PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okul yardım-İstanbul'daki fotoğrafçı arkadaşlar

dasemert
28-12-2013, 04:33
Fotoğrafcılık dersimizden final sınavı yapılmayacak bunun yerine fotoğraf çekim ödevi
verildi final yerine geçecek.Ama malesef makine ayarlarında sıkıntılıyız.Ricam eğer İstanbulda fotoğraf çekimleriyle ilgilenen,ayarlarından anlayan birisi varsa aramızda bir kaç saatini bize ayırabilir mi yardım için?
makinem:nikon d7000
Ödevimiz:5 manzara,5portre,5gün batımı,2perspektif hilesi,5ters ışık.

Yardımcı olursanız sevinirim :( 13 ocak son gün..

OnurD.
28-12-2013, 16:38
Fotoğrafcılık dersimizden final sınavı yapılmayacak bunun yerine fotoğraf çekim ödevi
verildi final yerine geçecek.Ama malesef makine ayarlarında sıkıntılıyız.Ricam eğer İstanbulda fotoğraf çekimleriyle ilgilenen,ayarlarından anlayan birisi varsa aramızda bir kaç saatini bize ayırabilir mi yardım için?
makinem:nikon d7000
Ödevimiz:5 manzara,5portre,5gün batımı,2perspektif hilesi,5ters ışık.

Yardımcı olursanız sevinirim :( 2 ocak perşembeye kadar vaktim var..

İstanbulda olsam seve seve yardımcı olurdum.

Portrede AV modu,
manzarada otomatik mod
ters ışıktada arka planın aydınlık ancak çekeceğiniz şeyin daha yakın ve karanlıkta olması iş görür AV modu olabilir
gün batımı artık ışığa bağlı manuel mod yada Av modu yine
Perspektif hilesinde ise alan derinliği az olursa iyi olur kanısındayım. Ön ve arka plan arası mesafe çok olursa eğer, size yakın olanıda mümkün olduğunca kendinizden uzalaştırın ve F değerini yükseltin

aklıma gelen söyleyebileceğim şeyler bukadar. Bunlar değişkenlik gösterebilir tabiki konuya bağlı olarak.

dasemert
29-12-2013, 19:49
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.malesef otomatik mod çekimleri kabul edilmiyor diyafram enstantene ve iso değerlerini tamamen bizim ayarlamamız gerekiyor. :)

pm ile yardımcı olan ahmetkadir nickli üyeyede teşekkür ederim.
İstanbul'da fotoğraf çekimine çıkanlar varsa eğer konu günceldir :)