PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ERL engine build

DENON
23-12-2013, 16:50
bu adamların yaptığını acaba otomobil firmaları aynısını yaparak mı otomobilleri piyasaya sürüyor , yani aynı hassasıyyet gösteriliyormu diye bir soru geldi aklıma bu videoyu izledikten sonra

HBMzjgpsblE

alp1903
23-12-2013, 16:56
Bu kadar başarılı olmaları tesadüf degil elbette yapıyolardır diye tahmin ediyorum tabi bu işte video çekiminde görsellik ön planda kalmış :)

MeRtCaN
23-12-2013, 17:35
Tr de bu kadar hassasiyet ile motor toplayan kişi sayısı eminim 1 elin 5 parmagını geçmez

ve bu sekılde motor hassasiyetini bir ustaya gostersen elinin tersi ile ne gerek var diyip geri iter

daha plastik gauge ile yatak boslugu olcumu yapıldıgını bılmeyen rektefeyıcıler var

Erl gerçekten cok ıyı bır fırma

stlegal
23-12-2013, 18:24
bide olaya şöyle bakın türkiyede bu adamın istediği hakkını vericek kaç tane kullanıcı var şuan modifiye yapanların %90 aç ..

stlegal
23-12-2013, 18:32
şuan modifiye yapanların %90 aç ise , araçları modifiye eden ustalar ve parça satanlar çoktan dilenciliğe başlamıştır

dokundu galiba

TURBO_S2K
23-12-2013, 18:42
Ayrica bu adamların motor toplamak için yazdığı işçiliği burdaki ustalar istese kaç kişi o paraları öder acaba?

stlegal
23-12-2013, 18:47
Ayrica bu adamların motor toplamak için yazdığı işçiliği burdaki ustalar istese kaç kişi o paraları öder acaba?

2 bilemedin 3

TURBO_S2K
23-12-2013, 18:50
2 bilemedin 3

Aynen aynen :)

_muhaRRem
23-12-2013, 19:07

Tarih tekerrurden ibarettir :D :D

KOSEREN
23-12-2013, 19:12
Link pliyiz

Chn53
23-12-2013, 19:13
ERL 4 Cylinder Engine Build - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=HBMzjgpsblE)

KOSEREN
23-12-2013, 19:25
Chn link için teşekkürler.
Video da izlediklerimiz aslında zaten olması gereken işlemler değil mi?
Bizim ustalar; ne olucak yeaaa,sık gitsin kırılırsa kaynatırız,japonlarız mantığında olduğu için bize ekstra bişeymiş gibi geliyor videodakiler..Hangi civatada kaç tork vurulacağını bilmeyen bi dünya usta vardır motor toplayan..

President
23-12-2013, 20:15
Olması gerektiği gibi.

MeRtCaN
23-12-2013, 20:21
Chn link için teşekkürler.
Video da izlediklerimiz aslında zaten olması gereken işlemler değil mi?
Bizim ustalar; ne olucak yeaaa,sık gitsin kırılırsa kaynatırız,japonlarız mantığında olduğu için bize ekstra bişeymiş gibi geliyor videodakiler..Hangi civatada kaç tork vurulacağını bilmeyen bi dünya usta vardır motor toplayan..

ust kapagı kafasına gore torklayan usta gordum ben

hatta ben bujilerı tork ile sıkıyordum benım ıle dalga gecen usta da gordum noldu sonra
15 kere motor yaptılar bir arabaya ;)

alp1903
23-12-2013, 22:31
Abi gelir durumumuz aynı degilki ordaki fiyatları istesin burdaki usta, parça fiyatları *****. Ora ile burayı bir tutmamak lazım.

VtecDream
23-12-2013, 22:32
düz mantık işçilik için bi motor toplama işçilik parası 1200 lira azmı ? ayrıyetten sadece adamlar yapılması gerekiği gibi yapıyor. yapılması gereken bu.

BaDCaT
23-12-2013, 23:07
Fiyatları beğenmeyenler BRODIX'e bakabilir... :D:D

RHS,ERL vs adamlar işlerini gerçekten hakkiyla yapiyor.

ygtrn
23-12-2013, 23:19
valla ben videoda herşeyin olması gerektiği gibi yapıldığını gördüm arkadaşlar... alınması gereken her ölçü alınıyor, burada bukadar hassasiyeti kim yapar diyorsunuzda burada size 10 tane usta sayarım, ha giderseniz klasik bi reno tofaş yapan bi dükkana yapmıyorlardır bukadar hassas iş ancak benim ben motorumu toplatırken dahi bu ölçüler hep gözümün önünde alındı yapıldı....

TURBO_S2K
23-12-2013, 23:46
Abi gelir durumumuz aynı degilki ordaki fiyatları istesin burdaki usta, parça fiyatları *****. Ora ile burayı bir tutmamak lazım.

Alakasi bile yok
Burda o isi yapmak ordan daha bile maliyetli cunku imkanlar az
Normal sartlarda o isi burda bi usta yapabiliyosa ordakinden fazla bile istemesi lazim
Orda 500usd olan parca burda 800usd diye iscilikten mi kismak lazim

civic@ef
24-12-2013, 09:30
bizim kadar zengini yok 1 dolar 2 lira hala harcıyoruz proje yapıyoruz parça alıyoruz bundan iyi zenginlikmi olur hakkıyla yapan ustaya hakkı verilir ama o ustada iki gün sonra millete geçirmeye başlar 2*2:4 şekli

Dou
24-12-2013, 09:47

Öyle değil o işler Alpcim,

Örneğin, burada bir subap ayarı için 360 dolar istediler :D En ucuz yağ değişimi (sadece işçilik) $30 onuda bangır bangır reklamını yapıyorlar, dealerda falan $80 e kadar çıkıyor. Türkiyede 20-30 tl falan verilir yağ değişimine ortalama sanayide.

Bu videoda izlediğin motoru kaça toplarlar sen bi hesapla :)

Parça Amerika kıtasında ucuz, ama işçilik pahalı. Bu sebepten DIY çok yaygın.

alp1903
24-12-2013, 10:19
Alakasi bile yok
Burda o isi yapmak ordan daha bile maliyetli cunku imkanlar az
Normal sartlarda o isi burda bi usta yapabiliyosa ordakinden fazla bile istemesi lazim
Orda 500usd olan parca burda 800usd diye iscilikten mi kismak lazim

İşte ben anlatmak istedigimi anlatamadım, parçalar pahalı oldugu için işçilik ücretini ne kadar düşük tutarsam o mantık aranıyo ve ustalarda dolaylı yoldan fiyatlar kırılıyo bi şekilde. Ha bence dogrumu degil tabiki işini ehli ile yapanlar sonuna kadar helal olsun. Ve yaptıkları işler ortada.

Öyle değil o işler Alpcim,

Örneğin, burada bir subap ayarı için 360 dolar istediler :D En ucuz yağ değişimi (sadece işçilik) $30 onuda bangır bangır reklamını yapıyorlar, dealerda falan $80 e kadar çıkıyor. Türkiyede 20-30 tl falan verilir yağ değişimine ortalama sanayide.

Bu videoda izlediğin motoru kaça toplarlar sen bi hesapla :)

Parça Amerika kıtasında ucuz, ama işçilik pahalı. Bu sebepten DIY çok yaygın.

Doğu haklısın orda pahalı işçilik bi çok kişinin DIY yaptıgını garajlarda biliyorum az çok işte. Ama ben hep derim bizde 30TL olan şey orda 30dolar avrupada 30euro yani pek bişiy degişmiyo bazı şeylerde. Ben bu ERL firmasının isminden dolayı motor toplama fiyatını daha çok alıcagına eminim, normal birisi bu hesap kitapla yine yapsa orda bi titzlikte onların istedigi parayı istese yine kimse vermez iş ERL olunca başka haksız mıyım? :D

Yigit-Y
24-12-2013, 10:34
ERL kendini kanıtlamış dünya çapında bir firma.

Fiyat tabii ki de marka değeri olan bir firma yaptığın ötürü yüksek olacaktır.

Redbull
24-12-2013, 13:49
Bakıyorum da o parayı vermezler işte kaç kişi var vesaire...
Türkiyede bu şekilde çalışan ustalar var tabii yapmayın öldürmeyin kendi milletimzi.
Siz sanıyormusunuz onlar da hepsinde böyleler adamın başında çekim yapıyorlar tabi oda Dr edasında iş yapacak.

MeRtCaN
24-12-2013, 14:05
Bakıyorum da o parayı vermezler işte kaç kişi var vesaire...
Türkiyede bu şekilde çalışan ustalar var tabii yapmayın öldürmeyin kendi milletimzi.
Siz sanıyormusunuz onlar da hepsinde böyleler adamın başında çekim yapıyorlar tabi oda Dr edasında iş yapacak.

abi toplasan 5 usta çıkar bence bu kadar ölçülü çalışan

tabi yetkili servisdeki ustaları saymıyorum onlar mecbur bu sekılde calsımak zorunda

ademsezer
24-12-2013, 14:06
ben 2010 da erl den blok aldım bazoya şimdi rooster a koyduk motoru yataklarını bile sökmedik daha

Mikrop_Ali
24-12-2013, 14:46
TR de yapılın hiç bir işin yurtdışıyla kıyaslanmayacagına göre. bunuda kıyaslamamak lazım. parası olanında her işinin dogru gitmediğinin yaptıgı modıfıyenın boşa gittiğinin örneklerini çok gördük burda..

Cem.B
24-12-2013, 14:57
parça için burda yüzde 40 civ arı fazla ödendiğne göre 20.000 dolarlık projede 7-8 bin dolar kar edilir amerikada yapılsa bunun için ustayada daha fazla ödenir cepte para bile kalır

amerikada servis-müşteri ilişkisi nasıl acaba ? bildiğin müşteri gibi hizmetmi görüyorsun :)