PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rolantı dalgalanması yardım...

tonic
05-01-2014, 12:51
Arkadaslar arac Honda accord 2.4 i vtec , marş bastıgımda devir 0.200 ile 1.600 e inip cıkıyor tekrar ınıyor bazen stop edıo ,arac ısındıgı halde ıken lamblarda durukende dewam edıo sorun ve gaz vererek stop etmesını engellıom,ve arac ilerlerken 2.00 devrin ustune cıkmaya baslayınca sankı gaz yemıo gec hızlanıo sırkelenerek ,bugunde denedım arac ısınırken normal standart dewrınde ısındı sorun yok dedım ama ilerlerken arada sırkelenme yapıo ,aklıma bujı ve oksıjen sensoru gelıo aracta acık hava filtresıde var sizce sorun ne olabılır lutfen yardım...

Sert@ç
05-01-2014, 13:30
Acik hava filtresi maf sensorunu kirletmistir

Can's
05-01-2014, 13:33
ya maf yada tps

mad_max1978
05-01-2014, 13:39
anlattıklarınıza göre oksijen sensörü gibi gözüküyor sorun

batu35
05-01-2014, 16:38
araçta lpg varmı ?

tonic
05-01-2014, 23:22
araçta lpg varmı ?

ewet war ama lpg ve benzındede yapıo bugun test ettım aracı ara ara sırkeleme oluor 2.00 devirden sonra ve 3.00 dewırı gectıkten sonra sırkelenme olmuyor gayet standart b1 sekılde yuruyor vakıt bulursam gostercem ustaya

Can's
05-01-2014, 23:23
kanka aynısı bende oldu maf sensoru kırlenmıstı hemen temızledım zımba oldu maf kırlenınce yapıyor

tonic
05-01-2014, 23:28
ya maf yada tps

Can bu maf ve tps acık hava ffılresıne baglı olan parcalarmı oluor?

Can's
05-01-2014, 23:31
maf acık hava fıltresıne baglı olan sorun tpsde degıl ben senın anlatmaya calıstıgını sımdı anladım son yazdıgından sonra.
sorun mafta temızlenmesı gerek acılen onu temızlemekde sanat ısı ben kendı aracımda 2 kere bozdum ozel spreylerı var crc maf cleaner dıye gecen ondan al 2 dk da temızlersın

tonic
05-01-2014, 23:36
maf acık hava fıltresıne baglı olan sorun tpsde degıl ben senın anlatmaya calıstıgını sımdı anladım son yazdıgından sonra.
sorun mafta temızlenmesı gerek acılen onu temızlemekde sanat ısı ben kendı aracımda 2 kere bozdum ozel spreylerı var crc maf cleaner dıye gecen ondan al 2 dk da temızlersın

cok saol Can verdııgın bılgler ıcın :icon_tup:

Can's
05-01-2014, 23:41
sorunu cozunce buraya yaz herkez bılgılensın ayrıca dedıgın gıbı durdugu yerde 1000 devırden 2000 devıre ınıp cıkıyorsa tps yanı rolantı valfı olabılır ama gıderken alt devırlerden gaza bastıgında sılkeleme kesme yapıp devam edıyorsa ust devırlerde sorun yoksa maf sensoru kırlendıgı ıcındır arıza yakıyorsa bozulmustur yakmıyorsa arac maf kırlenmıstır

tonic
06-01-2014, 00:04
sorunu cozunce buraya yaz herkez bılgılensın ayrıca dedıgın gıbı durdugu yerde 1000 devırden 2000 devıre ınıp cıkıyorsa tps yanı rolantı valfı olabılır ama gıderken alt devırlerden gaza bastıgında sılkeleme kesme yapıp devam edıyorsa ust devırlerde sorun yoksa maf sensoru kırlendıgı ıcındır arıza yakıyorsa bozulmustur yakmıyorsa arac maf kırlenmıstır

Can arıza ısıgı yanmıor seninde dedgın gıbı alt devırlerde gaza basınca sırkelenıp normal bır sekılde yuruyor,en yakın zamanda temızleyıp bilgılendırcem

D16inside
06-01-2014, 22:42
konu gözden gecir yardımcı olacaktır.

http://www.techturkey.com/forum/genel/140736-civic-gaz-kelebegi-map-sensor-iavc-fitv-temizligi-ve-sorun-cozumu.html

0M42
07-01-2014, 07:22
Rölanti valfini kontrol ettirin, mafla ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum.

tonic
14-01-2014, 20:32
biraz gec oldu vakıt sıkıntısından dolayı anca bugun el atabıldım, maf sensorunu soktum ve tozlu oldugunu gordum temizleyıcı sprey ıle temızledım ve suanda hıcbır sorun kalmadı gayet saglıklı yuruyor arac,ve CAN arkadasımızada verdıgı bılgıler ıçın cok tessekurler...

Sİyah
15-01-2014, 20:46
anlattığın sorun ısı sensöründende (ECT) kaynaklanıyor olabilir. problem çok farklı yerler olabiliyor. aynı sorun benim Sİ de olmuştu. map ve tps değiştirdim düzelmedi.buji kablolarını kontrol ettim, iacv temizledim olmadı. saçma geldi ama en sonunda ect değiştirdim düzeldi

Can's
15-01-2014, 20:49
biraz gec oldu vakıt sıkıntısından dolayı anca bugun el atabıldım, maf sensorunu soktum ve tozlu oldugunu gordum temizleyıcı sprey ıle temızledım ve suanda hıcbır sorun kalmadı gayet saglıklı yuruyor arac,ve CAN arkadasımızada verdıgı bılgıler ıçın cok tessekurler...

ne demek bende burda ogrenıp bılgılendırıyorum kardesım benım :)

ercanerol
18-01-2014, 02:02
aynı sorunu bende yaşıyorum fakat bende üst devirlerdede bir takılma var ama her zaman olmuyor. stabil şekilde ivmelenirken 4k 6k arasında bir yada birkaç kez takılma oluyor ve devir bandının sonunda ciddi bir yavaşlama oluyor. devirde gezinme yine sende çok iyi bende stop ediyor bazende 5k lara kadar çıkıyor. ustaya gittim kelebek boğazı değişicek dedi ama çözülmedi.