PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 THP GT mi Colt CZT mi ??

Noushzad
06-01-2014, 09:15
Arkadaslar forumdaki birkaç konuyu okudum fakat tatmin edici cevaplar bulamadım kendime. Konfor, performans, yakıt, yedek parça, servis gibi konularla değerlendirin fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. Fikirleriniz benim icin cok değerli. Herkese iyi günler, iyi forumlar...

ErK_aY
06-01-2014, 09:20
her konuda 207 gt tavsiye ederim.

Noushzad
06-01-2014, 09:31
her konuda 207 gt tavsiye ederim.

Fikrin icin tesekkurler. Fakat sebebi ile birlikte söylersen sevinirim.

ErK_aY
06-01-2014, 09:39
Fikrin icin tesekkurler. Fakat sebebi ile birlikte söylersen sevinirim.
aradıgın özellıklerın hepsı mevcut.yakıt. parca ucuzlugu. model. konfor.performns.görünüm. iç dizayn olsun dış dizayn olsun. fiyat olarakta hemen hemen birbirleine yakınlar. 207gt den daha fazla haz alacagına emınm :icon_tup:

guwen_ar
06-01-2014, 09:48
Alicagim arabaya stock binerim dersen 207 gt tercih etmeni oneririm.
Guzel sorunsuz parca sikintisi cekmezsin pug servisi gun gectikce cogaliyor neredeyse her yerde war.kullanisi rahat ici rahat guzel bi arac.
Dersen ki rahat durmam aracin gidisi icin biseyler yaparim ozaman czt derim.daha cok verim alirsin haz alirsin.

Gry
06-01-2014, 09:48
aradıgın özellıklerın hepsı mevcut.yakıt. parca ucuzlugu. model. konfor.performns.görünüm. iç dizayn olsun dış dizayn olsun. fiyat olarakta hemen hemen birbirleine yakınlar. 207gt den daha fazla haz alacagına emınm :icon_tup:

Erkay'ım 207 gt - rc konusunda seni tek geçerim :)

bende GT derim parça , ucuzluk ve 2. el satış açısından avantajlı..

Noushzad
06-01-2014, 09:55
Erkay'ım 207 gt - rc konusunda seni tek geçerim :)

bende GT derim parça , ucuzluk ve 2. el satış açısından avantajlı..

Bende tam onu sorucaktim motorda filan az biraz oynanır sonucta 207 de onu acik bi araç diye biliyorum czt kadar olmasada. 2. El satış konusunda 207 sorun çıkarmıyorsa daha tercih edilebilir bi seçenek oluyor.

Gry
06-01-2014, 09:58
valla alabiliyorsan RC al ama yok alamıyorsan Gt de iyidir ;)

Noushzad
06-01-2014, 10:02
valla alabiliyorsan RC al ama yok alamıyorsan Gt de iyidir ;)

Rc iyi hoş ta yakıtı fazla oluyo diye biliyorum bu ikisine gore.

slowmotion
06-01-2014, 10:03
Rc iyi hoş ta yakıtı fazla oluyo diye biliyorum bu ikisine gore.

yakıt ikisininde aynı 10lt :D bencede rc. çok fark var

ErK_aY
06-01-2014, 10:06
İmkanın varsa rc al derim yakıt senın kullanımnda bıtıyor. Bn gecen roll e cıktık hep bastım orralama 550 yaktı uzun yolda 380 kadar düştü.

Noushzad
06-01-2014, 10:09
İmkanın varsa rc al derim yakıt senın kullanımnda bıtıyor. Bn gecen roll e cıktık hep bastım orralama 550 yaktı uzun yolda 380 kadar düştü.

Bu söylediğin rakamlar rc icin mı geçerli acaba?

orhan_guney
06-01-2014, 10:13
RC candır ama son günlerde prim yaptı fiyatlarıda artmaya başladı,yakıtından ben memnunum vtec ile aynı yakıyor benim gözümde ata binen arpasını düşmez misali :)

Noushzad
06-01-2014, 10:18
RC candır ama son günlerde prim yaptı fiyatlarıda artmaya başladı,yakıtından ben memnunum vtec ile aynı yakıyor benim gözümde ata binen arpasını düşmez misali :)

Orası oyle tabi de bi yandan da insan ister istemez düşünüyor :)

Gry
06-01-2014, 10:35
sonunu düşünen kahraman olamaz :D

şaka bir yana Rc hem daha keyifli hemde ikinci el biraz daha iyi. Yakıt bence czt pug a göre az yakar ama czt nin de aerodinami sıkıntısı var. Ayrıca 2.el çok yavaş..

opamp
06-01-2014, 10:47
Bence her iki aracada canlı canlı binme imkanın varsa deneyerek kendin kararını belirle şahsi düşüncem.. bayaa farklı arabalar çünkü. Temiz birşey düşünüyorsan Rc ile Czt arasında zaten fiyat farklarıda var. Bütçede önemli sonuçta.

yn_lemans
06-01-2014, 11:47
czt guzeldır severim ama 207 cok daha fazla ozellıklı guncel, içi dışı daha yakışıklı bi araba, mumkunse czt ye bınen arkadaslarda yorum yaparsa daha net bılgı sahıbı olursun, bı arabayı bınene sorucaksın 207 yakıtı gercekten performansına gore dusuk czt yı bılmıyorum yorum yapmıyım... ben almadan 2 side dusundugum arabalardı ama 207 çok ağar basmıştı ;)

Gry
06-01-2014, 11:50
Ayrıca yanlışım varsa 207 konusunda bilgili arkadaslar düzeltsin, 207 RC ile Mini R56 cooper s aynı motoru kullanmakta.

yani 25-30 arası gibi rakamlara cooper s ile aynı motoru kullanabiliyorsunuz :)

ferroo
06-01-2014, 12:07
207 rc candır :)

Noushzad
06-01-2014, 12:10
czt guzeldır severim ama 207 cok daha fazla ozellıklı guncel, içi dışı daha yakışıklı bi araba, mumkunse czt ye bınen arkadaslarda yorum yaparsa daha net bılgı sahıbı olursun, bı arabayı bınene sorucaksın 207 yakıtı gercekten performansına gore dusuk czt yı bılmıyorum yorum yapmıyım... ben almadan 2 side dusundugum arabalardı ama 207 çok ağar basmıştı ;)

Suan her sekilde rc ağır basıyor ama dediğiniz gibi czt kullanan arkadaşlarında yorumunu alsak cok iyi olucak. Tabiki hepsi guzel araçlar fakat pazar olsun yedek parça olsun, yakıt-performans olsun rc biraz daha ağır basiyo sanırım :)

Noushzad
06-01-2014, 12:13
Bence her iki aracada canlı canlı binme imkanın varsa deneyerek kendin kararını belirle şahsi düşüncem.. bayaa farklı arabalar çünkü. Temiz birşey düşünüyorsan Rc ile Czt arasında zaten fiyat farklarıda var. Bütçede önemli sonuçta.

Bütçe onemli tabiki ama aralarında uçuk fiyatlar yok sonucta vermişken 1 2 fazla verip beklentilerin karşılanması daha iyi olur.

ygtkrmdnz
06-01-2014, 12:54
Colt ile 207 kıyaslamak yanlış 207 her yönü ile çok daha kaliteli bir araba :) coltlar bence 206 rc ler ile kıyaslanmalı

Noushzad
06-01-2014, 13:20
Colt ile 207 kıyaslamak yanlış 207 her yönü ile çok daha kaliteli bir araba :) coltlar bence 206 rc ler ile kıyaslanmalı

Her gelen yorum biraz daha rc ye yaklaştırıyor. Tesekkurler yorumun icin :)

Noushzad
06-01-2014, 13:22
Birde konfor bakımından gt ler rc lerden daha konforlu diye okumuştum birkaç yerde. Bunun aslı astarı nedir acaba ??

rebeloghy
06-01-2014, 17:11
her türlü 207 rc derim. Colt getz in hızlısı gibi :( Aerodinami uzmanı olmaya gerek yok aerodinamik sıkıntısı var demek için. Roll arabası olabilir ama 207 rc varken bakmayın bile

mehmetelt
06-01-2014, 20:01
karşılaştırma sanırım GT ve CZT arasında. czt 2 lira masraf yaparsan çok hızlı bir arabaya dönüşüyor. aynı masrafı GT ye yapsan bile CZT yakalama şansı yok. yakıt olarak CZT daha az yakıyor. CZT gerçekten hızlı bir araba. ayrıca sorunsuzluk olarak 207 den çok daha sorunsuz olacağını düşünüyorum. nerdeyse 1.5 senedir CZT kullanıyorum bakımları haricinde sanayiye yolum düşmedi. diğer konularda (donanım, görsellik, parça ucuzluğu, konfor vs) 207 daha önde gibi. ben aracımı alırken şöyle düşündüm. hızlı olacak, sorunsuz olacak, az yakacak, bütçemi zorlamayacak. donanım ve konfor benim için 2. planda. ama 207 görsel olarak kesinlikle CZT den daha güzel.

poşetçay
06-01-2014, 20:06
czt hiç özelliği olmayan bi araç tip yok hızlı 207 özelliği olan bi araç

mehmetelt
06-01-2014, 20:18
czt hiç özelliği olmayan bi araç tip yok hızlı 207 özelliği olan bi araç

hiç özelliği yok derken yağmur ve far sensörünü, hız sabitlemeyi söylüyorsan haklısın. ama tüm güvenlik donanımları var. bunların haricinde çokta geride kalmaz.

dragon07
06-01-2014, 20:44
yarsıcam gazlıcam diyorsan czt,kalite kızları bindircem piyasa yapıcam çok fazla yarısla işim yok diyorsan GT.

zaten bi cztnin içine bin birde kırmızı tam tavanlı gtye bin ne demek istedigimi anlarsın

ahmetuzun
06-01-2014, 20:46
yarsıcam gazlıcam diyorsan czt,kalite kızları bindircem piyasa yapıcam çok fazla yarısla işim yok diyorsan GT.

zaten bi cztnin içine bin birde kırmızı tam tavanlı gtye bin ne demek istedigimi anlarsın

Katılıyorum bu araada haz olarak czt daha üst seviyede BENCE

dragon07
06-01-2014, 20:49
egzoz filtre yazılımlı soft modlu içi sökük czt piyasadaki çoğu araca kök söktürür.

temiz gt bulmakta bi mesele zaten, geçen gün hataydan erkanın CZTsi vardı mesela 25lirayamı kaça gitti bilmiyorum o alınabilirdi mesela çok doluydu

poşetçay
06-01-2014, 20:56
hiç özelliği yok derken yağmur ve far sensörünü, hız sabitlemeyi söylüyorsan haklısın. ama tüm güvenlik donanımları var. bunların haricinde çokta geride kalmaz.cam tavan lastik basınç sensörü yol bilgisayarı deri yasa spor recaro koltuk diyorum czt hızlı sadece hız istiyen alsın piyasasından hangisinin iyi olduğu belli

emirarslan34
06-01-2014, 21:27
207 rc alabiliyorsan al zorla kendını biraz alamıyorsan gt al.

Görkem.Y
06-01-2014, 21:49
Ben her zaman fransızlara 1 adım geri durdum güvensiz geliyor bana.Herkesin bir seçimi bi sempatisi vardır.Yaklaşık 1.5 senedir czt kullanıyorum çok şükür ne kronik bir arıza ne de başka bi arıza başıma gelmedi , ufak dokunuslarla güzel güçler alabilirsin önü açık bir araba.

Noushzad
06-01-2014, 22:14
Kucuk dokunuşlarla buyuk güçler alındığını biliyorum czt de fakat 207 ninde bundan aşağı kalır yani yok sanırım yani arada uçurumlar yok diye biliyorum. Ki rc gibi bi seçenek var ve suan cok ağır basiyo cunku aralarında uçurum fiyatlar yok bu araçların. Bütçeyi biraz zorlayıp rc olucaga benziyo. CZT herseyiyle guzel bencede ama 2. El piyasi gercekten kotu gibi duruyo satmak istediğimde zorlanmak istemem.

rebeloghy
06-01-2014, 22:30
Czt sahiplerine soruyorum cidden merak ettiğimden yani yanlış anlamayın art niyet yoktur , czt iyi hoş yükleyince roll'de ciddi giderli hafif bir araç oluyor fakat , stock yol tutuşu frenleri virajlı yollarda performansı nasıl , kayma durumunda toparlanabiliyor mu ?

Görüntü itibarı ile sürüş dinamikleri korkutucu olarak canlanıyor benim gözümde merak ediyorum yorumları.. İstanbul park'a çıksan eğlendirir mi virajlarda bir kabiliyeti var mıdır ?

mehmetelt
06-01-2014, 22:39
cam tavan lastik basınç sensörü yol bilgisayarı deri yasa spor recaro koltuk diyorum czt hızlı sadece hız istiyen alsın piyasasından hangisinin iyi olduğu belli

sunroof var. yol bilgisayarı da var. koltuklarıda hiç fena değil. rc koltuğuna lafım yok ama gt koltuğunu aratmaz.

FeaTuRiNG
06-01-2014, 22:46
2 arasında tercihim 207 olurdu, mümkünse RC

mehmetelt
06-01-2014, 22:47
Czt sahiplerine soruyorum cidden merak ettiğimden yani yanlış anlamayın art niyet yoktur , czt iyi hoş yükleyince roll'de ciddi giderli hafif bir araç oluyor fakat , stock yol tutuşu frenleri virajlı yollarda performansı nasıl , kayma durumunda toparlanabiliyor mu ?

Görüntü itibarı ile sürüş dinamikleri korkutucu olarak canlanıyor benim gözümde merak ediyorum yorumları.. İstanbul park'a çıksan eğlendirir mi virajlarda bir kabiliyeti var mıdır ?

sınıfında en kısa mesafede duran araç diye biliyorum czt yi. stock viraj kabiliyeti zayıf ama yay veya coil ile çok iyi yol tuttuğunu söylüyorlar. ben çok sert araba kullanam o yüzden okuduklarımı paylaşıyorum. yıllardır CZT ve 207 GT kıyaslanmıştır. tamamen arabadan ne beklendiğine bağlı ve zevk meselesi birazda. ben bu kıyaslamada 207 RC yi biraz dışarda tutuyorum çünkü herşeyiyle cidden iyi araba. ama GT ve CZT arasında karar vermek zor. şu anda yeniden CZT veya GT alacak olsam yine zorlanırdım. ama sonunda yine CZT alırdım sanırım.

3rk4n
06-01-2014, 22:52

1 stok yol tutuşu orta karar
2 frenleri gayet iyi
3 kayma durumunda toparlar araçda gerekli elektronik ekipmanı var zaten.
4 koltukları gayet güzel
5 içi sesli
6 torpido soğutucusu bile var
7 süper zevkli araba
8 yedek parçada fena goygoyluyorlar :D

Jeandan-R
06-01-2014, 22:59
Bende ikisi arasında kalmıştım. Çılgınlık edip megane rs aldım.

mcitir
06-01-2014, 23:11
207 Rc yi 6 ay Czt yi 1 senedir kullanıyorum,Tip olarak 207 koltuklar donanım daha iyi ama cok yakıyordu bide motorda sente probleminden dolayı baya bi problem oldu milletin arabasında bende satıp czt aldım.Czt nin frenleri muthis,yakıtı cok az,gidisi 207 rc den baya iyi,sorunsuz.Karar senin.Ben czt derim.

Noushzad
07-01-2014, 07:02
207 Rc yi 6 ay Czt yi 1 senedir kullanıyorum,Tip olarak 207 koltuklar donanım daha iyi ama cok yakıyordu bide motorda sente probleminden dolayı baya bi problem oldu milletin arabasında bende satıp czt aldım.Czt nin frenleri muthis,yakıtı cok az,gidisi 207 rc den baya iyi,sorunsuz.Karar senin.Ben czt derim.

Czt olsun olmasına da 2. El yok beni cok fazla yorucak ileride o yüzden soğudum bi czt den. Tabi bu bildiklerim yanlıs ise doğrusunu öğrenmek isterim :) Yorumun icin tesekkurler.

therev
16-01-2014, 11:33
biraz hortlama olucak ama belki arkadas kararini vermemistir diye yaziyorum. bende ayni ikilemde kaldim cztyi sectim. tip isi goreceli cztyi begenen cok ama begenmeyende bi o kadar fazla. 207 daha bi notr bence. cztnin ici fazlasiyla genistir bence kalite olarak 207gtyi aratmaz ama rc dersen 207 daha onde. ici seslidir bozuk yollarda fazlaca aksam sesi gelir. yalitim sart. 4 tane adam cok rahat sigar. yakiti 35kurus ama bastinmi evoyu aratmaz. parcasi pahalidir ama kolay kolay bozulmaz. 2.eli yavas gozukebilir ama cok hizlidir. temiz araclar cok durmaz ilanda. piyasasi her an patliyabilir 207rcler gibi. yol tutusu aslinda iyidir ama oturma pozisyonu cok yuksek oldugu icin cok haz vermez. basmak sart. virajlarda arkasi kolay birakir genelde ama esp aciksa hemen toplar. gidisi zaten mukemmel o konuda bisey yazma geregi duymuyorum. 207rc alinicaksa ciddi arada kalinabilir ama 207 gt ile cztyi kiyaslamam :)

AlwaysFast
16-01-2014, 11:56
Bence bu konularda soylenenlere degil kisinin icine sinmesiyle karar verilecek bi durum.iki favoriniz olan aracada gidip binmenizi tavsiye ederim.Ben czt 6 ay kadar kullandim.Herkes satamassin psikoloji bozar vs gibi seyler soyledi.Arac ilanda 10 gun kalmisti.Arac 220 hp veriyordu frenlerim oem di gayette tatminkardi degistirmeyi dusunmemistim.Yol tutus olarak bir sey diyemicem coilover,kule,lastik vardi hic sorunum yoktu tutunma konusunda.

_FrKn_
16-01-2014, 12:04
Czt daha sıradışı.

Hakan-N
16-01-2014, 22:01
CZT ile GT arasında kaldıysan bence CZT al sonuçta o bir japon fakat işin içine RC yi sokarsan o zaman kesinlikle RC al derim Cooper S motoru var gücü hissediyorsun

Faraway
17-01-2014, 14:39
207 nin alınacak serisi zaten ne GT ne Le Mans , al bi cam tavan RC bin güzelce.

06UZ
17-01-2014, 15:52
stok binerim yada birkaç ufak oynama yapıcam dersen 207.ama ben işim bonalume kit le enathanol kit le dersen.doğru adres japon lar.

ps: gerek cam tavan gerekse görsel anlamda 207 bir adım önde

tabi bence....

BamBam
17-01-2014, 16:10
RC'nin koltukları yeter bence :)
Bu iki aracın kıyaslamasında RC'nin donanımı ve sportif özellikler frenleri vsvs... daha çekici geliyor bana...

OrcunInce
17-01-2014, 16:39

1 haftadır Akademi'nin DS3 1.6 thp'lerini kullanıyorum. Rolantide titremeler, gazlarken hafiften kesmeler var. Sonra araştırdım ki kronikmiş. Gerçekten çok can sıkıcı bir olay.

alper1701
22-01-2014, 16:31
alabiliyosan 207 rc derim.her acıdan dedigin için 207 gt tercih ederdim performans olarak czt 207 gt den daha iyi bir araç.

Faraway
22-01-2014, 16:41
GT candır RC canandır.

özkan026
25-01-2014, 03:43
Bende gt ile Czt arasında kararsiz kaldım
Czt fiyat biraz daha ucuz , yakıti diğerine göre az , daha hızlı , ve japon
Gt daha gösterişli , konforlu
Benim tercihim Czt oldu
İkinci el konusunda temiz düzgün araba her türlü gider

Volkann
25-01-2014, 07:45
rc alabiliyorsan al eger gt ile czt arasinda kaldiysan kesinlikle czt

Low-Rider
26-01-2014, 00:09
1 haftadır Akademi'nin DS3 1.6 thp'lerini kullanıyorum. Rolantide titremeler, gazlarken hafiften kesmeler var. Sonra araştırdım ki kronikmiş. Gerçekten çok can sıkıcı bir olay.

Akademi'de ki araçların Avea'dan çıkma olduğunuda belirt ama Orçun :) Kiralık araçların nasıl kullanıldığını hepimiz çok iyi biliyoruz malesef.

İlk çıktığı senelerde ki problemler şu anda yok giderildi, herkes mutlu mesut sorunsuz kullanıyor aracını çevremde.

dragon07
26-01-2014, 07:54
bnde kavraması patlayan yag lambası ısıgı hiç sönmeyen tsiları gördükçe içim parçalanıyor :(

gitsin dersen czt hem gitsin hemde görüntü olsun dersen rc :)

asot
17-02-2014, 18:47
207 rc al, olmuyorsa gt al, yayli haliyle cok guzel duruyor yola oturuyor, czt tipini sevemedim gitti

Jr.Toptas
18-02-2014, 10:35
207 candır ama czt canandır ;) düşük motor hafif araç ve hızlı konfor dersen 207 thpnin konforu gerçekten iyi Türkay abinin aracını kullanma şansım olmuştu gerçekten çok keyifli araç ama arabayla oynarım diyosanız czt alın 207 ile de oynarsınız ama 207ler stock olarak keyifli araçlar zaten fazla kaşıntıya gerek yok :)