmin kullanıyorum tavsiye ederim gayet başarılı

ef186
25-07-2008, 23:59
navtürk harita olarak çok güzel ben ceptelde kullanıyorum gayet hızlı ve adres bilir bişi güncell yani ....

Serencebey
26-07-2008, 00:02
Cok cesit cok marka kullandım ama Garmin'den hic vazgecemedim. Sundugu ozellıkler inanılmaz + kapı numarasına kadar cıkarır.

Kesınlık Garmin diyorum her gunde kullanıyorum.

PS: Cok yol bilmemde...

ef186
26-07-2008, 00:04
Cok cesit cok marka kullandım ama Garmin'den hic vazgecemedim. Sundugu ozellıkler inanılmaz + kapı numarasına kadar cıkarır.

Kesınlık Garmin diyorum her gunde kullanıyorum.

PS: Cok yol bilmemde...

bu arada katılıyorum mapı bi garip geldi ama garmin makina olarak gayet hızlı ...

M_PROJECT
26-07-2008, 00:15
ben burda tomtom kullaniyorum varsa eger orda tavsiye ederim garmin cok dandik kullanisli degil bi sure kullandim .

egeturbo
26-07-2008, 00:20
ben burda tomtom kullaniyorum varsa eger orda tavsiye ederim garmin cok dandik kullanisli degil bi sure kullandim .

aynı şekilde babamda yurt dısında tomtom kullanıor hatta dokunmatik ekran falan filan tavsiyede edior

miniks
26-07-2008, 08:23

USA de suanda tomtom vs hertz magellan ılk sırada yer alıyor. secım yapmak ıstesen gene tomtom mu alırdın?

Garmin nin hangi modelini tavsiye ediyorsunuz?

XoR
26-07-2008, 08:45
Belçikada 11 ay Tomtom Kullandım çok başarılıydı resmen gideceğim yerin kapısına kadar götürüyodu

egeturbo
26-07-2008, 10:02
evet tomtomun türkçeside var aynı zamanda babamınkinde mp3 oynatabilme ve foto albümüde vardı dokunmatikti hatta modeli go 90 mıydı ole bişiydi ama babamda satıp bi düşük modelini almak istiyor aynı zamanda özelliklerinden biri hatırladığım gprs sistemi varsa trafiğin sıkışık olduğunu seni dah akesitrme bir yoldan götürebilme özelliği 34 farklı yol seçeneği binek araçlar ağır vasıtalar yaya için yollar bisikletliler için yollar özelliği vardı die aklımda kalmıştı

Alp
26-07-2008, 10:14
Myguide 3100 serisini kullanıyorum, çok basit bir model ama dokunmatik ekran vs fln var.Kullanışlı...

http://www.icebuyer.co.uk/images/80778b22441578bcb65b78161d781f27.jpg

Serencebey
26-07-2008, 10:42
USA de suanda tomtom vs hertz magellan ılk sırada yer alıyor. secım yapmak ıstesen gene tomtom mu alırdın?

Garmin in eski MAP leri mustafanın dedıgı gibi resmen berbattı ama yenı alt yapısından sonra ozellıkle Avrupa ıcın ataga gectiler. Arkadaslarımın TAMAMI Garmin kullanıyo. Sapması 3m ve gayet guzel bır rakam :)

Garmin'in Turkce Sayfası için Garmin (http://www.garmin.com.tr/index.php?page=kategori_1&kat=70)

-aykt-
26-07-2008, 10:45
belki konu dışı olacak ama, bunların fiyatları nasıl seyrediyor?

Serencebey
26-07-2008, 10:48
Nuvi 710W
Nuvi 250W
Nuvi 760W

Kullanabıleceginiz modeller. Modeller arasında extradan cok fark yok aralarındakı farklar genellıkle arttırılabılır hafıza veya ekran genıslıgı olarak degısıyor.

Alabıldıgınız en buyuk ekranı almanızı tavsıye ederim :)

Serencebey
26-07-2008, 10:49
belki konu dışı olacak ama, bunların fiyatları nasıl seyrediyor?

farklı markalara bakarsan 250den baslıyor.

sülüman
26-07-2008, 10:53
farklı markalara bakarsan 250den baslıyor.

kullandıgınız nvigasyonun modelinin linkini verebilirmisiniz.bide fiyatı nedirizin modelinin.diger modelrinden ne farkı var

Serencebey
26-07-2008, 12:03
kullandıgınız nvigasyonun modelinin linkini verebilirmisiniz.bide fiyatı nedirizin modelinin.diger modelrinden ne farkı var

Ben Mobile GPS kullanıyorum. Ama Arabirim tamamiyle Garmin.

Garmin MobileXT tam olarak modeli.

Trafık ısıklarını onceden gorebılme
hava durumu
kayıtlı olan benzınıklerde yakıt fıyatları
kayıtlı otellerde otel fıyatları
guvenlık kameralarına baglanabılme (yol kenarındakı uye ıs yerlerının kameraları trafık durumu ıcın bırebır)
anlık gercek hız.
kafe, restoran vs. bulma
cok genis bir ag sistemi.
belirkenmis noktalari paylasabılme.
Gunun saatıne gore gozu yormaması ıcın renk degısımleri
enlem ve boylam seklınde yer belırtme
pusula
rota detaylandırma
Seyahat bilgisayarı

gibi guzel ozellıklerı benı cezbedıyor acıkcası :)

mechanıcer
26-07-2008, 12:10
usa da garmın cok ıı satıo ama avrupa yagı basarısız tam tersı garmın avrupda basarılı usa basarısız. en ıyısı garmın al derım.

miniks
26-07-2008, 14:16
pekı cıhaz garmın tamam. pekı program olarak ne onerırsınız.

M_PROJECT
27-07-2008, 07:33

ben tomtom alirdim , arada sirada kafasinin karistigi oluyor ama oda sadece downtown manhattan da sokaklar dar binalar yuksek gerekli uydu baglantisini sagliyamiyor . haliyle kendini bi kac sokak otede sanip sacma sapan saga sola don diyebiliyor. ama trde boyle bir problemi olacagini sanmam . garmin bana kullanisli gelmedigi icin sevmiyorum , magellan da kullandim oda dandik . tomtom cok kullanisli pratik hersey elinin altinda .

Serencebey
27-07-2008, 11:00
musti tomtom ve magellanin tr haritalarini gormek istemezsin ve hata paylarını duymak ıstemezsın dıye dusunuyorum :)

miniks
27-07-2008, 12:19
mruk sımdı garmın ının en ıyı modelı hangısı. almısken ıyısını almak mantıklı olur dıye dusunuyorum. bana model ve surum soylersen sevınırım. bu hafta bıtıreyım su ısı

Serencebey
27-07-2008, 12:46
En iyi modeli dersen olmaz morukcum Garmin'in TR deki en iyi modeli 3.000YTL (Street Pilot 7200)

300 veya 310 yeterli olur gibime geliyo.

bıraz daha ozellık isterim dersen 370 alabılırsın uzerinde dahili Bluetooht var Cep telefonu aramalarında otomatık gecis yapabılmek icin Arac kiti ozellıgine sahip. mp3 calar, vs ozellikleride var

onlara gerek yok dersen 250w alabılırsın aynı ozellıkleri saglar 4.3" ekranı var onunda.

www.garmin.com dan daha detaylı arastırabılırsın. Versiyonları cok onemli degil zaten eve alip guncelleme yapıyorsun. (Guncellenebılırlıklerıne bakman yararlı olucaktır.)

Hepsinde GPS ozelligi var ha fiyat neye gore degisiyo uzerındekı extra ozellıklere gore. Gerı kalan hepsının arayuzu aynı.

Serencebey
27-07-2008, 12:47
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=134

butun modelleri burda mevcut

onurdemir
27-07-2008, 13:58
TOMTOM Navigasyon cihazları Türkiye'de!

http://img209.imageshack.us/img209/1473/tomtomxldk3.jpg

Ürünleri 30 ülkede tüketiciyle buluşan ve 1.7 milyar euro ciro ile global kişisel navigasyon cihazı pazarının tartışmasız lideri olan TomTom, yeni pazarlara açılma stratejisi uyarınca Türkiye’de faaliyetlerine başladı.

Türkiye’de kendi yapılanmasını kuran TomTom, kullanım kolaylığı ve taşınabilirlik gibi özellikleriyle dünyanın en çok tercih edilen navigasyon cihazlarını, ağustos ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunacak.

İstanbul, 23 Temmuz 2008 – Navigasyon cihazları pazarında Avrupa’da %50, ABD’de %25 paya sahip olan TomTom ürünleri, Türkiye’de tamamen Türkçe içerikle Türkiye’ye özgü karayolları ve trafik koşullarına uyumlu olarak tüketiciye ulaşacak. TomTom, Türkiye pazarına odaklı yapılanmasıyla bir yandan harita çözümlerini mükemmelleştirirken, öte yandan tüketicileri, beklentilerine ve alışkanlıklarına cevap verecek kullanım kolaylığı seçenekleriyle tanıştıracak. TomTom, satış ve pazarlama yatırımlarıyla Türkiye’de gerçek anlamda bir navigasyon pazarının oluşmasına öncülük etmeyi amaçlıyor. TomTom’un Türkiye’deki operasyonlarını Ülke Müdürü unvanıyla bilgi teknolojileri perakendeciliği alanında sektörün deneyimli isimlerinden Özgür Yiğiter yönetecek.

TomTom’un Türkiye’de faaliyete başlamasını değerlendiren TomTom CEO’su Harold Goddijn, Türkiye gibi büyük bir ülkede yol tarifi, adres bulma gibi konularda önemli bir boşluğu doldurmayı amaçladıklarını kaydetti. Goddijn, “Global navigasyon sektörü hızlı bir şekilde gelişiyor. TomTom olarak, tüm dünyadaki sürücülere akıllı, kullanımı kolay, taşınabilir navigasyon ürünleri sağlamak üzere çalışıyoruz. Türkiye, yollarında seyreden milyonlarca otomobil ile büyük bir potansiyel sunuyor. Dünyanın geri kalanındaki liderlik pozisyonumuzu Türkiye’de de yakalayacağımıza güvenim tam” diye konuştu.

TomTom’un Türkiye için gerekliliğine dikkat çeken TomTom Türkiye Ülke Müdürü Özgür Yiğiter ise “TomTom’un Türkiye’de olmasının iki tane büyük anlamı var: Birincisi, Türk tüketicisinin ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp ürün ve hizmetlerimizi buna göre hazırlamak. Türkçe menü, Türkçe yol tarifi, Türkçe çağrı merkezi desteği gibi… İkincisi de Türkiye’deki pazar koşullarını daha iyi anlayıp, Türkiye navigasyon pazarının oluşmasını ve TomTom’un lider rol üstlenmesini sağlamak için, özellikle perakendeci iş ortaklarımızın TomTom Türkiye’den yerel destek almalarını sağlamak” diye konuştu.

Kutudan çıktığı anda kullanıma hazır!
Tüm TomTom ürünleri tak & çalıştır özelliğine sahip. Bu özellik, ürünlerin kutudan çıkarıldığı an, kullanım kılavuzunun okunmasına bile gerek olmadan, kullanıma hazır olması anlamına geliyor. Değişiklikleri öngören navigasyon menüsü ve net sembollerin yer aldığı geniş dokunmatik ekranı ile sürücülerin kolayca rotalarını planlamalarını sağlayan TomTom, yolculuk boyunca net Türkçe ses komutları ile sürücülerin gitmek istedikleri adrese stressiz ve kolaylıkla ulaşmalarını sağlıyor.

Her zaman en güncel haritalar
Türkiye pazarına TomTom ONE Türkiye, TomTom XL Türkiye, TomTom XL Avrupa (Türkiye ve 34 Avrupa ülkesini içerir) ve en son sürümü TomTom GO 720 Avrupa kişisel navigasyon cihazlarıyla giren TomTom, müşterilerinin gitmek istedikleri yere en kolay yoldan erişebilmeleri için dünyanın lider harita sağlayıcılarından biri olan Tele Atlas ile çalışıyor.

TomTom benzersiz Map Share™ teknolojisi ile kullanıcılarına kendi cihazları üzerinde harita bilgilerini güncelleme ve diğer kullanıcılar tarafından yapılan güncellemelerden yararlanma imkanı sağlıyor. Map Share™ teknolojisi sayesinde sürücüler, cihazlarının ekranına birkaç dokunuş yaparak, sokak adları, yol hız limitleri, kapalı yollar ve hatta telefon numaralarındaki değişiklikler gibi güncelleştirmeleri kolaylıkla yapabiliyor.

TomTom’un ‘en güncel harita garantisi’ sayesinde de kullanıcılar, cihazlarını kullanmaya başladıktan sonraki 30 gün içinde daha yeni bir harita yayımlanırsa bu sürümü ücretsiz olarak yükleyebilme şansına sahip oluyor. Tüm TomTom ürünleri, TomTom’un PC/Mac için bedava yazılımı TomTom HOME yazılımı ile satışa sunuluyor. TomTom HOME ile kullanıcılar, cihazlarını güncel tutmak için yeni yazılımları ve en güncel haritaları yükleyebiliyor.

TomTom navigasyon cihazları, sürücülerin nereye giderlerse gitsinler, güvenliğe ve yol kenarı rehberliğine direkt erişim sağlayabilmeleri için geniş kapsamlı güvenlik özelliklerini içerisinde barındırıyor. Geniş kapsamlı ‘Acil Yardım!’ menüsü, acil durum ve arıza servis numaraları, en yakın hastane, araba bakım önerileri ve ilk yardım komutları ile ilgili bilgiler içeriyor. Gelişmiş güvenlik özellikleri kullanıcılara hız uyarıları, sürüş molaları ve menü erişim seçenekleri ile ilgili kendi isteklerini ayarlamalarına olanak tanıyor.

Tholl-ga
27-07-2008, 15:17
http://bulbul.com.tr/bulbul/

TaYFuN
27-07-2008, 16:50
hayatım boyunca forum ortamında boyle bır konu acmak ıstemısımdır hep. ama baslık soyle olmalı ''NAVİGASYON SORUNSALI'' :).

EVET SORUMU SORDUM SİZCE HANGİ MARKA ALMALIYIM?

benim için cihazın hızlı olması ve kullanabılırlği ön planda. şimdiden teşekkür ederim.

Bence navigasyon almak bu ara biraz mantıksız en kolayı bir n95 alıp garmin mobile navigasyon progamı yükleyerek araçtaki herhangibir ekranda görüntülenmesi ! tabi teyibin aux girişi varsa yönlendirmelerin hoparlorlerden gelmesi de cabası!! hemde güzel bir telefon sahibi olunur!!

YavuzNaz
04-05-2009, 18:56
konunun üzerinden baya bi zaman gecmiş ama yeni konu açmak istemedim teknosa da satılan mio c520 igo yazılımlı kullanan varmı tavsiye edilirmi yoksa başka cihazmı bakayım..?

Selçuk
04-05-2009, 19:11
Cihazlar universal mi? Yani USA de bi arkadaşım var gelirken ona aldırsam burda çalışır mı acaba?

Maxiboost
04-05-2009, 19:39
250w aldık bizde yeni güzel alet uyduları çabuk buluyor fln fena değil :D animasyonu vs biraz yavaş o kadar ama o fiyatlardaki garminlerde aynı şey söz konusu :D türkiye haritası olan var mı :D :D

onurdemir
04-05-2009, 20:35
Cihazlar universal mi? Yani USA de bi arkadaşım var gelirken ona aldırsam burda çalışır mı acaba?

Cihazı alıp Türkiye'de haritayı yükletebilirsin. Cihaz eğer çok ucuzca ABD'de ve gerçekten değeceğini düşünüyorsan alabilirsin.

tool
04-05-2009, 21:03
konunun üzerinden baya bi zaman gecmiş ama yeni konu açmak istemedim teknosa da satılan mio c520 igo yazılımlı kullanan varmı tavsiye edilirmi yoksa başka cihazmı bakayım..?

igo yaziliminin turkiye haritasi gayet detayli, alinabilir ;)

I-HANN
04-05-2009, 21:42
hızlı ve 50cm yanılma payı ile CLARİON derim fakat fiyatı yüksek bluetooth ozellıgıde mevcut

Evrenoz
04-05-2009, 21:45
Garmin nuvi 205 kullanıyorum, son derece memnunum.

Örnek olarak, Yol iz bilmeden istanbuldan bodrumdaki bir otelin kapısına, sınav için Allahın dağındaki bir okula, istanbuldan dikilinin arka sokaklarındaki bir adrese, gene istanbuldan akçaydaki bi eve rahatlıkla gittim.

oGuZ555
04-05-2009, 21:48
N95 telefonumda Garmin kullanıyorum gayet güzel ve kullanışlı

Ome_RS
04-05-2009, 21:56
bende nuvi 200 kullanıyorum tavsiye ederim oldukca kullanıslı ;)

fasterhan
04-05-2009, 22:47
navtürklü cihazları almamanızı tavsiye ederim öncelikle...navitech cihazlarında geliyordu navtürk artık gelmiyor...yani navtürklü bir cihaz alırsan güncelleme vs gibi işlemlerde sorun çekersin.....tomtom cihazları gercekten kaliteli haritaları güzel artı cihazı aldıgın zaman kutuyu açtıgın zaman sana en güncel harita destegi saglamaları güzel ama devamı ücretli ama cihazlar gercekten kalite xl modeli felan.....mio cihazları teleatlas haritalarını kullanıyo ki bana göre Türkiyede zayıf teleatlas daha dogrusu mio lardaki teleatlas zayıf deyim....ama mio nun cihazlarındaki artı c520 de batı avrupa c720b tüm avrupa içinden geliyo cihazın....ekranları 4,3 inc ve şık cihazlar yani görüntüleri için alınır :D .... ayrıca 720 deki kamera sayesinde resimdeki çekim bulundugun yere atıyabiliyosun resimi kolay tanımlama yapabiliyorsun....hele son cikardıkları cihaz cok güzel mionun 7 inc ekranı var ve video in var yani ekran olarak bile kullanabilirsin kocaman bişey :D .... Garmin gerçekten güzel cihazlar...içinde başar soft navcity haritası mevcut....cihazlar gercekten hızlı kullanımları kolay.....artı garmin 1 yıl için 2 güncellemeyi ücretsiz saglıyor buda güzel bişey....cihazlar cok albenili degil ama fonksiyonel yani alınabilirligi cok yüksek cihazlar bana göre aralarında.....son olarakta route 66 bahsedeyim....route 66 2008 itibari ile dünyada en cok yazılım satan firma olarak baya ilgi çekti....sadece pnd cihazlar için degil cep telefon içinde yazılım yapıyorlar...kendi cihazları güzel...haritalar cihazlarda yüklü degil sd kartla takılıyo makinaya....kendi cihazlarının yanında Türkiye pazarındada getiren firma adında yeni cihazlarlada piyasaya cıktılar.....navking cihazları içinde route 66 haritaları var...haritalar gercekten güzel ve navking 12 ay boyunca sitesi üzerinden ücretsiz güncelleme destegi saglıyor buda güzel bir ayrıntı....fiyat olarakta piyasanın altında cihazlar....mp3 çalıyo video gösteriyo vs vs.....piranha vs gibi markalarda alınır ama bence öncelik bilindik markalar olmalıdır....saygılar...

FaBeRgE
04-05-2009, 23:55
bu işin uzmanı garmin die biliyorum :)

Jam da Joker
05-05-2009, 00:32
Araba veya kara haritası için bilemem ama tekne için Garmin ve Magellan kullanmıştık..
Magellan basit renksiz el için ufak bir gps idi işimizi görüyordu ama Garminin ürünleri bence çok kaliteli ve gördüğüm bir çok lüks yat sınıfı dahil onların çoğundada Garmin kullanılıyor TomTomunda iyi olduğunu biliyorum fakat hiç kullanmadım

Chatin
05-05-2009, 00:38
direk tomtom.. donanımhaber e bir gözat

FaBeRgE
05-05-2009, 01:31
direk tomtom.. donanımhaber e bir gözat

DH ye takılan yoktur sanıyordum ama ;yanılmışım :p

timucintt
05-05-2009, 01:37
Pilotların tercihi ;D GARMİN tabiki ;D

ahk
05-05-2009, 09:49
peki araçlardaki navigasyona harita yükletmek hala mümkün değil mi? rockford var araçta ama avrupa haritası var bunu türkiye haritası yapamazmıyız????

Jam da Joker
17-10-2009, 19:58
Buaralar bende navigasyon cihazı almayı düşünüyorum..
Konunun üzerinden geçmiş yeni konu açmak istemedim şu sıralar güncel modellerden uçuk fiyatlı olmicak şekilde ne tavsiye edersiniz ?

Onurkk06
17-10-2009, 20:59
garmin ya da tom tom da çok iiymiş

Alican
17-10-2009, 21:04
Ürün olarak TomTom yazılım olarak İgo
Tomtom one xl güzel model

8.000rpm
18-10-2009, 00:06
mio c720b aldım , win ce işletim sistemi var ama kilitli tabii , açık kaynak kodlu değil...
alır almaz miopocket programını kurarak aleti kırdım ,
şimdi artık istediğim navi programını yükeylip kullanabiliyorum
şu an tam bir pocket pc halini aldı
tabii aletin standart işlevleri de duruyor yerinde , istediğim zaman o kısma geçiyorum , istediğim zaman windows vista oluyorum hem de tüm işlevleriyle :)

navi yazılımı olarak da ;
igo navigasyon yazılımı için şiddetle tavsiye edebileceğim bir marka
tomtom ve garmin 'den çok öte... zaten igo kullanan bu ikisine bakmıyor bile...
onun haricinde aletle beraber gelen miomap de gayet güzel bir navi yazılımı

internette haritalar i seslendirmeler , poi dosyaları vs..vs.. istediğin ne varsa indirip kurabilirsin cihazına
miopocket yazılımı sayesinde tabii
:)

8.000rpm
18-10-2009, 00:08
tavsiye edebileceğim forumlar ;
http://www.forumnavigation.com/
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=109690
buralarda aradığınız herşeyi bulabilirsiniz
:)

TarikS
18-10-2009, 00:08
garmin nuvi200 aldim, buyuk oranda basarili, hemen her seferinde en az 1 kez ters yone sokmasi da fabrika cikisi ozelligi sanirim :)

mechanıcer
18-10-2009, 00:30
garmın bu ıste bence tr de enıyısı.

Eriador
18-10-2009, 02:53

aynn en ucuzunu aldm :D gayet iş görüyor :)

M_PROJECT
18-10-2009, 03:07
aynn en ucuzunu aldm :D gayet iş görüyor :)

simdi ucuzladi iphone gibi caktilar yine bize tomtom uda 500$ dan :D

gokhan035
18-10-2009, 04:32
galiba tomtom da karar kılındı sonuç olarak?

Antalyalogy
18-10-2009, 13:47
Hangi GPS yazlımında harita üzerinde noktaları iaretleyebilyorsun..Örneği şöyle vereyim..
Bakkallara servis veren bir aracınız var.Ve pazartesiden cumartesiye 6 farklı rota dolaşıyor.Her rotada da 30-35 noktaya uğruyor.Bunları işaretleyip bana pazartesiyi aç dediğimde pazartesi yi komple rota olarak nok nokta dolaştıracak yada kayıt ettiğim 6 günlük müşteri listesinden istediğimi arama yapıp bulup götür beni diyebileceğim?
Teşekkürler..

orhansah
18-10-2009, 14:40
nokia 5800 ıma garmin yükledim ve gayet yeterli geldi bana.

M_PROJECT
18-10-2009, 19:16
Hangi GPS yazlımında harita üzerinde noktaları iaretleyebilyorsun..Örneği şöyle vereyim..
Bakkallara servis veren bir aracınız var.Ve pazartesiden cumartesiye 6 farklı rota dolaşıyor.Her rotada da 30-35 noktaya uğruyor.Bunları işaretleyip bana pazartesiyi aç dediğimde pazartesi yi komple rota olarak nok nokta dolaştıracak yada kayıt ettiğim 6 günlük müşteri listesinden istediğimi arama yapıp bulup götür beni diyebileceğim?
Teşekkürler..

tom tom da yapabilirsin sik kullanilanlar mevcut , ole dosya seklinde gunu acamaz belki ama sik kullanilanlarda kendine gore siralarsan kullanabilirsin .

mgnPower
18-10-2009, 19:41
bir senedir mio 200 kullaniyorum sadece navigasyon oyle zaptirik zuptirik multimedyalari yok. hic bir sorunum kaybolmam olmadi aldigim gunden beri ankara istanbul eskisehir izmir full kullaniyorum hem guzel hem kolay hem kaliteli bence.

miniks
18-10-2009, 20:27
ben mıo almıstım zten :) cem e de yardım olur heralde

8.000rpm
18-10-2009, 20:35
hemen miopocket kur :D

cefiro
18-10-2009, 21:03
Next öneririm.