PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haciz kaldırma ve satış işlemi hakkında bilgi ?

ahmet3425
03-01-2014, 11:53
Eski işyerimden kalma 2500 anapara olmak uzere 6500 tl vergı borcum bulunmakta.

Halıyle devlet aracıma hacız banka hesaplarıma bloke koymus. Simdi sorun su ki arabayı satmak uzereyim pazartesi balıkesirden gelecekler. Pazartesi günü vergi dairesinden vergi borcumu odesem bu hak mahrumıyetı aracın uzerınden ne zaman kalkar?

Arkadaslara vekalet verecegım vekalet suresı dolana kadar hacız sıstemden kalkarsa aracın satısını ıstedıgıne yapabılır dıye dusunduk

Daha once boyle bir islem yapmis olan arkadaslar varsa bilgilerini rica ediyorum.

low&slow
03-01-2014, 12:06
Ödediğiniz tarihten 24 saat sonra kalkıyor diye biliyorum.

RickPierOneiL
03-01-2014, 12:27
hocam muameleci varsa tanıdığın onlarla bir görüş istersen bir şekil yapıyolar çünkü.

batucan
03-01-2014, 12:37
sgk borcum vardı ondan haciz vardı. onu ödedim hala uğraşıyorum... 3-4 gün alıyor...

srdralc
03-01-2014, 12:50
Hesaplarınıza bloke konulduğu için elektronik haciz diye bir şey var onu koyuyorlar.

Kendileri hemen kaldırmasına rağmen, Noter, Banka vs. gibi yerlerde 24 saati bulabiliyor.

Ama önce benimde başıma geldi, anında kalktı.
Borcu yatırdıktan sonra Haciz masasına gidip, borcunu kontrol ettiriyorsunuz ve borç yok ibaresiyle Vergi Daireniz Trafiğe haciz kaldırma yazısı yazıyor.

O belgeyi alıp trafiğe teslim edince kaldırıyorlar, bende hemen olmuştu ama yine de 1 günüme yakın vaktimi aldı Vergi Dairesinde çalışan personellerin ilgisizliğinden.

Haciz koymuş, neye istinaden haciz koyduğunu bilmiyordu dingil.
Trafikten gittim haciz yazısını aldım, lan buna istinaden koymuşsunuz diyorum bön bön suratıma bakıyor.

Vergi Dairesi Müdürünün yanına gittim, onun ricasıyla minneten hallettiler.
Ramazan ayıyla oruç oruç 5-6 defa git gel yaptırdılar bana.

TUGCA
03-01-2014, 13:40
Vergiyi ödediğiniz takdirde, orada hacizi kaldırma işlemini yaptırıın. O an hatta o saniye kalkıyor haciz ve bankalar için blokeler. 24 saat 3 gün 5 gün diye birşey yok. Tabiki işlemi o an yaptığını görmeniz gerekli :)

ahmet3425
03-01-2014, 13:44
Tskler arkadaslar Anlasilan arabayi alacak arkadaslarida beni de biraz ugrastiracak bu is :(

ahmet3425
03-01-2014, 13:46
Vergiyi ödediğiniz takdirde, orada hacizi kaldırma işlemini yaptırıın. O an hatta o saniye kalkıyor haciz ve bankalar için blokeler. 24 saat 3 gün 5 gün diye birşey yok. Tabiki işlemi o an yaptığını görmeniz gerekli :)

Himmm eger soylediginiz gibiyse sikinti olmaz gibi fazla korkulacak bisey yok gibi.

Vtec_2
03-01-2014, 13:48
haciz 1 gün içinde kalkar ama borcun ödendiiğine ait bir yazı alırsanız vergi dairesinden işinizi görür.

Ferhat_V
03-01-2014, 14:03
online olarak anında kalkıyor..sisteme düştü düşmedi durumları olur belki ertesi güne kalır ama öyle uzun süreler almıyor..

srdralc
03-01-2014, 15:04

Anında kaldırdı, aile dostumuz bir ağabey.

Bankadan kredi çekecektik, sistemlerinden 24 saat sonra düştü arkadaşım bol keseden sallamıyoruz başımıza geleni paylaşıyoruz burda.

BaD61
03-01-2014, 15:27
Ayni olay bizim basimiza geldi ilk olarak vergi dairesine borcunu odedikten sonra aracindaki haciz icin vergi dairesi kapali zarf( borcu yoktur icerikli) kargo yoluyla aracinizin bagli oldugu trafik subeye yollayip trafik subedeki memurun islemi yapmasina bagli olrak 1-2 gunde kalkiyor . Ayni zarfi bankya veya tapuya yollayip hacizler o sekilde kalkiyor

Biz kendimiz zarfi alip trafige goturduk memura rica ettik sistemden kaldirdi 5 dk icinde oldu notere gittik herhangi borc haciz cikmadan satisi almistik

Doğu
03-01-2014, 16:10
geçen hafta aynı işe uğraştım bende. trafik şubede 48 saate kalkar dediler ama 3. iş günü bugün şimdi baktım hala kalkmamış

alperkirman
03-01-2014, 16:24
işleri hızlandırmak için koştuman gerekicek biraz ama aynı gün kaldırabilirsin