PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf-5 Direksiyon Hk. ''ÇILDIRACAĞIM''

driftboy
03-01-2014, 23:17
Golf 5, 2006 model, elektrikli direksiyon. Direksiyonda ilk başlarda çevirince demir demire sürtme sesi gibi bi ses gelmeye başladı. Götürdüm ustaya, söktü, baktı etti yağladı taktı. Ses kesilmedi, sonra bidaha söktürdüm, direksiyon kutusunun içerisinde 2 tane rulman var, bunlardan ses yapıyo dediler. Söktürdüm yine, rulmanları değiştirdim. Tabi yine ses kesilmedi fakat bu defa 2 3 saat sonra elektriği kesti direksiyon. Elektronikçi yazılım atmamız lazım versiyon atılcak falan filan bişeyler dedi. Bildiğin kütük, ve yine ses var. Bilgisayara bağlatıyorum, ''DİREKSİYON DÖNME MOMENTİ SENSÖRÜ SİNYALİ UYUMSUZ'' diye bi arıza veriyor. Arızayı sildiriyorum, elektrik geliyo direksiyon yumuşuyor fakat yarım saat sonra yine elektriği kesiyor. Ses tabi hala var.

Bugün yine söktürdüm, su alıyo dediler direksiyon kutusu. Neyse yine yağladık ettik taktırdım. Hala aynı. Ses var, elektrik yok. Kafayı yemek üzereyim. 4 5 defa takıldı. Artık bu halde sürmekten kollarım kopacak. Bide uzun yola çıkıyorum bu halde..

Daha önce başına böyle bişey gelen varmıdır ? İlla komple direksiyon kutusunu mu değiştirmek lazım ? Serviste 3.590+680 lira (moment sensörü) fiyat var işçilik hariç.

2. el e güvenmiyorum, taktığımda aynı şeyi yaparsa yakarım bu defa arabayı. Ustalarında elinden bişey gelmiyo adam bunaldı sök tak yapmaktan. 5 bin lirada vermek istemiyorum.

AdemAr
03-01-2014, 23:37
DİREKSİYON DÖNME MOMENTİ SENSÖRÜ'nü değiştirdinizmi ?

_driver_
03-01-2014, 23:39
Golf 5, 2006 model, elektrikli direksiyon. Direksiyonda ilk başlarda çevirince demir demire sürtme sesi gibi bi ses gelmeye başladı. Götürdüm ustaya, söktü, baktı etti yağladı taktı. Ses kesilmedi, sonra bidaha söktürdüm, direksiyon kutusunun içerisinde 2 tane rulman var, bunlardan ses yapıyo dediler. Söktürdüm yine, rulmanları değiştirdim. Tabi yine ses kesilmedi fakat bu defa 2 3 saat sonra elektriği kesti direksiyon. Elektronikçi yazılım atmamız lazım versiyon atılcak falan filan bişeyler dedi. Bildiğin kütük, ve yine ses var. Bilgisayara bağlatıyorum, ''DİREKSİYON DÖNME MOMENTİ SENSÖRÜ SİNYALİ UYUMSUZ'' diye bi arıza veriyor. Arızayı sildiriyorum, elektrik geliyo direksiyon yumuşuyor fakat yarım saat sonra yine elektriği kesiyor. Ses tabi hala var.

Bugün yine söktürdüm, su alıyo dediler direksiyon kutusu. Neyse yine yağladık ettik taktırdım. Hala aynı. Ses var, elektrik yok. Kafayı yemek üzereyim. 4 5 defa takıldı. Artık bu halde sürmekten kollarım kopacak. Bide uzun yola çıkıyorum bu halde..

Daha önce başına böyle bişey gelen varmıdır ? İlla komple direksiyon kutusunu mu değiştirmek lazım ? Serviste 3.590+680 lira (moment sensörü) fiyat var işçilik hariç.

2. el e güvenmiyorum, taktığımda aynı şeyi yaparsa yakarım bu defa arabayı. Ustalarında elinden bişey gelmiyo adam bunaldı sök tak yapmaktan. 5 bin lirada vermek istemiyorum.

DİREKSİYON DÖNME MOMENTİ SENSÖRÜ'nü değiştirdinizmi ?

:heyoo:...

driftboy
03-01-2014, 23:45
direksiyon dönme moment sensörünü değiştirdikten sonra ses kesilecek mi ? :heyoo:

Hadi elektriği o kessin diyelim, peki ses ?

brs852
04-01-2014, 00:11
bence iyi bir mekanikçi bul ve arabayı bırak belki sensörden değildir yada sensör tamir edilebilecek durumdadır.

driftboy
04-01-2014, 00:16
bence iyi bir mekanikçi bul ve arabayı bırak belki sensörden değildir yada sensör tamir edilebilecek durumdadır.

Mekanikcimden yana sıkıntı yok ama yinede tabi ki tecrübe işi, çok ufak bişey gözden kaçıyo olabilir. Elektronikci su alıyor diyo hem beyin hem kutu hem pompa ne varsa ıslak içinde su var diyor. Belki daha önce basına gelen vardır, yada çözebilecek biri vardır diye açtım konuyu..

Şunuda söyleyeyim otokur'da bilmem ne müdürüyle tanıştım, zamanında onunda golf5 i varmış ve aynı şey başına gelmiş. O rulmanları değiştirdim düzeldi dedi, fakat ben değiştirdim düzelmedi :o

gemsazr9
04-01-2014, 00:28
Sadece kutu tamiri yapan yerler var onları deneseniz

driftboy
04-01-2014, 11:12
Sadece kutu tamiri yapan yerler var onları deneseniz

Adapazarında o tamiri yapan yer işe yaramadı işte. Varmı tanıdığınız bildiğiniz şu yapar diyebileceginiz bi yer ?

Sezgin
04-01-2014, 11:59
kardesım yanlış anlamada, bu tip işleri orjınal serviste yaptırsan ? 3-5 fazla verirsin ama her ufak seste gider başlarına kakar 5 kuruş vermessın. hem kafan rahat eder

F.Dogan
04-01-2014, 12:04
Allah kolaylık versin. İstanbuldaki kutu tamircileri bi nebze adapazarındakilere göre daha tecrübeli olabilir. olmazsa burada biyer bulmayı dene

driftboy
04-01-2014, 12:54
kardesım yanlış anlamada, bu tip işleri orjınal serviste yaptırsan ? 3-5 fazla verirsin ama her ufak seste gider başlarına kakar 5 kuruş vermessın. hem kafan rahat eder

en son çare o olucak, 5 bin lirayı geçiyor serviste işçilik ve parça ile. Belki daha uyguna denk getiririz ufak bişeydir diye okadar para vermek istemiyorum yani..

Allah kolaylık versin. İstanbuldaki kutu tamircileri bi nebze adapazarındakilere göre daha tecrübeli olabilir. olmazsa burada biyer bulmayı dene

kutudan çürük yumurta çıktı yeni kutu lazım galiba :D

driftboy
04-01-2014, 13:00
bu arada bugün tekrar bakıldı sabah. Sıkıntı işaretlediğim yerde %100. Rulmanlar filanda bu zıkkımın içerisinde. Kafam durdu artık

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1545994_655846264468354_393788161_n.jpg

brs852
04-01-2014, 13:13
bu arada bugün tekrar bakıldı sabah. Sıkıntı işaretlediğim yerde %100. Rulmanlar filanda bu zıkkımın içerisinde. Kafam durdu artık

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1545994_655846264468354_393788161_n.jpg

bence değiştirmeden önce o parçanın tamir olup olamicağını araştır..

driftboy
04-01-2014, 13:34
tamiri için söküldü dün tekrar, adapazarında tamirini yapamadılar, içerisine su alıyo filan dedi.

brs852
04-01-2014, 14:13
ne suyu alıyor peki içeri ?

yilmazcatalbas
04-01-2014, 17:12
Ensar Oto yanyol sanayi de bu parçayla oraya ugramanda fayda var

B.cihangir
04-01-2014, 17:16
Atatürk sanayide incika var git oraya levent abiye berat'ın arkadaşıyım de halledebilirse halleder yoksa halledecek kişiyi bulur sana

EREN34
04-01-2014, 17:28
Ümraniye Sanayi Oto2000'e ulaş. Ellerinde mutlaka vardır.

driftboy
04-01-2014, 23:32
ne suyu alıyor peki içeri ?

Normal yerdeki hertürlü yağmur kar suyu vs..

Ensar Oto yanyol sanayi de bu parçayla oraya ugramanda fayda var

Atatürk sanayide incika var git oraya levent abiye berat'ın arkadaşıyım de halledebilirse halleder yoksa halledecek kişiyi bulur sana

Ümraniye Sanayi Oto2000'e ulaş. Ellerinde mutlaka vardır.

Yarın değilde pazartesi ulaşayım bakalım yapcak bişey yok..

Y.Emre
05-01-2014, 00:11
Başka birşeydende olabilir ama sorun sadece O-ring'lerinde çıkarsa da şaşırmam :)

iş makinesinde de benzer şekilde başa gelip 50k tl gibi birşeye mal olmuştu sorun hallolana kadar .. ve tek eksik 1 unutulmuş (kaybedilmiş) 2 3 tanede yıpranmış O ring'in toplanırken sorunsuzmuş gibi takılmaya devam edilmesi olmuştu..

driftboy
05-01-2014, 00:28
Bedeviyi çölde kutup ayısı derler ya, eminim yani kesin öyle ufak tefek bişeyden oluyodur buda.

F.Dogan
05-01-2014, 00:42
oto2000 den telefon aracılığıyla parça almanızı önermem.

adamlar işe yarar yaramaz diye ayırmamışlar malı satarken zannedersin sıfır gibi. alınca anlıyorsun ne oldugunu.

geri muhattap bulmak oldukça güç. Lanet olsun diyip malı elinde patlayan çok kişi var.

driftboy
05-01-2014, 01:06
işte çıkma işe de bu yüzden yanaşmaktan korkuyorum. Takarsam oda arızalı çıkarsa yakarım arabayı.

hellchaosdead
05-01-2014, 03:57
gecmıs olsun ocelıkle..bu ses metal bı yere surter onun gıbı bı ses ıse kutunun ıcındekı bıcaklarmı ne haltsa onlar asınıyo ondan yapar..golf 5 ımde benımde basıma geldı..tamırcı cıkmacı vs.. hepsı yalan yok yaparız yok ederız bu konuda cok guvendıgım bı abım ın dedıgı tamırı ımkansız..1400 1500 arası bı fıyata bulabılırsın kı bı arkadasın leonuna aldık..su aralar dolar euro yuzunden fıyatları bıraz artmıs olabılır..100 tl de takmasına alsalar adaptasyon fln max 2000 ı ne bıter....ıkıncı elıne bulasma kazalı araclardan cıkanlarda genelde tork sensor hatası verıyo sarı lamba yakıyo..motor alt muhafazan yoksa su alıyosa yadaa kaldırımacıkartma yada her hangı zorlama gorduyse ondan mutevellıt yapıyor genelde..

driftboy
05-01-2014, 12:45
Valla bugün istanbula gidicem, az önce arkadaşım arabaya indi direksiyonda elektrik var dedi hiç gidip bakmadım bile. Ses var hala dedi . Tamir için söktürmem bidaha zaten kaç oldu kimsenin bi cacık yaptıgı yok. Komple 2 küsürlere kutular var, en ucuz sıfırı bulup takıcaz galiba yapcak bişey kalmadı..

http://www.otoaksam.com/volkswagen-golf-5-04-09-direksiyon-kutusu-pompasi-uzerinde-elektrikli.html

Berkayy
05-01-2014, 16:26
Öncelikle gecmiş olsun Golflerde kronik bir problem mi bu sorun

driftboy
05-01-2014, 18:14
sordugum her 5 arabanın 2 sinde bu sorunu duydum

Berkayy
05-01-2014, 23:21
sordugum her 5 arabanın 2 sinde bu sorunu duydum

Hangi model aralıklarında acaba?

kskrhnegatif
05-01-2014, 23:32
Yetkili servis'e gösterdin mi dostum?

driftboy
05-01-2014, 23:40
Yetkili servis'e gösterdin mi dostum?

yetkili servis sadece rulman dedi, rulmanları değiştirdim bi cacık oldugu yok.

Bu arada elektrik var, o işi hallettik. Ama ses devam ediyor.

Schumi
06-01-2014, 00:23
İstanbul Avrupa Yakası - Yeni Bosna - Artı Hidrolik. Çok büyük bir yer bir çok yer ile çalışıyorlar. İşlerinde iyiler. Tavsiye ederim.

driftboy
06-01-2014, 01:13
İstanbul Avrupa Yakası - Yeni Bosna - Artı Hidrolik. Çok büyük bir yer bir çok yer ile çalışıyorlar. İşlerinde iyiler. Tavsiye ederim.

yarın bi arayayım abi, işim istanbulda çözülecek belli oldu artık..