PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda civic es7 hakkındaki görüşleriniz

35vkm16
22-12-2013, 21:50
Arkadaşlar civic es7 almaya karar verdim.Bir haftadır bu aracı araştırma içerisindeyim.Fakat forumda da arama yapmama rağmen kafamda ki sorulara cevap bulamadım.Şu an için tercihim honda civic 1.6vtec es (2004,2005,2006) arıyorum olmuşken tam olsun diyorum.
Şimdi bu araç hakkında olumlu olumsuz önerilerinize bilginize ihtiyacım var.
Aracı alırken nelerine dikkat etmem gerekli?
Bakım giderleri nasıl mutlaka yetkili servise gidilmeli mi yoksa honda konusunda deneyimli bilgili özel servis mi mantıklı?
Birde bu araçların ederi ne kadar,en fazla ne verilmeli ekstrası olmayan bir araç için?Sahibinde ki fiyatlar yüksek geliyor bana
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler

::ZaFeR::
22-12-2013, 21:52
https://www.google.com.tr/search?q=civic+es7+site:www.techturkey.com&safe=off&client=firefox-a&hs=OIC&rls=org.mozilla:tr:official

Faruk_Vtec
22-12-2013, 23:31
sıfır alıp 7 yıl kullandığım bı araç..

genel bakış olarak; en sorunsuz ve en sıkıntısız araç dıebılırız..

ama bı daha bınermısınız dıe sorarsanız sadece gereksız yere fıyatının uçması yuzunden bınmem yoksa gayet guzel keyıflı bı arac..

en yenısı 8 yaşında olan bı araç, bız sıfırını (Fume / ES / 06) 32.750ye almıştık, şuan kı ederı 22-24 aralığında olması lazm ama 11-12 milyarlık 106'lar nasl 20 bın edıosa vtec II'de 30'dan aşağı yok, edermı? etmez..

onn_dear
23-12-2013, 00:11
Yakiti az gidisi üzmez sorunsuz fakat olmusken makyajli olsun beyaz olsun sunroof olsun diyeceksiniz 30 binden asagi bulamayacaginizi gorunce vazgecip baska arac bakacaksiniz. Senaryo bu, onlarca ornegi var biride benim.

driftboy
23-12-2013, 00:45
şuanki piyasada 2004 vtec2 ye 30-32 bin lira vereciğine,

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2003-model-tam-dolu-temiz-audi-a4-2,0-multitronic-lpg-li-137899943/detay/)

JackJones
23-12-2013, 02:26
Motor ve şanzuman uyumu bence mükemmel bi arabadır. Gidişi konforu tatmin eder.Kronik bi sorunu yoktur arıza çıkartmaz kolay kolay.parçası falan ahım şahım pahalı değildir üzmez.Almışken makyajlısını sunroof lusunu alırsanız iyi olur.Gel gelelim bu son söylediğim şekilde bi arabayı 30.000 tl nin (temizini) altında bulmak zor bi ihtimal arabadan anlamayan bi adamı yakalarsınız ucuz yazar yapışır alırsınız o da kısmet işi olur :) sonuç olarak 10 üzerinden 9 veririm bu arabaya

mmtrıza
23-12-2013, 06:57
çok güzel arabadır bende kullandım herhangi sıkıntısınıda duymadım ama alabileceğin temiz en uygun 28 civarıdır 35e kadar isteyen var 25-26ya makyajlı vtec es bulursan al yoksa boşuna okadar para verip paranı heba etme

LnchCntrl
23-12-2013, 07:26
Es7 gerek duruşu gerek motoru sorunsuzluğu vs güzel arabadır, fakat son 4 - 5 yılda artan rakamlar bu güzellikleri hiç etti.. Gözümde en temizinin ederi 26-27 dir..

Fatih
23-12-2013, 08:54
Ederini sormayaydınız iyiydi orda işler karışıyor.
Onun haricinde güzel araç.

35vkm16
23-12-2013, 09:26
Arkadaşlar araç iyi hoş güzel de biraz da fiyatı uygun olsa iyi olacak.Fiyat olarak 28 civarına bulabilirsem almayı dusunuyorum.Bir de benim merak ettiğim husus bunların motoru lpg yi seviyor mu,hangi markaların lpg kitleri daha uygun

DENON
23-12-2013, 09:27
Arkadaşlar araç iyi hoş güzel de biraz da fiyatı uygun olsa iyi olacak.Fiyat olarak 28 civarına bulabilirsem almayı dusunuyorum.Bir de benim merak ettiğim husus bunların motoru lpg yi seviyor mu,hangi markaların lpg kitleri daha uygun
lpg yi en cok seven motor kuşkusuz bu aracın motorudur

JackJones
23-12-2013, 09:59

Lpg olarak landirenzo yu şiddetle öneririm çok vtec 2 mız oldu çoğunada taktırdım hiç sorun yaşamadım tavsiye ederim...

emrekuzdere
23-12-2013, 10:08
Sıfır alıp 8 yıl kullandık. Ben böyle problemsiz araba görmedim desem abartmış olmam heralde. Yetkili serviste bakımları genelde 200-350 TL çıkar, LPG de yakıt tüketimi dizelcileri ağlatır. 2.viteste mükemmel kaçar, 3 de bayılır biraz :D
Kronik huyları; Debriyajı gıcırtı yapar, emniyet kemerleri toplamaz, dreksiyon kutusunda çok ince bir ses gelir ama zararı yok, depo ve bagaj açma halatları 5-6 yılda bir soğukta kopar.

Evrenoz
23-12-2013, 10:21
Sıfır aldım ve 6 sene yaklaşık 100k km kullandım..

Başıma neredeyse hiç dert açmadı. Son derce memnun kaldım. İlk başlarda yetkili servise gittim, sonrasında ustama.. eğer usta gerçekten usta ise yetkili servis anlamsız. Özellikle garanti dışı kalmış bir araç için..

gokcell13
23-12-2013, 10:38
Sıfır alıp 8 yıl bindik.Tup te takdırdım.Sadece taktırmak icin tupcuye gıttık.Bırdaha ne ayar yapıldı nede sorun.Bakımları ucuz konfor ve aile aracıdır.Memnuniyetle yıllarca binebilirsibiz. Tek kronik sorunu vardır.Sanjıman icerisinde ki pürüz direk bilyası diye tabir edilen 2 bilyası ses yapar.450 tl ye işcilik dahil degisiyor.Geri turlu bir problemi yok.

Faruk_Vtec
23-12-2013, 10:49
Sıfır alıp 8 yıl kullandık. Ben böyle problemsiz araba görmedim desem abartmış olmam heralde. Yetkili serviste bakımları genelde 200-350 TL çıkar, LPG de yakıt tüketimi dizelcileri ağlatır. 2.viteste mükemmel kaçar, 3 de bayılır biraz :D
Kronik huyları; Debriyajı gıcırtı yapar, emniyet kemerleri toplamaz, dreksiyon kutusunda çok ince bir ses gelir ama zararı yok, depo ve bagaj açma halatları 5-6 yılda bir soğukta kopar.

debrıyaj gıcırtısı ıçın bı paket wd40 alınıo ve motorun alt tarafnda debrıyaj yayına sıkılıo 3 ay ses yk :D dıreksıon gıcırtısı benmde son zmnlarda başlamıştı, geneldede basık olan araçlarda bu sorun oluo dıe bılıorm, orjın yay amortısor kullananların bı şıkayetı yoktu.. kronık sorunu bı elın 5 parmağını geçmez ve hepsının çozumude masrafsız..

emnıyet kemerını ve halatları ılk defa duydum, kullanım koşullarına gore değışıo sanrm..

hakzer
23-12-2013, 11:30
2005 model es var, 2004 kasımda almıştık 3 sene babam bindi sonrada ben tüp taktırıp devam ettim hala biniyorum.
Brc tüp var ilk başlarda arıza lambasını yakıyordu sonra bir ayarla çözüldü, şimdi sıkıntı yok; 100 TL lik lpg ile Ankara Kızılay trafiğinde 340-370 km arası gidiyorum güncel zamdan sonra. Uzun yolda da bir depo lpg ile 500 km gidiyor tempolu sürüşle.
Eğer oynanmamışını bulursan mükemmel araba.Ben değiştirmeye korkuyorum çünkü bu kadar sorunsuzluk biraz zor, 2010 da fd6 kasa civic aldık bir senede sattık mesela.
130000km oldu daha aküsü bile orjinal. Sadece debriyajı arasıra öter onuda arkadaşlar yazmış zaten.
Keyfi olarak amortisör değiştirdikten sonra direksiyonu çevirince ince bir ses peydahlandı oda sadece otoparklarda, sessiz ortamlarda duyuluyor.
Emniyet kemerleri çok iyi toplamaz ama onun dışında trim sesleri dahi olmayan kaya gibi bir araba, tüpte sıkıntı çıkarmaz.
Rutin bakımları dışında hiçbir parçası değişmedi (ampulleri dahil).
Şahsi görüşüm; frenleri çok hoş değil sınıfındaki arabalar ile kıyaslanırsa, onu da keyfi olarak değiştirdim :stoptech delikli çizgili disk + yellow stuf ebc balata çok memnunum, daha öncede red stuf vardı oda iyiydi orjinalinden.
Ben 15-16 araba değiştirdim ama bu hondayı satamıyorum bir türlü sorunsuzluğundan dolayı tatile falan da hep onla gidiyorum.
Temiz bulursan hiç düşünme derim, fiyatı fazla ama sorunsuzluğu için eder derim.

rebeloghy
23-12-2013, 13:23
2 yıl 35bin km kadar kullandım. Çok güzel keyifli araçtır, beyazı fümesi yıkanır yıkanır karşısına geçip izlenir :) Ben 2004 model stopları göstergesi makyajlı kasasız makyajsızına bayılırım sanırım daha az olduğu için. 0-130 aralığında bir çok 1.6 -1.8 -2.0 araca kafa tutar , 1.6ların çoğundan iyidir. Sorunsuzluk konusunda kesinlikle sorunsuzdur. Ben lpg takmadım ama takanlar her zaman memnunlar.

Fakat şöyle söyliyim civic'e binerken bu sınıfın en en en iyi aracı huuuu daha iyisi yok kafasındaki hondacılar kadar olmasam da azcık fanatiktim :) Ancak donanım olsun , yol tutuş , direksiyon tepkileri keskinliği olsun , frenleri.. gibi etkenler günümüz fiyatları da düşünülünce çok çok iyi alternatifler var dedirtiyor.

En sorunlu denilen araçlardan birini aldım pejo 307 1.6hdi , 110luk dizel 307 olur c4 olur focus olur sakin kullanımlarda çok daha keyifli şehir içinde. Güvendiğiniz yetenekli bir usta varsa sorunlu denilen araçlar çok keyifli olabiliyor. Far yagmur sensörleri , fren , yol tutus , direksiyon açısından daha iyi araçlar düşünebilirsiniz. Mesela sevmediğim bir özelliğidir vtec2 adına 120km/s hızda seyir halinde iken 3800 devire yakın seyreder diye hatırlıyorum. 3600-3800 arası olması lazım. İnanın şehir dışı yolculuk hiç keyifli olmuyor. Yani 80-90 ı geçme inanılmaz ekonomik şaşırtır. 120-140 ile gidersen keşke 3.20 alsaydım dersin.

Sanayilerle tanışıklık varsa 30 lira vercek olduktan sonra e46 bakılır temizi aranır , azcık masraf yapılır arada dağlar olur. Yada geçenlerde konusu geçti 207 gt rc ler var o paralara. PSA 110luk dizeller düşünülmeli. Bir yazılımla çok daha iyi olur önü açıktır. 500 tl yazılım parası , vtec2 ye 500tl harcayıp aynı karşılık gelemez.. Astra h düşünülebilir.

Özetle , hiç basmayınca çok ekonomik ancak çok donanımı olmayan bir araç. Donanımsızlıkla orantılı olarak da sorunsuz tabi. Basınca ise gayet yaka yaka gidiyor. Gazlanacaksa gerek yok yüksek hacim benzinli , turbo benzinli yada dizel düşünülmeli derim.

35vkm16
23-12-2013, 18:37
Honda konusunda gittikçe düşüncelerim netleşiyo kafamda makyajlı kasa,model yılı farketmez,mutlaka manuel olmalı,renk füme-beyaz gri farketmez,bir de es modeli olmalı
Benim işim bayağı zor görünüyo dobloyu sat,böyle bir araba ara inşallah buluruz:)

poşetçay
23-12-2013, 21:39
tamircilerin en sevmediği araçtır
alıncak bir araç tavsiye ederim

fasterhan
23-12-2013, 22:25
belkide sattığıma en pişman oldugum arabam.... Yakışıklı , gidişi ve yakıtı sınıfına göre tatminkar parçası ne çok pahalı ne çok ucuz ( sadece sol ön fara 794 tl vermiştim :D ) ne yapsan gösteren bir araçtır bana göre... alırsan üzmez kısaca seni :icon_tup:

fdoganb
23-12-2013, 22:47
daha önce 2002 modeli vardı babamda, şimdide 2005 modelini aldık genel olarak araç hep bende. çok keyifli bir araba sıkıntısı yok, bakımları ucuz, çok seri, yakıtı ideal sayılır, 5lik yay takıp 1.5 sene kullandım hala ön takımda birşey yok. ön taraftan gelen sesi amortisör başlarındaki bilyaları yağlatarak geçirebilirsin. yay takarsan takribi 3 ayda bir tekrar ses yapar ama yağlanınca geçer. (kısır döngü :) ) birçok honda kullandım/kullanıyorum buna rağmen yeri farklıdır. tavsiye ederim