PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E34 M50 Radyatör suyu komple değiştirme

FHN67
25-12-2013, 23:21
Merhabalar başlıktada belirttiğim gibi m50 motoru olan aracımın suyunu komple nasıl değiştirebilirim. Değiştirme nedenim suyun rengi biraz sarımsı kahverengi son 1,2 senedir. cappuccino misali. Suya biyerden yağmı karışıyor bilmiyorum ama motorda hiçbir sıkıntı yok. Öyle durduk yere hararet falan yapmıyor fakat eski motor olduğu için yaz aylarında aşırı trafikte haliyle hararet biraz yükseliyor. 22 senelik pislikten mi kaynaklanıyor acaba bilmiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim

fastchild
25-12-2013, 23:42
Radyatörün altında tapa var plastik kabın altına doğru o tapayı açıp radyatördeki suyu boşaltabilirsiniz ama aynı zamanda üstten temiz suda ekleyin hava yapmasın
tabi işlem sonrasında kapağın yanındaki vidayı açıp arabayı çalıştırın hararet yükselsin baya bi bekleyin ve sürekli su ekleyin , varsa su hortumu salın radyatöre doğru ve o vida deliğinden hava çıkıyorsa sistemde hava var demektir , o delikten hiç hava kabarcığı gelmemeli içerideki hava bitene kadar su eklemeye devam edin delikten sürekli su gelmeye başladığında vidayı sıkıp işlemi bitirebilirsiniz

(vidayı açarken ve sıkarken narin olun plastik vida elinizde kalabilir)

hkkcn
26-12-2013, 08:29
plastik vidaya dikkat edn dün benim elimde kaldı:D fast childin dediği gibi yapıcaksınız ama bence 10 20 lira verip bir bilen kişiye değişttittirip birde antifiriz ekletmenizi tavsiye edrim

GökhanO
26-12-2013, 09:33
Havasını alırken arabanın kafasını kriko ile biraz yükseltirseniz daha iyi olur, birde fan termiğinizi kontrol edin, yogun trafikte hararet cıkıyorsa termikde sıkıntı olabilir, arac ısınmıs iken(hararet ortada iken) ve rolantide calısırken gazete kagıdından bir rulo yapıp fanı durdurmaya calısın, fan kolayca duruyorsa termiginiz calısmıyor demektir.