PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet sorunsalı

JackJones
29-12-2013, 20:57
Arkadaşım ocak ayında elektronik ehliyet sınavına girecek ancak kursa hiç sormamış bu stajyer sürücü olayı varmış heralde birisi söylemiş arkadaşı etkiler mi? Etkilerse ne gibi zararı olur? internette pek bi sonuca ulaşamadım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Herkese keyifli forumlar...

mert_can 41
29-12-2013, 21:16
Etkilemez daha çıkmadı zaten geçen sene ben ehliyet alırken benden sonrakiler stajer oluyodu buda aynı :)

erdemsddk
29-12-2013, 21:26
Daha öyle bişey çıkmadı kardeşim. Normal eski üsülden ehliyet vermeye devam ediyoruz Samsun'da.

ufuksaracci
29-12-2013, 21:42
10 sene once ben alırkende bu son dönem stajer ehliyeti çıkacak diyorlardı :)

JackJones
30-12-2013, 00:22
Anlaşıldı geçen sene ben alırken de vardı böyle bi dalga bize vurmadı ama 2014 te olacak kesin demişlerdi demekki hala yürürlüğe geçmedi... Teşekkürler yardımınız için :)

Emir_b16a
30-12-2013, 04:56
ehliyet sınavı artık 50 soru arkadaşlar :)

highpower
30-12-2013, 14:00
ehliyet kursunda her aşamada duydum bu lafları son kişi olarak sizi alıyorum sizden sonrakiler stajer olacak direksiyon dersine son bir kişilk yer kaldı hemen karar vermelisiniz parayı hemen şimdi öderseniz şukadar avantajınız olur

Berkayy
30-12-2013, 15:27
ehliyet sınavı artık 50 soru arkadaşlar :)

İyice dusurduler artk :) kaç yanlış yapmak gerekiyor

GuneyOnur
30-12-2013, 16:23
Ben son yapılan 08 aralık sınavına girdim.60 soru soruldu gene.

4-5 Ocak yani bu haftasonu Direksiyon Sınavım var.

Sürücü Kursuna kayıt olduğumda Stajyer Sürücülüğün Nisan veya Haziran ayında Torba Yasa ile geleceğini söylüyorlardı artık ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

JackJones
30-12-2013, 18:00
sınavı geçer arkadaşım ama direksiyonda çok zorluyorlarmış artık en ufak hatada bırakıyorlarmış öyle diyordu kendisi de baya tırsmış :) Ama böylesi daha iyi bence zorlasınlar ki arabanın a sını bilmeyen adam ehliyet alamasın bu sayede kazalarda azalır artık ;)

ygtkrmdnz
30-12-2013, 18:26
stajyer ehliyet yalanı ile sürücü kursları köşe oldu :) ama bu sene gelecek sanırım bakanlıktan yazı gelmiş

dark
30-12-2013, 19:04
Konu kirliliği olmasın burdan soralım :) arkadaşım 5 sene evvel sınavı geçti sertifikayı aldı ama ehliyeti almadı. Hatta sertifikayıda kaybetti :) izlenmesi gereken yol nedir ?

edemirbas
30-12-2013, 19:16
Ben son yapılan 08 aralık sınavına girdim.60 soru soruldu gene.

4-5 Ocak yani bu haftasonu Direksiyon Sınavım var.

Sürücü Kursuna kayıt olduğumda Stajyer Sürücülüğün Nisan veya Haziran ayında Torba Yasa ile geleceğini söylüyorlardı artık ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

Haziranda gelsinde stajyer yasası çıkmadan alayım ehliyetimi :)

Stajyer sürücü olayı aslında güzel bir şey ama türkiyede oturmaz bu sistem. Ayrıca arabanın huyunu suyunu yanında birileri varken nasıl öğreneceksin? Yanında sürekli biri olursa sen araba kullanmayı değil, yanındakinin nasıl kullandığını öğrenirsin. Esnaf+emekli spec. gezmeyi bırakmak uzun sürer sonra :D Birde ailesinde/çevresinde ilk defa ehliyet alanlar ne yapacak?

Benim fikrim; Türkiye şartlarında bu sistem gerçekleşemez

EDIT: Biraz bakındım da son 10 senedir bu efsane dolaşıyormuş zaten.

JackJones
30-12-2013, 20:39
Haziranda gelsinde stajyer yasası çıkmadan alayım ehliyetimi :)

Stajyer sürücü olayı aslında güzel bir şey ama türkiyede oturmaz bu sistem. Ayrıca arabanın huyunu suyunu yanında birileri varken nasıl öğreneceksin? Yanında sürekli biri olursa sen araba kullanmayı değil, yanındakinin nasıl kullandığını öğrenirsin. Esnaf+emekli spec. gezmeyi bırakmak uzun sürer sonra :D Birde ailesinde/çevresinde ilk defa ehliyet alanlar ne yapacak?

Benim fikrim; Türkiye şartlarında bu sistem gerçekleşemez

EDIT: Biraz bakındım da son 10 senedir bu efsane dolaşıyormuş zaten.

Stajyer yasası çıkmış olsa bile buna bu ülkede uyacak adam pek göremiyorum ben :) kurallarına baktım eğer polis kişiyi tek başına araba kullanırken yakalarsa 5 yıl falan ehliyet alma yasağı alıyormuşsun ki bunu kimse göze almaz polisin dur ihtarına uymaz 77 lira cezasını paşa paşa yer geçer Türkiye burası :)

dqn
31-12-2013, 08:56
Babam diyor ki ben ehliyet alırken bile vardı bu stajyer dalgası.Onun üstüne ben ehliyet aldım hala var:D Şehir efsanesi gibi bir şey olmuş bence.