PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota Celica GT-S VS Integra Dc2

Can's
05-01-2014, 23:13
CswGY-7yIW4

EmreS13
05-01-2014, 23:17
Link isteyenlere :)
Toyota Celica GT-S 2ZZGE VS Integra Type R Dc2 B18c - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CswGY-7yIW4)
celica ne güzel ötüyo öye

Can's
05-01-2014, 23:21
aslında türkiyede iki araçda mevcut denemek gerek :) yada T-Sportla dc2 integra güzel olur

levent
05-01-2014, 23:26
bence dc2 geçer eşit kondisyonda 150 kg civarında ağırlık farkı var avantaj olarak..

videoya bakarsakta celicada en azından filtre egzoz var ama dc2 nin sesi çıkmıyo pek :)

Can's
05-01-2014, 23:29
bence dc2 geçer eşit kondisyonda 150 kg civarında ağırlık farkı var avantaj olarak..

videoya bakarsakta celicada en azından filtre egzoz var ama dc2 nin sesi çıkmıyo pek :)

ayarla deneyek ya la var orjınal el deymemıs celica hemen getırırım :D

devilboy
06-01-2014, 08:01
celica sürmüş biri olarak böyle bişeyin olacağına ihtimal bile vermiyorum dersem çok yalan söylemiş olmam heralde :)

ferdi
06-01-2014, 08:23
celica sürmüş biri olarak böyle bişeyin olacağına ihtimal bile vermiyorum dersem çok yalan söylemiş olmam heralde :)

Araçların specleri bile belli değilken neden ihtimal vermiyorsunuz anlayamadım ? Celica sürmüş olabilirsiniz ama nasıl bir celica sürdünüz bilemiyorum...

Şu an aynı model Celica ya sahip biri olarak bende aynı araçla yarışsam daha fazla fark açacağımı söylesem yalan söylemiş olmam heralde...

Buyrun buda aracımı Specleri:

1.8 Blok
Darton Dry Sleeves
Je Pistonlar
Carrillo Kollar
RC 440cc Enjektörler
Tomson Intercooler
GT28R Turbo
Greddy Blow Off
DTA S60 ECU
Çift piston frenler EBC Balatalar
18" Jant / Advan 225/18/40 Lastikler
ön-arka & üst-alt kule gergileri
full coilover sertlik ayarlı ön arka
HKS Egzoz
Veilside Bodykit
Greddy Boost & EGT

1.1 Bar'da 320 hp

Bu videoda aracıma aittir, size biraz fikir verebilir...

pp4i_c0mVzY

Can's
06-01-2014, 09:14
Bu yorumlar hep bilmemekten oluyor

Valla ben T-Sportu aldıgımda da bır kac denemem ımkansız gelıyordu arkadaslara ama vıdeoları gorunce resetler geldı :) kısacası celıca b serısı olarak her bırının onunde olacagından rahatca emınım b22 olsa ne olur kestıremıyorum sadece :)

olivera7
06-01-2014, 09:35
celica effssane duruyor batmanin arabası gibi siyah :D cilalı kırmızısını düşünemiyorum bile sesimi duy kuzen :D

Can's
06-01-2014, 09:44
Araçların specleri bile belli değilken neden ihtimal vermiyorsunuz anlayamadım ? Celica sürmüş olabilirsiniz ama nasıl bir celica sürdünüz bilemiyorum...

Şu an aynı model Celica ya sahip biri olarak bende aynı araçla yarışsam daha fazla fark açacağımı söylesem yalan söylemiş olmam heralde...

1.8 Blok
Darton Dry Sleeves
Je Pistonlar
Carrillo Kollar
RC 440cc Enjektörler
Tomson Intercooler
GT28R Turbo
Greddy Blow Off
DTA S60 ECU
HKS Egzoz
Veilside Bodykit
Greddy Boost & EGT

1.1 Bar'da 320 hp

abi senın arabanın motorunun birde 2zz-ge degilde 1zz oldugunu belirtmek lazım yani orjınalı 140-150 hp arası diyelim o parçalarla cok guzel güç cıkmıs

celica effssane duruyor batmanin arabası gibi siyah :D cilalı kırmızısını düşünemiyorum bile sesimi duy kuzen :D
yok sonunda satıcam arabamı alıcam celıca o olucak bilgilendirme amaçlı :D galiba oylede olucak

devilboy
06-01-2014, 09:57

1.8 Blok
Darton Dry Sleeves
Je Pistonlar
Carrillo Kollar
RC 440cc Enjektörler
Tomson Intercooler
GT28R Turbo
Greddy Blow Off
DTA S60 ECU
HKS Egzoz
Veilside Bodykit
Greddy Boost & EGT

1.1 Bar'da 320 hp

pp4i_c0mVzY

aynı model olduğunu nerden anladınızki şeklindenmi ? gayet bakımlı 2004 model toyota servis sahibinin şahsından alınmış bi araç

şu yaptığınız yorum gerçekten komik olmuş N/A bi araç ile turbo bi aracı nasıl kıyaslayabiliyorsunuz amaç burda kendi aracınızı göstermekmi yoksa gerçekten bilmediğinizdenmi merak ettim tabiki turbo bi celica ile dc2 ile yarışılsa fark bundan fazla olur bunu bu işi bilmeyen biri bile mantık yürütse söyler diye düşünüyorum.

marka fanatikliğini bırakalım mantıklı konuşmak lazım....

devilboy
06-01-2014, 10:01
Bu yorumlar hep bilmemekten oluyor

Valla ben T-Sportu aldıgımda da bır kac denemem ımkansız gelıyordu arkadaslara ama vıdeoları gorunce resetler geldı :) kısacası celıca b serısı olarak her bırının onunde olacagından rahatca emınım b22 olsa ne olur kestıremıyorum sadece :)

çok iddalı konuşmalar bunlar lütfen :D

Can's
06-01-2014, 10:09
marka fanatıklıgı yok sadece turkıyede 2 3 tane olan ve cogu kısının bılmedıgını bıldıgınden bır vıdeosunu paylasmak ıstemıs ferdı abı
b serısının de 2zz ye tutunması ımkansız kardesım :) e tabı sen stock celıca surdun o nedenle bu sekilde dusunmen normal hatta kımın arabasını kullandıgınıda bılıyorum adanada.
suan fn2 ler tam esıtlık salıyor celıca olsun T-Sport olsun kglar aynı parcalar aynı olunca sanzıman faktorunden olsa gerek belkıde, 2zz ler hep onde denedımde soyluyorum sallamasyon anımasyon yok k20 esdeger saglıyor ama fn2 de

Can's
06-01-2014, 10:11
çok iddalı konuşmalar bunlar lütfen :D

inan iddalı değil her denememi video cekseydım dıye kızıyorum bazen kendıme ama artık yapıcam bır kac deneme o zaman ıddalı mı gercek mı olduguna sen kanaat ver :)

devilboy
06-01-2014, 10:29
http://i.imgur.com/f1zlNsk.jpg
http://i.imgur.com/9gEZzG1.jpg

madem bukadar meraklısın bu aracıda iyi bilmen lazım 2004 model TRye fuar için gelen 2 adet siyah ve kırmızı TSPORT olan model... gts modeli değil bindiğim :D

şunuda söyleyim bi çok araca bindim ama celica kadar konforlu gösterişli kullanımı rahat bi araç görmedim ama güzel bi b20 işini görür diye düşünüyorum :D

Mutlu Değerli
06-01-2014, 10:39
2side aynı klasın aracı, çekişmede oluyor haliyle :D

63owen63
06-01-2014, 10:44
2zzge 'nin neler yapabilecegini Lotus 2-Eleven 'da görebilirsiniz, sıkı japoncular bilir , yeterki hafifletin :D

Can's
06-01-2014, 10:44
bende alıcam belkı kısmetse aynı oda kırmızı 2000 model 2zz ge cok dıkkatımı cektı yoksa kendı aracımı satmaya kalkmam ama sen ınan bu araclar hakkında bır sey bılmıyorsun denemelerım var konularıma bakarsan aracımın ortalama nasıl gıttıgını gorursun ve celıcanın sanzımanı daha iyi corolladan daha ıyı gıder dıye dusunuyorum

devilboy
06-01-2014, 10:51
bende alıcam belkı kısmetse aynı oda kırmızı 2000 model 2zz ge cok dıkkatımı cektı yoksa kendı aracımı satmaya kalkmam ama sen ınan bu araclar hakkında bır sey bılmıyorsun denemelerım var konularıma bakarsan aracımın ortalama nasıl gıttıgını gorursun ve celıcanın sanzımanı daha iyi corolladan daha ıyı gıder dıye dusunuyorum

işte sorunda orda sende hondalar hakkında bişe bilmiyorsun :icon_tup:

inş alırsın güzel zevkli araç

Can's
06-01-2014, 10:51
işte sorunda orda sende hondalar hakkında bişe bilmiyorsun :icon_tup:

:D dogru diyosun
benı illaa gecmıse goturucen he illa gecmıse :D
al sana su bir ip ucu olsun daha da gecmıs hakkında bırsey yazmam
http://www.techturkey.com/forum/videolar/54122-zy-typer-dbs-typer.html

devilboy
06-01-2014, 11:00
:D dogru diyosun
benı illaa gecmıse goturucen he illa gecmıse :D
al sana su bir ip ucu olsun daha da gecmıs hakkında bırsey yazmam
http://www.techturkey.com/forum/videolar/54122-zy-typer-dbs-typer.html

eee burdan ne anladık senin honda üzerine prof olduğunumu ???

yapma güzel kardeşim allah kaza bela vermesin hızlısın anladık ama bi yere kadar dimi :D

bu arada tartışma ortamı yaratmak için yada marka dan dolayı söylemde bulunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın ben celica kullandığım için durumu anlatmaya çalıştım ama arkadaş saolsun iice cahil etti bişey bilmiyorsuna getirdi durumu canı saolsun ne diyelim :D

Can's
06-01-2014, 11:06
eee burdan ne anladık senin honda üzerine prof olduğunumu ???

yapma güzel kardeşim allah kaza bela vermesin hızlısın anladık ama bi yere kadar dimi :D

bu arada tartışma ortamı yaratmak için yada marka dan dolayı söylemde bulunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın ben celica kullandığım için durumu anlatmaya çalıştım ama arkadaş saolsun iice cahil etti bişey bilmiyorsuna getirdi durumu canı saolsun ne diyelim :D

ahaha alınma sana oyle bırsey demıyorum ama ben sankı bıraz daha ıyı kestırıyorum nasıl gıttıgını yınede senı ınandırmak ıcın ılerleyen zamanda ınsallah ayarlıycam topram kadırlılıyık, bızde topragı uzmek olmaz :D

ferdi
06-01-2014, 11:54
aynı model olduğunu nerden anladınızki şeklindenmi ? gayet bakımlı 2004 model toyota servis sahibinin şahsından alınmış bi araç

şu yaptığınız yorum gerçekten komik olmuş N/A bi araç ile turbo bi aracı nasıl kıyaslayabiliyorsunuz amaç burda kendi aracınızı göstermekmi yoksa gerçekten bilmediğinizdenmi merak ettim tabiki turbo bi celica ile dc2 ile yarışılsa fark bundan fazla olur bunu bu işi bilmeyen biri bile mantık yürütse söyler diye düşünüyorum.

marka fanatikliğini bırakalım mantıklı konuşmak lazım....

Komik olan ne ? ben özellikle belirttim specleri bilmeden neye göre ihtimal veremediniz diye ? Asıl ortada araçlarla ilgili bir bilgi yokken böyle büyük konuşmanız çok komik oldu ama ben kabalık etmek istememiştim.

Aracımın reklamını yapmak gibi bir amacım yok, ayrıca ne için olsun ki ? İnsanlar burada arabamı görüp yarışmak mı isteyecekler ? Polonya'da yaşadığımı hatırlatmak isterim. Size sadece küçük gördüğünüz ve geçemez dediğiniz celica nın ne kadar güçlü olabileceğini örnekle göstermek istedim...

Marka fanatikliği ne alaka onuda anlamadım.. Mantıklı konuşma konusunda sizinle hemfikirim :)

ferdi
06-01-2014, 12:09
abi senın arabanın motorunun birde 2zz-ge degilde 1zz oldugunu belirtmek lazım yani orjınalı 140-150 hp arası diyelim o parçalarla cok guzel güç cıkmıs

yok sonunda satıcam arabamı alıcam celıca o olucak bilgilendirme amaçlı :D galiba oylede olucak

Ben kasa aynı demek istedim, bendeki 143hp VVT-İ ( 1ZZ-FE ), evet çıkan güç gayet tatmin edici :D

devilboy
06-01-2014, 12:32
Komik olan ne ? ben özellikle belirttim specleri bilmeden neye göre ihtimal veremediniz diye ? Asıl ortada araçlarla ilgili bir bilgi yokken böyle büyük konuşmanız çok komik oldu ama ben kabalık etmek istememiştim.

Aracımın reklamını yapmak gibi bir amacım yok, ayrıca ne için olsun ki ? İnsanlar burada arabamı görüp yarışmak mı isteyecekler ? Polonya'da yaşadığımı hatırlatmak isterim. Size sadece küçük gördüğünüz ve geçemez dediğiniz celica nın ne kadar güçlü olabileceğini örnekle göstermek istedim...

Marka fanatikliği ne alaka onuda anlamadım.. Mantıklı konuşma konusunda sizinle hemfikirim :)

komik olan N/A bi araç videosuna turbo bi aracın videosunu koyup güçlü olabiliyor denmesi :icon_tup: dc2 nin 750 hp lik videosunu koysam bak dc2 böyle ama turbo yaparsan böyle olabiliyor desem mantıklı olurmu ???

kalabalık etmeyle alakası yok burası forum ise herkes fikrini söylemekte özgürdür.
hatırlatmanıza gerek yol solda avatarda insanların yaşadıkları yer yazıyor zaten
benim celicayı küşümsediğim falan yok hırsla yazdığınız burdan belli sakinleşip biraz yazılarınları okursanız celica ile ilgili düşüncelerimi daha mantıklı anlayabilirsiniz

marka fanatikliğini açıklayim size mesela polonyada yaşan biri var diye düşünelim celicası var ( allah kaza bela vermesin ) atmo bi celicanın videosunun altına turbo aracının videosunu ekleyip baakk o araba öyle ama yaparsan böyle de gider demiş varsayalım bu marka fanatikliğidir

ferdi
06-01-2014, 13:02
komik olan N/A bi araç videosuna turbo bi aracın videosunu koyup güçlü olabiliyor denmesi :icon_tup: dc2 nin 750 hp lik videosunu koysam bak dc2 böyle ama turbo yaparsan böyle olabiliyor desem mantıklı olurmu ???

kalabalık etmeyle alakası yok burası forum ise herkes fikrini söylemekte özgürdür.
hatırlatmanıza gerek yol solda avatarda insanların yaşadıkları yer yazıyor zaten
benim celicayı küşümsediğim falan yok hırsla yazdığınız burdan belli sakinleşip biraz yazılarınları okursanız celica ile ilgili düşüncelerimi daha mantıklı anlayabilirsiniz

marka fanatikliğini açıklayim size mesela polonyada yaşan biri var diye düşünelim celicası var ( allah kaza bela vermesin ) atmo bi celicanın videosunun altına turbo aracının videosunu ekleyip baakk o araba öyle ama yaparsan böyle de gider demiş varsayalım bu marka fanatikliğidir

Yazdıklarım size çok karmaşık geldi sanırım. Peki öyleyse başa dönüyorum tekrar...

Araçların specleri bile belli değilken neden ihtimal vermiyorsunuz anlayamadım ?

devilboy
06-01-2014, 13:15
:D karmaşık gelen bişe yok ben gerekli şekilde sorularınızı cevapladım

b serisi araca sahibim ve b serisi hakkında kendime göre bildiklerim var

celica yıda hem yarışta hem günlük kullandığım için de tecrübelerim var

daha size bunu nasıl aktarabilirim onuda düşünmüyor değilim ..

Can's
06-01-2014, 13:33
en ıyısımı bu turkıyeye gumrukten gelen bır arac vardı onunla bır deneme ayarlıyalımda T-Sportla bakalım nasıl oluyormus sonuc burda kırılmaya gerek yok ben sevmım ınsanlarla ters dusmeyı :D

devilboy
06-01-2014, 13:43
en ıyısımı bu turkıyeye gumrukten gelen bır arac vardı onunla bır deneme ayarlıyalımda T-Sportla bakalım nasıl oluyormus sonuc burda kırılmaya gerek yok ben sevmım ınsanlarla ters dusmeyı :D

aslında kırılacak darılacak bişe yok ortada ama durumlar insanlar düşünceler ... :D

onada gerek yok bizde integra swap b18c-R var ama biraz kalın gelir tsportlara GT30 spec :D

63owen63
06-01-2014, 14:46
Can sen neden tsport u satıp celice alıyorsun ki ?

Can's
06-01-2014, 15:06
Can sen neden tsport u satıp celice alıyorsun ki ?

aslında T-Sport alma nedenımde celıcaydı :) ilk celicaya gonul koydum o zamanlar bende typer vardı bu ne yavas falan dıye dalga gecerken bır baktım kı 2zz varmıs o sırada zaman gectı bekcılere yalvar yalkar adamın daıresını ogrendım zaten bekcıler bıle yılmıs hep araba hakkında soru sormalarından, sonrasında gittim konustum derken ılk sert cıkmıstı satmam 55bın euro verdım 2000yılında fuardan aldım dıyerek sıtemde bulunmustu sonra bende corollayı aldım tabı bu arada arayı acmamaya calıstım artık kız kardesıyle bıle kankayım o derece satsın dıye sımdı coılover fln almıs 3 bın devırı gecmıyorum dıyerek daha da tahrık ettı laf arasında satmıycakmısın dıye sıkıstırınca yaza kalmadan belkı satarım cevabı verdı bende satarsam eger alırım cok ıstedıgım bır arac motoru ozellıkle 2zzde olunca cok cezbediyor yerımde kım olsa aynı seyı yapardı dıye dusunuyorum :)

ferdi
06-01-2014, 15:14
:D karmaşık gelen bişe yok ben gerekli şekilde sorularınızı cevapladım

b serisi araca sahibim ve b serisi hakkında kendime göre bildiklerim var

celica yıda hem yarışta hem günlük kullandığım için de tecrübelerim var

daha size bunu nasıl aktarabilirim onuda düşünmüyor değilim ..

Tamam, özetlersek celica geçmiş ( nokta )

konu kapanmıştır, dağılabilirsiniz :D

Can's
06-01-2014, 16:38
qyq846aagiE
stock celica 2zz ile k20 rsx artık full bolt ons yazmıslar acura ıcın neler vardır bılmıyorum b serısının hıc sansı varmı aynı parcalarla 2zz karsısında ?

levent
06-01-2014, 16:57
bence bu amerikanyalıların değil de keiichi ustanın kullandığı araçlara bakmak lazım,

bakınız ; Celica C-One 1.8 200hp vs Orido Integra 2.0 210hp

Keichii Celica C-One 1.8 200hp vs Orido Integra 2.0 210hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=IpqbNKtnAvc)

Can's
06-01-2014, 16:59
bence bu amerikanyalıların değil de keiichi ustanın kullandığı araçlara bakmak lazım,

bakınız ; Celica C-One 1.8 200hp vs Orido Integra 2.0 210hp

Keichii Celica C-One 1.8 200hp vs Orido Integra 2.0 210hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=IpqbNKtnAvc)
ben onu bunu bılmem :D denemelerımden kıstas olarak da soylemıyorum net olan neyse onu soyluyorum levo yanlısmıyım b serısının sansı yok yıne yıne dıyorum

levent
06-01-2014, 17:21
b16 nın yok ama adam akıllı bi dc2 yani b18c, celicayı da corollayı da haşat eder bence :) mr-s 2zz olursa b22 gelsin ama :D

subjektif olmanın gereği yok objektif yaklaşmak lazım olaya bence :) konu başındaki videolar pek kıstas olacak gibi görünmüyor bana..

Can's
06-01-2014, 17:23
b16 nın yok ama adam akıllı bi dc2 yani b18c, celicayı da corollayı da haşat eder bence :) mr-s 2zz olursa b22 gelsin ama :D

subjektif olmanın gereği yok objektif yaklaşmak lazım olaya bence :) konu başındaki videolar pek kıstas olacak gibi görünmüyor bana..

getırsın bırı 1 ay sonraya deneyelım gecersem ben senıı hasat ederım :D hemde b22 ıstıyorum ayarlıycam ınsallah bekle :)

timucintt
06-01-2014, 17:37
DC2 alayınıza kafa atar... hadi bye...

ferdi
06-01-2014, 20:52
DC2 alayınıza kafa atar... hadi bye...

Arada atla deve yok örnekteki gibi...

HQr8PHBDC0w

Bende alayına gider diyorum o zaman ve havalar biraz ısınsın Honda avına çıkmaya başlıycam :D

elpadre
06-01-2014, 21:08

HQr8PHBDC0w

Bende alayına gider diyorum o zaman ve havalar biraz ısınsın Honda avına çıkmaya başlıycam :D

crx candır :D

timucintt
06-01-2014, 21:28

HQr8PHBDC0w

2:03 te adalet sağlanmış zaten.... :D

Can's
06-01-2014, 21:39
2:03 te adalet sağlanmış zaten.... :D

:) 10tane karakter

Can's
06-01-2014, 21:41

abı kasmaya gerek yok adalet mülkün temelidir yapıcam az kaldı
su isler bitsinde hayırlısı ile
senin gurbet ellerde basınc basmana ne gerenk var sen bana parca yolla ben burda basıym motor coook

ferdi
07-01-2014, 07:50
abı kasmaya gerek yok adalet mülkün temelidir yapıcam az kaldı
su isler bitsinde hayırlısı ile
senin gurbet ellerde basınc basmana ne gerenk var sen bana parca yolla ben burda basıym motor coook

Ağustosta Türkiye'ye geliyorum, eğer o zamana kadar arabayı satmazsam celica ile gelicem... Alayına adalet dağıtcam doya doya :D

devilboy
07-01-2014, 07:58
şöyle bi baktımda halimize o geçer bu geçer bu saplar şöyle olur çocuk gibiyiz lan :D

ister celica geçsin ister dc2 araçlar benim olmadıkça banane ahhaaha

ama b serisi ( b16 demiyorum ) celicaya fazla gelir :heyoo::heyoo:

levent
07-01-2014, 10:47
Ağustosta Türkiye'ye geliyorum, eğer o zamana kadar arabayı satmazsam celica ile gelicem... Alayına adalet dağıtcam doya doya :D

non-vtec b18 tegra turbo lazım tam denklik için..

Can's
07-01-2014, 11:06

abı ben sana tam es deger bır arac ayarlıycam bırde dbnden 100 200 olcerım sana tamam

ferdi
07-01-2014, 21:18
abı ben sana tam es deger bır arac ayarlıycam bırde dbnden 100 200 olcerım sana tamam

Hadi bakalım... zevkli olacak gibi görünüyor :D

iynn-RS
07-01-2014, 21:34
Speclerini bilmedikleri iki arac hakkinda 3 sayfa boyunca birbiribe atar gider yapan herkes bence asiri derecede marka fanatigidir.

Videodan cikacak tek sonuc celica nin ses cok iyi:)

Burak Kasim
07-01-2014, 21:45
Bende 2 sene cok severek 2002 Celica GTS kullandim ve bircok RSX Type-S ile roll yaptim.

RSX Type-S ayni setuplarda ve benzer sekilde soforlukler dusunulurse, her turlu bir tik ustun.

Bende zamaninda bu gercege cok kiziyordum, cunku RSX Type-S almayip, Celica GTS almistim :)

Motor disinda sanziman olarakta ustun RSX, Celica'daki sanziman gercekten cok boktan bir sanziman.

Integra Type-R'da ayni kosullarda bence sans tanimaz Celica GTS'e.

Ama genede 21'li yaslarda cok keyifle surmustum, gerek konfor gecerse gorunus olarak begenirdim.

Lotus Elise'lere sizce neden K20 Swapliyorlar saniyorsunuz :D

Can's
07-01-2014, 21:48
Bende 2 sene cok severek 2002 Celica GTS kullandim ve bircok RSX Type-S ile roll yaptim.

RSX Type-S ayni setuplarda ve benzer sekilde soforlukler dusunulurse, her turlu bir tik ustun.

Bende zamaninda bu gercege cok kiziyordum, cunku RSX Type-S almayip, Celica GTS almistim :)

Motor disinda sanziman olarakta ustun RSX, Celica'daki sanziman gercekten cok boktan bir sanziman.

Integra Type-R'da ayni kosullarda bence sans tanimaz Celica GTS'e.

Ama genede 21'li yaslarda cok keyifle surmustum, gerek konfor gecerse gorunus olarak begenirdim.

bırı 1.8 digeri 2.0:heyoo::D

levent
07-01-2014, 21:50

Bi manyak Ronin amca var zaten Lotus - 2zz ikilisini hala kullanan, o da hunharca para harcadı compound charger yapmak için zaten :D

Dou
07-01-2014, 21:52

Valla o adaletinizle turbo hondaların yanından pek geçmeyin derim Türkiyeye geldiğinizde.

Şayet videodaki kadran hızlanmanız Türkiye'deki atmosferik yapılı ep3 typer a oldukça yakın/ hatta daha kötü. Umarım kadranınız yanlış gösteriyordur çünkü bu şekilde ancak atmosferik 1.6 vti lar adaletinizden yararlanabilir.

Hayırlı yolculuklar.

Motor bakımından k serisi ile 4 silindir hiç bir toyota motorunu kıyaslamam ben. 2+2 = 4.

Edit: Lütfen GT86 nın Subaru motorunu toyota yapmış gibi lanse etmeyin :)

levent
07-01-2014, 22:12
Valla o adaletinizle turbo hondaların yanından pek geçmeyin derim Türkiyeye geldiğinizde.

Şayet videodaki kadran hızlanmanız atmosferik dolu ep3 typer a oldukça yakın.

Hayırlı yolculuklar.

Motor bakımından k serisi ile 4 silindir hiç bir toyota motorunu kıyaslamam ben. 2+2 = 4.

2zz nin verimsizliği zaten overstroke oluşundan kaynaklı temelde.. 4age den çıkan NA güç, çevirdiği devire 2zz ile yaklaşamadı yeryüzünde henüz hiç kimse :)

Toyota'nın 2 tane 4 silindirli motorunun şu dünyada adı geçer bence, ki bu forumda bilmeyen yoktur 97 den beri Toyota kullanıyoruz en azından o günden beri takip ediyorum..

1. si 4AGE
2. si 3SGTE

Burak Kasim
07-01-2014, 22:40
Bi manyak Ronin amca var zaten Lotus - 2zz ikilisini hala kullanan, o da hunharca para harcadı compound charger yapmak için zaten :D

Frank Profera'nin harcadigini her hangi bir araca harcasan hizli olur zaten :D

Oda mesela lanet 6 Speed sanzimani soktu, E153 kullaniyor, yanlis hatirlamiyorsam 3 kere kirdi :)

Sanziman ve gec gelen LIFT beni aractan sogutan etkenlerdi.

Benimde Toyota'daki favori 4 silindir motorum 3SGTE, hep bir tane yapmak istemistim ama denk gelmedi bir turlu.

levent
07-01-2014, 22:45
Frank Profera'nin harcadigini her hangi bir araca harcasan hizli olur zaten :D

Oda mesela lanet 6 Speed sanzimani soktu, E153 kullaniyor, yanlis hatirlamiyorsam 3 kere kirdi :)

Sanziman ve gec gelen LIFT beni aractan sogutan etkenlerdi.

Benimde Toyota'daki favori 4 silindir motorum 3SGTE, hep bir tane yapmak istemistim ama denk gelmedi bir turlu.

C164 ü kırdı 3 kez, 2 sinde 3-4 aftermarket dişli kullanmıştı hem de ben de yanılmıyorsam :D Zaten 2zz turbolayan hemen herkes E153'e geçmek zorunda kalıyor ister istemez :)

Beyin ile lift aşağılara çekilebiliyor ama tabi birazcık yontuyormuş motor ömründen :)

İlerde imkanım olursa 3SGTE pörtlek göz yapıcam Burak veya sw20 kısmet olur da denk getirirsek, suprolla Ufuk da aynı planlarda ilerki zamanlarda.
ST185'imiz vardı Roadboy nickli Mehmet Ali arkadaşımızın da talihsiz bi kaza sonucu perte ayırdı, alan çocuk topluyordu maslakta en son bildiğim kadarıyla..

Burak Kasim
07-01-2014, 23:09
Frank'le tunerlarimiz ayniydi, o anlatiyordu ne kadar cilgin oldugunu.

Kanyonlarda gazlama muhabbetide gercekten harika, aykiri bir ruha sahip amca :)

Isallah yaparsin, Toyota'lar zevkli araclardir ama Turkiye'de Supra'dan oteye gidilmiyor tabiki. :o

ferdi
08-01-2014, 09:52

Şayet videodaki kadran hızlanmanız Türkiye'deki atmosferik yapılı ep3 typer a oldukça yakın/ hatta daha kötü. Umarım kadranınız yanlış gösteriyordur çünkü bu şekilde ancak atmosferik 1.6 vti lar adaletinizden yararlanabilir.

Hayırlı yolculuklar.

Edit: Lütfen GT86 nın Subaru motorunu toyota yapmış gibi lanse etmeyin :)

Tabi 140 ta 6. vitesten basıldığını hesaba katmayınca böyle talihsiz bir yorum ortaya çıkmış :D

Bizim burda turbo honda hiç yok zaten, Türkiye'ye gelince görücem kısmet olursa :D

ferdi
08-01-2014, 10:23
Speclerini bilmedikleri iki arac hakkinda 3 sayfa boyunca birbiribe atar gider yapan herkes bence asiri derecede marka fanatigidir.

Videodan cikacak tek sonuc celica nin ses cok iyi:)

Olay zaten specleri belli olmayan 2 araçla ilgili " geçmesine ihtimal vermiyorum " yorumundan sonra patladı :D

devilboy
08-01-2014, 10:35
Tabi 140 ta 6. vitesten basıldığını hesaba katmayınca böyle talihsiz bir yorum ortaya çıkmış :D

Bizim burda turbo honda hiç yok zaten, Türkiye'ye gelince görücem kısmet olursa :D

burda kimse müneccim değil senin 6, viteste bastığını bilsin :D bence yorum talihsiz değilde senin attın video çok talihsiz oldu :D

Dou
08-01-2014, 10:37

140 tan 6. vites bastığında nasıl gittiğini bildiğim bir 450+ hp lik bir typerim oldu, 250 hp lik atmosferik hali de oldu, endişen olmasın.

Can's
08-01-2014, 10:38
140 tan 6. vites bastığında nasıl gittiğini bildiğim bir 450+ hp lik bir typerim oldu, 250 hp lik atmosferik hali de oldu, endişen olmasın.

kardesım sen yazma bu konuya hadı by :heyoo:
typerı olmusmus hay Allam ya

Dou
08-01-2014, 10:39
kardesım sen yazma bu konuya hadı by :heyoo:
typerı olmusmus hay Allam ya

Sen kimsin? Sana mı soracam nerede ne yazacağımı?

Ben sana marka fanatiğisin git toyota forumunda yaz buraya yazma diyor muyum?

Saksağana bak ya :)

Can's
08-01-2014, 10:43
Sen kimsin? Sana mı soracam nerede ne yazacağımı

Saksağana bak ya :)

olm optık canımı sıkma benım ne dıyorsam onu yap abuk subuk yok bende ıkısıde vardı falan yazarsan oyle derım tabı filozof oldun typer alınca senden once bızde vardı sımdı kendını honda kıng falan mı sanıyorsun yazma dıyorsam yazma hoslanmıyorum senın yorumlarından
saksaganıda en yakın zamanda konusalım ne demekmıs o

Dou
08-01-2014, 10:45
olm optık canımı sıkma benım ne dıyorsam onu yap abuk subuk yok bende ıkısıde vardı falan yazarsan oyle derım tabı filozof oldun typer alınca senden once bızde vardı sımdı kendını honda kıng falan mı sanıyorsun yazma dıyorsam yazma hoslanmıyorum senın yorumlarından
saksaganıda en yakın zamanda konusalım ne demekmıs o

Kaç senesinde aldın type-rını

Kaç tane type-r yürüttün de konuşuyorsun

Stock arabana filtre taktın arabacımı oldun, evet type-rın olmuş bir zamanlar demin okudum başlıkta

Hoşlanmıyorsan okumaz geçersin, benim sana yaptığım gibi.

Can's
08-01-2014, 10:47
Kaç senesinde aldın type-rını

Kaç tane type-r yürüttün de konuşuyorsun

Stock arabana filtre taktın arabacımı oldun, evet type-rın olmuş bir zamanlar demin okudum başlıkta

Hoşlanmıyorsan okumaz geçersin, benim sana yaptığım gibi.

ahaha hadı yol al senınle saksagan ne demekmıs gorusurz elbette ilerleyen zamanda sorarım ne anlama gelıyormus :icon_tup:
typer maypar onemlı degıl sen ne demek ıstedıgımı bılıyorsun fılozof kardes

Dou
08-01-2014, 10:50
Canlı olarak gösteririm karşılaştığımızda, ama önce kendini tanıtman lazım görsem tanımam seni çünkü.

Yorumlarımdan hoşlanmıyorsan okumadan geç, laf sokup ortamı germe.

Can's
08-01-2014, 10:51
Canlı olarak gösteririm karşılaştığımızda, ama önce kendini tanıtman lazım görsem tanımam seni çünkü.

bende tanımam galıba tolga abı bır kere tanıstırmıstı goz asınalıgında tanıyabılırım sonra sorarım tabıkı saksagan ne demek oldugunu ılk agızdan anlatırsın

Dou
08-01-2014, 10:55
bende tanımam galıba tolga abı bır kere tanıstırmıstı goz asınalıgında tanıyabılırım sonra sorarım tabıkı saksagan ne demek oldugunu ılk agızdan anlatırsın

Neyse ne durduk yere laf sokmak yerine yorumlarımı okumadan geçersen sevinirim ne kendi sinirini ne benim sinirimi zıplatmamış olursun böylece.

ferdi
08-01-2014, 10:57
burda kimse müneccim değil senin 6, viteste bastığını bilsin :D bence yorum talihsiz değilde senin attın video çok talihsiz oldu :D

Videoda hiç vites değiştirme gördünüzmü ?????

Bu durumda:

Seçenek 1 - En yüksek vitesle 230 a kadar basılmış...

Seçenek 2 - Farz edelim 3 yada 4. vitesle 230 a kadar basılmış ( mümkün olmaz ama neyse )

Seçenek 3 - Vitesleri o kadar hızlı atıyorum ki faketmediniz bile :D

Bu işlerden az çok anlayan her insan yüksek vitesle hızlanıldığını videodan rahatlıkla anlayabilir... Heralde 0-200 ya da 100-200 ölçüyor olsaydım bu şekilde basmazdım :icon_tup:

Göz var nizam var, müneccim olmaya gerek yok... 1.6 Vti yi aynı bu videodaki gibi direk 3 ten 6 ya atarak hiç 4-5 kullanmadan yine geçerim, neyin hayaliyle yaşıyosunuz ?

Dou
08-01-2014, 10:59

Bu durumda:

Seçenek 2 - Farz edelim 3 yada 4. vitesle 230 a kadar basılmış ( mümkün olmaz ama neyse )

Bu işlerden az çok anlayan her insan yüksek vitesle hızlanıldığını videodan rahatlıkla anlayabilir... Heralde 0-200 ya da 100-200 ölçüyor olsaydım bu şekilde basmazdım :icon_tup:

Göz var nizam var, müneccim olmaya gerek yok... 1.6 Vti yi aynı bu videodaki gibi direk 3 ten 6 ya atarak hiç 4-5 kullanmadan yine geçerim, neyin hayaliyle yaşıyosunuz ?

Evet yüksek viteste olduğun belli, ama vites oranların belli değil. 6 değilde 4 yada 5 falan zannediyordum ben.

Benim 4. vitesim senin 6. vitesinden daha uzunmuş o zaman :) Öyle anlatayım.

Can's
08-01-2014, 11:02
Neyse ne durduk yere laf sokmak yerine yorumlarımı okumadan geçersen sevinirim ne kendi sinirini ne benim sinirimi zıplatmamış olursun böylece.

:D tamam abı özur dılerım sınırlerını zıplattıgım ıcın
saksagan ne demekmıs gordugumde sorunca bakalım nerelerın hopluycak yok oyle durduk yere hakaret fln kımse kkımseye edemez hadı yol al sımdı

Dou
08-01-2014, 11:03
:D tamam abı özur dılerım sınırlerını zıplattıgım ıcın
saksagan ne demekmıs gordugumde sorunca bakalım nerelerın hopluycak yok oyle durduk yere hakaret fln kımse kkımseye edemez hadı yol al sımdı

:D Tamam canım, oldu.

2 ay typer kullanıp al-sat yapıp bide hondacı oluyolar başımıza ahahaha.

Senin gibi typera filtre takıp "type-r" cı olanların yanında filozof sayılıyorum ne yazık ki, seviye o kadar yerlerde. Bu da kulağına küpe olsun kardeşim.

devilboy
08-01-2014, 11:04

Bu durumda:

4, viteste 290 gören var desem :eek: kalırsın konuşmalarından bunu anlıyorum :D

zaten sadece b16yı geçersin bunda hepimiz hemfikiriz söyledimde zaten :D

Can's
08-01-2014, 11:21
:D Tamam canım, oldu.

2 ay typer kullanıp al-sat yapıp bide hondacı oluyolar başımıza ahahaha.

Senin gibi typera filtre takıp "type-r" cı olanların yanında filozof sayılıyorum ne yazık ki, seviye o kadar yerlerde. Bu da kulağına küpe olsun kardeşim.

sen konusuyormusun lan hala al satcı degılım sevmem tarzım degıl 1.5 sene kullandım gayette ıyı yuruttugume ınanıyorum her aracmı hadı yaylan dedıkce yazıyorsun dou mogu ben cıddıyım soyledıklerımde senınle konusmak farz oldu bu soyledıklerını yazma daha sorun varsa pm at

Dou
08-01-2014, 11:25
sen konusuyormusun lan hala al satcı degılım sevmem tarzım degıl 1.5 sene kullandım gayette ıyı yuruttugume ınanıyorum her aracmı hadı yaylan dedıkce yazıyorsun dou mogu ben cıddıyım soyledıklerımde senınle konusmak farz oldu bu soyledıklerını yazma daha sorun varsa pm at

LAN (senin yazdığın gibi)

Ben o 1.5 sene kullandığın aracı 3.5 sene kullandım, 2010 yılında aldım.

Kendim atmosferik yaptım, kendim turboladım, bir kere bile senin arabanı görmedim piyasada. Belki 1000 defa denemiş her hafta roll e çıkmış biriyimdir.

Bilgin yoksa fikrin de olmasın, sırf cevap verebilmek için sallamasyon yazıyorsun çünkü.

ferdi
08-01-2014, 11:28
4, viteste 290 gören var desem :eek: kalırsın konuşmalarından bunu anlıyorum :D

zaten sadece b16yı geçersin bunda hepimiz hemfikiriz söyledimde zaten :D

Sizden ricam her türlü tartışalım ama saygı çerçevesinde... :icon_tup:

Ben hayatımda sadece celica görmedim bunu belirteyim... 13 yaşımda hacı muratla başladım ve 17 yaşımda BMW 3.16, 18 Yaşımda 5.0 mustang sahibiydim... bunlar sadece hatırladıklarım. Yani 4. viteste 290 yapan araç görünce ağzım açık kalmaz merak etmeyin. Neyse sanırım boşa tartışıyoruz, 4 teker için bu kadar kasmaya gerek yok...

Arkadaşlar basit bir konu için kırıcı sözler sarfetmeyelim, inanın değmez...

Can's
08-01-2014, 11:36
LAN (senin yazdığın gibi)

Ben o 1.5 sene kullandığın aracı 4 sene kullandım, 2010 yılında aldım.

Kendim atmosferik yaptım, kendim turboladım, bir kere bile senin arabanı görmedim piyasada. Belki 1000 defa denemiş her hafta roll e çıkmış biriyimdir.

Bilgin yoksa fikrin de olmasın, sırf cevap verebilmek için sallamasyon yazıyorsun çünkü.

Burada akşama kadar yazarım, karışamassın. Boşa kasma.

ben sattım sen aldın be gulum :D kac denemen varsa benı ılgılendırmıyor konuylada alakası yok cevap vermek ıcın yazıyorum haklısın tamam kıng sensın filozof daha yazma benım yazımı alıntı yapıp canımı cok cok sıkmaya basladın sozumun erıyım bunu hatırlayacaksın ınsallah yok oyle sacma sapan cumleler kurup da konunun kapanması daha yazmıyorum sende yazma gerek konusuruz sonra bunları:icon_tup:

Dou
08-01-2014, 11:37
ben sattım sen aldın be gulum :D kac denemen varsa benı ılgılendırmıyor konuylada alakası yok cevap vermek ıcın yazıyorum haklısın tamam kıng sensın filozof daha yazma benım yazımı alıntı yapıp canımı cok cok sıkmaya basladın sozumun erıyım bunu hatırlayacaksın ınsallah yok oyle sacma sapan cumleler kurup da konunun kapanması daha yazmıyorum sende yazma gerek konusuruz sonra bunları:icon_tup:

Durduk yere saçma sapan cümleler kurarsan, canın da sıkılır, alacağın cevapta budur.

Yüzyüze de alacağını alırsın, yazdıklarını da bir daha ayrıntılı okursun vakti geldiğinde.

Hadi eyvallah

Dou
08-01-2014, 11:46

Ben hayatımda sadece celica görmedim bunu belirteyim... 13 yaşımda hacı muratla başladım ve 17 yaşımda BMW 3.16, 18 Yaşımda 5.0 mustang sahibiydim... bunlar sadece hatırladıklarım. Yani 4. viteste 290 yapan araç görünce ağzım açık kalmaz merak etmeyin. Neyse sanırım boşa tartışıyoruz, 4 teker için bu kadar kasmaya gerek yok...

Doğrudur, aracınızı küçümsemiyorum. Ama videodaki hızlanması iyi giden atmosferik ep3 typer dan çok çok hızlı değil. Basınç açarsanız işler değişir elbette.

Dediğim gibi, videoyu yorumlamam cahilliğimden :D değil, vites oranlarınızı bilemememden kaynaklı. Bana oranlarınız eski arabamın 4. vitesi gibi gelmişti, hani az devir çevirdiği için en fazla 5. vitestir diye düşünüyordum.

Söylemiş olduğum gibi, basınç açmadan turbo k serisi karşısında şansı yok. İsterseniz 3. vites hızlanmamı 0.9 barda (2 kişi) videosunu paylaşabilirim. Size de referans olur, boşa yol gelmemiş olursunuz turbo k serisi ile denemek için gelecekseniz :D

devilboy
08-01-2014, 11:49

kurduğum 2 cümlenin neresinde saygısızlık var ???

600 hp camaro 650 hp k20 700 hp k20 245 hp k20 bu lüsteyi bende sıralıyabilirim istersen :D sahibi olmaya gerek gerektiği kadar bindim ve tecrübem oldu

uzatıp gelince görürüz gibi konuşan ben değilim inş gelene kadar kendi aracım biter güzel bi b serisiyle misafir ederim

Can's
08-01-2014, 11:50
kurduğum 2 cümlenin neresinde saygısızlık var ???

600 hp camaro 650 hp k20 700 hp k20 245 hp k20 bu lüsteyi bende sıralıyabilirim istersen :D

uzatıp gelince görürüz gibi konuşan ben değilim inş gelene kadar kendi aracım biter güzel bi b serisiyle misafir ederim

imam çağdaşada goturucen mı :D

devilboy
08-01-2014, 11:51
şöyle bi baktımda halimize o geçer bu geçer bu saplar şöyle olur çocuk gibiyiz lan :D

ister celica geçsin ister dc2 araçlar benim olmadıkça banane ahhaaha

ama b serisi ( b16 demiyorum ) celicaya fazla gelir :heyoo::heyoo: :icon_tup:

demiştim ama adalet dağıtmaya devam ettin

ferdi
08-01-2014, 11:51
Evet yüksek viteste olduğun belli, ama vites oranların belli değil. 6 değilde 4 yada 5 falan zannediyordum ben.

Benim 4. vitesim senin 6. vitesinden daha uzunmuş o zaman :) Öyle anlatayım.

Mesajınızdan gerçekten pek bir şey anlamadım..

140-230 arası 6. vitesle hızlanılıyor ve daha şanzıman bitmedi, uzun yada kısa olduğunu nerden anladınız ?

devilboy
08-01-2014, 11:53
imam çağdaşada goturucen mı :D

ben gitmedimki daha misafiri götürim hahahah

Can's
08-01-2014, 11:54
ben gitmedimki daha misafiri götürim hahahah

ahahahahahahahaah tamam o zaman ıstanbula beklerım ne dıyelım :D

Dou
08-01-2014, 11:59
Mesajınızdan gerçekten pek bir şey anlamadım..

140-230 arası 6. vitesle hızlanılıyor ve daha şanzıman bitmedi, uzun yada kısa olduğunu nerden anladınız ?

Vitesi söylemediğiniz için ben 4. ya da 5. vitesten basıyorsunuz zannettim.

1-2-3 den basmadığınız zaten belli, öyle bir vites oranı yok :D

Gear ratio - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Gear_ratio)

ferdi
08-01-2014, 12:07
Doğrudur, aracınızı küçümsemiyorum. Ama videodaki hızlanması iyi giden atmosferik ep3 typer dan çok çok hızlı değil. Basınç açarsanız işler değişir elbette.

Dediğim gibi, videoyu yorumlamam cahilliğimden :D değil, vites oranlarınızı bilemememden kaynaklı. Bana oranlarınız eski arabamın 4. vitesi gibi gelmişti, hani az devir çevirdiği için en fazla 5. vitestir diye düşünüyordum.

Söylemiş olduğum gibi, basınç açmadan turbo k serisi karşısında şansı yok. İsterseniz 3. vites hızlanmamı 0.9 barda (2 kişi) videosunu paylaşabilirim. Size de referans olur, boşa yol gelmemiş olursunuz turbo k serisi ile denemek için gelecekseniz :D

Ben videoyu sadece celicanın hondayı geçmesine ihtimal verilmediği mesajını gördüğüm için için koydum, hemde speclerinin ne olduğu bile belli değil. yani atar gider yapma derdinde değilim...

Haklısınız bu araç sizinki gibi yüksek devir çevirmiyor, mal bu yapacak bir şey yok :D

bu arada yanlış anlaşılmasın Türkiye'ye yarışmaya değil aile ziyaretine geliyorum :)

levent
09-01-2014, 23:43
ingiltereden bi arkadaşımın arabası, konunun rengi değişsin diye ekliyorum :)

8.5 psi, gündelik binmelik ayar :)

GNHyPOChXWA
Corolla T Sport Turbo - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GNHyPOChXWA)

Can's
28-01-2014, 19:23
charger sesi cok basarılı kısa olsada :)
RjPMcgF_H5k