PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ince conta

Brs_eg
28-07-2008, 03:37
d16a9 da sadece ince conta kullanilarak ufakta olsa bi performans alablirmiyiz..sıkıstirmami yukseltmiş mi oluruz ?

orjinal kaç mm dir ?

eger ince kullanmak istersekte kaç mm kullanmak lgzm 77 mm - 79 mm :confused:

yoksa bunlari hepsi hayalmidir :D

Rockford
28-07-2008, 08:27
o baktıgın degerler muhtemelen bore size :) yani contanın kalınlıgı degil piston yuvalarının genişligi. stock pistonların 75mm. 79conta kullanmak istiyosan pistonlarını da deişmen gerekicek.dogal olarak hacimde ufak bi artış kazanırsın. d16a9 için 75mm ve ince conta üreten kaliteli üretici varmı bilmiorum ama aracımı sıfırlarken ne kadar kişiyle konustuysam contayı orj oem al sıkıstırma deiştirmek istiosan piston ile ayarla sıkıstırmanı demişti :)

tool
28-07-2008, 19:22
igne ile kuyu kazilmaz..

boosted_pug
28-07-2008, 19:34
igne ile kuyu kazilmaz..

:icon_tup:

birde o conta nekadar kaliteli ısıdan ysanmıcağı ***** değil yandı dielim araban yağı suya karıştırıcak belki daha kötü yanma odasına su dolucak ve kol yada pistonuna zarar vericeksin yani o kapağı açtığına bile değmez bence ama yapıcaksan komple gir motor kol piston yatak block guard çünki d16a9 çok hassas bi motor tavsiyem bence ya hiç bulaşma yada komple en iisini yap

egeturbo
28-07-2008, 20:11
igne ile kuyu kazilmaz..

aynen ole yani anladığım kadarı ile kapak taşlama yerine conta ile işini görmek itiorsun ama ne kapağını taşla nede ole bir uygulama yap boosted pug undabelirtitği gibi kol piston girersen daha mantıklı

tool
28-07-2008, 20:36
aynen ole yani anladığım kadarı ile kapak taşlama yerine conta ile işini görmek itiorsun ama ne kapağını taşla nede ole bir uygulama yap boosted pug undabelirtitği gibi kol piston girersen daha mantıklı

nerde yazmisim kapak taslama diye :)

egeturbo
28-07-2008, 20:50
nerde yazmisim kapak taslama diye :)

anladığım kadarı ile kapağı taşlmak yerine bole bi uygulama yapmak istior ondan yani

Brs_eg
28-07-2008, 21:15
saoln arkdaslar motora girmk vs. soledklerinizi az cok biliorm ztn ata sozleride dahil :)

sadece dier motorlara işte toda conta fln filan bunlari duyuodm yuksek sikiştrma için...

tabiki kol piston girdikten sora ztn yuksek sikiştirma pistonla bu iş yapilablir..

mrk etmiştm ztn msjdada hayalmi die yazdm :)

tekrar teşekkurler..:icon_tup:

Oz`
28-07-2008, 21:25
malesef d16 larda kılingirik conta var Cometic çelik yapıoyor orjinali .30 mls herzamanki gibi .30" yani :) ince conta işine pek yarama o sıkıştırma için yapılan contalar b16 larda k20 lerde .2 .4 sıkıştırma MAximum yani şöle sölim 160 beygirde %2 :D yani 3.2 beygir bilemedin 5 civarında beygir civarında harciyacağın para yaklaşık sök tak conta felan 600 leri bulur üstünede çıkabilir 600ytl 5 beygir için gereksiz haaa ben daha yaparım egzantirik takarım onu bunu diyorsan farklı tabi

STP
28-07-2008, 21:28
flood yasak arkadasım

Brs_eg
29-07-2008, 01:27
malesef d16 larda kılingirik conta var Cometic çelik yapıoyor orjinali .30 mls herzamanki gibi .30" yani :) ince conta işine pek yarama o sıkıştırma için yapılan contalar b16 larda k20 lerde .2 .4 sıkıştırma MAximum yani şöle sölim 160 beygirde %2 :D yani 3.2 beygir bilemedin 5 civarında beygir civarında harciyacağın para yaklaşık sök tak conta felan 600 leri bulur üstünede çıkabilir 600ytl 5 beygir için gereksiz haaa ben daha yaparım egzantirik takarım onu bunu diyorsan farklı tabi

ehh şöle bak ne gzl solemmsn moruk..bole bişy duymak istiodm..saol tekrardan :icon_tup:

bilmiodk ogrendk :)

Oz`
29-07-2008, 08:34
rica ederim herzaman :)

red_Devil
18-09-2008, 15:11
Contayı İnceltirsen Piston Tepeleri yüksek gelecektir ve yanma odaları daralacaktır. Performans dahada düşer ve motorun ömrünü azaltırsın... En ufak hararette araç conta yakar.

B.Aktepe
18-09-2008, 15:24
red devil performans niye düşüyor açıklamada bulunur musun? ilk mesajında kendini tanıtsaydın daha iyi olurdu.

senna
18-09-2008, 16:03
red Devile belki şu noktada katılabilrim çok agresif sıkıştırmalar için yapılan pistonlar yüksekliği yüzünden hava yakıt karışımı yanma odası içine tam olarak yayılmayabliir buda sorunlara yol açabilir tabi bunlar agresif tasarımlar için zaten bu bilindiği için çoğu profesyonel tuner kapağı doldurur genelde,

tabi bunlar agresif tasarımlar, ayrıca eğer uygun tasarım söz konusu ise conta yakma gibi sorunlar olmayacaktır, ince contaya geçmedeki amaç zten yanma odasının küçülmesidir aynı şeyi pistonla yada kapakla yapıyorsun ama oranlar farklı tabiiki

tool
18-09-2008, 16:06
red Devile belki şu noktada katılabilrim çok agresif sıkıştırmalar için yapılan pistonlar yüksekliği yüzünden hava yakıt karışımı yanma odası içine tam olarak yayılmayabliir buda sorunlara yol açabilir tabi bunlar agresif tasarımlar için zaten bu bilindiği için çoğu profesyonel tuner kapağı doldurur genelde,

tabi bunlar agresif tasarımlar, ayrıca eğer uygun tasarım söz konusu ise conta yakma gibi sorunlar olmayacaktır, ince contaya geçmedeki amaç zten yanma odasının küçülmesidir aynı şeyi pistonla yada kapakla yapıyorsun ama oranlar farklı tabiiki

senin dedigin agresif Cr conta ile olmuyor ama devile baska konuda katilirsin artik :)

senna
18-09-2008, 16:10
senin dedigin agresif Cr conta ile olmuyor ama devile baska konuda katilirsin artik :)

belki bakır conta o-ring yapsak:) ne kadar inceltiriz bilmiyorum:)

tool
18-09-2008, 16:11
belki bakır conta o-ring yapsak:) ne kadar inceltiriz bilmiyorum:)

swatch code satiyor serencebey, incelikleri anlatir sana :D

B.Aktepe
18-09-2008, 16:12
peki sence red devil bunu mu söylemek istedi? :) konu başlığı d16a9 ince conta takmak istiyor arkadaş..

senna
18-09-2008, 16:14
peki sence red devil bunu mu söylemek istedi? :) konu başlığı d16a9 ince conta takmak istiyor arkadaş..

muhtemelen hayır:) ama aklıma gelmişken söylemek istedim:)

asıl yüksek crlı atmosferik yükleyenlerin o tip pistonları kullanması biraz yanlış onun için yazdım aslında

B.Aktepe
18-09-2008, 16:34
copper o-ring i blokla conta arasına mı conta ile üst kapak arasına mı? yoksa ikisine birden mi? o-ring in kalınlığı ne olucak? conta ile arasındaki oran? niye kullanıyoruz? copper spray işe yarıyor mu? bunlar güzel detaylar dikkatli incelemek lazım :)

yüksek sıkıştırmalı pistonlar tasarımları ile yanma odasının içine daha az karışım alacaklarından dolayı biraz yanlış ama kapak yanma odası tasarımı ve subap açılarını geliştirerek içeri giren yakıt hava karışımı ile sıkıştırmayı dengeliyorlar. egzantrik te tabi ilk başta önemli olan, subap açık kalma zamanları ile liftlerle ayarlanır. kanımca:)

senna
18-09-2008, 16:58
copper o-ring i blokla conta arasına mı conta ile üst kapak arasına mı? yoksa ikisine birden mi? o-ring in kalınlığı ne olucak? conta ile arasındaki oran? niye kullanıyoruz? copper spray işe yarıyor mu? bunlar güzel detaylar dikkatli incelemek lazım :)

yüksek sıkıştırmalı pistonlar tasarımları ile yanma odasının içine daha az karışım alacaklarından dolayı biraz yanlış ama kapak yanma odası tasarımı ve subap açılarını geliştirerek içeri giren yakıt hava karışımı ile sıkıştırmayı dengeliyorlar. egzantrik te tabi ilk başta önemli olan, subap açık kalma zamanları ile liftlerle ayarlanır. kanımca:)

bloğu tercih ederim ben o ringde:) ama işte güzel işlemek lazım dediğin gibi:) kapağa kıyamam sanırım o ring için:)

tabiiki yanma odası işlenerek önüne geçileblir fakat hava akımını illa kesecek asıl düşündüren bu beni bunun için söylemiştim bide headgamesin doldurduğu kapağı gördükten sonra:) endynde olabilir :) mutlaka okumuşsundur endynin kapak articlelarını onları okuduktan sonra bi kaç SAE articleını okuduktan sonra n/a bile olsa flat yada spherical piston kullanasım geliyor:)

B.Aktepe
18-09-2008, 17:16
ehehe endyn fall 2008 i bekle diyor kapak için bende bekliyorum:) gsr head iyidir.:)
NIF atmosferikken flat piston yüksek sıkıştırma ile güzel yürüyordu zaten :)

senna
18-09-2008, 17:20
ehehe endyn fall 2008 i bekle diyor kapak için bende bekliyorum:) gsr head iyidir.:)
NIF atmosferikken flat piston yüksek sıkıştırma ile güzel yürüyordu zaten :)

headgamesle konuştunmu? bence onları tercih et:)

bide flat piston shelf olarak varmı n/a olarak? yoksa custommı yaptırmıştın?

B.Aktepe
18-09-2008, 17:29
endyn komple kapağı yeni üretiyor ve geliştiriyor headgames orjinal kapak üzerinde çalışıyor. headgames i biliyorum ama endyn komple kapak dökümüne girişince biraz meraklandım doğrusu çalışmalarını bekliyorum üretime geçsinler yorumları okuyalım şimdilik çalışmaları çok güzel görünüyor bekliyorum. piston custom diyebiliriz burda kendimiz yapmıştık 84mm bmw piston frezede subap yerlerini açtırmıştık piston eteklerini kısaltmıştık hep yanlış işlerdi ama yapmıştık işte güzel yürüdü zamanında iyiydi ama yanlıştı:)

senna
18-09-2008, 17:36
endyn komple kapağı yeni üretiyor ve geliştiriyor headgames orjinal kapak üzerinde çalışıyor. headgames i biliyorum ama endyn komple kapak dökümüne girişince biraz meraklandım doğrusu çalışmalarını bekliyorum üretime geçsinler yorumları okuyalım şimdilik çalışmaları çok güzel görünüyor bekliyorum. piston custom diyebiliriz burda kendimiz yapmıştık 84mm bmw piston frezede subap yerlerini açtırmıştık piston eteklerini kısaltmıştık hep yanlış işlerdi ama yapmıştık işte güzel yürüdü zamanında iyiydi ama yanlıştı:)

endyn güzel işler yapıyo hakkaten ben hondanın döktüğü kapağı seçeceiğini sanmıştım o yüzden headgames söyledim her ne kadar flow sheet vermesede yaptığı kapaklar çok iyi çalışıyor endynde tabiiki öyle ama bazı memnun kalmayanları gördüm nedense(honda diil ama olsun)

eğer kendi döktüği kapağı seçmeyeceksen headgamesi tek geçerim sanırım, belki RLZ de olabilir headgames gibi kapak işleyen yok bana göre:)

B.Aktepe
18-09-2008, 17:43
araştırıcam rlz yi sağol semih:) endyn bekleyelim görelim. konuşuruz:)

senna
18-09-2008, 17:47
araştırıcam rlz yi sağol semih:) endyn bekleyelim görelim. konuşuruz:)

RLZ nin de sitesi falan yok ama nascara top fuela zamanında motor hazırlamış birisi yaptığı kapaklar hakikaten iyi 2jz için görmüştüm sheetini saygı duyulur sadece :)

senna
18-09-2008, 19:44
http://videos.streetfire.net/video/RLZ-Civic-Hatch-60128_163441.htm

2004'te stock strokta en fazla gücü bu kapakla aldılar belki hala güç olarak en iyiler arasındadır ama bilmiyorum:)

Oz`
18-09-2008, 20:32
ince conta demişken bilal hanimiş senin contan :) dedim dimi yapma die dinledmedin beni :)

ince contanın manası şudur bence yanma odasını daraltırsın aynı yüksek tepeli piston taktığın gibi bunun üzerine hot side lar çok aşırı sekilde işin içine girerki hondanın pistonu ve kapağındada çok az hot side olduğundan sorun olucağını sanmıyorum artık yarlarıs yahu Ecuyu dimi :)