PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault 11 Coupe Ph1

ALoNso
24-12-2013, 12:53
Merhaba

Kocaeli Gebze den 1984 model Renault 11 Turbo..
Turbo sonradan sökülerek standarta çevrilmiş.
Motorda Turbodan geriye hiçbirşey kalmamış durumda.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1383201_10151900798530629_1723849051_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1450730_10152033372760629_1943364838_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1003993_10151707585820629_908031586_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/935025_10151707583345629_2061489506_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946523_10151675736290629_895180506_n.jpg

Shadow_Dancer
24-12-2013, 12:54
Maşallah, güzel bın swapla efsane olur...

ALoNso
24-12-2013, 12:55
Maşallah, güzel bın swapla efsane olur...

Teşekkürler. Nefes alması yetiyor çok şükür. :)
Sağdan yavaş gitmeye razıyım şuan :)

131mirafiori
24-12-2013, 13:13
Cidden efsanevi bir otomobil iyi bakın :)

mirafiori
24-12-2013, 13:16
Sanırım izmirdeki araç bir ara niyetlenmiştim sonra olmamıştı. Güle güle binin değerli bir araç

B.Koçer
24-12-2013, 13:56
Vayyy eski sahibi cok yakın arkadasım görmek mutlu etti burada :)

ALoNso
24-12-2013, 14:37
Cidden efsanevi bir otomobil iyi bakın :)

Teşekkürler. Gözbebeğim olurlar kendileri :)
Mirafiori de bambaşkadır :) İyi sürüşler

Sanırım izmirdeki araç bir ara niyetlenmiştim sonra olmamıştı. Güle güle binin değerli bir araç

Evet İzmir deki araç. 2012 Ocaktan bu yana bende. :)

Vayyy eski sahibi cok yakın arkadasım görmek mutlu etti burada :)

:):) Berkin'e selamlar :)

clioGT
24-12-2013, 14:42
bu far tipine hastayım ya bunların

güzel günlerde kullanırsın inşallah

ALoNso
24-12-2013, 14:45
bu far tipine hastayım ya bunların

güzel günlerde kullanırsın inşallah

Teşekkür ederim
Ciddi hayranları olan far tipi. Kopyalamak konusunda çok teklif alıyorum :)

yyk
24-12-2013, 16:41
abi hoşgeldi r11 :) sende bu arabanın anılarına bende vakıfım biliyorsun :) Hereke'den güzel kardeşin yakup :D

ahmet43
24-12-2013, 17:00
maaşallah motoru yapsanız süper olur kazasız belasız

F4R
24-12-2013, 17:10
Araba her haliyle farkliyim diyor, masallah.

batu35
24-12-2013, 17:37
izmirdeydi bu araç tek koltukla gezdiği günleri bilirim o araç siyahtı sonra kaplama yapmışlardı omuydu emin değilim ama sonra birisi satın alıp restore etmişti hayran kalmıştım araca sizde güzel korumuşsunuz jantlar falan çok güzel olmuş kazasız belasız binin inşallah

c20let
24-12-2013, 18:45
Çok güzel satılıkken niyetlenmiştim param çıkışmamıştı. Kaputtaki mat kaplama yakışmamış bence. Kazasız belasız maşallah.

arkın_aLLen
24-12-2013, 20:39
Maşallah güzel araç kazasız belasız binin aracınıza.... Bi ara sarı renk vardı noldu o araba bilen var mı ?

emre55
24-12-2013, 20:49
Maşallah :)

tylan
24-12-2013, 21:05
Maaşallah hayırlı olsun bu aracı modifiyem.com dan mı ne öyle bi siteden hatırlıyorum orj rengı griydi.Sonra toplayıp kırmızya boyamışlardı hayranlıkla takip etmiştim ne günlerdi :) büyük ihtimal üstündeki motoru almışlardır.Ama olsun hala diri ve güzel duruyor ama bence de kaputtaki şeyi sökun

skunk 2
24-12-2013, 21:10
Maşallah özel bir araç orjinal ayna vs alırsanız orjinal görünümüyle çok daha güzel olur kazasız belasız. :)

Oznsrl
24-12-2013, 21:14
abi maşallah çok uğraştın emek verdin çok güzel oldu yalnız kaputu boyatmamışsın hala :) kazasız belasız

ufuk601
24-12-2013, 22:47
çok nadir bulunan bi araç maaşallah

ALoNso
25-12-2013, 11:47
abi hoşgeldi r11 :) sende bu arabanın anılarına bende vakıfım biliyorsun :) Hereke'den güzel kardeşin yakup :D

Hoşbulduk kardeşim. :))

maaşallah motoru yapsanız süper olur kazasız belasız

Motor şuanda düşünmüyorum. Yapmasından ziyade günlük kullanım için zor olacaktır. Teşekkür ederim.

Araba her haliyle farkliyim diyor, masallah.

Çok sağolun imkan oldukça :)

izmirdeydi bu araç tek koltukla gezdiği günleri bilirim o araç siyahtı sonra kaplama yapmışlardı omuydu emin değilim ama sonra birisi satın alıp restore etmişti hayran kalmıştım araca sizde güzel korumuşsunuz jantlar falan çok güzel olmuş kazasız belasız binin inşallah

İzmirde Gri den mat kırmızı kaplama yapılmıştı. Aldığımda patlamalar patlak olduğundan boyattım. Teşekkür ederim. :)

Çok güzel satılıkken niyetlenmiştim param çıkışmamıştı. Kaputtaki mat kaplama yakışmamış bence. Kazasız belasız maşallah.

Mat kaplama şuanda yok. Beğendiğim birşey kırmızı karbon hoş ve farklı duruyor, fakat çabucak soluyor. O yüzden tekrar yaptırmadım. Teşekkürler.

Maşallah güzel araç kazasız belasız binin aracınıza.... Bi ara sarı renk vardı noldu o araba bilen var mı ?

Teşekkür ederim, sağolun. Sarı olan yardırmaya devam.
35 CUF 98 İzmir de draglarda boy gösteriyor. :)
Çok başarılı bir araç..

Maşallah :)

Teşekkürler :)

Maaşallah hayırlı olsun bu aracı modifiyem.com dan mı ne öyle bi siteden hatırlıyorum orj rengı griydi.Sonra toplayıp kırmızya boyamışlardı hayranlıkla takip etmiştim ne günlerdi :) büyük ihtimal üstündeki motoru almışlardır.Ama olsun hala diri ve güzel duruyor ama bence de kaputtaki şeyi sökun

Motor blok olarak aynı. Yani motoru değilde donanımlarını almışlar :)
Gri.den mat kırmızıya kaplandı. Sonra boyandı. :)
Teşekkürler..

Maşallah özel bir araç orjinal ayna vs alırsanız orjinal görünümüyle çok daha güzel olur kazasız belasız. :)

Orjinal aynaları değiştirdim. Bu aynalar daha çok hoşuma gidiyor. Kendi aynaları ile kepçe kulaklı gibi duruyor. Tabi zevk meselesidir. Yorumunuz için teşekkürler :)

abi maşallah çok uğraştın emek verdin çok güzel oldu yalnız kaputu boyatmamışsın hala :) kazasız belasız

Kışın yapılan boyadan hayır gelmez kardeşim. :)
Yaza bir iki dokunuş planım var. Gövde rengi tampon ile orjinal şeritleri mat siyah, panjur mat siyah. Daha tatlı bir görünüm olabilir. Sanırım yaza kaputla birlikte hepsine girebilirim. :)

çok nadir bulunan bi araç maaşallah

Teşekkürler.. :)

emre55
25-12-2013, 14:29
acaba k4m falan swaplanamaz mı, 1.6 16v 110 hp, ama iyi yürür hem iyi bir usta tarafından yapılsa günlük çok rahat binersiniz çok iyi olur bence :)

Burak E.
25-12-2013, 14:48
cok nadir bi araç gercekten bence turbo takılıp gunluk kullanılmalı degeri bilinmesi gereken bir araç :D

gemsazr9
25-12-2013, 14:54
Merhaba ben kaan , keşke farlarınalabilseydik araç çok daha güzel olacaktı

gemsazr9
25-12-2013, 14:57
Göstergelerde turbo ibresi var mı bu araçta ?

ALoNso
25-12-2013, 15:49
Merhaba ben kaan , keşke farlarınalabilseydik araç çok daha güzel olacaktı

vay Kaan abii :) merhaba

Kısmet diyelim abi. Başka zaman belkide :))
Turbo göstergeside sökülenler arasında abi. Fakat farklı bir kanaldan halledeceğim gibi, inşallah :)

mkerim
25-12-2013, 16:42
Göstergelerde turbo ibresi var mı bu araçta ?

Her tek kapılı r11 turbo değil. gösterge ve basit bir yol bilgisayarı var turbo olanlarda. Arka frenler disk. Koltuklar farklı. o zamanlar yani o araç muhtemelen1986 model. hep o panjurla çıkıyordu. dizel de olsa o panjur vardı. En kolay emin olma yolu gösterge. eğer o da yoksa arka frenler. eğer o da yoksa kaput içerisindeki bazı bağlantı ayakları. Yada tampondaki intercooler yeri. vs vs.

gemsazr9
25-12-2013, 17:09
Bulgaristandan bir renault 11 turbo ayarlayıp ne varsa bu arabayla yer değiştirip arabayı geri yollamak turboya geçmenin en kokay yolu bence

ALoNso
25-12-2013, 17:11
Her tek kapılı r11 turbo değil. gösterge ve basit bir yol bilgisayarı var turbo olanlarda. Arka frenler disk. Koltuklar farklı. o zamanlar yani o araç muhtemelen1986 model. hep o panjurla çıkıyordu. dizel de olsa o panjur vardı. En kolay emin olma yolu gösterge. eğer o da yoksa arka frenler. eğer o da yoksa kaput içerisindeki bazı bağlantı ayakları. Yada tampondaki intercooler yeri. vs vs.

Aracım 1984 model. Tamponumda intercooler yerim var.
Arka frenlerim kampana, değiştiğini düşünüyorum.
manifoldun oralarda değişik bir kablo var, boşta.
eski rallicilerden aldığım bilgiye göre o da turbo ile alakalıymış.
arka dingil kolumda turbo yazıyor.
göstergem değiştirilmiş, takosan var. Araç avrupa üretimi. Veglia olmalı.
tek kapı Gtl.lerden farklılıkları içeridede mevcut.
mesela Iç arka kısımda gtl.lerde aydınlatma yoktur. bende var.

caner41
25-12-2013, 17:15
bende gebze meslek lisesinde okuyorum aracı görüyorum ara ara maşallah çok hoşuma gidiyor.

mkerim
25-12-2013, 17:21
Aracım 1984 model. Tamponumda intercooler yerim var.
Arka frenlerim kampana, değiştiğini düşünüyorum.
manifoldun oralarda değişik bir kablo var, boşta.
eski rallicilerden aldığım bilgiye göre o da turbo ile alakalıymış.
arka dingil kolumda turbo yazıyor.
göstergem değiştirilmiş, takosan var. Araç avrupa üretimi. Veglia olmalı.
tek kapı Gtl.lerden farklılıkları içeridede mevcut.
mesela Iç arka kısımda gtl.lerde aydınlatma yoktur. bende var.

Peki zaman saatinde basit bir yol bilgisayarı varmı????
Arka dingilde turbo yazması biraz zor bir ihtimal turbo olanında bile yazmıyor çünkü
o kablo için görmeden bir şey söyleyemeyeceğim.. turbo ile ilgili bir kablo oralarda olmaz arabada tamamen mekanik bir kontrol sistemi var. Zaten rallici motorcu ve avcı aynı.
fakat kaput içinden aracın ne motorlu olduğu anlaşılır. yada her hangi bir reno yetkili servise git şase numarasını ver araba neyse çıksın
FR üretimi her zaman daha donanımlı olmuştur.
çok zaman geçti ama genede görünce hatırlarım diye düşünüyorum..

gemsazr9
25-12-2013, 17:31
Tamponda sis farı yuvası gtlde olmaz zaten

ALoNso
25-12-2013, 17:31
Bulgaristandan bir renault 11 turbo ayarlayıp ne varsa bu arabayla yer değiştirip arabayı geri yollamak turboya geçmenin en kokay yolu bence

Abi turbolarsak aklımda olan bir.fikir. :)

bende gebze meslek lisesinde okuyorum aracı görüyorum ara ara maşallah çok hoşuma gidiyor.

sağol kardeşim. Canat tıbbi malzeme var, orada çalışıyorum.
bazen arabayı getiriyorum. O zamanlar görürsün :)

mkerim
25-12-2013, 17:35

riske girme burada var.....

Renault 11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 85kW Replacement Parts, Car Parts Shop (http://www.rexbo.eu/renault/11-b-c37-83/1-4-turbo-b-c375-1835)

bu arada 1984 de r11 turbo daha üretilmedi

ALoNso
25-12-2013, 17:39
Peki zaman saatinde basit bir yol bilgisayarı varmı????
Arka dingilde turbo yazması biraz zor bir ihtimal turbo olanında bile yazmıyor çünkü
o kablo için görmeden bir şey söyleyemeyeceğim.. turbo ile ilgili bir kablo oralarda olmaz arabada tamamen mekanik bir kontrol sistemi var. Zaten rallici motorcu ve avcı aynı.
fakat kaput içinden aracın ne motorlu olduğu anlaşılır. yada her hangi bir reno yetkili servise git şase numarasını ver araba neyse çıksın
FR üretimi her zaman daha donanımlı olmuştur.
çok zaman geçti ama genede görünce hatırlarım diye düşünüyorum..

Zaman saati yine takosan. Yani orjinali değil maalesef.
gtl coupelerde fr üretimi, iki fr üretiminin donanım farkından bahsediyorum.
turbo yazısı var, gözlerimle gördüğüm için söylüyorum, resmini bulabilirsem eklerim.
Ön tamponun sol kısmında intercooler havalandırma için panjur gibi açıklık var gtl.de yok.
kablo 4 yada 5 ayaklı bir dişi jak.a sahip, boşta duruyor. Ama karb. Arkasında kullanılıyor diyemem, biraz payı var çünki.

Tamponda sis farı yuvası gtlde olmaz zaten

Ben yazacaktım abi, bir türlü gönderemedim yazıyı :)

ALoNso
25-12-2013, 17:42
11 turbo 1984 yılında 105 hp olarak üretilmeye başlandı.
1986 yılında 11 turbo zender 115hp olarak üretildi.

ALoNso
25-12-2013, 17:48
http://u1312.hizliresim.com/1j/t/vvw3s.jpg

gemsazr9
25-12-2013, 17:52
Bir tek torsiyonu bırakmışlar amk.

ALoNso
25-12-2013, 17:54
Bir tek torsiyonu bırakmışlar amk.

Maalesef abi.
yazı eski jantlarımda görünmüyordu, torsyon bilyasını değiştirirken gördüm.

mkerim
25-12-2013, 17:55
http://u1312.hizliresim.com/1j/t/vvw3s.jpg

ne yalan söyleyeyim daha önce hiç görmedim. Hatta bu parçalardan bile satın almıştım zamanında standart r11 ile aynı idi. öğrenmenin yaşı yok yada o kadar kurcaladığım arabada dikkat etmemişim.

ALoNso
25-12-2013, 17:59
ne yalan söyleyeyim daha önce hiç görmedim. Hatta bu parçalardan bile satın almıştım zamanında standart r11 ile aynı idi. öğrenmenin yaşı yok yada o kadar kurcaladığım arabada dikkat etmemişim.

Gözünüzdende kaçmış olabilir. Ben yazdığını bilmiyordum.
söylediğim gibi torsiyon bilyasını değiştirmek için söküldüğünde gördüm.
çok kurcaladığınıza göre zaman zaman rahatsız etmek isterim. :))

GÖKTÜRK
25-12-2013, 18:18
araba soymus sogana çevirmişler ya :( çok seviyorum tek kapı r11leri forumumuzdaki 3. tek kapı oldu bu heralde , hepsine maşallah umarım elinizde güzelleşmeye devam eder

ALoNso
25-12-2013, 19:22
araba soymus sogana çevirmişler ya :( çok seviyorum tek kapı r11leri forumumuzdaki 3. tek kapı oldu bu heralde , hepsine maşallah umarım elinizde güzelleşmeye devam eder

valla diyecek birşey yok maalesef.
Bursada electronik modeli var. Aynı zamanda konuşan modeldir.
Fakat üzerindeki bilgisayar sökülmüş. Hayır ne işlerine yarayacak Fransızca konuşan bilgisayar.
maalesef bu tip değerleririn memleketimizde pek değeri yok. :(
Forumda ustaoğlunun vardı sanırım, diğeri hangisi?

güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. :)

gemsazr9
25-12-2013, 19:43
Diğeride 35 cuf işte

ALoNso
25-12-2013, 20:00
Bu arada biraz araştıırma yaptım, şöyle bir siteye rastladım. Bu sitede 11 turboda c375 diye birşey var.
Bildiğim kadarıyla benim kasa tipi c37 motor özelliği ise 5 te gizli.
bununla birlikte Renault 11 turbo engine code olarak bazı bilgilerde var
c1j motor ve carb. tipi
L yakıt tipi
760/70 turbo olduğunu gösteriyor

Benim motor kodumda C1JL760 şeklindedir
Diğer taraftada şase numaramda c375 içeriyor.

ren (http://freespace.virgin.net/carmechanic.co/renault/ren.htm)

BERKİN
25-12-2013, 20:09
Hoşgeldin ferzan abicim foruma, ben çok uğraştım geceleri sanayide sabahladığım günler oldu ilk arabamdı zımparasıydı, macunuydu herşeyiyle ilk deneyimlerimdi.Kendi paramla alıp herşeyini kendi paramla yaptım çok severekte biniyordum ama bukadar uğraşmam ailemin hoşuna gitmediğimden satmak zorunda kalmıştım.. Satmasaydım siteden HızlıFransız'da olan F7p clio williams motorunu alıyordum ve tamamen evladiyelik yapıp kenarda saklıcaktım ama istemiyerekte satmak zorunda kaldım..

Ayrıca aracı sattım ama araştırmalarımıda bırakmadım :) Aracın üretimi turbo'dur,Ferzan abi gaz pedalının ordan taban halısını kaldırırsan ordada Turbo yazısı var :) Araç yanlış olmasın hatırladığım 96 97 li yıllarda türkiyeye giriş yapıyor izmir karabağlar sanayi'de Rallici Ayhan Usta alıyor ve bi süre rallide yarıştıktan sonra parçalarını söküp gümrüğe bırakıyorlar daha sonrasında başkaları aracı çıkartıp denizlide galeriye veriyorlar araç karşılığında ordanda ben aldım..

Aracımın benim açtığım konusu:

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/90718-r11-faz1-restorasyon-asamasi-fotograflari.html

Araç hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler Ayhan ustaya ulaşabilir..

Cuf 98'de bizdedir siteye üye kendisi, görünce yorum yazar Ömer abimde araç hakkında oda çok bilgiye sahip.

Hatırladığınız araç bu değil :icon_tup:

ALoNso
25-12-2013, 20:20
Kardeşim hoşbulduk.
Ralli geçmişi olduğunu söylememiştin. Ayhan ustanın face vs var mıdır? tanıimak isterim.
hatta o günlerden fotoğrafı varsa.

Bu arada hala satmayı düşünmüyorum Berkin :))

BERKİN
25-12-2013, 20:33
Abi sattıktan sonra öğrendim bende, bi fotoğrafını göstermişti fakat almayı unuttum yarış anında çekilmiş :) Ayhan ustanın facebook adresi varmı bilmiyorum ama dino garaj'da çalışıyor hala ralli arabalarının bakımlarını yapıyorlar..

Ocak ayında istanbula yerleşiyorum ansızın gelip alabilirim abi :D

ALoNso
25-12-2013, 22:37
Abi sattıktan sonra öğrendim bende, bi fotoğrafını göstermişti fakat almayı unuttum yarış anında çekilmiş :) Ayhan ustanın facebook adresi varmı bilmiyorum ama dino garaj'da çalışıyor hala ralli arabalarının bakımlarını yapıyorlar..

Ocak ayında istanbula yerleşiyorum ansızın gelip alabilirim abi :D

Ooo. O fotoğrafı almadan gelme Gebzede keserim yolunu. :)
Geldiğinde mutlaka haberim olsun. Görüşelim.
araba istediğin zaman emrinde. Ama geri alırım :)

Ömer VURAN
25-12-2013, 22:38
beyler tartışmaya lüzum yok, panik yok.. =) araç eskiden turboymuş Ayhan ustanın eski aracı, Ayhan usta yabancı plaka ile ralli koşmuş araçla ama bombası büyük kazası yok, dino garajda çalışmıyo Berkin dükkan Ayhan ustanın =) bilgi yanlış olmasın... Ferzan, Ayhan usta face.den cep.ten falan bilgi vermez ancak yanına gidip boş zamanında uzun uzun sohbet edebilirsin... Gelelim Renault 11 TURBO hakkındaki bilgilere, 1983 modelde dahi turbo mevcut, motor kodu C1J olarak başlar, kasa kodu tam hatırlamıyorum ruhsattan bakıp yazarım, tek kapı Renault 11 dizeli bile mevcut yani bu demek oluyorki her tek kepısı turbo olmak zorunda değil, görsel olarak olmasada TURBO kasaların farkı var, matter diye tabir edilir, saç kalınlığı farklıdır... İddaa edmeye gerek yok bu araç Bize geldiğinde turbo yoktu, fakat Berkin'in de belirttiği gibi araçtaki bazı yerlerde turbo kasa olduğu belli oluyor... Arka dingilde yazan TURBO yazısı Benim aracımda yok fakat Benim aracımdaki dingil Grup A dingili... Ferzan senin bahsettiğin kablo sanırım yol bilgisayarına ait ayrıntılı bir foto olursa daha iyi yorumlarım... Bırde aklıma takılan bir cümle var, basit bir yol bilgisayarı var denmiş, soruyorum kendisine yıl 1984 4 çekirdek işlemcili bir bilgisayarmı bekliyodunuz...?

ALoNso
26-12-2013, 08:03
Bilgiler için teşekkürler Ömer. :)

Ömer VURAN
26-12-2013, 12:14
ekstra bir bilgi daha basit olarak görülen Renault 11 TURBO yol bilgisayarı,
depodaki benzin ile gidilebilecek km.yi, 100 km'de ortalama yakıtı hesaplarken (diceksiniz ki bu bütün yol bilgisayarlarında mevcut) 0-100 km zamanını hesaplayabiliyor, ayrıca araç içi sıcaklık basınç değerlerinin yanı sıra dış sıcaklıkta ölçüyor bilginize...

Demir
26-12-2013, 12:50
Çeşke Turbolu hali kalsaymış...Arka frenler disk değil mi?
Ön kaputta renk ton farkı mı var?
İyi günlerde...

mkerim
26-12-2013, 13:08
depodaki benzin ile gidilebilecek km.yi, 100 km'de ortalama yakıtı hesaplarken (diceksiniz ki bu bütün yol bilgisayarlarında mevcut) 0-100 km zamanını hesaplayabiliyor, ayrıca araç içi sıcaklık basınç değerlerinin yanı sıra dış sıcaklıkta ölçüyor bilginize...

güncel renolarda da bu yol bilgisayarı var. o zaman için sadece VDO markada bu tür bilgi ekranları varken r11 t de standart olarak vardı. sene 1984 den beri

Matter i ben bir marka olarak biliyorum. Yani sen arabayı alıyorsun matter e gidiyorsun onlar roll cageni ve şase takviyni yapıp arabayı sana geri veriyorlar. eğer denilgiği gibi yarış otomobili ise eskiden mutlaka şase takviyeleri vardır. ve görmemek elde değil.

Eski notlarda demişimki (arabayı alırken bazı notlar almışım o zamandan kalan)
motor kodu:C1J 770 (115hp) solex carb. Bahsettiğim araç 1987 modeldir.

YAzan turbo yazısı içinde Satın alınan yerin adı : TURBO FİLTRE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yaptırılmış bir parça olmasın sakın.
ben r 11 t yi en son 1990 larda gördüm daha görmedim dolayısı ile net hatırlamıyorum.

ALoNso
26-12-2013, 16:05
c1j 770 86 daki zender ve sonrası için geçerli. (115hp olanlar) 87den sonraki face lift diye tabir edilen ön aksam
c1j 760 ise ilk üretilen 11 turboların kodu. (105hp olanlar) bizde ph 1 denilen kare farlılar için geçerli.

Dipnot
bazı farklı kaynaklarda
phase (ph) 1 spring ön aksamı
phase 2 benim ön aksam
phase 3 facelift (flash s)

olarak görünüyor.

ALoNso
26-12-2013, 16:06
Bu arada phase 4 ise son kasa broadwayler için

ALoNso
26-12-2013, 16:13

Maaşallah. :)
Cuf ta bu aksamlar çalışıyordur umarım. Çalışmasını isterim çünki.

Çeşke Turbolu hali kalsaymış...Arka frenler disk değil mi?
Ön kaputta renk ton farkı mı var?
İyi günlerde...

Kısmet diyelim. Ben böylede menunum. Hız ile çok haşır neşir birisi değilim.
tabi bazen yüklemek istiyorum fakat maddi sıkıntılarım engel oluyor.
ön kaputta bir dönem kırmızı karbon folyo kullandım. Kısa sürede soldu. Sonra çıkardım.

Teşekkür ederim.

Ömer VURAN
27-12-2013, 23:19
güncel renolarda da bu yol bilgisayarı var. o zaman için sadece VDO markada bu tür bilgi ekranları varken r11 t de standart olarak vardı. sene 1984 den beri

Matter i ben bir marka olarak biliyorum. Yani sen arabayı alıyorsun matter e gidiyorsun onlar roll cageni ve şase takviyni yapıp arabayı sana geri veriyorlar. eğer denilgiği gibi yarış otomobili ise eskiden mutlaka şase takviyeleri vardır. ve görmemek elde değil.

Eski notlarda demişimki (arabayı alırken bazı notlar almışım o zamandan kalan)
motor kodu:C1J 770 (115hp) solex carb. Bahsettiğim araç 1987 modeldir.

YAzan turbo yazısı içinde Satın alınan yerin adı : TURBO FİLTRE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yaptırılmış bir parça olmasın sakın.
ben r 11 t yi en son 1990 larda gördüm daha görmedim dolayısı ile net hatırlamıyorum.

Benim araçta şase takviyesinden tut araç içi askı demirlerine kadar mevcut, geçmişini iyi biliyorum,
amacım bilgi yarıştırmak değil sahip olduğum araç hakkında yanlış bilgi nüksetmemesidir ve de bilmediğim görmediğim hiç birşeyi yazmam paylaşmam...

Benim aracımın ön diskleri maxi megane balatalar clio, farklı bir kombinasyona sahip...

Turbo filtre sanayi ve ticaret firması dingil üretmi yapıyormu merak ettim, hadi yapıyor diyelim, dingilden farklı olarak araç şasesine TURBO damgasımı vuracak...???

mkerim
28-12-2013, 08:02
Benim araçta şase takviyesinden tut araç içi askı demirlerine kadar mevcut, geçmişini iyi biliyorum,
amacım bilgi yarıştırmak değil sahip olduğum araç hakkında yanlış bilgi nüksetmemesidir ve de bilmediğim görmediğim hiç birşeyi yazmam paylaşmam...

Benim aracımın ön diskleri maxi megane balatalar clio, farklı bir kombinasyona sahip...

Turbo filtre sanayi ve ticaret firması dingil üretmi yapıyormu merak ettim, hadi yapıyor diyelim, dingilden farklı olarak araç şasesine TURBO damgasımı vuracak...???

Bu bahsettiğin askı demiri vs vs. şu anda sökük anladığım kadarı ile. Arka bagaj havuzunda o zaman şase takviyeleri görünüyor... Yani ön diskler 6 pistonlu AP racing.
Filtrenin üzerine TURBO yazıyorsa ürettiği dingile neden yazmasın. Ayrıca orijinaline bakacağım öyle bir yazı olsa dikkatimi çekerdi. Genede şu anda bir şey diyemiyorum.

ALoNso
28-12-2013, 09:51
Konuyu uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Arabanın evelliyatının turbo olduğunu gösteren bir çok şeyi sizlere aktardık.
Donanım farklılıkları, şase ve motor no. vs...
Eğer tatmin olmadıysanız, siz turbo olmadığına inanın. Sıkıntı değil.
Benim aracımın tek kapılı bir 11 olması, kare farlara sahip olması, kazalı denilebilecek bir kazası olmaması beni fazlasıyla tatmin ediyor.

Mkerim, sizin bilginizi tartışamam, çünki neler yaşadınız neler yaptınız bilmiyorum. Saygı duyuyorum. :)

Ömer bildiğim kadarıyla daha öncede R9 turbo ile haşır neşirdi.
Şimdi ise yıllardır 35 CUF 98 gibi kendisini kanıtlamış bir 11 turbo ile içli dışlı.
Bende aracımı Ömer'in arkadaşından aldım. Dolayısıyla bu arabalardan birisi olarak benim aracımı da tepeden tırnağa bildiğine inanıyorum.

Ben bu güne kadar bu arabalardan benimki ile beraber 4 adet inceledim.
2 tane GTL, 1 tane electronik, birde benim aracım.
Gtl ler ile aramızda donanımsal farklılıklar olduğunu daha önce söylemiştim.
Electronik için anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.

Hadi benim aracım Turbo değil.
E GTL de değil.
E electronik hiç değil.

Bilmeyen halkımızın söylediği gibi tek kapı Flash mı demeliyim? :)

ALoNso
21-02-2014, 12:49
Merhaba.

Biraz araştırma yaptım. Motorcu bir arkadaşımın bilgisayarında kurulu olan program ile model seçimini yaptığınızda O modele ait motor kodunun nasıl başlayacağını gösteriyor.
Benim motor kodumun C1JL760 ile başladığını daha önce de söylemiştim.

Programın doğruluğunu saptamak için Clio Rsi ve Golf Gti ile de denedim. Sonuç doğru çıktı.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1620878_10152218600275629_111627544_n.jpg

skyhigh
21-02-2014, 13:08
burda ne tartısılıyor anlamıs deılım turkıyede bır elın parmagını gecmıcek bı arac nadıde bır arac bence bu arada antalyaya r11 turbo satıldı kırmızı renk bır cogunuzun haberı yoktur gercı alonsoya soledım

ALoNso
21-02-2014, 13:17
burda ne tartısılıyor anlamıs deılım turkıyede bır elın parmagını gecmıcek bı arac nadıde bır arac bence bu arada antalyaya r11 turbo satıldı kırmızı renk bır cogunuzun haberı yoktur gercı alonsoya soledım

Aracın evelliyatının turbo olduğunu söyledim..
Buradan bir abi de nerden biliyorsun belki sonradan şun takmışlardır gibisinden konuştu.
Ona nazaran bende biraz araştırdım.

O arabanın güncel halinden haber var mı?

skyhigh
21-02-2014, 16:51
ondan yokta cozu sormustun bana haberım var faceten musıt olunca yaz konusalım

ALoNso
21-02-2014, 17:19
Oooo konuşalım hemen :)

ugurcan52
21-02-2014, 19:46
Maşallah kazasız belasız kullanın , cok gergın duruslu bır kasası var
Detaylı projelık
Bende çayırovada ıkamet edıyorum , inş denkleşiriz :)

ALoNso
22-02-2014, 08:33
Maşallah kazasız belasız kullanın , cok gergın duruslu bır kasası var
Detaylı projelık
Bende çayırovada ıkamet edıyorum , inş denkleşiriz :)

Teşekkür ederim. İnşallah denkleşiriz. :)

reddewill
22-02-2014, 09:19
hayıurlı olsun güle güle kullanın

ALoNso
22-02-2014, 10:17
hayıurlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederim. Sağolun

LnchCntrl
22-02-2014, 16:54
Aracına kocaman bi maşallah, nadide bi araç.

ALoNso
25-02-2014, 13:49
Aracına kocaman bi maşallah, nadide bi araç.

Kocaman Teşekkür ederim.
Kıymetini bilmeye çalışıyorum. :)

41AF101
26-02-2014, 13:42
Merhaba abi , Hereke'deki buluşmadan hatırlarsın beni , turuncu jantlı corsa :)
Güzelyalı'da ikamet ediyorum yanılmıyorsam 1 2 hafta kadar önce güzelyalı'dan esenyalıya doğru çıkıyordun :)
Tekrardan Maşallah , Kazasız belasız kullan.

Parsia
02-03-2014, 12:58
Allah kaza bela vermesin. Merak ettiğim bir husus var, hazır konu denk gelmişken sorayım. Şu zamana kadar sahibinden.comda belki 2 belki 3 kere r11 turbo ilanına denk geldim, hiç birinde turbo yoktu. Hepsi sökülmüş. Neden acaba bilginiz var mıdır ? Bu araçlarda turbo çok mu sıkıntılı ? Ya da arıza yaptı zamanında da parça bulamadıkları için mi komple söktüler ?

ALoNso
07-03-2014, 12:56
Merhaba abi , Hereke'deki buluşmadan hatırlarsın beni , turuncu jantlı corsa :)
Güzelyalı'da ikamet ediyorum yanılmıyorsam 1 2 hafta kadar önce güzelyalı'dan esenyalıya doğru çıkıyordun :)
Tekrardan Maşallah , Kazasız belasız kullan.

Merhaba dostum hatırladım tabii :)
Gebzede yim fakat hafta sonları genelde İstanbul tarafında oluyorum.
Oralardanda geçmişimdir :)

Allah kaza bela vermesin. Merak ettiğim bir husus var, hazır konu denk gelmişken sorayım. Şu zamana kadar sahibinden.comda belki 2 belki 3 kere r11 turbo ilanına denk geldim, hiç birinde turbo yoktu. Hepsi sökülmüş. Neden acaba bilginiz var mıdır ? Bu araçlarda turbo çok mu sıkıntılı ? Ya da arıza yaptı zamanında da parça bulamadıkları için mi komple söktüler ?

Teşekkür ederim.
Sorunuza iki farklı cevap vereceğim.

Piyasada yine tek kapı olan GTL versiyonları da var. Kimisi bunları Turbo olarak tanıtıyor.

Diğer olay ise bu aracın turbo lusuna binmek biraz kasıyor. Karbüratör turbo cebi yakar diye tahmin ediyorum. Ki eski turbo kullanıcısı bi arkadaş kesinlikle turbolama diye ısrar etti. :) Model olarakta eski olduğundan revizyona girdiğinde turbo olarak değilde normal toplananlar olabilir. Malzeme ve yakıt sıkıntısından.

Benim hikayemi Berkin önceki sayfalarda anlattı.
İzmirden birisi sanıyorum yabancı plaka ile birkaç yarış yarıştırıyor.
Sonra üzerindeki değerli ekipmanları alıp gümrüğe teslim ediyor.

2 dedim ama 3 oldu :) Umarım aydınlatıcı olmuştur.